Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
20. sep 2010

@kam.zyk, to jsem ráda, že kamínek zase uviděl světlo boží 😀 Ale šikula je to, vsadím se, že kdybys chtěla, aby spolkla dobrovolně takhle velkou pilulku, tak ani omylem 😀 Jo a děkuju za pochvalu, mám dobrého (výborného!!!) učitele 😉 🙂
Jinak má angína se má tak, že jsem na ni dnes dostala V-Penicilin po zjištění vysokého CRP 😖
Stěhování nezávidím, dobře to zvládněte! Takhle s dětma to asi bude trochu mazec... 😅 Budeš nám tu chybět 😢

bianka234
20. sep 2010

@kam.zyk s nami to nebudeš mať také ľahké, aha táto moja potvorka maličká, dnes som mu dala namiesto masla teda floru v domienke že veď to nie je maslo, ale teraz čítam že tam je sušená srvátka, alebo potom jedol namiesto pšen.celozrn.múky zn.Biomila pšen.celozrn.kupovanú v tescu, tak neviem čo z toho bolo príčinou tohto, ale zrejme tá flora, vyzerá to celkom ako po tej hovadzine, len na menšej ploche, zjedol asi čajovú lyžičku:

modra1
20. sep 2010

@bianka234 _Bez BKM je Flora light alebo Perla s vitamínmi. A na pleseň na hline v kvetináčoch mne pomohol acylpyrín. Niekde som to čítala, tak som vyskúšala, normálka rozdrvíš tabletky a posypeš hlinu alebo sa dá rozpustiť vo vode a tým poliať hlinu. Niekedy treba po čase opakovať.

tygrous
21. sep 2010

@kam.zyk Tak stehovani s detma nezavidim...ja stehovala bez deti a na par let mi to stacilo😀 Ale zas se muzes tesit na nove bydleni😉 tak at je vse v pohode😉
Jinak hlasim stav u nas: dnes mam 3.den testovani BKM pres MM a zatim vse dobry. sice se mu vcera udelaly pupinky za uchem, ale to bude spis po zpoceni. A dnes rano dva pupinky u pusiny, ale uz jsou skoro pryc. Jen porad nemizi ten flicek po tom caji, co se mu udelal pred tydndem, ale ani se nezhorsuje. mazu to atodermem. Stolice je normalni. Jen teda dnes je od rana desne protivny (vzbudil se v sest, tak je asi malo vyspany...nebo ze by zuby? dva mu vylezly pred tremi mesici a od te doby byl klid...) uvidime, pokracuju v testovani.

lenka__
21. sep 2010

@kam.zyk , tak este vyuzijem ze mozno dnes budes online. chcem sa len uistit, ze to ze sa to nase zhorsenie este nezlepsuje, ale prave naopak, zhorsuje, je ok. Julko je stale dost cerveny (davame hydratacnu aj zinkovu mast, zatial to velmi nepomaha), ohyby na rukach nohach boli tiez velmi cervene, dali sme opat tu gencianu. Uz teda len pockat, kedy sa to zacne zlepsovat, nic viac asi nemozme urobit, ze? Dik, a uspesne prestahovanie zelam.

bianka234
21. sep 2010

@modra1 ja som nič iné doma nemala, perlu som dávala počas diety, ale vôbec ma nenapadlo že vo flore je niečo z mlieka, ten acylpirín idem hned kúpiť, len neviem koľko mám dať na velký kvetináč jednu tabl.či menej?

baby kto dávate hypermangán neostava kože zafarbená, lebo ja musím aj tvár v tom umyť a ako dlho ho v tom mám machriť, lebo keď zbadá tú farbu tak to bude rooooodeo.

a baby prosím poradte mi dochádza mi inšpirácia nejaké jedlo nie hlavné, bez mlieka ale aj bez rastlinného, bez vajíčka , nie kašu, lebo žiadnu nemôže.

modra1
21. sep 2010

@bianka234 _ podľa toho jak hlina vyzerá, acylpyrín je lacny, ja zvyčajne rozmliaždim všetko a posypem aj viac kvetináčov naraz, sypem nahusto. Odhadujem, že na jeden kvet asi tri tablety. Hypermangán som síce nikdy nedávala, len ho mám pre istotu doma, ale kožná mi vravela, že traba rozrobiť slaboružový roztok a tým obmývať, tvár by som umývala žinkou, určite nie napriamo.

modra1
21. sep 2010

@lenka__ Ak by tu kamzyk nebola: U nás bolo zhoršenie aj pri moje diéte asi 4 dni, ja som ale kortikoidy nikdy nenatrela, takže u vás môže byť aj dlhšie. Stále kožu ošetruj a vydrž, bude lepšie.

stipa
21. sep 2010

@luthien.k ahoj, tak pamatuješ si, jak jsem tady psávala o prckovi a AE? O MUDr. která říkala, že kdyby měl alergii na BKM, že by vypadal jinak?? Tak si představ, že alergii na BKM má! ☹ Asi měsíc, možná déle jsem BKM nejedla, kůže se krásně vyčistila, akorát zůstalo velké ložisko na hrudníku a za uchem, ale jinak vlastně celková kůže parádní, když si vzpomenu, že ložiska měl všude možně a červená!!!!! Hrůůůůza ☹ ☹ Tak abych se vrátila k věci, teď mi kam.zyk řekla, ať týden začnu testovat BKM přes MM a hlídat reakci, 1-3 den docela o.k., ale jak jsem se začala ládovat BKM, (vlastně jsem dřív BKM jedla docela dost, když si vzpomenu...) a asi od 4 dne začala stará ložiska vylézat a začala se tvořit nová. Kam.zyk jsem poslala fota a řekla mi, že to je alergie a prý docela slušná!!! Takže si tenkrát měla pravdu! Tak mi teď řekni na co vlastně doktoři jsou??? Dermatovenoložka mi tenkrát řekla, že alergie na BKM to není, že by kluk vypadal úplně jinak a naše pediatrička mi ani neřekla, že když má prcek AE, tam že Nutrilon HA je mu k ničemu, že musí mít Nutrilon Allergy Care. A kdo mi tady všechno řekl, poradil a pomohl??? Ty a kam.zyk. 😠 🙂 🙂 🙂 Fakt nemám slov 😉 😉 Takže teď týden počkám, až se kůže uklidní a najedeme na zkoušku ovsa - ovesná kaše, pak prý vejce atd. Takže vlastně díky moc!!!! 🙂 🙂 🙂

luthien.k
21. sep 2010

@stipa, jojo, vybavuju si, jenže mě to vůbec nepřekvapuje, jak doktoři reagují, v kožní lékaře jsem díky této diskuzi ztratila důvěru (co se AE týče) už dávno a pediatři, ti často i poradí, i když vyjde alergie na BKM - dávejte jogurty, zakysané může apod. Fakt. Takže není nad vlastní studium, když se člověk dostane do takových problémů.¨
Jinak pediatrička měla vlastně pravdu - pokud je AE, ale není ABKM, HA mlíko se může a doporučuje, ale pokud je jen podezření na ABKM nebo přímo tato alergie, tak se samozřejmě nesmí. Svou pediatřičku považuju za dosti schopnou v mnoha věcech, ale alergiím prostě taky moc nerozumí, takže když jsme přišli s tím, že mám podezření na ABKM, taky nám doporučila HA mlíko... Už to neřeším, v jiných věcech je fajn 🙂
Jo a myslím, že kdybys přišla k dobrému alergologovi, tak by takové blbosti určitě neříkal 😉 Teda doufám, o pár dobrých jsem tu už četla.
Je dobře, že jste to otestovali a jak píšeš, hurá na další testování 🙂 Kéž by vám toho vyšlo co nejvíc negativně 🙂 Já jsem teď testovala vejce a blbý - my nemáme nijak závažné projevy, jako tu vídám, ale podle drobných červených pupínků v obličeji nebo suchých červených míst na bříšku a hrudníku je vidět reakce. Zřejmě vše nonIgE.

luthien.k
21. sep 2010

@bianka234, skoro ve všech margarínech je kvůli chuti syrovátka. Ještě se dá použít BioVive (moc dobré, slunečnicové s fajnovým složením) nebo Alsan ze zdravé výživy, ty jsou co do složení kvalitnější než Flora light nebo Perla vitamíny, které jsou také bez BKM, ale jsou samozřejmě dražší. Ale co bychom pro ty prcky neudělali 🙂
Jinak tipy na hlavní jídlo budou těžké, protože nevím, co smíte... Nemám to jako kam.zyk v sešítku 😀

lenka__
21. sep 2010

@modra1 dakujem, moja dieta mi az tak nevadi, aj ked nejake kekse by som si dala 🙂 vadi mi pohlad na maleho...ale tak treba vydrzat

uankab
21. sep 2010

@lenka__ , neviem kolko dni testujes, ale u nas zhorsenie po nasadeni diety trvalo skoro 10 dni, az potom sa to zacalo pomalicky cistit... tak drzim palce 😉

@bianka234, ja davam 2 zeleninove prikrmy denne (obed s maskom a vecera len zelenina), pripadne cestoviny (dnes mala cestoviny s tekvicou), pseno je celkom dobre, ryzovy nakyp atd.. tiez kombinujem vsetko dookola a kvoli pestrosti sa snazim vyuzivat vsetky varianty danej potraviny (napr. ryzovy chlebik, ryzu, ryzove rezance, ryzove chrumky atd)..

stipa
21. sep 2010

@luthien.k no, to je fakt, já jen doufám, že nebude i na lepek!!! ☹ Zkoušela jsem mu dát, jen tak nedávno kousek rohlíku a kolem pusy měl flíčky a pak i sem tam na tváři, ale na těle nic. Pak jsem mu zklusila dát vícezrnou kaši či osmizrnou a taky měl flíčky, tak už jsem mu ji nedávala. Ale je samo lepší, zkusit kukuřici, rýži, oves, a ostatní samostatně jako u maso-zelenina, tak uvidíme co ten oves atd.... 🙂 Ale z toho lepku mám divný pocit, projevy na těle sice něměl, ale bylo toho jen trochu a jedl to chvíli.... tak pak dám vědět jak zkouška probíhá až začnu oves testovat. 🙂 Tak pa pa

bianka234
22. sep 2010

@luthien.k vieš mi prosím poradiť? kamzyk mi kázala testovať zmes infad.,bepanthen,zinková masť a atoderm PP, skúsila som ako mi kázala aj na zdravú kožu aj na ekzem, zatiaľ to vyzerá že majú rovnaký účinok, neviem či to mám natierať viackrát alebo len raz a ako ďalej.

sano1
22. sep 2010

hypermangan sa dava do vody iba trošička aby voda bola slabo ružovučka,tak nam radila naša dr. koža potom neostava zafarbena

luthien.k
22. sep 2010

@bianka234, stejný účinek jako dobrý účinek? Já to mazání bohužel nemám tak v paži 😅, ale jestli to vypadá OK, tak bych mazala tou směsí ekzém dvakrát denně a zbytek těla atodermem PP, taktéž dvakrát denně. Snad nepíšu blbost, ale jako prevence mi přijde lepší atoderm PP, takže šup s ním na zdravou kůži a ta směs jako "více léčivá", tak tu spíš na ekzém.

bianka234
22. sep 2010

@luthien.k rovnaký myslím akože nepodráždené ani nejak extra nezlepšené, ved to nemôžem chcieť od jedného použitia, proste nie je to podráždené, spravím ako píšeš, ja som si tiež tak myslela, díky
inak zasa má dnes koprivku, ja netuším od čoho, len pár fliačkov, ja to nechápem 🙄

luthien.k
22. sep 2010

@bianka234, to máš pravdu, od jednoho použití těžko čekat zlepšení 😅
Ach jo, nemáte to teda jednoduché...

bianka234
22. sep 2010

@luthien.k ach jo, už si zakladám zošit a píšem všetko čo bude jesť, lebo to inak nezistím z čoho, ale aj tak nevidím vôbec žiadne súvislosti 😔

tygrous
23. sep 2010

@kam.zyk Tak hlasim stav 5.den testovani BKM pres MM. Zatim vse uplne ok, kuze cista, bez fleku a pupinku, zadna sucha mista, stolice take uplne normalni, brisko ho neboli... Jen teda se drobet zhorsil se spanim (v noci se teda budi hodne casto uz dlouho, ale vcera se budil i pri odpolednim spani a celkove spal mene nez obvykle) - ale tohle bych pricetla spise zubum nez ABKM, dost si posledni dny smejdi vsim moznym po dasnich a mam pocit, ze tam uz i neco vidim... Nevim, jestli se tu ukazes do vikendu, ale budu teda urcite dal pokracovat jeste dva dny. A co pak? Pokud to bude porad ok, muzu teda uz normalne jist BKM? Samozrejme s mirou, nebudu to uz tak hrotit, nejak me za tech par mesicu docela presla chut😀 A kdy a jak muzu zkusit malymu dat BKM? DIk moc!

tygrous
23. sep 2010

@kam.zyk Ted me ale napadlo, jestli na to nase testovani nema vliv Zodac, co malej bere (4 kapky vecer)? myslim, ze jsi tu nekde psala o mechanismu nonIgE reakce, ale uz si nevzpominam, jakou to melo souvislost s histaminem...? Tak jestli prave Zodac neblokuje pripadnou reakci na BKM na histaminovych receptorech?? Nemam ho zkusit vysadit? Bere ho v podstate na kasel, na ktery nic moc nezabiralo. A je teda fakt, ze co ho bere, tak nekasle... (asi 3 tydny).

bianka234
24. sep 2010

@tygrous môj malý tiež strašne zle spal, dokonca sa dá povedať že nespal, testovali sme nový krém od kamzyk, a na tváričke to bola dosť divočina, ale ja dávam za vinu aj tomu že bolo tesne pred splnom, my sme doma vtedy všetci ako pomatení 😀 deti vykrikujú v noci a zamykáme na sto zámkov 😀

bianka234
24. sep 2010

@luthien.k neviem či som nedala malému tej zarábanej mastičky veľa, na rukách to bolo ok, ale tvár bola dosť červená a malý sa veľmi škriabal aj nakrku, ale zaujímave že zo zadu na krku to mal ráno kludné a aj trochu vysušené, ale líca vôbec, teraz neviem či nie je na závadu pravidelne používať ichtamolové maste, ktoré ako jediné zaberali na stiahnutie zápalu ale s tým, že vždy aj poriadny kus kože sa ošúpal, takže ja si myslím že tá koža na líčkach je kôlki tomu tenšia a preto takto reagoval, tak to skúsim ešte cez deň, nech ho môžem sledovať a v noci chcem radšej spať ☹

kam.zyk
24. sep 2010

@tygrous musím jít balit, tak krátce: jez BKM, Zodac vliv nemá, nevysazuj; malému můžeš BKM testnout hned - ve formě Nutrilonu AC 4 dny a poté Nutrilon HA 5 dní. Musí padat, budu tu až cca příští pátek, zítra už budeme spát prvně v novém bytě, kde ještě není zavedený net. Ach jo, je to 4.patro bez výtahu, a náš prcek má 8kg v 2,5 M...

kam.zyk
24. sep 2010

@bianka234 musíš dát té mastičky malinko a navrch přes Atoderm - ichtamol vhodný není, to už je lepší na stáhnutí zápalu Atoderm a navrch velmi slabě pouze zinková mast.

stipa
24. sep 2010

@bianka234 určitě je dobré psát si, co malému dáváš, protože za ten den je toho tolik, že za týden si nebudeš pamatovat co jedl, co za týden, za 3 dny 😉 Já si vše píši do PC, zvlášť nemléčné kaše, zvlášť ovocné příkrmy, zvlášť maso-zelenina. Je toho opravdu spoustu, když se na to podívám!!! Přikrmuji od ukonč. 6 měsíce a těch jídel je tam opravdu pěkná řádka 🙂 Určitě si vše piš, je to důležité, abys měla kontrolu - znamenám si k těm jídlům i to, zda byla nějaká reakce a zda mu chutnalo či ne 😀 😉
K tomu mazání - luthien.k. s kam.zyk mi tady doporučily Atoderm PP od Bidermy, jak píšeš. Tím ho mažu každý den, 2x denně, celé tělo. Směs kterou máš, mám také a mám tím mazat pouze ekzematická ložiska, můžeš zaké 2x denně. Vše mi řekla kam.zyk 🙂 Takže napřed Biodermu a pak přetři vitamínovou mastí.

stipa
24. sep 2010

@tygrous ahoj, tak to máš super!!! 🙂 Ohledně těch léků, to nevím, ale prcek se mi začal sypat a začaly mu vylézat nová ložiska cca po 3-4 dni, jak jsem se začala cpát BKM, tak to měl pak docela dost, poslala jsem kam.zyk fota jak chtěla a řekla mi jasná ABKM ☹ Takže u nás žádná sláva!! Ale teď už se mu kůže zase uklidňuje, tak pak začneme testovat oves. 🙂 Takže držím palce, ať je to v poho bez ohledu na léky 😉

stipa
24. sep 2010

@kam.zyk ahoj, tak to ti opravdu nezávidím!!!! My bydlíme v 1. patře, prcek má 9 kg v 10 měs. ale tahat ho, to je fakt síla. A to že si tělo na ta postupná kila dítěte zvykne, o.k., ale stačí mi to!!!! 🙂 😉 Tak to budeš mít svaly jako Schwarzeneger 😀 😀 😀 Tak hodně síly, přeji 😉 😉 😉
Jinak prckovi se po vysazení BKM kůže opět uklidňuje, mažu Atodermem a pak tou vitamínkou. Tváře měl včera ještě červená, ale dnes už to vypadá o.k. 🙂 Ale nejspíš má tváře červená z toho, že mu lezou další zuby, sotva nám v 9. měs. vylezl jeden, pak hned druhý a teď už má bouličky i nahoře. Teď večer i špatně spí, pořád se večer probouzí a řve jako tur, hlad nemá - kaši večer nechtěl, prdíky také ne, tak asi ty tesáky lezou ☹ 🙂 Ještě chvíli počkám a pak zkusíme tu ovesnou kaši, jak si říkala. Tak pak písnu co a jak.

bianka234
24. sep 2010

@kam.zyk ďakujem za vysvetlenie, ja som myslela že keď mám obidvoje testovať že dám buď alebo nie jeden na druhý, dala som ako si kázala tak som zvedavá čo bude.

Som Ti veľmi vďačná a naozaj si veľmi vážim že pomáhaš, a ešte aj keď máš kopu inej práce, ďakujem 🙂