Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

germaine
10. feb 2012

@luthien.k Už zas budeme muset vyrazit pro zásoby, nějak se nám ztenčili 😀

germaine
10. feb 2012

@luthien.k Ještě se zeptám ten roiboos jsem malýmu zatím ředila šťávou a troškou vody, můžu šťávu vynechat? Nebo radši jenom s ní?

1983hr
10. feb 2012

@lojzina Já to zkusím,naše dr říká že na to nějaké diety nemaji vliv.Tady čtu opak.

luthien.k
10. feb 2012

@germaine když to bude pít, tak klidně bez šťávy.

@1983hr Vliv to má na velkou část dětí a nejlíp, když se každý sám přesvědčí 😉

kjajule
10. feb 2012

@luthien.k Tak po 14 denní bezmléčné dietě,kdy jsme to fakt drželi přísně, malej byl doma nemocnej s kašlem tak to šlo...jsem pak zařadila do jídelníčku zase mlíko a všechno je beze změny...na dietě ekzem pořád stejný a po dietě furt stejný...ted to má poslední týden sušší ale to přičítám tomu venkovnímu počasí...:-/ akže to z mlíka asi nebude...

kjajule
10. feb 2012

@luthien.k Ta dietab yla asi dýl jenže i když jsem ve škoce říkala že nesmí nic s mlíkem ani mlíko tak tomu nevěřím...takže beru jen těch 14dní co jsem to kontrolovala já...

luthien.k
10. feb 2012

@kjajule no nemusí to být, je to přece test 🙂

germaine
10. feb 2012

@luthien.k Jo mimochodem, začal si občas škrabat tvářičku a taky ouško ☹ tak nevím, když jsme FENISTIL kapali vác jak měsíc, zda už nepřestává fungovat 😖

luthien.k
10. feb 2012

@germaine on Fenistil bohužel každému nefunguje, histamin, jehož účinky tlumí, je jen jednou z látek, co na svědění mají vliv.

kjajule
10. feb 2012

@luthien.k Jsem ráda že mlíko se nepotvrdilo, soju vubec nejíme, takže tu taky vylučuji...a budu přemýšlet co dál vyzkoušet...

germaine
10. feb 2012

@luthien.k Tak doteď fungoval....

samila1
10. feb 2012

Ahojte,
najviac sa nam prejavil ked mala mala okolo 3 alebo 4mesiacov /hrozili kortikoidy/, teraz sme uz z toho von, ziadne naznaky.
Su rozne príčiny_ my sme mali nasledovné: tráviaci trakt malinkej nedokázal spracovávať živočíšnu bielkovinu- kojila som a vyradila mliečne výrobky, mäso. podporila som regeneráciu pokožky 30mg zinku. to je na úrovni fyzickej úrovni.

lojzina
10. feb 2012

@1983hr nac ze nemaji diety vliv?

zuzuzuzu7
10. feb 2012

@xmalij ;))))no asi sme tu otvorili aj druhu debatku;)
ano--tekvicovy po vasom dynovy....
ja som ho davnejsie obcas davala deckam na veceru, tak ze si do neho namacali grahamovy roztek a tiez im chutil-ale rozmyslam, ci ho nebudem davat malej denne tak po malej lyzicke...a aj ked robi m tekvicovu tak ked servirujem tak aj s olejom;)
tak asi ho pojdem kupit...
inak dnes som prisla pre malu do skolky a hned kukam aj na ekzemik-dala som jej rano nan Bepanthen-a musim dalej pochvalit-uz tam skoro nic nema a tavricku tiez ma cistucku!tak hadam to zmizne uplne na dlhe dlahe obdobie 😎

1983hr
10. feb 2012

@lojzina na ekzem

lojzina
10. feb 2012

@1983hr no to teda ma,a jakej 😅

1983hr
10. feb 2012

Jen jsem psala názor své dr,sama zkušenost nemám ale neteři nepomohly ani diety a to jich držela postupne několik.Každý je asi taky jiný a ne na každého to podle mě pusobí?

1983hr
10. feb 2012

Jen jsem psala názor své dr,sama zkušenost nemám ale neteři nepomohly ani diety a to jich držela postupne několik.Každý je asi taky jiný a ne na každého to podle mě pusobí

xmalij
10. feb 2012

@germaine je na studenou kuchyni, podle me..brcalove zeleny, hustci a chutna luxusne 🙂! Maji ho uz i v dm, sice male baleni, cena taky nic moc, ale stoji za to...

xmalij
10. feb 2012

@germaine me vic lidi potvrdilo, ze Fenistil funguje dobre kratkodobe..na dlouhodobejsi reseni ze je dobry Aerius. Mala si skrabe obcas uvnitr v ousku, jednou mela i krev v tom zahybu nahore (sakra jak se tomu rika..🙂..

xmalij
10. feb 2012

@zuzuzuzu7 to je super, ze se dari tvarickam🙂, jen tak dal! Dynovy urcite zkuste, mala ho rada ve vsem, i na testovinach nebo standardne na okurkach na platky..jen tim, ze jsi uz sama a krmit zasadne nechce, tak to obcas i vypada a zrovna ta zelena se pere blbe 😒 . Takze rada tu otevru nove tema na tema jak na dynovy olej na obleceni 😀 .

xmalij
10. feb 2012

@1983hr ja myslim, ze nejde o to drzet nejakou dietu, ale cilene testovat potraviny a cist etikety..no a jednou to musi klapnout...doufam!

1983hr
10. feb 2012

@xmalij 🙂

luthien.k
10. feb 2012

@xmalij Ty doufáš, já tomu věřím 😉

xmalij
10. feb 2012

@1983hr ja ho male delam obcas, posadim ji jen do vanicky (mame velikou vanu, tak to je zbytecny) a v kalisku jeste krome toho umycham kasi, kterou ji placnu vzadu na zatylek (tam ma nejsussi misto). Je pak vzdycky heboucka, ale chce to vychytat v jaky fazi AE mate..nektery lozisko, ktery neni zrovna suchy, ale cerveny, tak na to dobre nereaguje. Jinak primarka kozniho z Motola nam tenhle postup predepsala jako 1x tydne pri zhorseni suchyho ekzemu, stridat s olejovou koupeli/sprchou.

xmalij
10. feb 2012

@luthien.k
ja si jeste tak netroufam 😉

xmalij
10. feb 2012

Společnost Billa spol. s r.o. informuje o stažení sušených fíků původem z Turecka. Výrobek šarže P0090-202 s minimální trvanlivostí do 31. 12. 2012 obsahuje roztoče.

To asi na etikete nepisou 😝 .

kristyk
10. feb 2012

@luthien.k Dakujem ti to mi je jasne mna by skor zaujimal priebeh tej liecby ako to prebieha lebo my ich berieme 4 dni ale dost sa mu to zhorsilo doktorka povedala ze to je normalne ale mne sa to nejak nezda uz som si nie ista ci som urobila dobre ked som skusila homeopatiu mam strach aby sa mu to nezhorsilo este viac , no ale uvidime hadam to uz zacne zaberat...

lojzina
10. feb 2012

holky,nebo @luthien.k,mam dotazek,jak se presne jmenuje ta bioderma pro atopiky,casto se tu vzpomina,nemuzu to dohledat-je to bioderma atoderm pp antirecidiv????

marketa97
10. feb 2012

@lojzina Já myslím, že jsi to trefila přesně, je to ona. My jí máme doma taky 🙂