Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

didulka85
17. apr 2012

@zuzuzuzu7 podla mna je to riadna blbost. Nie som ziadny odbornik, ale mlieko nie je na nic dobre. Nemyslim si to len ja, staci si precitat nazor Bukovskeho. Takze ak raz ma moje dieta problem s mliekom a mliecnymi vyrobkami, tak ho nebudem davat. Naco? Nevidim ziadny dovod. Zijeme bez mlieka, varime bez mlieka a vobec nam nechyba.
By som videla toho rodica, co by dobrovolne daval alergen, ak by sa jeho dieta skrabalo ako opica z toho cele dni. Mozno tym testovanym detom s alergiou rovno s mliekom nasadili Fenistil a kortikoidy. 😀

zuzuzuzu7
17. apr 2012

hm, no..ja viem, ze sa da existovat aj bez toho...
@didulka85 tiez mam prestudovaneho Bukovsekho navod na prezitie,ale nezda sa mi u neho, ze ako alternativu kaze sojove mlieko...no ja len ze ked nahodou uplne vysadime mliecne vyrobky a dieta v skolke alebo skole zje jogut, tak to telo bude brat ako cudzie

xmalij
17. apr 2012

@danlu nejlepsi je asi Avene bila rada, ale je jako makeup, hodne matuje, vadil mi, ze vysusil a mazal obleceni, ale na AE idealni. Meli jsme loni na stridacku jeste s Linola kids a letos nove Eucerin, k Eucerinu jsme presli na zaklade doporuceni od Kati/Luthien.

kaja73
17. apr 2012

@zuzuzuzu7 no mne sa tam "paci" ze zohrievanie mlieka je mensi alergen-a ktore mlieko dnes nebolo zohrievane , prevarene proste tepelne upravene pred uzitim? ved su pasterizovane 😕 -na to ho netreba zapekat v mafinoch 😝 a este ze " mensia polovica" no podla mna su polovice vzdy rovnake 😀 😀 -autor je odbornik na matiku. 😝
osobne by som to nerobila ak dieta reaguje,tak ho davat nebudem a co sa tyka- ze co potom-no potom z toho 99% vyrastie .
A ked clovek zje nieco prvy krat-napr v zahranici dake nove ovocie,zeleninu,rybu atd , tak na to vacsina reakciu nema, aj ked je to pre telo novinka,takze by som sa nebala co bude ked dieta zje neskor jogurt,ak už ovsem z alergie dieta vyrastlo.

didulka85
17. apr 2012

@zuzuzuzu7 my sme po 2 lyzickach jogurtu dopadli velmi zle. Naposledy sme nechtiac otestovali maslo a zase reagovala. Vdaka tomu co som nacitala to neberiem nijako tragicky. Ani som ju nedala otestovat.
Ja som vysadila mlieko a po par mesiacoch som neodolala pohariku chladeneho plnotucneho mlieka ku kolaciku a myslela som, ze zomriem. Mala som vacsie bolesti ako pred porodom. 😝

luthien.k
17. apr 2012

@kaja73 😀 Já o tomto četla už i z jiného zdroje, ono se nesmí z jedné studie dělat hned velký objev... Navíc desenzibilizace pomocí podávání alergenu v malinkých dávkách postupně se zvyšujících není nic nového, inhalační alergeny se tak léčí běžně a i u potr. alergenů jsou na to postupy, konkrétně u mléka jsem je četla na jedněch německých stránkách a postup byl doslova od jedné kapky. Věra má též desenzibilizační postup, pokud vím...

didulka85
17. apr 2012

@xmalij kupila som Avene a skoro ma prekotilo. Muz nadaval, ze je to ako make-up a urcite to nie je vhodne pre deti. Som to chcela minut ja, ale bola som z toho otrasne ruzova. Tak som ten mini krem za 30 eur odlozila do skrine. 😠

kaja73
17. apr 2012

@luthien.k podla mna ma desenzibilizacia vyznam v pripade, ked sa jedna o alergen ktoremu sa je tazko vyhnut-napr pel,roztoce....ale ked sa jedna o potravinu,kde je este aj vysoka sanca ,ze z nej dieta jednoducho vyrastie,tak by som to vobec nesilila.

zuzuzuzu7
17. apr 2012

@didulka85 no ved to, ze ak si odvykneme...no ja neviem.podla mna netreba s nicim prehanat

didulka85
17. apr 2012

@zuzuzuzu7 no neviem... Ja som vdaka tomu dosla na to, z coho som mala traviace tazkosti uz od narodenia.

luthien.k
17. apr 2012

@kaja73 tak tak... 🙂

Avéne je nejlepší dle Věry, ale mnoha maminkám vadí, že je jako makeup. Nejdůležitější je, aby to byly čistě minerální filtry, ne chemické ani kombinované a pokud možno bez parfému, parabenů atd. (i když to není ani kosmetika pro atopiky někdy, ale také zdaleka ne každému vadí). Já letos budu zkoušet Alverde sensitive, OF 30, bez parfému, konzervantů a s čistě minerálním filtrem.

xmalij
17. apr 2012

@didulka85 presne tak 😀 ..driv byl prej bily, takze deti vypadaly jako mimove, ale poradila mi ho kozni Capkova a odkyvala i Kata. Kazdopadne ho dam asi hlavne u more a na mista, ktery chci moooc ochranit, zbytek nakombinuju s ostatnima.

martinka.pida
17. apr 2012

@luthien.k Avéne je bez chemických filtrů? Já se na něj ptala v lékárně a lékárnice mi řekla, že je tam kombinace s chemickými. Nijak víc jsem to nestudovala. Vybírala jsem právě mezi Avéne a Biodermou. A hlavně mi přišlo, že se mi slečna Avéne snažila přímo nacpat a na to jsem alergická 😀.

kaja73
17. apr 2012

@luthien.k http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka... toto nepoznas?,rozmyslam ze to objednam.
ja inak pouzivam eucerin kids 25 s mineralnou ochranou -ten nas zatial nesklamal ani raz-maly aj velky syn ho mali na tele pocas 3 pobytov pri mori -vzdy na 14 dni-a ani jeden nescervenel a to starsi blbol v kuse vo vode -je sice biely na tele-ten krem- ,ale aspon vidim, ze tam este je a nemusim natierat znovu-aj po 2h v mori bol starsi syn biely a super ho to ochranilo aj ked je to nizsi faktor.

luthien.k
18. apr 2012

@kaja73 to, že nezanechává bílou stopu, je trochu podezřelé, ony ty s minerálními filtry to dělají...

luthien.k
18. apr 2012

@xmalij o s těmi nanočásticemi je otázka na Věru...

luthien.k
18. apr 2012

Jinak ještě vím, že Lavera dělá variantu s minerálními fltry a bez parfému, ale mají jen OF 20.

sauvinex
18. apr 2012

Dobré ráno. Jen tak v rychlosti jsem pročetla vaší diskusi o opalovácích pro děti s AE nebo s reakcí na sluneční záření - zdá se vám teda "lepší¨ Eucerin s mikropigmenty než Avene? Nám z Avene vyhovuje hodně mazacích výrobků, na léto jsem do teď používala u holčiček právě ten Eucerin, ale jestli má Avene ještě víc lepit nebo spíš barvit, tak do toho se mi moc nechce... Taky jsem ještě nepátrala jestli letos není nějaká novinka... Dík za rady 🙂

katrenka111
18. apr 2012

@luthien.k Ahoj no tak včera som kupila Scin cap a zda sa mi že mi to kožu naozaj upokojilo, no uvidime aký to je zazrak....

xmalij
18. apr 2012

@luthien.k mame prave mliko PF 50, coz tam pisou, ze na mineralni filtr je tak vysoka ochrana taky podezrely. Nano castice to nema, zato neni uplne z textu zrejmy, jaky filtr ten Eucerin obsahuje...tak jsem vznesla dotaz na vyrobce 🙂.

xmalij
18. apr 2012

Kdyz uz jsme u toho "experimentovani", tak rika vam neco tohle?
http://www.zbozi-kosmetika.cz/Energy-PROTEKTIN-...

Ja vim, bylinky, ale zase ta voda...

kaja73
18. apr 2012

@xmalij eucerin 50 je chemicka-ak myslis ten ,len eucerin KIDS 25 je mineralna.
V lekarni som to zistovala pred cca 2 rokmi-teda ak mas daku novinku tak neviem.

kaja73
18. apr 2012

@xmalij http://www.magister.sk/produkt/detail/opalovaci... mikropigment -ak tam je tak je takto zdorazneny
http://www.magister.sk/produkt/detail/opalovaci... tu to napr napisane nemas a ani v popise nie je napisane ze nema chemicku ochranu

xmalij
18. apr 2012

@kaja73 no prave, to me zarazilo az vcera, kdyz jsi pridala odkaz s vasim SPF 25, tam je to zrejme..tak jsem si nabehla 😒

vikazv
18. apr 2012

@luthien.k zdravim, rady by som sa opytala este....olej lanovy, alebo konopny , tekvicovy....nemozu byt alergeny???...ked ich davam do jedla?....najma lanovy?....

vikazv
18. apr 2012

@luthien.k Dobry den, rada by som sa opytala dnes som dala malej sedemmesacnej dcere druhy den lanovy olej do jedla....a po jedle mala taku mensiu redsiu stolicu....moze to by alergia na olej???

danlu
18. apr 2012

@xmalij dakujem za odpoved tak skusime ten eucerin dufam ze nam bude vyhovovat ak nie este skusim ten Alverde nieco nam hadam sadne 🙂

ivage
18. apr 2012

Ahojte. A Daylong baby 30 (bez chemickych filtrov a bez parfemov) je vhodny pre atopicke deti? Mate s nim skusenosti?