Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

waitinka7
2. máj 2009

bobooo, no ja som maleho do 7 mesiacov kupala kazdy den. Ale zistila som, ze je to nanic, este viac sa pokozka babatka susila. Tak som zacala varit ten skrob (2 lyzice skrobu najprv rozmiesala v studenej vode a potom to hodila cca do 2 litroveho hrnca s vriacou vodou). No a ten hrniec so skrobovou vodou som pridala do vanicky, kupala som ho tam mozno 4 minut najviac. Kupala som ho len kazdy druhy den. Stale ho kupem kazdy druhy den, a ten skrob som davala najprv do kazdeho kupania, mozno 3 tyzdne, potom uz len do kazdeho druheho, potom do kazdeho tretieho a teraz davam tak raz za 3tyzdne ten skrob, len ako prevenciu.
Dievcata, skuste toto, alebo tie otruby, myslim, ze prirodne recepty su ovela lepsie ako tie maste od lekarky. Ale v nutnom pripade sa uz bez tych masti asi nezaobideme, to beriem.
Este som pocula, ze pomaha aj odvar z orechovych listov,ale to som nepoucla.

bobooo
4. máj 2009

joj musím niečo vyskúšať momentálne je to hrozné
malá ma celé líčko suché červené a keď ho natriem je jedno čím tak hneď sčerveneje viac je horúce, a také mokvavé a celá sa vtedy len škrabe...je to strašné ☹ ☹ ☹

stalida
5. máj 2009

ahojte,
nemam cas tuto diskusiu citat dozadu, tak vas prosim, napiste mi recept na ten odvar z otrub a zo skrobu 🙂
DAKUJEEEEM 🙂 🙂 🙂

waitinka7
8. máj 2009

stalida, recept zo zemiakoveho skrobu je o dva prispevky vyssie...

bobooo
8. máj 2009

no baby boli sme v KE na kožnom tak nám povedal že to má už dosť roztiahnuté po tvári a je v tom infekcia tak nám dal nejaký krém miešany s ATB a hneď po prvom natretí je vidieť rozdiel dúfam že už konečne to zmizne..

waitinka7
9. máj 2009

babooo, drzim palce,nech ta pliaga rychlo zmizne. Viem, ako sa z toho obe trapite.

safron
25. máj 2009

Ahoj, nemate nekdo zkusenost s koupanim se ve vode s pridanou soli Biotermal z Podhajske? Byli jsme tam v prosinci, mala to mela pekne, ted se ji to zase zhorsilo, tak jsem koupila tu sul, ale bojim se ji v tom vykoupat - nemate nekdo zkusenosti?

tynushka
25. máj 2009

Zdravim vas, nahodou jsem nasla toto forum.. Necetla jsem uplne cele, ale.. Je mi 21let, atop.ekzem mam skoro od narozeni, takze boj,velky.. Chci vam poradit bambucke maslo(napr. Saloos, nejlepsi ma ale L´occitane), prirodni maslo, krasne promaze a neublizi ani miminku..SCIN CAP, v lekarnach, jako mast nebo sprej, sklidnuje i kdyz do rozdrazdeneho pali.. Na klidnou pokozku ADERMA, Exomega, lehci kremek na promazavani.. Jestli se chcete na neco zeptat, klidne, zkusenosti mam bohuzel vic nez dost..

roana
25. máj 2009

A od firmy Hadek to bambucké máslo nepoužíváš? Je nejčistší ze všech na trhu. Myslím bez přísad....

tynushka
25. máj 2009

To roana: To jsem mela,ale moc mi nevyhovovalo.. Saloos ma bio certifikat, stejne jako Loccitane je prirodni.. Ale jinak od Hadka nedam dopustit na levandulovy sprchovaci olej, je jemny, nedrazdivy..

bety1
26. máj 2009

Ahojte kocky, citala som len posledne 2 stranky.Moja mala ma 3 mesiace,a zacal jej exemik na laktoch,ale bolo to malicko,potom trosku na brusku a vcera sme boli v poradni.Dr. nam dala ten excipal,fenistil kvapky a kazala kupat v hypermangane.Rano mala cele brusko cervene a teraz mi spinka(asi z toho fenistilu, lebo uz nezvykla takto doobeda tvrdo spat).Ja nekojim,papame od narodenia nutrilon,takze alergia by to asi nemala byt,kedze sme nic nezmenili.Myslite,ze fenistil kvapky su vhodne v 3 mesiacoch?Nechcem jej davat nejake oblbovaky.

ivana24
26. máj 2009

Ahoj všem, nám teda excipial vše zhoršil. Co nám moc pomohlo je mastička z konopím robátko, malá je už úplně čistá krásňoučká. Jo a také koupu ob den ve škrobu. Bych asi ty fenistil kapky nedávala, nevim, to musiš rozhodnout sama. Já jsem se na rady mudry vykašlala 😲

berenika39
26. máj 2009

ahoj, taky mám bohužel čerstvou zkušenost. nejdřív pár suchých míst na zádech, pak začaly červenat, pak pod kolínky, na rukách, rudá, ošklivá místa. no mudra neřekla exem, ale spěje to k tomu. je to tak měsíc. používám olej do koupele dvvakrát týdně, moc prcka dlouho nemáčím a ostatní dny ho posadím do vany, dám mu mírně puštěnou sprchu do ruky, pohraje si a ven. na exem jsem hned od začátku koupila konopnou mastičku a pomáhá, během dvou týdnů se to úplně ztratilo, jen mažu obyč modrou indulonou, dvakrát denně.
Fenistil nám dala taky, koňské dávky na noc, ale nedávám mu ho, moc se mi to nezdá, spí i tak dobře, tak na co další chemii.
Jen nevím, které jídlo to spustilo, máme jídelníček docela pestrý, ale už delší dobu stejný, jen základní věci, jsem sama astmatik, tak jsem optrná. Teď se strašně bojím mu dát něco nového. Zakázala nám vajíčka (žloutek), ani jsem ho nedávala, a ovoce - jahody,broskve,citrusy,kiwi - stejně to nikdy neměl.
Máte zkušenost - co exem prckům rozjelo?
(podotýkám, že čokoláda, kakao, celer,med, ořechy - to by mě ani nenapadlo mu dát).
Díky!

garfie
27. máj 2009

berenika: nám to rozjel banán....a to bys řekla, že je naprosto bezpečnej! Takže prostě nikdy nevíš...mám pocit, že jí neprospívají ani brambory 😒

roana
27. máj 2009

Naše malá má taky problém s bramborem, a to mi to doktorka nechtěla věřit... Jinak nemůžu dát obyč. UM, hned se osipe, dávám Nutr. Allergy care - ale to jen do nemléčných kaší, jinak kojím a pije roibos (dětský čaje jsou většinou s heřmánkem, kterej taky vadí...)

berenika39
27. máj 2009

garfie, dík. jsem z toho jelen. za jak dlouho po tom, co prcek sní něco, co exem zhorší, se to pozná? je to pravda, že třeba až za 4 dny? nezbyde mi než si to psát, okud se chci dobrat výsledku a najít, co mu vadí. ach jo. dneska opět flíčky všude. nic nového neměl. a je vlastně možný, že by reagoval na něco, co dříve jedl bez problémů a ted mu to vadí, konkrétně ten banán?
ptám se asi dost blbě, ale články, co jsem četla, jsou děsně obecný. žádné praktické věci. nebo nemáte někdo tip na dobrý zdroj info na netu?
díky!!!!!

dadex
27. máj 2009

Nam sa to zacalo lickami a uz to preslo aj na chrbatik. Tam sa to objavuje podla teploty tela. Teraz ked je teplo, tak to zcervenie. Tu som uz pisala, ze nedam dopustit na modru indulonu. Na nejaky cas pomohla, no nevyliecila, ani nezhorsovala. Stale ho to svrbelo a ked sa skrabal, tak az do krvy. Stale tam mal nejake chrasticky a kolotoc ten isty. Pred tyzdnom som dala Holtov krem a nestacim sa cudovat. Licka su nadherne. Zacervenanie zmizlo, drsne miesta su vyhladene a ja si teraz zvykam po dlhych sedem mesiacov na hladucke, biele licka. Rano a vecer zaroven s H. kremom davam aj Fenistil kvapky. Rano a vecer po dve. Este budem pokracovat do zajtra (to bude tyzden) a potom vyskusam nerobit nic, ci sa to vrati, alebo uvidime co bude.

pusa
30. máj 2009

Prosím Vás máte niekto skúsenosti s detským kožným oddelením na Kramároch?
Malý má ekzém na líčkach teraz dosť zhoršený a celé telo suché s červenými flakmi + sa strašne škrabe na tvári. Všetky krémy čo som skúšala pomohli len na chvílu.
V piatok som bola s ním u kožnej na Kramároch a tá povedala, že je to na hospitalizáciu na 7 až 10 dní.
Neviem, asi robím niekde chybu keď sa to teraz len zhoršuje...
Boli ste už s malými v nemocnici na kožnom??

garfie
1. jún 2009

berenika: Jasan, malé se reakce na banán objevila až po čtyřech dnech. Bylo to hned ze začátku, kdy jsem byla hodně opatrná na přidávání nových věcí, tak jsem to hned vychytala. Dala jsem jí napřed kaši s banánovou příchutí-to se osypala hned, ale myslela jsem že je to kaší-a pak po normálním banánu (ale syrovém) asi za čtyři dny...jinak v tématu "na jakou potravinu mělo vaše dítě alergickou reakci" nějaká kočka (tuším eppik) dost podrobně vysvětluje všechny souvislosti atd., tak tam mrkni

berenika39
1. jún 2009

garfie, dík. 😉 jdu hledat.

dadex
1. jún 2009

No tak musim napisat, ze to dlho nevydrzalo. Pekne licka boli jeden den a potom sa to zacalo. No hned som to zacala mastit holtovkou, tak to nie je az take strasne. Ten chrbatik je lepsie na tom.

u2jana
2. jún 2009

boze, tak sme aj my asi tu ☹
mala dnes mala take suche fliacky okolo krku, teraz som jej nasla take nieco aj na laktoch 😢
nasa dr. ma dovolenku, ale manzel bol v lekarni a dali mu na to Holtov krem... skusim jej to mazat... mam podozrenie na detske susienky do Hami - taki mackovia od 6mes... to bolo jedine nove, co som je dala, moze to mat z toho?

julka11
2. jún 2009

dadex ta suchá místa se objevila u malého po nějakém příkrmu? Jak louho to má? Byla jsi s tím u dr.? Nás ekzém trápí od 3 měsíců věku, zkouším všechno možné, jednou je to lepší, pak se ekzém zase zhorší... Takyuž ani nevím, jak vypadá krásná pleť u mého miminka☹((

blandik
2. jún 2009

rada bych se přidala. Náš Miška má ezkém od ukonč.3M, teď má 8M. Zatím žádná alergie není prokázána (viditelné zlepšení, i když ne 100%, má po nasazení Nutrilonu Allergy Care, ještě lepší bylo po Neocatu, ale ten nám nikdo nepředepíše, že) Moje zkušenost je, že každému vyhovuje něco jiného. Například nám nesedí A-derma (po tom zčervenal jako rak), ale zato nám moc, moc pomáhá Ichtyo Care Pasta (měl akutní červený, šupinatý ekzém - žádná suchá místa - na obličeji) a ta Ichtyo Care Pasta obsahuje zinek a bílý dehet - pomáhá od svědění a mírně vysušuje. K tomu nám celkem sedí robátko. Chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s kožními lékaři - mám pocit, že jen předepisují kortikoidy a antibiotické masti, antimykotika a podobně (nám to ekzém neuvěřitelně zhoršilo) a tak momentálně nechodíme nikam. Pokud je některá z vás z Ostravska a jste spokojena s dermatologem - uvítám tip. Jinak souhlasím, že potravinové vlivy se šíleně těžko sledují. Miškovi se ten ekzém horší a lepší v nepravidelných intervalech a nikdy si nejsem jistá, jestli daná nová potravina ekzém zhoršila nebo ne. To poznám až tak, že například během týdne co zkouším novou potravinu, tak se ekzém nezhorší. Pak tedy potravinu dávám dál a přidám další a zase týden pozoruji. Pokud dojde ke zhoršení během týdne, pak potravinu přestanu dávat a najedu opět na osvědčené potraviny a danou problematickou odzkouším až po čase, jestli opět dojde ke zhoršení. Jenže vždycky tam hraje roli očekávání - třeba jablko ekzém zhoršilo, stejně tak banán. Hrušky jsou o.k.. Te'd dávám kedluben a ekzém se zhoršil, ale nějak se mi nechce věřit, že ten kedlub fakt vadí a tak si myslím, že je to třeba nedostatkem sluníčka nebo psychickou nepohodou miminka. Jinak k tomu, jak rychle dítě zareaguje na nějakou potravinu: to může být různé - může to být do pár vteřin anafylaktickým šokem, nebo se osype do pár minut nebo to v nejhorším případě může trvat i týdny (u nonIgE alergií) - takže na toto neexistuje jednoduchá odpově'd.

melounek75
5. jún 2009

Ahoj holky, do tohoto tématu přímo nepatřím, ale problém máme s vašimi dětmi stejný´. Jsem ekzematička už asi 15 let, ale vždy jsem to měla pouze na rukách a dalo se s tím žít, vždy bylo období klidu a pak se to za nějaký čas rozjelo, ale poslední dva měsíce se nestačím divit. Od té doby co začalo ze dne na den jaro, teda skoro spíš léto, tak se mi ekzém objevil v obličeji a to dost silně, nejvíc pod očima, v obočí a kolem rtů. Začala jsem to mazat Excipialem, manžel ho totiž maže na obličej stále, ale ten to opravdu zhoršuje. Obvoďačka mi předepsala Hydrokortizon, po dvou dnech jsem měla pleť krásnou, ale jakmile jsem to přestala mazat, tak do dvou dnů jsem v tom lítala opět a tento koloběh se opakoval několikrát. V zoufalství jsem koupila Holtův krém, který jsem si mazala před několika lety na ruce, ale ten smrad je fakt neskutečněj, tak jsem ještě v poslední naději šáhla po vazelíně Balea s měsíčkem z DM a světe div se, do třech dnů jsem viděla zlepšení a teď je to už týden, co jsem to mazala jen tou vazelínou a nemusela jsem šáhnout na kortikoidiy. Dnes jsem poprvé použila normální pleťový kréma zatím to je dobré, tak uvidíme. Jestli už některá nevíte kudy kam, tak zkuste tohle, stojí to jen asi 50 Kč a příjemně to voní, má to dokonce i ochraný faktor 6, což je bonus navíc. Přečetla jsem opravdu hodně diskuzí na toto téma a jak je vidět, tak opravdu každému zabírá něco jiného. Tak hodně štěstí!!!!!

fishka
22. júl 2009

Ahoj, ani já do tohoto tématu nepatřím, protože dcera naštěstí po mně zatím ekzém nezdědila. Doufám, že ani později se neobjeví. Já jsem ale ze svého ekzému už zoufalá. Mám ho na rukách - hřeby, zápěstí, prsty, dlaně. Svědí, štípe, bolí, praská... Začala jsem brát homeopatika, to že se to zhorší, na to mě homeopatka upozornila. U mě zhoršení probhlo ani ne do týdne, trvalo asi týden, pak jsem odjela mimo domov, kde se to hodně zlepšilo, ale nebyla jsem úplně čistá, po návratu se to do 3 dnů opět zhoršilo. Puchýřky, popraskaná kůže, hnus. Jsem už zoufalá. Nejhorší je, že nemůžu jen zůstat sedět s rukama v klíně, ale protože mám roční dceru, musím si je neustále máčet, na něco sahat, připravovat jídla (rukavice to sice řeší na chvíli, ale pořád je mít taky nemůžu, zapaření je snad ještě horší....) Můžete mi, prosím, napsat, jak homeopatická léčba probíhalato probíhalo u Vás,

fishka
22. júl 2009

...no a dcera mi sáhla do klávesnice a odeslala, sakra práce... Prostě - jsem se chtěla zeptat, jak homeopatická léčba probíhala u Vás, kdy zhoršení, kolikrát, za jak dlouho zlepšení, vyléčení? Díky moc. Občas mám pocit, že jediný řešení je ruce si useknout.
P.S. ekzém nemám na hřebech, ale na hřbetech rukou 😀

jabber
22. júl 2009

fishka - dceři se to braním homeopatik nezhoršilo vůbec, spíš to bylo jako na houpačce - jeden den docela dobré a další den všechno zpátky, ale ty výkyvy byly pořád menší a menší, až to za 5 měsíců zmizelo nadobro. Ale u malých dětí je ta léčba rychlejší a snazší, protože ještě nemají tělo zanesené chemií. Dospělým to trvá podstatně déle a pokud navíc předtím brali kortikoidy, tak se doba ještě prodlužuje a nastává velké zhoršení 😖
Chce to trpělivost, držím palce 😉

fishka
22. júl 2009

Jabber, díky. Kortikoidů jsem, bohužel, za svůj život na sebe namazala spoustu. Když jsem byla malá, nikdo to nijak neřešil a doktorka dávala další a další a další 😠 . Co V dospělosti to už bylo minimum... Navíc v těhotenství mi už ani nezabíraly.
Tvoje dcera už žádný ekzém nemá? Nikdy se neobjeví?
Pokud by mi ještě někdo jiný napsal své zkušenosti a třeba i radu, co na to příšerný svědění, budu vděčná. Díky.

blandik
22. júl 2009

Fishka - u dětí a miminek je celkem běžné, že ekzém vymizí, může se ale klidně kdykoliv vrátit. Nejvíce problematická je pak puberta, kdy se mění hormony. Stejně tak se ale může vrátit i v dospělém věku, například po stresu, prodělané nemoci, jakémkoliv dráždivém faktoru - nový krém, potravina...

Máš udělané alergo testy? Nevšimla sis, že by ti po nějaké potravině nebylo dobře - třeba průjmy, zažívací potíže, zhoršení ekzému? Tak jak to popisuješ, že ke zhoršení došlo po návratu domů - nemáte třeba doma zvíře? Hele a chodíš na alergologii?

Zkus si přečíst články na těchto stránkách
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

je tam i dieta k detekci potravin, které ekzém zhoršují. Dieta se drží určitou dobu a sleduje se, jestli se ekzém zlepší. Pokud ano, pak se postupně zavádí nové potraviny a sleduje se reakce, až se příjde na to, které potraviny člověku vadí. Příjde mi to jako dobrá cesta, kterou se dát a přijít na spouštěče, pokud jsou potravinového původu.Jo, a přečti si všechny díly atopického ekzému. Já sama ekzém nemám, jen mírnou alergii, ale náš syn - 9M, má ekzém od 3M.