Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
4. apr 2012

@zuzuzuzu7 ono to má svůj vývoj, já neměla alergii na jablka a lískáče do dvaceti let a dneska by mi po nich pusa upadla... Ono s tím věkem se sice upravují alergie na základní potraviny (mléko, vejce, pšenice...), ale nějaké nové mohou nastat, to ne že ne...

xmalij
4. apr 2012

@petyi1 promin, ale to tu stranku co stranku a vlastne den co den Katka lidem vysvetluje...

xmalij
4. apr 2012

@martinka1981 drz se, Marti

julls113
4. apr 2012

Aky mate nazor,pripadne skusenosti s kozmetikou Saloos-napr. Bio karite bamb.maslo,alebo nieco od nich na atopicku pokozku?

lelask
4. apr 2012

Ahojte, neviete ako dlho sa moze fenistil - kvapky uzivat? Ak by nahodou Katka nemala cas odpovedat, tak hadam niekto z vas vie. Nasa pediatricka nam uz naposledy vravela, ze ich uz dlho uzivame, ze mame ist na kontrolu na kozne - ale naco? Viem presne , co nam predpisu 😠 .
Na alergologiu ideme az koncom juna ☹

xmalij
4. apr 2012

@lelask nevim presne, ale my ho bereme od ledna a nikomu vc. Kati to zatim nevadi 🙂. Zamenili jsme je na zkousku s Aerius sirupem, ale v ty dobe se mala hodne zhorsila, tak jsme se vratili k Fenistilu. Chtela bych casem ten Aerius zase po dohode dat.
Koukam, ze mate taky pekny objednaci lhuty, my cekame od unora na kvetnovy termin a ten je odpo, takze budeme stejne muset jet jeste jednou rano kvuli odberum 😝.
A propos...jestli ty odbery musi byt na lacno, tak jsem si ted uvedomila, ze to bude boj...mame to min. 1hod jizdy, to me mala v aute sezere.

lelask
4. apr 2012

@xmalij no a tom bol posledny volny termin , potom uz az na september.
My ho bereme uz dlhsie, to by som musela pozriet dr. do karty,nemam dobru pamat 😝

luthien.k
5. apr 2012

@xmalij na lačno se být nemusí!

luthien.k
5. apr 2012

@lelask , jak jsem spala do IP, na dlouhodobé užívání je lepší nějaké antihistaminikum s nesedativním účinkem...

luthien.k
5. apr 2012

@julls113 bamb. máslo je dobré na chronický ekzém, hydratuje, promastí, ale raději na červené plochy a pupínky, puchýřky. Ostatní věci od Saloosu jsou parfémované aromaoleji, což není pro atopiky vhodné, mají celkem dost dráždivý potenciál.

julls113
5. apr 2012

@luthien.k
Dakujem za odpoved

xmalij
5. apr 2012

@luthien.k spadl mi kamen ze srdce 😉

weri1
5. apr 2012

@luthien.k ahojky tak bioderma zafungovala úžasně, skoro nic nemá, jen dva bílé flíčky zůstaly 🙂

modrofuzik11
6. apr 2012

nam teraz pekne zabera to, ze kubkovi kazdy den 3 az 5 krat mastim licka menalind dermom. ked nema ekzem alebo len taky maly, tak preventivne davam bepanthen. toto sa mi zatial osvedcilo ako kombinacia. popravde, tie veci, ktore p. dr. predpisala mu licka iba podrazdili. verim ale, ze mu to najneskor v puberte prejde (aby bol fesak, nemal komplexy a pacil sa dievcatam🙂).

maca_p
6. apr 2012

dievcata mam na vas obrovsku prosbu. dna 19.4. sa v suranoch bude rozhodovat o jedinej detskej liecebni pre vekovu skupinu 0-3 roky pre deti s atopickym exemom a potom az do 18 rokov. potrebujeme co najviac podpisov uz do tohto stvrtka, preto leziem do tejto temy. osobne s mojimi detmi 1 a 3 ideme teraz 16.4 na preliecenie, tak dufam, ze nebudeme posledny turnus...
ak sa rozhodnete participovat na zbierani podpisov, tuknite mi do IP mailovku, poslem formulare. tieto, co som vkladala specialne do tejto temy: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/peticia-za-zachovanie-liecebne-pre-atopicke-deti/ , su vraj necitatelne.

dakujem vopred za vsetky preliecene deti tohto ustavu. proste Odborny detsky liecebny ustav Travnica nesmie ukoncit svoju posobnost! apropo, nikdy neviete, kedy, koho, kde zacne skriabat

roo
7. apr 2012

@maca_p Podpisane, odovzdane, podporujem to, synovec siel do Travnice vo velmi zlom stave, vratilo sa odtial uplne ine dieta 🙂

roo
7. apr 2012

@weri1 Prosim, mozes napisat presny nazov tej Biodermy, ako je uvedeny na obale? Dakujem.

blankarybka
7. apr 2012

@roo Ahoj, jestli můžu odpovědět, tak je asi řeč o Bioderma Atoderm PP 😉 Nám taky vyhovuje.

roo
7. apr 2012

@blankarybka Ďakujem 😵

maca_p
7. apr 2012

@blankarybka
@roo kocky moj maly tak negativne zreagoval na b. atoderm, ze sme s nim utekali k doktorke na rectodelt
@luthien.k ani bambucke maslo nezabralo, kupila som dokonca v bio kvalite.

roo
7. apr 2012

@maca_p ufff
Neviete, ci dostat aj vzorky?
Ja teraz mastim Infadolanom. Od Saloosu som mala cisty kokosovy olej pre seba, skusala som aj ten na ekzem pre malu (prv nez sme kupili Infadolan). Ale je to asi fakt slabe.

martinka1981
7. apr 2012

@roo dostať aj vzorky,len treba sa pytať a zhanať,nie všade maju.

maca_p
7. apr 2012

@roo vzorky zvycajne mavaju velke lekarne, alebo priamo u koznej - podla toho, ako ju zasobuju dealeri. u nas paradoxne som najskor skusala vzorku a bol okej, nic sa nedialo. kupila som velke balenie a bum! na krku po natreti mal doslova pluzgieriky 😲 do 5 min. po natreti. tak rychlo sprcha a k lekarke...

vikazv
8. apr 2012

@luthien.k Dobry den, chcela by som sa este poradit. Boli sme pri koznej ohldom 7mesacnej dcerky a ta jej dala diagozu atopicka dermatitida, dermografizmus je cerveny vyrazny,denie-morgan riasa je pritomna...predpisala jej na zacervenane miesta na noc natriet jemne ichtamol pasta 2% a premastovat cim chceme...mozna je aj modra indulona, vazelina, linola fett krem,bambucke maslo ,konopny olej....podla toho co je zabera....po dvoch tyzdnoch to mala dcera celkom peknee vycistene a vcera do rana jej to opat ocervenelo na tych laktoch a predlakti....nechapem tomu co jej to opat aktivovalo vcera jedla ryzu , cuketu, brokolicu a mlieko HA2....Dr. hovorila ,ze aby som jej nedavala papat petrzlen, pastrnak....neviem ci to bolo z jedla, alebo z coho,,,nechapem tomu...teraz som jej to natrela sudokremom tak uvidim ako to zareaguje...je vhodne pre malu ovsenne mlieko do jedal?...a zaujimalo by ma co je to za 2% ichtamol pasta?....dakujem pekne

lojzina
8. apr 2012

vsem pekne Velikonoce...
@vikazv ahoj,jestli muzu reagovat ja:cetla jsem jen tvuj posl.prispevek.Muj nazor je,ze mleko HA2 je spatne,pokud mate atopak tak bych dala nastepene Nutrilon allergy care...je v nem plne nastepena BKM,kdezto v HA jen castecne,coz je spatne.Ovesne melko tusim az od roku....Sudokrem je dobry,ichtamol mame doma a pouzivame,hoji cervena mista,my jsme s nim spokojeni,akorat pozor na slunicko,radeji jej pak pres leto vysadit.mozna vic poradi holky tady.mej se.

martinka1981
8. apr 2012

@vikazv presne ako pisala @lojzina. Ha mlieko nahradiť Nutrilonom Allergy Care,cenovo je na tom rovnako takže to nepocitiš.
Ichtamol je na červene miesta,jemne natrieť najlepšie na noc.Cez den Sudocrem.
Ohladne toho ovseneho mlieka neviem,snad poradi luthien

xmalij
9. apr 2012

ahoj holky, mala ma brutalni virozu, premyslim, ze odpoledne zajedeme do nemocnice. Od sobotniho vecera, kdy se pozvracela a celou noc kazdych 30 min. znova a znova se k ranu pridal prujem. Oboje od cca 8. ranni ustoupilo, pak zase odpoledne uz bez prujmu. Ten se zase objevil, takze prevlikame prevlikame. Byli jsme na navsteve v Brne, tak jsme to rano sedli do auta a pelasili domu, protoze kamaradi maji 6M miminko a dalsi vec, dostat se v Brne do nemocnice by bylo taky blby..Nechce mi nic jist, od soboty nejedla, ani ryzove krekry, ktere ma rada. Vyzvraci obcas i tekutiny co do ni dostanu, nastesti ale pije, davam cerny caj a kolu. Ma zizen dost, kdyz vypije vic, tak to jde ven..davam strikackou. Jenze..ekzem od sobota je pryc!! Chapete to?
Co me ale ted tizi nejvic, vim co ji davat dietniho, ale to neji, pokud zacne, tak budu strasne rada. Mam pokracovat v uzivani Fenistilu a Puomonu Histamine, kdyz je tak slaba? Diky za nazor.

martinka1981
9. apr 2012

@xmalij no teda to mi je luto že ste takto niečo chytili ☹ teda ,radšej fakt zajdi na pohotovosť,istota je istota.
Ale aspon že pije,černy čaj je dobry a možeš jej ho prisladiť hroznovym cukrom. My mame taky z DM a tam su aj vitaminy a vlastne sa použiva aj pri takychto stavoch aby sa doplnili vit.a miner.
Jooj tak sa držte,budem na vas myslieť.....ale zas ma to aj neake pozitivum 😀 exem je preč 😉
o tom Fenistile snad napiše Katka ked sa vykupe 😀

luthien.k
9. apr 2012

@lojzina, @martinka1981, super, to bych napsala i já podobně 🙂

Marti, co to znamená "ked sa vykupe"? To má něco společného s koupáním? 😀

@xmalij, viz mail.

martinka1981
9. apr 2012

@luthien.k 😀 😀 ano ked ťa vykupu kupači 😀 čiže po oblievačke 😎