Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
2. dec 2014

@beruska141 holtov nie sú kortikoidy, ale decht, tiež nič moc. Netreba to preháňať a v lete vôbec. Skús nejaké emoliencne mlieko a na červené ložiská sudokrem alebo zinkovu masť. Praci gel dobrý z DM feel eco. S lanzou sme nemali dobrú skúsenosť. Alebo pracie vločky, zatiaľ som ich neskusala. Vyjadrenie, že tekuta lanza neobsahuje ZIADNE alergeny je absurdné. Pre atopika môže byť alergenom takmer všetko.

beruska141
2. dec 2014

@demo jaaaaj to nie tak som pisala 😀 ze absolutne ziadne tekute pracie prasky nemam pouzivat, ze tekute obsahuju iba o jednu chemikaliu naviac, aby boli tekute 😀 ze najmenej alergizujuci je praci prasok Lanza a potom tusim ariel. to si dali koziari vypracovat taky vyskum...
no ten decht.... no teda.... hlava v smutku, lebo nam zabera vacsinou.... ☹

demo
2. dec 2014

@beruska141 aha, tu si precitaj, čo o dechtu písala kam.zyk.
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/

Už som to pochopila. s tým gelom. Pri atopikovi aj tak musíš testovať, či škodí alebo nie. Dobre je vytestovat si ako neškodné 2-3 a striedať ich. Lebo aj keď niečo neskodi, pravidelnýmppoužívaním môže začať škodiť. Ja to tak nerobím, lebo feel eco je jediný, čo u nás nevadí.

demo
2. dec 2014

@beruska141 a s akýmkoľvek práškom/gelom treba hlavne šetriť. Oproti odporucanemu davkovaniu použiť možno iba tretinu. A dve plachania.

sunshine85
11. dec 2014

ahojte dievcata, nieco som si tu precitala a vidim, ze sa mnohe vyznate, kedze ste sa s tym osobne stretli. moj syncek ma 6t a pred tyzdnom sa mu spravili tieto vyrazky, taka krupicka. ked sme vonku tak to nema ani cervene, riadne mu to ocervenie, ked zacne plakat alebo ked sa kojime, proste ked sa nejak zahreje mam pocit. preto som si aj najprv myslela, ze to budu potnicky. lebo sa velmi spotil parkrat, aj na tvari, kedze mi zaspal na hrudniku na holej kozi. bola som u mudr. a dala mi holtov krem. moze to take babatko? co ten odvar z ovsennych vlociek?zabera to?maly ma dlhe vlasky a ma to aj v nich, dole pri krku. umyvam mu hlavku repíkom. aj tvar potieram. davam od vcera ten holtov krem. ma to na tvaricke, uskach a trosku mal aj na pliecku.
bojim sa aby to neprerastlo do ekzemu....manzel ho ma a aj v rodine maju psoriazu.
vsetky dobre rady uvitam....
je plne kojeny. cokoladu som od porodu nejedla, davam si velky pozor na stravu. jedine tie mliecne vyrobky, tak tych jem dost. pijem jablkovu stavu a este ananasovy dzus, pomaha mi to na tvorbu mlieka.
a mudr. nam odporucila neprat v lovele ale v palmexe...hm? tak teraz vsetko periem.

demo
11. dec 2014

@sunshine85 myslím, že takýto vysyp v tomto veku deti mávajú. Mal to starší atopik a aj mladší neatopik. Popravde, neviem čo s tým. Pri skúsenostiach, ktoré som nadobudla pri svojich deťoch by som vysadila mliečne veci aspoň dočasne, vyradila by som aspoň dočasne sladkosti zo svojej stravy, nasadila by som sebe aj babetku probiotika (babetku bio gaia kvapky) a ja neviem, možno ten ananasovy džús. Ak máte v rodine ekzem, treba byť opatrný. Ale nie v zmysle vyradenia množstva veci z jedálnička, ale skôr v zmysle všímať si reakcie babetka a vysadiť iba podozrivé potraviny a docasne. Keď sa to zlepší, opäť skús tieto potraviny jesť a čakaj na reakciu. Ak žiadna nebude, tak by som ich ďalej jedla. Prípadne to skús potiearat tenulinou vrstvickou sudokremu. Skús na jednom mieste.

keziah
12. dec 2014

@sunshine85 podla mna to vyzera ako novorodenecke akne, objavuje sa u deti okolo prveho mesiaca a trva asi mesiac. moji to mali obaja, neriesila som.

sunshine85
12. dec 2014

@demo @keziah dakujem. inak teraz uz tie pupiky zmizli a teraz ma taku drsnu kozu uz ...tak neviem, ci je to na ustupe...
od vcera som vysadila mliecne vyrobky a pre istotu aj ten ananasovy dzus.

sashko24
16. dec 2014

Baby, chcem sa opýtať, či máte skúsenosť s detoxikáciou detského organizmu. Je to OK, alebo skoro? Ako? Ďakujem za názor!

staffa
19. dec 2014

Ahoj,ráda bych se přidala do debaty: mám syna 6roků,cca od dvou let bojujeme s AE ...drží dietu bezmléka,vajec,kořenové zeleniny,ořechů,česnek,brambory,rýži....pořád ho hlídáme,držíme docela přísně,ale i tak má někdy reakce,osype se nevíme z čeho a pátráme,dle výsledků má strašně vysoké hodnoty eozinofilů,momentálně čekáme,že nás objednají na genetiku na imunologii.Letos jsme měli nejhorší rok byl 11/2013očkovaný a to ho ještě porazilo,nebudu popisovat co následovalo,to bych tu byla do rána,ale ve zkratce 4x hospitalizace na kožním,nasazeny imunosupresiva s antib+virotiku,psychycky se nám kluk úplně sesypal,takže psychiatrie-kapky na uklidnění-to bylo ještě horší,tak vysadit a homaopatický Sedativ a dieta jako hrom....trochu se začal lepšit je to tak 3měsíce,řekla bych,že i po vysazení těch brambor a rýže,ale zaráží mě neustálé zvýšené teploty 37-37,5 a vcelku velká hrčka na krku,které mu zůstala od 2let po horečkách.Pravděpodobně se domnívají,že by mohl mít hyperIGE ale musíme nejdříve na tu genetiku.Už se přiznám,že jsme docela vyřízená,vyčerpaná,nespíme,ikdyž zafašuju ruky nohy,tak to rozcupuje,máme pyžamko pro ekzematiky...všechno,všechno jsme zkusily,bylinky,léčitelé nikdo si s ním neví rady.

orlik4
19. dec 2014

@staffa
Uz to tu bolo viackrat pisane, ale napr.aj nam pomohla kam.zyk. Venuje sa atopickym detom. Skus jej napisat a dohodni sa s nou. Ked mate taketo velke problemy, podla mna by to nebolo od veci. Za pokus to stoji... A nie je ako nejaki samozvani homeopati, ktori ti nakecaju o roznych pripravkoch a skutek utek...

demo
20. dec 2014

@staffa kam.zyk je momentálne moderatorkou skupiny na českom MK
https://www.modrykonik.cz/group/6098/

salome123
22. dec 2014

baby, nam velmi pomohlo colostrum. uz od prveho dna uzivania som zaznamenala zlepsenie (A to sme uz vyskusali kadeco a reagujeme na skoro kazde jedlo :-/)

sesilia
1. jan 2015

@kam.zyk prosim poradte mi, co s tymto, uz som zufala, syn ma AE, momentalne ma cele telo ciste, ale cez vianoce sa mu zacali na rukach navierat cervene pupaciky, ktore praskaju a zapaluju sa. syn ma 4 roky.AE ma na celom tele velmi mierny, ale prsty a dlan na lavej ruke ma neustale takuto.
Davame ichtiolovu pastu, kyselinu mliecnu, kozna povedala, ze ked sa to zhorsi davat kortikoid ADVANTAN, v lepsej faze protopic, maximalne vsak 6 tyzdnov.
dakujem za radu.

sesilia
1. jan 2015

Poradte dobru koznu pre AE v BA a okolie prosim.

textilprealergikov
2. jan 2015

Ručky treba pravidelne premasťovať napr. Excipial Lipolotio, málo "máčať" vo vode a čím menej mydla.
Nepoužívať aviváž a viackrát plákať. Pri jedle sa snažiť vypozorovať, čo to zhoršuje. Atopický ekzém sa v zime chladom stále zhoršuje. Rukavice nedráždivé príp. dve vrstvy rukavíc, jedna kontaktná napr. so striebrom alebo zinkom a druhá pre "teplo".

demo
2. jan 2015

@sesilia pozri vyssie, pridavala som link na skupinu, kde teraz radi kam.zyk. skús do tej skupiny pridať aj tieto fotky vyzerá to tak, že je to určite infikovane, takže premastovanie bude nevhodne a skôr kam.zyk odporučí vysusit rany. Držím palce

sesilia
2. jan 2015

@demo dik, si zlata, ze si ma upozornila.

demo
2. jan 2015

@sesilia neviem ale ako to tam funguje, myslím že kam.zyk robí už platené poradenstvo - ak sa nemýlim. Ale v každom prípade by som ju oslovila.

sesilia
2. jan 2015

@demo dakujem, uz som jej napisala.

stalida
4. jan 2015

Dievcata,nemate skusenosti s pripravkami Protopan?

dala
5. jan 2015

@lenkamt
zdravim a co vam zabralo ked bolo hned po ekzemiku od homeopatie?

evka51285
6. jan 2015

@kam.zyk Zdravím potrebovala by som poradiť. Malý má suché vyhádzané líčka, po kúpaní zvyknú ešte viac očervenieť. Už sa vysypal aj na rúčkach a v záhybe nôžky. Posielam aj foto neviem ako to bude vidieť. Dr. nám dala excipian a Locoid Lipocream, ktorý som zatiaľ nepoužila. Excipian len druhý raz ale zdá sa nám že sa to viac rozširuje aj na chrbátik a bruško. Okrem toho mu do záhybu na nôžke dávam len Sudocrem. Dr. povedala že to môže by z vody lebo sme vysušení celá rodina tak máme kúpať v prevarenej vode a do nej oilatum. Používali sme na kúpanie striedavo Bupi, Sebamed, Oilatum. Na telo sme doteraz dávali od narodenia len olivový olej. Malý má 6 mesiacov tak či to nemôže byť aj zo zubov. Pora´dte čo používať. Ešte máme doma bubchen mlieko, hipp sme používali na tvár ked začal mať prvý krát suchú. Ďakujem Eva

kocenka76
11. jan 2015

@dadulka19 ahojky.nasla jsem Váš starý příspěvek.chci se zeptta zda už je děťátko v pořádku a jak jste se s tím poprali.od jednoho roku to má dcerka a už jsmee dost vyčerpaní.I ona chuděrka v noci nespí a jen se škrábe.Děkuji.Zd

mizulienka
11. jan 2015

ahojte dievcata, chcem vas poprosit o radu, ako si nastavit jedalnicek, pretoze malemu prepukol ekzem, ma ho aj na hlavicke, strasne sa skriabe, v noci zle spava, cez den tiez, je z toho nervozny a ja tiez...
rozhodla som sa, ze zacnem s dietou, aby sme zistili, co mu robi zle....
poradite mi, co vsetko mam vyradit? viem, ze klasicke alergeny, tie nejem...
mam vynechat aj mlieko, mliecne vyrobky, muku, sladkosti, cukor a tiez aj vajicka?
pridavam par fotiek...

dakujem za kazdu radu.

roxana280
11. jan 2015

@mizulienka kúpte v Rakúsku Pelsana Med badeemulsion a kúpte 2 týždne každý večer a zabalte do bavlny, len 100 per. bavlna!
Nám to poradil pediater v Rakúsku, pomohlo a nielen nám, u nás sa to nedá kúpiť

roxana280
11. jan 2015

@evka51285 BIODERMA jednoznacne pomaha, vsetko co ste skusali je o nicom, aspon skoro vsetko som skusala ja a nepomohlo

lea231
11. jan 2015

@evka51285 Ahoj, nas maly mal tiez velmi suche miesta a mal kombinaciu 3 diagnoz: ekzem, detske akne a zapareniny. Pomohol po navsteve det. koznej hypermanganovy kupel, 2 % kyselina mliecna na telo, tvar ... 2 x denne a vyradenie nevhodneho oblecenia... nechat iba blede farby a 100 % bavlna. Parkrat sme ale pouzili i Lipocream. Momentalne mame kozmetiku Bioderma ABC .. olej do kupela, hydratacny krem na telo a aj na tvar ... vyhovuje nam. Drzim palce. Samozrejme treba striktne vyradit alergeny. Je to boj na dlhe trate ale drzim palce.

luciacv
11. jan 2015

Ja som atopická od detstva, tak u môjho syna postupujem intuitívne. U nás najväčšiu škodu robí čokoláda. A aktestujete alergény, myslite aj na melóny, slnečnicu a banány. Mne raz alergologička povedala, že ak mám alergiu na ryby, nemám ich jesť. Lenže to by som nejedla nič. U mňa je to psychosomatická záležitosť, ale u syna (2,5) sme zatial vyselektovali len čokinu. Tak držím palce.