Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ssstanka
2. jan 2013

Nam momentalne zabral Imazol,vysusilo to malemu cervene uz skoro mokvajuce flaky.Ale poradte nieco na premastenie pokozky? Bioderma,La roche mu nerobi dobre.

barboramarek
2. jan 2013

@ssstanka lipolotio 😉

ssstanka
2. jan 2013

@barboramarek toto mlieko tiez mame vyskusane,nezabera ☹ ako by ho vysusovalo este viac

kaja73
2. jan 2013

@vrtulka81 nie s tym skusenos nemam-my uz ekzem nemame -nastastie-pomohla bezmliecna dieta,zastavenie dalsich ockovani....uz cez 2 roky sme cisty-az na male reakcie na ten multiimun a zub.pastu elmex. 😝

ssstanka
2. jan 2013

citala som,ze atopikom pomaha biela vazelina,ale ze vhodnejsia je zlta,mate niekto skusenost?

millenia
2. jan 2013

@mamalina ano su to čisto prírodné výťažky, žiadna chémia.

ficekova
2. jan 2013

Zehlite detem spodni pradlo? Dcera ma 4 loziska na zadku a 1 pod zadkem. Proc pouze na zadku??? Tot otazka. Pradlo peru porad stejne a zehlim vsechno krome kalhotek a ponozek. Jinak je uplne cista

martinka1981
2. jan 2013

@vrtulka81 no teda ja som tiež pozrela tvoj album 😔 😔 male zlatičko ako to statočne nesie. Prajem skore zlepšenie,ak by si nevedela u vas zohnať tu sol čo pisala Kaja73 tak daj vedieť,kupim a pošlem ti ju.
Držte sa.

lucinenka001
2. jan 2013

@vrtulka81

ahoj, dakujem za odpoved. otazka je len cim to natierat, aby som viac neuskodila, ako dobre urobila .

lucinenka001
2. jan 2013

ake kremy prosim pouzivate na tvar pre svoje deticky v zime ked idu von?
😉

radusberus
2. jan 2013

@lucinenka001 my používáme zásadně jen bidermu takz abc cold crem od biodermy

radusberus
2. jan 2013

@ssstanka máme něco namíchaného na promazávání a je to ze žlutou vazelínou tak j to možná prVDA

oculik
2. jan 2013

ak môžem poradiť,my sme si nevedeli rady s atopickým exemom,až sme skončili ako polroččný v nemocnici až bordový po celom tele a nevedeli čo s nami.kožná nám dávala maste,ktoré vôbec nezaberali,skôr robili ešte horšie.v nemocnici to konzultovali s inou kožnou lekárkou a tá nám odporučila škrobové kúpele.t.j kúpiť obyčajný zemiakový škrob SOLAMYL,rozdeliť tak na tri časti,uvariť takú huspeninu a zriediť trošku s vodou a dieťa v tom okúpať.samozrejme predtým ho umyť,lebo keĎ ho potom okúpete v tom solamyle tak sa už neoplachuje ale len poutiera.nešúchať,len jemne osušiť.vyskúšajte,nič to nedá len trochu viac času,ale uvidíte výsledok už do týždňa.my sme mali po kúpeli ešte masť,robenú,ale neviem presné zloženie.do týždňa a pol,som mala úplne iné dieťa.nepokazíte tým určite nič,lebo je to prírodné.teraz má syn 6 rokov a keĎ vidím že sa mu to zhoršuje,tak varíme solamyl,aj keď nemám masť.

lelask
2. jan 2013

@luthien.k
@katyxq
O alergii na vitamin C sa u nas moc nepise ale na zahranicnych forach je toho dost. Napr.http://www.steadyhealth.com/allergy_to_vit...
Ja sama z ovocia nic nemam- pokial sa teda " nepredavkujem" ale ciste cecko som kedysi vobec nemohla.

zuzuzuzu7
3. jan 2013

@lucinenka001 my pouzivame teraz mliecko alverde utra senzitive-je priroden ziadna chemia..nadherne nam zabralo na such eloziska od mrazu..stoji cca 2,60Eu, a niuc ine sa mi nevyrovna..aj na ruciky pouzivame-je isto genialne-ma jojobovy olje, maslo shea, pupalkovy olej. rastlinny glycerin...neobsahuje etericke oleje, ani extarkty z bylin a dermatologmi bolo schavlene na atopicku a neurodermatititcku pokozku!genialna vec-isto!

mamalina
3. jan 2013

@millenia dakujem, to som potrebovala vediet. Pekny den zelam! 🙂

ssstanka
3. jan 2013

@radusberus no uz sme poskusali kedeco a zatial len docasny vysledok,tak by som uz aj chcela najst nieco co by zabralo naozaj.DR.na predpisala Advantan,ale ten mu velmi nechcem davat,kedze su to kortikoidy

luthien.k
3. jan 2013

@ssstanka kosmetika je jenom podpora, zásadní je řešit příčinu, která u dětí častěji než u dospělých tkví v potr. alergii, což je první, na co radím se zaměřit - systematickou eliminační dietou zjistit, zda nemá vliv kravské (kozí, ovčí) mléko, vejce, sója, ořechy, ryby, pšenice - což jsou ty nejčastější alergeny.

barboramarek
3. jan 2013

@ssstanka ahoj to je skoda, my mame namiesany taky zlty mastny krem s kys. mliecnou od dr. ale mne velmi pomohol skincap krem. a este sa odporuca modra indulona na premastenie ze ta by mala byt fajn ale mam vyskusanu aj bielu vazelinu a tiez ok som si ju davala v zime v tatrach ked sme boli na lieceni 🙂))

barboramarek
3. jan 2013

@ssstanka ten skincap na loziska ale tiez som musela drzat tvrdu dietu ale ono to to ma fazy 🙂 hlavu hore 😉 a este mam na sebe odskusanu kozmetiku saloos a uplna parada teda mam odskusany jeden olej/krem a ten je teda super ale maju aj telove oleje, mne napr. robi dobre aj kokos olej bio, ten sa da jest a ja sa snim natieram 🙂

radusberus
3. jan 2013

@ssstanka no my pouzivame kouple oilantum a vubec nepouzivame mydlo pokud je to zhorsene. Pak ma na promazavani od doktorky neco co je namichano, nvim co to presne je, tim promazavame i nekolikrat denne.... akdyz se toho nejhorsim zbavime prejdem zpet na biodermu. V lete hodn pomaha ze se koup v bazenu se slanou vodou (z morsk soli) a o mori ani nemluvim ale chapu ze to si nemuze kazdy dovolit ale to je opravdu zazrak

xmalij
3. jan 2013

@pammy mala mela overalky z www.proalergiky.cz
pises, ze loziska strasne mokvaji..dceri na jare jedno fest odolavalo na rameni, ma z toho doted malou jizvu..nedelala z nej dr. stery kvuli infekci? Ja prelivala hypermanganem, pak genciankou a kdyz se trochu zatahlo a nahodou ho nerozdrbala, tak uz jen susit zinkovou masti, pod to lehce emolient. Uplne se to zahojilo po dvou dnech u more a od te doby (cerven) je cista. Resp. dnes jsem nasla pod koleny maly flicky, ale rozhodne to neni stav na hrouceni, jako driv. Pred tim pul roku elim.dieta a hodne prisny rezim.
Drzim palce, at vas to taky pomine brzo.

xmalij
3. jan 2013

@ficekova zehlim, nema jeste pliny? Nam pomohla vymena a zmizely rychle.

ficekova
3. jan 2013

@xmalij ne, pleny nemame uz dlouho. Ani na noc. Tak budu zehlit uplne vse 🙂

pammy
3. jan 2013

@vrtulka81 Dakujem za rady. vsak ani ja ho uz nekupem, zda sa mi to potom este horsie. ani ho nesprchujem kazdy den, iba ritku. A chcela som sa opytat, ta gencianka ktoru pouzivas, pouzivas ju nezriedenu ako z lekarne? su vsetky nariedene rovnako? mne sa to zda strasne fialove. a je to bezpecne?
Drzim palce drobcekovi, aby jej to rychl preslo, aby ste sa dopatrali pricine.

@luthien.k Prosim mozem sa opytat, zacali sme eliminacnu dietu ako pisu na proalergiky.cz (nie vajcia, mliecne, soja, hovadzie a kuracie maso). Len sa chcem opytat, moze sa jest chlieb, rozky, kedze neviem, ci obsahuju vajcia a nieco mliecne (niekde sm citala, ze nieco maju). Mam si zacat piect svoj vastny chclieb, aby dieta bola 100%na? Dakujem!
A vlastne som sa chcela aj opytat moj maly ma ekzem od 6 mesiaca, ale boli to len malinke suche plosky, obcas cervensie, obcas menej. ale pred mesiacom sa mu to vyrazne zhorsilo, moze to byt z jedla, ked predtym som jedla aj jogurty, aj obcas mlieko do kavy, vajicka... ?? Neviem co to mohlo nastartovat.
A ked ekzem mokva, je tam kvasinka, alebo ako vieme, ze je to infikovane kvasinkou? A mokva to aj samo od seba, alebo preto, ze si to dieta rozskriabe? Dakujem este raz!

xmalij
3. jan 2013

@ficekova ja to mam opacne, vybiram si co zehlit, ale pradlo dceri urcite joo 😉.

pammy
3. jan 2013

@xmalij Stery nam nerobili, vtedy u koznej to zrovna nemokvalo, ale ono sa to vzdy zasusi na par dni a potom to zase mokva, stale dookola. co to znamena prelievat? len prilozit nejaky tamponik? a gencianku som sa akurat pytala v prispevku vyssie ze v akej koncentracii, alebo sa to vobec neriedi? a teda na zasusene trochu mastne (to je ten emolient, ano? - ja sa iba ucim... teraz nam tusim dobre na inych miestach zabrala modra indulona, uz sa niektore suche miesta aj stratili)...
Dakujem velmi pekne za vsetky cenne rady.
Inak neviem ako v CR, ale napr. tu som zohnala tu gencianku dost tazko.

xmalij
3. jan 2013

@pammy das par zrnek, cca 5, ja to teda moc neodhadla a dala mozna i vic do litru vody do konvice a prelila jsem to rameno...myslim, ze se tu psalo, ze se v tom da i vykoupat. Musi to byt slabe ruzovy roztok.
Ta genicana se myslim dela ve dvou koncentracich, ja brala tu slabsi a na tamponek, uz neredit, jen lehce otirat. Ne dlouhodobe, polemizuje se o jeji skodlivosti, hlavne teda na slizncich, ale asi by to i tak nemelo byt na dlouho. A ten emolient dej to cim mazes normalne, kdyz neni mokvavy, neco na promasteni co vam vyhovuje. S indulonou zkusenost nemam, me nesedi, ale je to spousta jejich priznivcu. Je hodne jinych masti na sucha loziska...treba u vas v pohode k sehnani mast s kys. mlecnou nebo podle rady od luthien.k trojkombinace Bepanthen+Revitgal+Infadolan...vyborna vec, suchy loziska zmekly pred ocima.

pammy
3. jan 2013

@xmalij Ano, ten hypermangan mam, to som ho v tom aj kupala. len mi pride, ze mi tie mokvajuce miesta nevysusil... neviem. teraz to zamazem ichtamolovou mastou, aj ked trochu mokva a vysusi sa to, len to neviem ci sa smie. no prave s tou genciankou, ze ci je to bezpecne... 😕 tak tu som dala len trosicku zriedenu...
Mast s kyselinou miecnou mame, ale ta mi to tak nepremastila. uvidime. zatial teda indulona a poznacim si aj tu 3kombinaciu.

A ked si drzala tu dietu bez vajec a mlieka, jedla si chlieb? musi sa to dodrzivat uplne, alebo nejake mikromnozstva sa mozu zjest, neviem ci v chlebe nieco nie je.

teddylu
3. jan 2013

@luthien.k Dobrý den. Přečetla jsem si pár článků na vašem blogu,jsou velice zajímavé 🙂 . Pod jeden jsem přidala dotaz na podávání vitamínu C a omega 3 mastné kyseliny pětiměsíčnímu dítěti,na posílení imunity před očkováním.
Mám ale dotaz na vyrážku mé dcerky,zatím od kožní lékařky nazvanou seboreická dermatitida. Vyrážka se nám objevila po druhém očkování na loktech a ramínkách. Jsou to suché šupinaté červené fleky,které se ve vodě hodně zvíraznily. Pochopitelně jsme okamžitě dostali mast Advantan s kortikoidy a ještě mastičku na promazávání vyrobenou v lékárně(obsah na etiketě není napsán). Kortikoidy jsem chtěla použít jako poslední možnost,ale po masti z lékárny se vyrážka nelepšila,tak jsem nakonec tři dny Advantan mazala a vyrážka zcela zmizela. Pak jsem si i u vás přečetla jak fungují tyto masti a už jsem jí dál nepoužila,ale vyrážka se ca po týdnu vrátila v podobě malých červených pupínků,které už ale nejsou suché. Tak teď vůbec nevím jak postupovat dál? Byla mi porazena konopná mast,ale jak jsem se u vás dočetla,tak vůbec vhodná není. Zkoušela jsem vyrážku vyfotit,ale na fotce není vůbec nic vidět ☹. Poradíte prosím 🙂 Jedla jsem hodně lískové ořechy pro nedostatek železa (malá byla bledá)a u vás jsem se dočetla že je to alergen,ale jím je už delší dobu a teď je tedy na čas vysadím.