Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

emka13
21. sep 2014

@alias313 ahojky ozaj ten cierny caj pomaha? ako s tym postupujete?

alias313
21. sep 2014

Ahoj,nam to pomohlo vtedy ked bol velmi vyhadzany..ja sama to pouzivam ked mam velmi vyhadzane ruky a na tvar.skludni mi to pokozku.Ako netvrdim,ze sa to cajom lieci..Ale skludni nam to pokožku...

carrie4
23. sep 2014

ahojte, nemáte skúsenosť s častou stolicou u detí a alergiou? Syn má 2 roky, atopický ekzem a od narodenia častú stolicu. Zvyčajne 2 až 4 krát, výnimočne aj viac...nie je však riedka, skôr to záleží od stravy. Vypije však denne dosť mlieka, môže to mať súvis s tým?

salome123
23. sep 2014

@carrie4 a na co ma alergiu teda? ake mlieko pije?

carrie4
23. sep 2014

@salome123 ešte v cca pol roku mal zistenú alergiu na jablka, zemiaky a mrkvu... ostatné potraviny pod hranicou... ale medzitým začal v pohode tolerovať aj tieto potraviny, zlepšil sa mu aj ekzem (vždy v lete je zlepšený) . Pije nutrilon... skúšali sme pridávať aj kravské mlieko, ale dostal virozu, tak sme znova prešli čisto nutrilon

davita
23. sep 2014

babule kuk STV 1 damsky klub HNED🙂

salome123
23. sep 2014

@carrie4 normalny nutrilon? ak to spravne chapem, krav.mlieko netoleruje, ale pije normalny nutrilon?

@davita co tam bolo? 🙂

carrie4
23. sep 2014

@salome123 práveže, doposiaľ toleroval, ked sme aj skúšali problém s kravským nebol... vysadila som ho, lebo zahlieňoval pri chorobe... on už podstate je všetky potraviny (teda myslím, okrem silných alergénov, ako cistrusy, orechy, med a také)... ostatné aj tie na ktoré mu pol roku zistili alergiu, tak sme ich postupne skúšali a nemal žiadnu reakciu... ale teraz sa sťažuje aj bolesti bruška, najmä po mliečku... pije normálny nutrilon... už som uvažovala či nemá priznaky celiakie, kvoli tým bolestiam brucha, ale zase prospieva, tak neviem

salome123
23. sep 2014

@carrie4 ked ma dieta akykolvek problem s alergiami, tak prve co by som spravila je vylucit kravske mlieko. skus mu kupit nutrilon allergy care mlieko... tu je ho plno: https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...
a vylucit akekolvek krav.mlieko zo stravy (Aj maslo, tycinky so susenym mliekom napr.DRU, atd.).

carrie4
23. sep 2014

@salome123 toto už máme za sebou, ked mal zapálenu tváričku... neskôr a to hovorím o mesiacoch sme skúšali od plnotučných jogurtov až po plnotučné mlieko...a toleroval... jedine, že by sa to vrátilo... môže byť, že s tými potravinami nemal problém a teraz ho má ?

carrie4
23. sep 2014

@salome123 allergy care je od 6 mes... no my pijeme nutrilon už nad 24 mes...

salome123
23. sep 2014

@carrie4 ved na skusku.... dcera ma skoro 2r a pije nutrilon allergy care 2. nevidim dovod preco by ste to nemohli skusit.

carrie4
23. sep 2014

@salome123 my sme ho pili do roka a potom nám na gastre odporučila normálny... myslela som, že tak nezasycuje a jeho obsah je pre deti do roka

natty53
28. sep 2014

Ahojte,prosim je toto atopicky? Lebo dlho sme boli bez a teraz neviem ci je toto forma ekzemu ci co nieco ine..dakujem

demo
28. sep 2014

@natty53 podobné tu už bolo a vyjadrovala sa k tomu kam.zyk. Bohužiaľ nepamätám si, čo k tomu písala. Ak máš čas, prelistuj to tu pár mesiacov dozadu a nájdeš to - bola k tomu aj fotka

natty53
28. sep 2014

@demo Dakujem,ale to bude asi tazko dohladat,hladam,ale neviem asi kde zacat 🙂

demo
28. sep 2014

@natty53 niekedy začiatkom roka začala kam.zyk radiť - mas čo robiť 🙂

demo
28. sep 2014

@natty53 https://www.modrykonik.cz/group/6098/
Alebo sa skús opýtať v tejto skupine

natty53
28. sep 2014

@demo dakujem,skusim,lebo nenasla som nic,teda len podobne

meggie520
29. sep 2014

Na atopicky ekzem aspon u nas je ucinny od koznej lekarky Dr.Zelenkovej-Dermalex mast pre kojencov a deti bez kortikoidov!!!!dalej Linola mast a Linola olej do kupela na striedacku,ak je horsia koza tak ten Dermalex a tak dookola a este je velmi dobra ak sa koza zlepsi obycajna modra Indulona

emka13
29. sep 2014

@meggie520 ahojky aj my k nej chodime. tiez mame dermalex ale ten moc nepomaha, skor len kortikoidna locoid miesany s ambidermanom. a co je teraz fajn je tiez od nej mydlo z farmy a tiez jej davam kozie mlieko a prestalo aspon svrbenie a v noci kludne spi.

urma
13. okt 2014

@kam.zyk Ahoj, aj ja prosim o pomoc s kozou mojho 4 mesacneho syna. Zo zufalstva som sa preklikala do tohto fora, doteraz som odolavala riesit taketo nieco medzi mamickami, ale vidim, ze Ty si odbornicka 🙂.
Dieta je plne kojene, par tyzdnov sa pasujeme s cervenymi flakmi pod krkom, kolienkami a trosku aj v inych zahyboch /je to macko/. Neviem, ci ho to svrbi alebo boli, je to spokojne babatko 🙂 . Skusala som cely arzenal beznych kremov na zapareniny a par masticiek /ak ta to zaujima, vymenujem: Mixa barierny krem, Sudocrem, Rybilka, Jecorrisova mast, Infadolan, Imazol, Holtov krem, Excipial locio, puder babylove, kupam obcas v repiku, alebo poutieram repikovym dovarom, vzdy dobre vysusim/. Kedze to nemizne /iba v pripade ukludnenia zbledne/, pochopila som ,ze to nie je bezna zaparenina z tepla /aj ked teplo to vzdy zhorsuje/. Koza pod kolienkami je navyse leskla /tu ma napadla kvasinka, kedze som ju mala aj na bradavkach dost dlho/. Moja strava je otrasna 😝 , same sladke a mliecne. Mam sa pustit do diety? Docitala som sa tu v rychlosti, ze treba ponatierat Genciankou, tu doma mam spred 2 rokov, takze urcite skusim. A uz ziadne mastenie 😝 , aby koza dychala. Citam, ze dost radis Sudocrem. Mne sa zdalo, ze to bolo po nom hrosie, ale asi treba vydrzat /?/. Vsetko skusim len kratkodobo, lebo sama neviem, ci to treba mastit, susit ci co. Okrem tychto ma aj na brusku a bokoch presusene supinate, niekedy cervene. Na to scervenanie zabral Holtov hned, uz to radsej nedavam. To je ten kortikoid, co spominane, ze URCITE NEDAVAT? Dakujem pekne, ak treba, sfotim to.

kaja73
13. okt 2014

@urma dobre si vycitala-gencianka a potom ked sa to zosupe bud este raz gencianka,alebo daky zinkovy krem-ci uz sudokrem,priamo zinkov pasta,alebo iny zinkovy krem-vacsina kremov na zapareniny je zinkova.
Mojmu napr sudokrem moc nesadol,ale zato mu sadla zinkova nivea s 20% zinku na zapareniny. Ta nam krasne cerven vzdy vyhojila.
Mastne na cerven nikdy nedavaj a ked sa koza vysusi z toho zinku tak daj daco na hydratovanie-ale to je uz ozaj velmi individulane co sadne. Nam sadla A derma exomega-emoliencny kem.
Nic mastne nam nikdy nesadlo.

urma
13. okt 2014

@kaja73 dakujem za radu. prave som mu po dlhsej dobe skusla dat na krk sudocrem a na noc pod kolienka dam gencianku. Tam je ta koza az leskla, ked sa aj cerven stiahne po niecom, tak je vidno, ze tam je hm, ako to nazvat, lozisko. Take vystupene ohranicene a co ma znepokojuje, tak zvacsujuce sa 😝 .

kaja73
13. okt 2014

@urma ked nanesies gencianu, tak ta tam zostane cca 3-4 dni-neumyvaj to a nekremuj vtedy nicim inym.
Nechaj nech sa to same zosupe a potom podla potreby-ak je to stale velmi cervene daj este raz gencianu na tie 3 dni,alebo uz davaj daky zinkovy krem.
Ono treba hlavne trpezlivost a nestriedat vsetky mozne kremy. Len sa to zhorsuje potom.

urma
13. okt 2014

@kaja73 asi mas pravdu, ja som bola netrpezliva a cakala som vysledok rychlejsie 😝 , potom som moc striedala. Ale je pravda, ze som si dlho myslela, ze to je zaparenina a ked cerven neustupovala, tak som hladala ten spravny krem 😅 . Ked mal vypareny zadocek, tam nam napr. sudocrem krasne rychlo zabera. Este raz vdaka 😉

anetik01
17. okt 2014

@kam.zyk dobrý večer, prosím vas o radu,,, kozna mi pre dceru predpisala robenu masticku v lekarni s názvom Bor chladivý krem ( BCHK),dcere diaknostikovali AE,. je tato masticka bezpecna?? odporucali by ste ju pouzivat?? dcerka ma 18mesiacov AE mame od 3 mesiacika, dakujem srdecne,,,

urma
18. okt 2014

Baby, ked ma po bruchu cervne a suche, olupujuce sa, bude na to Bubchen OK? Vcera som ho po par dnoch okupala, natrela Excipial Kids a do rana otras. Predtym to cervene nemal, len draplave. Tak som Excipial zavrhla a dala na to ten spominany Bubchen na zapareniny. A este otazka...
Kupete v Repiku? Ja som kupavala poslednych neviem kolko krat - to som este nevedela, co to mame za problem. Vtedy mu to tak necervenalo. Tak ze ci je to vhodne, kupat ho v tom odvare stale 😕 . Aby som zas daco nepokaslala... Vdakaaa

anetik01
19. okt 2014

dobrý deň, prosím vás som tu nova, tak neviem ako to tu funguje,,,, radi tu mamičkám ešte pani dr. kamzyk?? stačí to tu napísať, ci jej to mam poslať na IP? a chodí tu ešte? potrebovala by som jej pomoc,,,, ďakujem pekne 🙂

zfidorka
19. okt 2014

@anetik01 kam.zyk zvykne chodit do tejto skupiny
https://www.modrykonik.cz/group/6098/