Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

virivka
8. jan 2014

Ahojte mamicky. Som tu prvykrat, aj nam zistili atopicky ekzem. Co - to som o nom precitala a ideme vyskusat eliminacnu metodu, zatial mlieko, cokoladu a citrusy. Mame ist aj na alergologiu, ci sa mame drzat iba eliminacnej diety a jej vysledkov? Pisete tu aj o vyteroch, no nam ziadne nerobili, mam aj na nich trvat? Alebo az vtedy, ked bude ekzem pretrvavat aj po vysadeni potravin zhorsujucich ekzem? Mame 3 a pol roka. Dakujem.

demo
8. jan 2014

@virivka drzala by som sa vysledkov eliminacno-expozicneho testu. je presnejsi ako testy, ktore robia lekari. stery sa robia, ak ekzem vyzera byt infikovany.

katyxq
8. jan 2014

@virivka určitě EET - je přesnější něz cokoliv jiného, viz https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie a pod článkem uvedené zdroje informací

jessicaa
8. jan 2014

Ahojte holky, prosím o radu, máme asi atopický ekzém, doktorka nám napsala kortikoidy.. ty samoz. bych použila v nejnutnějším případě, ale hledám alternativu. Prosím o tipy pro půlroční miminko. Děkuji moc! A jaká je šance že takový kojenecký ekzém zmizí věkem? V rodině ho nikdo nemá. Mockrát děkuji!

virivka
8. jan 2014

@demo
@katyxq Este raz vam dakujem, dnes sme zahajili prvy den eliminacnej metody. Este musim o tom presvedcit manzela, ze su presnejsia ako alergologicke testy🙂

kam.zyk
8. jan 2014

@jessicaa Zmizí samo....lepší je tomu pomoct 🙂 napište víc. Díte - plně kojené? Nebo UM? Příkrmy- jaké? Čím mažete?

Kortkoidy nedávejte, to vyřešíme bez nich.

84verca84
8. jan 2014

Aj moja mala ma atopicky ekzem.doktor predpisal holtov krem,da sa kupit aj bez receptu,,uz na druhy den bolo vidiet zlepsenie.na tvaricke to uz nie je,ale obcas sa jej vytvoria len sem tam male fliacky na stehnach a ramenach. A odpoved od doktora:ako to prislo,tak to odide.

macina22
9. jan 2014

@kam.zyk posílám fotku, myslím, že je to lepší, střídám Biodermu a Sudocrem, přestali jsme dávat jogurty a kuřecí maso a dávám pouze nutrion pro alergické děti a více kojím od sebe

kam.zyk
9. jan 2014

@macina22 mírně to zasychá a to je dobře, mažte 2x denně směsí Bioderma a navrch SUdocrem, a mezitím můžete občas slabě máznout samotný Sudocrem. Bude to zas lepší.

jessicaa
9. jan 2014

@kam.zyk Děkuji Vám, malá je plně kojená, teď ale pomalu najíždíme na kaše. Atop. ekzém je kolem kotníku, a pod kolínky, malilinko i na tvářičce. Zahájili jsme dnes koupele v Linole a začali jsme mazat A-dermou. Chci ji ještě koupit Linola šampón a možná něco k preventivnímu promazávání celého tělíčka? Díky

katyxq
10. jan 2014

@jessicaa mléčné (obsahující UM) kaše?

lienkaninka
10. jan 2014

ahoj, moja dcera má AE, vyskúšali sme rôzne masti a najviac my pomohlo vynechanie citrusov, mlieka a výrobkov s neho a čokoládu. Na mokvajúce miesta kúpel s morskej soli a potom poriedne ponatierať mastou v našom prípade kedže som zdrav, sestra som vyskúšala vazelínu a neskutočne to pomohlo. Premasťovali sme 4x dennne neskôr menej. A v noci ked ju to svrbelo som jej to v spanku tiež premastila a dala aerius ako kázala alergologička

jessicaa
10. jan 2014

@katyxq Ano mléčné rýžové bez lepku a bez cukru

rebeka7501
10. jan 2014

Milé maminky, presne viem, čo prežívate. Dcéra mala AE od cca 8-9 mesiacov, prechádzali sme rôznymi štádiami.
Už som sem asi prispievala ale spomenula som si ešte : vynechať kupované kuracie mäso (kŕmené ATB a podobným svinstvom), vaječný žĺtok (hormóny), dať vyšetriť parazity (mali sme), vynechať mlieko - mliečne produkty môžu byť (napr. jogurt), zabudnúť na biely cukor z repy - nahradiť trstinovým alebo hroznovým. V obchode sme nerobili nič iné iba čítali zloženie.
Na pitie : prasličkový čaj, žihľavový čaj, medovkový čaj, veeeeeeeeeeeeeeeeľa piť (samozrejme nesladené),
Pomáhajú : pohánkové otruby, ľanový olej zmiešaný s tvarohom (jesť nie natierať),
z ovocia sme mali zakázané : jahody a všetko s malými zrniečkami, ktoré ostávajú v čreve, banány.
Medzi ďalšími zakázanými potravinami : krabské mlieko, margarín, cukor, kakao, maj, arašídy, obmedziť kvasnice... Bolo toho strašne veľa ale pomohlo.
Natierali sme Biodermou, neskôr nám v lekárni odporučili Holtov krém.
Samozrejme vyšetrenie sme absolvovali u homeopata v ČR, ktorý je i detský lekár. Dcérina lekárka nám dala iba nejaké masti a tým to bolo pre ňu vyriešené.
Veľa maminiek to tu určite spomínalo a ja sa iba pridávam : telo treba vyčistiť zvnútra, bordel, ktorý je v tráviacom trakte sa prejaví na koži.
A ešte sme chodili na rybyčky Gura Ruffa, vyskúšali sme i kryokomoru, umývame sa mydlom s mŕtveho mora.
Všetkým mamičkám držím palce 🙂

kam.zyk
10. jan 2014

@jessicaa Mléčné kaše je jednoznačně špatně. BKM (bílkoviny krav.mléka) jsou nejčastější spouštěč atop.ekzému u takto malých dětí.

Bude to chtít ty příkrmy zavádět opatrnějc, 3 dny jedna potravina, ale začněte HA potravinami, začít mléčnou kaší je opravdu u atopika koledování si o ekzém. U atopiků se zavádí prvně potraviny jako rýže, brokolice, brambory, dýně, cuketa, atd. - ale ty nejsilnější alergeny, jako je BKM, vejce, atd., to si nechte na pozdější dobu, až bude imunita silnější.

Neboli: mazání: správně, i to preventivní mazání dělejte Adermou a kolem toho kotníku a pod kolínky navrch na Adermu namažte vždy Sudocrem . Navrch na Adermu, až se Aderma trochu zapije.

katyxq
10. jan 2014

@jessicaa a navíc kojené dítě UM nepotřebuje v žádné podobě (vždyť to dostává v ještě lepší formě z mateřského mléka, tak proč umělou náhražku, když není potřeba 😉), kdyžtak koukni na https://www.modrykonik.cz/kase nebo do mého blogu tady na Koníkovi, kaše jsou udělat i bez kravského mléka a zdravěji, navíc má tvoje malá na ně času dost, měl by to být jeden z posledních zaváděných příkrmů 😉

mariuska1503
10. jan 2014

môj syn mal tiež v oblasti zhybu ruky, kolien, na chrbte a a na stehnách ekzém. najprv sme skúšali liečiť z vonku a kúpila som mu cez net čierne africké mydlo. Je drahšie, ale účinné. to len ako rada. Nám ekzém zmizol ale napriek tomu, že má 10 rokov tak sa umýva len tým mydlom alebo na striedačku s Nivea mliečnym gélom pre bábenká. A natiera sa Exipial Liplotio. Viac sa ekzém neukázal, tak možno nebol atopický ale dávam to sem len ako tip na to africké čierne mydlo.

kam.zyk
11. jan 2014

@katyxq přesně tak, a prima odkaz!!!!! 🙂

adula22
11. jan 2014

Nasa mala ma 6 rokov a trapime sa s tym od malicka, vyskusali sme uz hadam vsetko. Nachvilu to aj zmizne ale potom sa zas ukaze, najlepsie je cez leto, vtedy ho nema skoro vobec.

katyxq
11. jan 2014

@kam.zyk to jsem psala já 😀 (a víc článků ve Wiki Modrý koník - třeba kojení, potravinová alergie, alergie na bkm, alergie na vejce, kontaktní rodičovství a na ně navazující články ... v těch o alergiích odkazuju ve zdrojích i na tvoje články 🙂)

zuzzankka
12. jan 2014

Dobrý deň,som rada,že som našla túto tému.Máme dcérku, ktorá trpí AE už od 8-9mesiac.Teraz máme veľmi zlýstav,preto by som sa chcela spytat,cči máte skúsenosť s DFNsP v Bratislave s fototerapiou...Ideme do nemoc nice,tak som chcela vedieť ako to tam chodí...čo všetko dieťa podstupuje,aké sú tam izby,či môžu byť mamky s deťmi spolu,strava pre oboch??????

kam.zyk
12. jan 2014

@zuzzankka Nechcete to ještě promyslet s tou fototerapií? Pro tak malé mimčo je to trochu diskutabilní, použít fototerapii...spíš řekněte - jaké UM dcerka pije, jaké má příkrmy, v tomhle věku spouštěč ekzému jsou potraviny a když vysadíte alergen.potravinu , tak máte vyhráno a dítě se vyčistí....

kam.zyk
12. jan 2014

@katyxq Týýýýý jo, články skvělý!!!!! Opravdu, jsi dobrá!!!!

emka13
12. jan 2014

@kam.zyk ahojky a co je najlepsie do kupela? Mame morsku sol...alebo potom spominaju skrobovy kupel...otruby..a ako casto kupat? Ozaj a ak su ocka zapalene, lebo teraz mame najhorsie okolo ociek cim to osetrovat? Dakujem

gverka
13. jan 2014

Holky, nej co jsem pouzivala pro miminka je mustela cosmetika a to pomaha,fakt.http://www.mustela-shop.cz/ tady oni maji super ceny!

prom
13. jan 2014

@kam.zyk ahoj, mohla by som poprosit o radu ohladne exemu u mojej 22-mesacnej dcery 🙂
Dcerka bola plne dojcena do 20 mesiaca, kratko po odstaveni asi prekonala nejaku virozu, na to sa jej vyhodil exem na lickach, najviac v blizkosti oci, aj oci mavala opuchnute, niekedy mierne zahnisane. Nasa pediatricka to vyhodnotila ako prejav prekonanej virozy, predpisala mast Lipobase. Bohuzial bez efektu, skusam aj Bepanthen, bambucke maslo .. vsetko iba exem premasti, ale exem neustupuje, skor mam pocit, ze sa rozsiruje ☹ . Teraz ma uz asi najvacsi flak na krku a vidim, ze vznika aj pod bradou. Ten exem je suchy, supinkaty, inak nemam pocit zeby dcerku ten exem svedil, stipal, vobec si to neskrabe, ale mozno sa mylim 😅
Asi budeme musiet ist na kozne, kde nafasujeme ako kazdy kortikoid mast. Rada by som sa poradila najprv s vami, ste uzasne, ze tu takto radite maminkam 😵 ... vopred dakujem za nazor a rady ... prikladam fotky

kam.zyk
13. jan 2014

@emka13 Koupat ob 2-3 dny, do koupele odvar z černého čaje; mořská sůl - někdy dost vysušuje, chce to ozkoušet.

Očka - potřebovala bych fotku....

kam.zyk
13. jan 2014

@prom než půjdete na kožní, kupte toto

http://kosmetika-bubchen.cz/bübchen-krem-baby-p...

a tím mažte 2-3 x denně.

Pak by to chtělo probiotika, poradí v lékárně, třeba Infants Dophillus Plus jsou dobrá.

aniko82
13. jan 2014

Presne rovnako vyzeraju aj moje loziska, ked ma to dostane (miesto kortikoidov - pricina nezistena, preto sa im radsej vyhybam - pouzivam Psoriaderm krem, ten je ale od 3 r).....
Zial dcerka to ma po mne , nedavna som jej zacala pouzivat Balneum hermal plus do kupela, je to olejcek ktory potom aj cez den zabranuje vysusovaniu, vytvara film na pokozke, da sa kupit ale lacnejsi je na rp.....uz po par dnoch ocividne lepsie, pokozka jemnejsia🙂 pouzivam jej este krem z Biodermy, z rady atoderm, tiez som spokojna, ocividne lepsie🙂. Na premastovanie cez den mozte pouzivat aj Excipial lipolotio (bezna kombinacia s Balneum u nasich dermatologov, cca 4 eur bez rp)....este v lekarni sa daju kupit priprvky Leciderm -mala som doma vzorku, tiez pomaha, ale krem Bioderma u nas viac zabera......

prom
14. jan 2014

@kam.zyk dakujem za radu, dnes som kupila krem aj probiotika, dam potom vediet ci to zabera 🙂 . Ja mam z toho pocit, ze u nej nejde ani tak ako kozny problem, ale ze je mozno zvnutra nieco zle a ide jej to von cez kozu, tak ako sa pise. Napr. dneska mala zlu noc, aj sme skoro vstavali a uz vidim, ze to ma zhorsene. Ked je nepohoda, oslabenie, tak sa exem zvyraznuje ... ako pisu aj na nete. Este mi jedna znama ponuka bylinný koncentrát z Aloe Vera, na vnutornu ocistu. Je to z Herbalifu, no neviem..
@aniko82 ahoj, myslela si mna, ze to mate podobne? Do kupela ja nechcem radsej nic davat, lebo moje baby robia vo vani blbosti, aby to radsej nepili. Inak tiez vdaka za info, ten Excipial si v okoli kamosky chvalia, no uvidim, najprv vyskusam vyssie menovane ...