Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sarah307
15. nov 2012

Milé maminky, chtěla bych vás poprosit o pomoc. Máme 6. měsíčního chlapečka, u kterého se před 3. týdny objevil AE - okolí loktů až po lopatky a v ohybech u nožiček. Vždy se to nejvíce zhorší večer - když jsem ho vykoupala (žádnou kosmetiku do vody nepoužívám, po koupání mažeme slunečnicovým olejem). Je plně kojen. Paní doktorka nám doporučila Lipobase, ale bohužel žádné zlepšení nepozoruji. Sama také na AE trpím (mezi prsty u rukou) a většinou mi paní doktorka předepsala kortikoidovou mast. Ráda bych se tomuto řešení u malého vyhnula a vyzkoušela jiné alternativy. Budu ráda za každou radu. Děkuji.

katyxq
15. nov 2012

@sarah307 úplný základ - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... (doporučuju hlavně pečlivě prostudovat díl 5. 😉)

viktorkaja
16. nov 2012

Děkuji za reakce a názory na očkování.
Můžete mi prosím tedy napsat jak byste to tedy udělaly být v mé situaci? po tech zkušenostech co máte.
Do kdy tedy odkládat a co byste daly naočkovat?
Moc Vám děkuji. 🙂

luthien.k
16. nov 2012

@lelask napsala jsem mail.

luthien.k
16. nov 2012

@chovancova27 a má to červené? Pošli mi kdyžtak fotku.

tinna13
16. nov 2012

@xmalij jeej blahozelam k tehotenstvu. Drzim place aby tvoje druhe dietatko uz AE nemalo 🙂

nikuskabee
16. nov 2012

ahojte maminky,mám jednu otázku, viem na dieťati by sa nemalo šetriť,ale manžel náhle stratil zamestnanie a zostali sme žiť z materskej.Málemu som tačala kupovať Hafer drink ešte ked nemal ani rok,bol na ňom doteraz.Má 26 mesiacov a Hafer drink riadne stúpol na cene.Neviete mi prosím poradiť nejakú lacnejšiu variantu,keďže má AE a žiadne mliečne výrobky nezje okrem syrov.Ďakujem

katyxq
16. nov 2012

@viktorkaja Nedala bych očkovat nic a nikdy 😉 (ani dalšímu dítěti/dětem, co jednou - snad - budou).

xmalij
16. nov 2012

@tinna13 dekuju, bylo to nejak rychly proti prvnimu 😉, ze tomu doted jeste neverim.

martinka1981
16. nov 2012

@xmalij jeeeejda čo to vidim??? babenko na ceste!! Užaaasne gratulujem 😵 😵 nech ste všetci zdraví. 🙂

zuzuzuzu7
16. nov 2012

@xmalij kraaaasa..gratulujem a hlavne nech si pekne a spokojne rastie v brusku!drzte sa!

vrtulka81
16. nov 2012

@martinka1981 asi budu natvrdlá,ale nenašla sem to 😀

xmalij
17. nov 2012

diky diky, zjistila jsem to rano v den svatby, tak na ni opravdu nezapomeneme...mno, Viki je oznamena na Stedry den, tak nebude pozadu 😉.
Jen nevim co ted, abych to trochu vic "zabezpecila", strava je jasna, vit. D a probiotika a priznam se, ze zobu tehu vitaminy, musim kvuli stitne zlaze. Doufam si, ze diky chybam a radam dr. si to ted lip ohlidam. N V prvni priznaky rekla, no jo, to je ekzem, nejite cokoladu...?

luthien.k
17. nov 2012

@vrtulka81 bez mléka, vajec i lepku je to problém s cukrovím, dobré jsou nepečené kokosové kuličky (kokos, cukr, margarín), pokud nevadí oves, tak ovesné sušenky se sušeným ovocem (ovesné vločky, cukr, tuk, sušené pokrájené ovoce, na které není alergie se zalije horkou vodou, nechá se změknout, přidá se škrob na zahuštění a dělají se hromádky na pečící papír); dají se dělat i z bezlepkových vloček, nepečená je burizonová mozaika se sušeným ovocem a obilným sladem http://www.jimejinak.cz/2012/06/burizonova-moza..., v receptech mám i sušenky (jako linecké) ze směsi Schar mix B (bez mléka a vajec).

luthien.k
17. nov 2012

@martinka1981 vrtulka bohužel potřebuje i bez lepku...

katyxq
17. nov 2012

@vrtulka81 Sice to není recept, ale třeba přijdou vhod sušenky bez mléka, vajec i lepku - http://eshop.biopekarnazemanka.cz/Bezlepkove-ja... (v jejich ostatních bezlepkových je vejce).

martinka1981
17. nov 2012

@luthien.k tie muky sa daju vymeniť za bezlepkove 😉

martinka1981
17. nov 2012

@luthien.k super stranka s receptami 😉 tie moje možem kludne zmazať 😎

luthien.k
17. nov 2012

@martinka1981 no to právě není tak snadné, vyměnit u bezvaječného receptu mouku za bezlepkovou, protože to pak drží pohromadě fakt hodně špatně, i když se dají náhrady vajec.

martinka1981
17. nov 2012

@luthien.k ok 😝

luthien.k
17. nov 2012

@martinka1981 ale těm, co jim špalda atd. nevadí, se u Tebe určitě inspirovat můžou, naštěstí je jich většina 🙂

katyxq
18. nov 2012

@vrtulka81 Jěště jsme našla recept na ovesné palačinky bez mléka a vajec - http://www.slepicarna.cz/index.php?cat=recepty&... , zatím tam zkoumám recepty, tak kdyžtak další odkazy přihodím.

tinkacerna
18. nov 2012

@sarah307 Ahoj,ja mám dvoch synčekov s atopickým ekzémom,vyskúšali sme už asi všetko,ale nič nepomáhalo,bola som zúfala,ked už mali až rany,po celých stehienkach,vo všetkých záhyboch,brušku. tu som našla biodermu a vyskúšala som,ale pomohol nám najviac sprchový gél od biodermy,ten zinkový krém ani nie,vyskúšaná a overená vec je olivová indulona,každý deň ich s ňou natieram a v tomto období kedy by mali ekzém v najhoršom štádiu majú krásnu čistú pokožku. Vyskúšaj, u mojich chlapcov do týždňa viditeľné zmeny k lepšiemu,do mesiaca vyčistená pokožka. Dúfam,že som aspom trošku pomohla,lebo taký drobec malinký strašne trpí. Držím palčeky. Ak vyskúšaš daj vedieť 🙂))

ficekova
18. nov 2012

@xmalij obrovska gratulace 🙂 at jste zravi

martinka1981
19. nov 2012

Baby nam sa neako rozbehol zas exem 😖 vidim na zadočku že niečo neni ok ,ale nič nove nepapame. Vyhybame sa tomu čo nam škodi tak neviem kde je problem. Dokonca sa jej spravil suchy červeny flak na zadočku čo sme predtym nemavali,väčšinou zadok zapareny a vyhadzany. Nohy ma ako šmirgel 😝 po kupani červene. Včera som jej spravila ovseny kupel a rano namazala nohy vitamin.masťou.

vrtulka81
19. nov 2012

@katyxq holky tak je to všechno uplně jinak,sme v nemocnici a dělali nám další testy,máme pozitivní kukuřici,pohanku,sezam,pšenici a oves,na pšenici se zaměřili víc a že ta občas může být.Takže lepek už řešit nemusíme 🙂 Sem šťastná,ještě kdyby tu malá nechytla teploty ☹

xmalij
19. nov 2012

@vrtulka81 vysledky nemusi byt jednaznacne, resp. muzou se ukazat jako falesne, tak nesmutni..ikdyz ctu, ze jasas 😉

bibistec
19. nov 2012

@martinka1981 ahoj, mozno pomozem mne lekarka kazala kupat resp. sprchovat nie kupat iba cistou vodou ziadne sprchove gely, ani nic do kupela ze niekedy to moze byt aj od kozmetiky. neviem ci je to aj vas pripad. drzim palce

bibistec
19. nov 2012

my momentalne pouzivame protopic mast a + excipial krem s mandlami, velmi dobre, nam nepomahali ziadne maste z lekarne na atopicky exem , ani bioderma ani nic ine speci. toto je fakt super a nie je to kortikoid. skuste sa na to opytat koznej