Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
22. mar 2014

@fifitko25 slabounce namažte genciánku na ta "živá místa", a na ta ostatní místa Bep.+Sudocrem i nadále.

@pari_s a víte, že je to možné, že je to tou pšenicí? Protože se to projevuje i na té konzistenci stolice, jak píšete. Hlavně, že jste na to přišla, jste šikovná!!!!

Jak píšete

este ma napadlo, ze mozno natieram telicko privela a nie je potreba ho tak casto premazavatemoticon tou mastickou, natieram ho 3x za den, mozno by stacilo menej.

Ano, to je častá chyba, že se natírá moc často, natírala bych ráno a večer. To tělíčko, jaké máte doma krémy? Ono, ideální by byl Bioderma nebo Eucerin omega tělové mléko...

kam.zyk
22. mar 2014

@brtkulka jde to možný, že se v tom zapařil a toto bývá důsledek, že se rozšiřují ekzém.fleky...

@katkatt ale to používáte samý dobrý věci!!! Ten Sebamed nebyl dobrý? Maminky si to hodně chválí. Jak píšete

Na natieranie skusam bambucke maslo a Bioderma atoderm krem so zinkom zatial.

To taky děláte dobře...

kam.zyk
22. mar 2014

@elcha Super nápad! 🙂

caspino
22. mar 2014

krem http://www.docsimon.sk/tovar/la-roche-posay-lip...
svagrina je kozna vyskusali sme vsetko mozne
potom dlhodobo probitika Infants dophilus
strava vela zeleniny ovocia-citrusy ziadne to velmi draždi

a more .... my sme prvy rok boli dvakrat mocili sme ho kolko sa dalo a vysledok bol vidiet mame takmer 4 roky a ekzem je fuc
je to dlhodobe ale deti z toho vyrastu

kam.zyk
22. mar 2014

@palcullka úplně krásně to vypadá.

Můžete začít přidávat do svojí stravy potraviny, takže hřešení povoleno 🙂 Akorát, nezapomínejte probiotika, Hylak už můžete pomalu vysadit. U syna-občas to syrové jablíčko dejte, ať se kluk trénuje 🙂

Stevia je OK. karob - synovi ne, vám jo, ghee- chce ozkoušet, hodně se liší v kvalitě, tekvicové semínka jsou vřele doporučeny 🙂 U vás bych už tu stravu rozšiřovala, pomalu najeďte na normální jídelníček a uvidíme, co to udělá.

Mazání jak doposud, možná už bych dávala ten samorný Sudocrem jen jednou denně.

baka13
22. mar 2014

Ahojte.Ma niekto skusenost s tymto kremom?http://www.spasapleti.cz/stranka.htm

katyxq
22. mar 2014

@kam.zyk @luthien.k a nebo v zahraničí jsou obvyklé dobrovolné příspěvky tak, jak to má F. Fuka - http://www.fffilm.name/ (v pravém sloupci tlačítka Donate)

sangerhausen
22. mar 2014

Genciankou to teda určte nemaž, ešte viac to ekzém vysuší a podráždi. Práve naopak treba to premasťovať napr. Excipial Lipolotio s ureou. Nekupať ho, len krátko sprchovať . Opakovane plákať prádlo, žiadne aviváže. Na telo len to najmenej dráždivé (sú aj špeciálne tkaniny pre deti s atopickym ekzemom).Ak prichadza do úvahy potravinová komponenta treba si viesť potravinový denník: čo som ja/čo jedlo dieťa a sledovať stav ekzému resp. zhoršenie, zvýraznenie svrbenia a pod. Len tak môžeš prísť na to, čo škodí. Žiaden kožiar nie je veštec, ty musíš prísť na to, čo mu škodí Po väčšine je to viacero veci a nie len práve jeden " zelený Gummibär"

kam.zyk
22. mar 2014

@baka13 já se přiznám, že když vidím to složení, že já osobně bych z toho reakci měla. Už jen pro ten heřmánek a včelí vosk . Kdyby měli vzorek, tak bych to možná ozkoušela (já teda ne, ale kdo chce, tak klidně), ale moc bych si od toho neslibovala. Spíš bych dala toto - Eucerin AtopiControl.

demo
22. mar 2014

@kam.zyk pisala si ze mas skusenosti aj s alergiami ako takymi. nevies poradit, co s chronickou nadchou u 9 rocneho dietata prosim? pripadne aspon nieco prirodne, co by mu trocha pomohlo zmiernit upchatie nosu. Ma potvrdenu alergiu na roztoce - velmi miernu, ale soplisko non stop. Pritom AE mu, nechcem to zakriknut, v poslednych tyzdnoch uplne vymizol a nevratil sa ani v case choroby - co je uplne fantasticke. Este by som rada vybojovala aj tu zahlienenost. Mliecne nejedava, lepok sa snazim obmedzit, ale nie velmi uspesne. Teraz dokonca kvapkam pamykon, dost mu to pomohlo, zrejme mu to zhorsovala aj nejaka bakterialna nakaza. Davam hylak a probiotika. Mame protiroztocove navleky na posteliach. Nejaka extra drsna protikandidova dieta neprichadza do uvahy, absolutne nedokazem ukontrolovat stravu v skole. Aspon male nasmerovanie, dakujem.

pammy
22. mar 2014

@kam.zyk

Dobry den Verko 🙂 Chcem Vas pozdravit. obcas sem nakuknem 🙂 Drzime sa dobre. klop klop klop. Chcela by som sa ale opytat, ci by ste mi neodporucili konkretneho vyrobcu koloidneho striebra a rakytnikoveho oleja. Ktore su kvalitne? Chcem kvapkat a vytierat nosy... (streptokok, mozno aj stafylokok...). DAKUJEM.

baka13
22. mar 2014

@kam.zyk Dakujem za odpoved.Moj manzel to nasiel na nete a sa mu to zda super.Ale niesom z toho nadsena ako on.Nikto to nepozna a keby je to take super uz by to niekto niekde spomenul 🙂Chce to malej kupit ale podla mna je to zbytocne.

majovka27
23. mar 2014

@kam.zyk dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Mam ekzem na rukach, posledne tri tyzdne v zlom stave, vobec sa nehoji. Skusala som par dni natierat sudokremom a biodermou, ale vobec to nepomahalo - sudokrem mi nerobi dobre. Uz to bolo tak zle, ze som si to zacala natierat imazolom, ten trochu pomohol, ale vyzera to este na dlho. Cez den premastujem kyselinou mliecnou a po kazdom umyti ruk si ich na chvilku namocim do hypermanganu. Mam pocit, ze mi nerobi dobre strava - ekzem sa zhorsil, ked som sa zacala zdravsie stravovat. Uz som vylucila zo stravy mrkvu, rajciny, syry, mlieko mam max raz do tyzdna, pouzivam celozrnne potraviny, varim v parnom hrnci a pod. Neviem, comu sa mam vyvarovat, aby sa mi to ukludnilo. Tym ze je to na rukach, voda mi robi strasne zle, je to nekonecny kolotoc cez den - namocit, rozdrazdit, ukludnit a zas namocit...

sjusi
23. mar 2014

Ach jo,chce se mě brečet.opet se mě šíleně zhoršil exem na krku. Nejhorší je ze nemůžu použít nic co obsahuje kortikoidy protože jsem v 9 týdnu těhotenství.Pokud má někdo nějakou radu aby se mě co nejrychleji ulevilo prosím sem sni....budu vděčná

sjusi
23. mar 2014

Prosim o radu,mam atopický exem a tet se mě tak šíleně zhoršil ze se mě chce brečet.mam krk a obličej v šíleném stavu.Nemohu se jen tak něčím namazat protože jsem v 9 týdnu těhotenství takže nic hormonálního a nic s kortikoidy.Pokud mate nějakou radu,sem sní prosím prosím

firstbaby
23. mar 2014

@kam.zyk Dobry den, prosim Vas o radu. Dcerke sa po rukach vyhadzali cervene male fliaciky od ramien az ku zapastiam, ma to silno cervene a tvrdi, ze ju to svrbi. Vsimla som si, ze to ma aj v laktovych zahyboch. Natrela som Excipialom u Lipolotio a taktiez konopnou mastou a zatial nevidim nejake zlepsenie. Na kozne - prednostne sme objednani az 2.aprila. Mala bude mat o 2 tyzdne 4 roky. A este ma napadlo, ze v poslednej dobe sa stazuje na bolesti brucha. Uvazujem aj o zmene jedalnicka. Dakujem za vsetky rady a pomoc...

graziela
23. mar 2014

Ahojte, prepacte, nestiham precitat vsetko v tejto teme, ale zaujimalo by ma, ci ste niektora skusali kokosovy olej a ake mate s nim skusenosti? Ja som uplne ocarena jeho ucinkami, momentalne skusam, testujem : http://feminity.zoznam.sk/c/892864/101-ne-uveri....

bbberta
23. mar 2014

@kam.zyk dobry podvecer, minuly tyden jsme od mudr dostali atb masticku na tvare - nakonec jste doporučila zkusit zvladnout bez ni...od ctvrtka jen potirani rapikem, krasne se to vysusilo, postupne se zacal loupat strup - po kouscich..ale nez jsem se vas stacila zeptat, zda promašťovat nebo nechat ještě odloupnout i zbytky tak během dneska to zase zrudlo a mam tucha, ze zacne další kolecko mokvani:(:( včera vecer se mi to zdalo byt na dobře ceste tak jsem mazla zinkovym oleje, biodermou i sudocremem (ne najednou):( zatím to ma bez mokvani, ale cervene a místy ještě zhruble vysusene. prosim poradila byste co na to nyní? jde to ještě nejak zachranit? zbytek tela vicemene celkem ok (na jeji pomery) - tam pouzivam zinkovy olej a biodermu. strava bez bkm, hylak, fenistil od včerejška vic kadi a ridci stolice

zfidorka
23. mar 2014

@kam.zyk dobry vecer, pisem znovu po tyzdni... dcera ma 15 mesiacov, dojcim ju, pred 2 mesiaci sa jej velmi zhorsil ekzem (hlavne na nozkach)... prva fotka je fotka, ktoru som tu davala minuly tyzden (nepodarilo sa mi to az tak dobre odfotit)... na noc jej natieram zinkovu mast od koznej, cez den ambiderman... malu som podla vasej rady stravovala podla hornej casti vasej (anti)alergenovej tabulky, ja som okrem tychto potravin jedla lepok, surove jablka (a jablkovu stavu), slnecnicovy a lanovy olej a semena... sprchovala som ju len v cistej vode, cca kazdy 3.den... najprv sa jej ekzem akoby trochu zhorsil, dokonca jej vybehol flak o velkosti nechta na hrudniku... potom sa jej to zacalo zlepsovat, momentalne to ma ako na 2. a 3. fotke (tieto fotky su uz odfotene lepsie)... pred 3. dnami mala ochorela, mala horucku do 39.5... ku koznej ideme na kontrolu vo stvrtok...

zfidorka
23. mar 2014

@kam.zyk este som zabudla - mala sa dost skrabe, takze tam ma aj chrasticky...

kam.zyk
24. mar 2014

@zfidorka Pořád mějte stravu tak, jak je, neměňte zatím nic. Víte, co mně zajímá? Jak se jí zhoršil ten ekzém...nebylo třeba měsíc před tím zhoršením očkování, nebo nebyla nějaká střevní infekce, choroba, atd.?

Jak mažete přes den ten Ambiderman, udělejte tu inovaci,že navrch na něj dejte na těch červených místech také tu zinkovou mast.

kam.zyk
24. mar 2014

@bbberta Vy to děláte všechno správně, úplně dobře jste pochopila, že tato stádia chtějí vysušovat, hodně chválím řepík - a kdyby to začlo mokvat, nebála bych se použít genciánu, jednorázově. Ale já si myslím, že to zvládnete bez mokvání, ta kůže jen hrozí, ale tou péčí, co děláte, se to podaří zažehnat.

kam.zyk
24. mar 2014

@graziela Jo jo, to jsou takový ty články, kde se o věci hovoří jako o zázraku....kokosák je něco, co pomoct může, a taky nemusí, znám děti, co po natření kokosáku na kůži měly reakci jak kdyby je někdo spálil ohněm, prostě, tyhle články je třeba tak trochu brát s rezervou. Můžete to ale občas hodit do salátu a sníst, ono to neuškodí, ale jíst to ve větším, vaše játra by nebyla spokojená 🙂

kam.zyk
24. mar 2014

@firstbaby vysaďte nezakysané mléčné výrobky a nasaďte Hylak, v záhybech navrch na ty krémy, jež používáte, namažte Sudocrem.

Ona se vyházela- nemůže to mít spojitost s nějakou nedávno prodělanou chorobou? Nezměnilo se něco? Snažím se přijít na to, proč se vyházela.

kam.zyk
24. mar 2014

@sjusi hoďte sem fotky!!!! a nezoufejte. Máte doma Eucerin AtopiControl krém na oblličej? Ten by to chtělo.

kam.zyk
24. mar 2014

@majovka27 Imazol pomohl= máte tam kvasinku. Ta kyselina mléčná je OK, a ten hypermangan- to nedělejte, přesušíte to. Vy si myjete ruce hodně často?

Je takový fígl: namazat to místo na ruce kyselinou mléčnou a ovázat fáčem. Jednak to zabrání člověku to přehnaně často mýt, a zadruhé, ani se nemusíte tak často mýt. Jde o to to místo nedráždit víc, než je nezbytně nutné. Jo a pořiďte si Bepanthen, budete ho kombinovat s kyselinou mléčnou, zas tak vysušit to taky nemůžete (kys.mléčná sice dezinfikuje, čímž na kvasinku působí dobře, ale vysušuje).

Strava- vysadila bych jen nezakysané mléčné výrobky.

kam.zyk
24. mar 2014

@demo Já mám pocit, že naprosto vše, co lze dělat, tak děláš....takže jediná rada ode mě je prostříkávat nos tímhle

http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-35857...

kam.zyk
24. mar 2014

@pammy Moc vás zdravím 🙂 To koloidní stříbro - zrovna teď mám maminku, která tím stříká tvářičku dítěte a zabírá to na kvasinku - ale ona tvrdí, že nejlépe je si to doma vyrobit sama, jen tak prý máte jistotu, že je to kvalitní. Takže za mě- já neznám výrobce kvalitního koloidního stříbra. Ten rakytníkový olej - tam je to mnohem lepší, ti výrobci typu Weleda atd. jsou dobří, ty oleje jsou kvalitní od mnoha výrobců.

marek4800
24. mar 2014

@kam.zyk zdravim,od soboty zasa zhoršenie ☹ ložiska na ruke su zapálene koža je na dotyk hladká len malinko sucha ani nemokvá no je to strašne červene zapálene ,na líci je to rovnaké aj na puse, vysadila som bepanten a natierame znova Exomega + sudocrem ale ten som skusila zameniť za zinkovu masť,zo stravy nemala nič nove čo by mohlo navodiť zhoršenie akurát sesternica jej dala papať chipsy ,tak neviem či to mohlo navodiť taku reakciu,inak mlieko,sladkosti,citrusy,vajcia máme von,Infadolan mame ale zatial som nedávala kvôli tomu červenaniu

blue99
24. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

vyskúšaj tento krém natieraj aj 5xna deň nám veľmi pomohol

https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop.do?store=SVK&language=sk&itemCode=061&distribID=421000054959
najprv nám to sčervenalo ale potom čoraz lepšie a lepšie 🙂