Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzuzuzu7
14. feb 2012

Ludkovia, ja som tiez vcera vecer prezivala soky-malu som okupkala a pouzila to nove sebamed mydlo-co som vcer pisala, potom som ju natrela Bepathenom a o taku hodku sla spta...vtedy to mal celkom kludne, trosku cervene....no pridem k nej za hodinku ako zaspala a isla som odpadnut, mal;a cele ruky od krvi-toto som este nezazila, tak som jej ich este bola umyt ale len cistou vodou a dala zinkovku...pekne sa jej to ukludnilo...do rana bola v takom stave ako ked zaspavala....nastastie-len neviem ze preco sa tak dorypala-esteze ani chrasticka nezoastla-nam ta zinkovka velmi robi dobre.
Inak pekneho Valentina Vam aj Vasim detickom🙂

luthien.k
14. feb 2012

@zuzuzuzu7 i mýdlo je třeba zkoušet na malém kousku kůže, je to kosmetika, jako každá jiná 😉

luthien.k
14. feb 2012

@kostka211 zkušenosti dospělých s ekzémem jsou na děti nepřenositelné, ekzém u dospělých má jiná specifika, jiné vlivy...

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@luthien.k inde jej to nic nespravilo;(((...to by ale zareagovala hned , nie? je mozne ze sme mali trosku viac tepla v izbe , ako obvykle...tak sa trsoku spotila ked spinkala, ale to som este nezazila-chcelo sa mi plakat;(

luthien.k
14. feb 2012

@zuzuzuzu7 možné je vše, každopádně bych s ním byla opatrná 🙂

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@luthien.k o.k...radsej nebudem davat.;) a na tie cervene loziska na rukach mozem dat tu vitellu ictamo?

luthien.k
14. feb 2012

@zuzuzuzu7 ano, hodí se na stejné účely, jako zinková mast.

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@luthien.k na tvaricke nema ani fliacik...ma ju krasnu hladucku, len ma pocit, ze sa dost v skolke poti , tak na tych rucickach to ma vzdy take trsoku cervensie;(

ivular
14. feb 2012

@luthien.k Ahoj Kati, prosím pěkně poradila bys mi, čím umývat vlásky kojenečkovi s citlivou pletí? Děkuji moc.

bobkaa
14. feb 2012

@skolara ahoj, v com konkretne si malu okupala a cim si ju natrela. Pokial robis taketo obmedzenia v strave vysledok ziadny, asi by som to riesila inak. Kedy si zaznamenala zaciatok atopie? Vsetky kozne problemy vyrazaju z vnutra. Je mnozstvo pricin. Napis mi do IP.

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@luthien.k este sa chcem spytat...ako vyzera pityriasi rosea gilbert/nevies nahodou...mala okrem ekzemiku v laktovych zhyboch, ma take nove loziska aj na predlakti-cca 2 dni uz ...mne sa to ako ekzem nejavi...no neviem

luthien.k
14. feb 2012

@bobkaa tady jde o to, zda ta omezení ve stravě jsou skutečně v souladu s ověřenou hypoalergenní dietou, zda s mlékem vynechává i mléčné výrobky a vše co mléko obsahuje atd. Maminky si kolikrát myslí, že vynechávají alergeny, ale není to tak.

luthien.k
14. feb 2012

@zuzuzuzu7 při pochybnostech toto určí jen a pouze kožní lékař 😉

luthien.k
14. feb 2012

@ivular například CutisHelp lupy - ekzém.

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@luthien.k dakujem...urcite sa to takto neda ...to musi zrejme vidiet aj kozny...no aj tak ta obdivujem, ze takto s nami stracas cas a dakujem za kazdu odpoved!

luthien.k
14. feb 2012

@zuzuzuzu7děkuju 🙂 Kdybych to považovala za ztrátu času, nedělala bych to 😉

veronikaprostenika
14. feb 2012

@kostka211 castecne kojim a dokrmuju Hipp combiotic ha. Ze svy stravy jsem vyloucila vsechny alergeny vcetne mlecnych vyrobku...

luthien.k
14. feb 2012

@veronikaprostenika vyloučení mléčného z Tvé stravy postrádá smysl, pokud je dítěti podávána BKM přímo. HA mléko ji totiž obsahuje.

roo
14. feb 2012

Maminky, skusali ste niektora pri ekzemoch a alergickych potiazach deti preparaty Joalis? Uvazujem nad tym, len ma zaujima, ci mate niektora skusenosti.

zuzuzuzu7
14. feb 2012

@roo ja by som bola s detoxikaciou u deti skor opatrna a vela krat je to dost nakladne a neviem ci to ma az taky super efekt...neviem, ja by som to moc neskusala

roo
14. feb 2012

@zuzuzuzu7 Dakujem za nazor. Ved prave, ze je to nakladne. Ja som sa ale pomocou troch preparatov od nich zbavila jedneho herpesu. Pol roka som ho mala bez prestavky vyhodeny - najprv pri oku, to som liecila antivirotickou mastou od lekarky, ale ked to zmizlo, vyrutilo sa to pod nosom. Cize klasicka liecba to nevyliecila, len posunula inde. Pupaciky pod nosom som potierala tea tree - to ich nevyliecilo, ale akosi pribrzdilo, nevyzeralo to tak hrozne. Az detox z Joalisu ma toho zbavil nadobro. Preto som sa nadejala, ze by to mohlo pomoct pomoct mojej dcerke.

Jej sa ekzem objavil po 15-tom mesiaci. Premietala som si 1000-krat v hlave, co sa vtedy zmenilo. Zo stravy som vynechala potraviny, ktore v tej dobe jedla a o ktorych viem, ze mozu byt alergene. Pre istotu som vylucila aj mliecne vyrobky, u seba tiez, lebo kojim.
Citala som tu o strukovinach - fakt mozu sposobovat problemy? Co bylinky? Kopor, majoranka, bobkovy list, rasca? Pouzivala som Solcanku, ale uz ju nedavam, obsahuje tusim zeler.
Napada ma este suvislost s tymto mrazivym pocasim resp. obliekanim. Na tvari ekzem nema, mala len fliacik nad jednym obocim, mozno ju tam drazdila ciapka, nieje bavlnena. Ten jej uz vybledol. Ma jeden maly fliacik aj na ramene. Ale na nozickach ma toho viac, hlavne na lytkach a predkoleni, ma to suche, drsne, obcas cervene.
Mastim jej to casto, najviac Infadolanom, mam aj zinkovu mast, v zalohe je aj modra indulona. Manzel je povereny kupit otruby a zemiakovy skrob, budem jej robit kupel. Inak, ju to ani nesvrbi. Hra sa, spokojne zaspi. Doteraz mala uzasnu pokozku, od narodenia som nemusela pouzivat ziadnu kozmetiku, ani na zadocek, len som jej ho umyla a dala cistu plienku, ziadne zapareniny nemala ☹

Dakujem vopred za kazdu radu.

luthien.k
14. feb 2012

@roo luštěniny - jsou to příbuzní sóji, která je častým alergenem, může proto být zkřížená alergie.

Nebylo v 15 měsících očkování (MMR, Prevenar)?

anysek85
14. feb 2012

@luthien.k Prosím prosím, mohla bys mi poradit? Mám atopák sama na levé ruce (2prsty a kus dlaně), rozjíží se mi to už několik let, hlavně v zimě, ale teď už s tím musím něco dělat. Ke kožní jdu až za měsíc. Doporučila bys mi prosím něco volně prodejného z lékárny, co by mohlo atopák zlepšit? Ptala jsem se, ale kravka v lékárně nevěděla, tak jsem nadhodila, že jsem četla, že dobrej je Excipial, ale to zas nevěděla, co mi má dát: jestli s ureou nebo bez. Moc moc děkuji!!!

luthien.k
14. feb 2012

@anysek85 jo, tak to po mně chceš hodně, já s dospělákama nemám zkušenosti, sama ekzémem netrpím. Řídila bych se tím, jaký je stav, jestli akutní (mokvání), subakutní (červené fleky, pupínky, puchýřky) nebo chronický (suché, hrubé, drsné, barva max. růžová). Co z toho?
Jinak ber Probiosan, to je u atopiků nutnost, podporovat zdravá střeva. Pod normální (flaušové, vlnění atd.) rukavice navlíkej čistě bavlněnou, to samé pod gumové rukavice na úklid (seženeš v prodejnách s ochrannými pomůckami). Žádná parfémovaná kosmetika by Ti na to neměla přijít (šampony, sprcháče...).

anysek85
14. feb 2012

@luthien.k Díky moc! Já se tím zatím moc nezabývala, ale právě i přírodní mejdla mi na to dělají hrozně zle. Verzi mám něco mezi chronickým a subakutním. Spíš chronický. Objevuje se to většinou jen na zimu. Jsi hodná. 🙂

skolara
14. feb 2012

kocky stretli ste sa s tym ze ked ma dieta dost vela vyhadzanych miest tak ma akoby alergicke ocka. Take opuchnute trosku a do cervena? 😅

skolara
14. feb 2012

na akutny ekzem to tj. cervene miesta sa je dobra violet? a co na subakutne? A vcera som jej robila solamylovy kupel a dnes z ovsenych vlociek. Nemastila som nicim s cim mam natriet alebo nechat len tak?
Lutien dik za mail 😉

skolara
14. feb 2012

a preco sa vlastne nesmu jest stukoviny?

ucitelka70
14. feb 2012

žienky, prosím o radu, 8 mesačné dieťa začína mať prejavy atop. ekzémy na pár miestach maličké fliačky. Môže ananás? podľa mna nie, lebo obsahuje kyslinu citronovú, no ani citron nemôže