Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

rajulko
22. máj 2012

@tudy24 ta predosla sprava bola pre teba..

karolina969
22. máj 2012

Holky, nám homeopat. doporučila mast Halicar. Mažu pár dní suchá místa, a zdá se mi, že pomáhá 🙂 Nemáte někdo zkušenost, zda se může používat dlouhodobě?

luthien.k
23. máj 2012

@zuzuzuzu7 pokud vyhovuje, neměnila bych, ale je třeba prostě opatrnosti s těmi éteráky.

luthien.k
23. máj 2012

@tudy24 také radím opatrnost, protože se jedná o přípravek s kortikoidy. Obzvlášť na obličej. Dlouhodobý ústup potíží se obvykle nekoná, protože jen zatlačuje potíže pod kůži.

xmalij
23. máj 2012

@tudy24 aby ne, kdyz je to kortikoid 😖

zuzuzuzu7
23. máj 2012

@luthien.k Dakujem!esteze ta tu mame;) a este jedna otazka:mozem podavat detom dlhodobo melasu-nema to zly vplyv a na crevo?neviem teda ako sa sprava, ci ako cukor,alebo nie a ci ma vplyv hlavne na crevnu mikrofloru!
Dakujem🙂

luthien.k
23. máj 2012

@zuzuzuzu7 melasa je dobrá kvůli obsahu minerálů, ale nesmí se to přehánět s množstvím, lžička denně je podle mého názoru v pořádku 🙂 Jinak samozřejmě střevní flóru ovlivňuje jakýkoli jednoduchý cukr, při protikvasinkové dietě je vyloučeno například i ovoce.
Jinak díky 🙂

karolina969
23. máj 2012

Můžete mi doporučit opal. krém pro děti s AE? Mám tu vzorečky Avene 50+ oranžové, Eucerin kids 50+, La roche Athelios 50+. Loni jsme měli Biodermu, a ta se špatně roztírala. I když to dělají asi všechny krémy s tak vysokým OF,ne?

luthien.k
23. máj 2012

@karolina969 zkoušej a uvidíš, co sedne.

xmalij
23. máj 2012

@zuzuzuzu7 uz je doma, budou zitra melasky 🙂. Dneska jsem narazila na rychlou zobku pro Viktorku v jedne zdrave vyzive v Beroune..ovesne susenky, slozeni uplne v poradku, dokonce obsahovalo vsechno co muze a jak byla dobra 😉 . Takze moje dalsi meta 😀.

lojzina
23. máj 2012

ahojte....
nam vyhovovala bioderma 50ka...hur se teda roztira

@xmalij jak valcite ted?
@luthien.k porad premyslim nad tim M.ekzemem,neda mi to,kdyz si tak shrnu tech 5 let co s tim bojujem...prijde me ze tak do tech 3 ,4 let se to jeste dalo tak nejak ukocirovat,posl.dobou jaksi hure... ☹ ,neni to treba tim ze ty inhal.alergeny se daji hur ovlivnit?muj pocit jen... 😕

luthien.k
23. máj 2012

@lojzina určitě to tím být může, a taky tím možným "zamořením" infekcí.

xmalij
23. máj 2012

@lojzina hodne se to za posl. 1,5 mesice zlepsilo, ale poslednich tak 14 dnu to zase neni uplne nej..je videt, ze neco jeste vadi. Par dnu zpet se drbe vic a ne a ne zalecit raminko..jak ho ma na dosah, tak drbe a to uz je tak pekne zatahly a rupne to, vytece vodicka a susime znova. Za mesic jedeme k mori, tak jsem na to zvedava.
Ale proti stavu v zime je to luxus 🙂!
Vy teda ctu nic moc 😠? A ja si rikam, ze do tri let je to skoro jistota, ze to pomine!

lojzina
23. máj 2012

@luthien.k diky... ☹
@xmalij to jsem si rikala taky,preju at to aspon u vas plati,a vubec u vsech tady

xmalij
23. máj 2012

@lojzina no diky, to samy ja tobe..
a u vas to nekdo z vas taky ma, ze tam je takova zatez? Koukam, ze skolka nedopadla, ze pises, to by zrovna mladymu prospelo, byt v kolektivu a zabavit se (teda ne ze bys asi neumela pobavit, ale znas to 🙂...).

lojzina
23. máj 2012

@xmalij no ja s MM nic,ale jeho sourozenvci oba astma a od me segry holka je silnej alergik,je i narozena driv takze sama komplikace 😖 .
Starsiho,prave s tim ekzemem,ve skolce mam,mladsi ma za 9 mesicu 3roky a me konci rodicak...takze jdu(mela bych,chtela bych)jit do prace,a co s nim?,?????

zaacatek
23. máj 2012

Ahojte holky tak jsem byla z malou včera na kožním a paní dr. nám předepsala mast na 5-7 dní s kortikoidy. 😒 ☹ ach jo to jsem nechtěla docela jsem si o tom přečetla tak nemám zrovna radost. Je mi doporučeno držet stále dietu na BKM a sledovat příznaky na jinou stravu atd. Příští pátek jdeme zase na kontrolu tak uvidím co bude dál. Docela se bojím jí tu mast namazat ale co se dá dělat ještě jsme dostali kapičky Fenistil pro uklidnění a lepší spánek. Dneska nám pomohly malá krásně spala až do rána ale přes den si tam ještě občas zajede. Tak se snažím jí hlídat aby si to zbytečně nedrápala ☹

lojzina
23. máj 2012

@zaacatek ahoj,a jakou mast?jetsli muzu vedet 🙂
muj nazor je,pokud te zajima,ze pri mazani kortiko nemuzes sledovat reakci na potravinu 😕

zaacatek
23. máj 2012

Tu mastičku nám namíchaly v lékárně na recept a na kelímku není žádný název. Jenom mi lékárnice řekla že v tom jsou i ty kortikoidy.
@lojzina

lojzina
23. máj 2012

@zaacatek aha,takze nevis nazev,to netusim,my co sme meli kortiko tak origo baleni...my vcera domazali kort.masti a cekam ze v sobotu je to zpet i s uroky 🙄

xmalij
23. máj 2012

@lojzina aha, tak to ja myslela, ze nevzali starsiho...no ale stejne, co ted, kor kdyz ti konci rodicak?? Me konci v zari, takze sice neplynule, ale navazeme snad druhym prtousem. Ja do prace jeste nechcu 🙂.

xmalij
23. máj 2012

@zaacatek neber to, pokud to neni vazny stav, ktery nema jiny reseni. Radsi to uhlidej, jak stravu, tak drbani. Me se mala drbe mnohem vic ted nez driv, Fenistil jsme vysadili, ale hlidam. Zkus rukavicky, nebo tricka s preklapavacima tapkama, jsou super. Kortik. je fakt na nic.

zaacatek
23. máj 2012

@lojzina takže myslíš že ji mám nechat a nic ji nemazat??? Já myslela že se to zlepší a pak se už bude jen hlídat aby se to zase nehoršilo. Nevěděla jsem že jak přestaneme mazat vrátí se to a může být i hůř.

lojzina
23. máj 2012

@xmalij no,misto mi drzi,doufam teda,ale kdyz nebude skolkya,pujdu na pracak...hlidaci babicky nemame,ted to resime a akorat sem si zvedla tlak 🙄

zaacatek
23. máj 2012

@xmalij já bych jí to opravdu nechtěla dát ale je to ze dne na den horší. I malá už je s toho celá špatná vůbec se nám to nedaří dát pod kontrolu a věř že dělám proto vše co můžu a co mě napadá.

lojzina
23. máj 2012

@zaacatek ja kort.maznu ale kdyz opravdu,,hori",kdybych mazala dle dr tak nevim...A nevim v jakym stavu mate ekzem vy...jestli to neni hrozny,bych asi pockala...kortikoidy ti zatlaci ekzem a vse zpet do tela,po vysazeni se vrati,to mi ver 😔.kortik.problem neresi a neleci,pouze potlaci priznaky,na cas.

nasekuratko
23. máj 2012

@luthien.k kamaradka mi doporucila tento krem: http://www.spasapleti.cz/eshop/testovaci-polozk...

Co si o nem myslis?

lavon
23. máj 2012

neviem ako dalej postupovat..na radu doktorky som mazala maleho indulonou a polku tela mastou z lekarne. Strana z lekarne bola cervensia a vecer sa do obocia rozsirili zlte skvrny a mokva mu ucho - tiez zlto..mast som teda vysadila a vratila sa k indulone, ale aj tak sa to siri na ruky...tam uz som dala excipial kid, pretoze indulony mam malo :( dva dni jem rozky so sunkou, kura a jablka...je nejaka statistika ako to bude postupovat, ako to najrychlejsie zastavit ?

luthien.k
23. máj 2012

@nasekuratko včelí vosk, heřmánek - alergeny. Navíc v mastném základu, jak se zdá. Na červený ekzém bych určitě nepoužívala, jinak pečlivě několik dní testovat na malém kousku kůže.

nasekuratko
23. máj 2012

@luthien.k ok, diky. Nechci kupovat nic, co ve finale stejne skonci v supliku. 😉