Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
19. mar 2014

@brtkulka Ano, je to možné, že tak rychle nastala reakce, ona do 5-6ti hodin (zpravidla i rychleji) je právě raekce nejčastější a zase rychle pomine, jak je obvyklé u rychlých reakcí. Ječmenné krupky jsou OK, a to natírání děláte hodně správně.

katyxq
19. mar 2014

@kam.zyk za moc dotazů v IP asi můžu i trochu já 😅, neb tě doporučuju, kde můžu 😀 (je mi těch dětí v klasické péči pediatrů a kožařů líto ☹)

kam.zyk
19. mar 2014

@katyxq mě jich je líto taky 🙂 proto jsem všude možně, a radím 🙂 ono taky- člověk má aspoň pocit, že dělá něco v životě , co má smysl 🙂 (kromě dětí, samozřejmě , to je priorita, ale děti, to je tak trochu něco jinýho 🙂 )

luthien.k
19. mar 2014

@katyxq, já za to můžu taky, každá mamina, co se mi ozve, tak posílám za @kam.zyk 🙂 Jinak Věrko, jak jsi psala o těch financích, podle mě by sis měla říkat víc - vezmi si, kolik si berou homeopati nebo výživoví poradci a zdaleka kolikrát nemají takové výsledky (ve svých oborech), jako Ty v atopii!!!

katyxq
19. mar 2014

@luthien.k @kam.zyk přesně - třeba laktační poradkyně si berou cca 300 za hodinu - a přijde mi to naprosto adekvátní částka 😉

kam.zyk
19. mar 2014

Máte pravdu, ženský. Prostě je mi to blbý, říct si o prašule, je to chyba, měla bych si nechat tuhle neschopnost nechat se ocenit (nesebevědomí) vyléčit, možná by to šlo protislužbou, že bych psychologovi, kterej na mě zapracuje, vyléčila dítě s ekzémem 😀 😀

luthien.k
19. mar 2014

@kam.zyk 😀 😀 😀 Sarkyš, potřebovala bys manažera 😀

soneta
19. mar 2014

@kam.zyk je to pravda! My sme boli na tej biorezonancii a tam zaplatíte ťažké prachy za každé sedenie.

brtkulka
19. mar 2014

@kam.zyk ten ekzem sa viac rozsiril, takze ta reakcia (ak bola z vyzivy ) sa nestraca, nato ako rychlo sa objavila.😒

martinka1981
19. mar 2014

Suhlasim s dievčatami....tolko času čo ty venuješ nam @kam.zyk a našim deťom a zadarmo...z toho sa dnes vyžiť neda....tiež nemam problem prispieť do rodinneho rozpočtu 😉 .....toto forum a ty a tak isto @luthien.k ste mi dali vela...a bez vas by dnes Viki nebola tam kde je. A za to vam SRDEČNA VDAKA 😵

zanet1976
19. mar 2014

mi pouzivame kozmetiku bioderma telove mlieko na atopicky ekzem

salome123
19. mar 2014

@kam.zyk ja si myslim, ze by si si asi mala rozdelit ludi, ktorym poradis raz za cas a tych ktorych sledujes intenzivne a od nich si vypytat nejaku rozumnu sumu. ja mam pocit, ze deti, ktore maju AE pribuda a raz sa ti to vymkne z kontroly alebo si najdes pracu a na online poradenstvo nebudes mat cas a uz asi ani motivaciu, preto by si si mala asi zacat s vyberanim penazi (najlepsie teda bez zivnosti kedze tak ako u nas to maju zivnostnici tazke).

ja ti poviem len jedno. obidve moje deti maju AE a s lekarmi mame svoje skusenosti. vacsinou to vyzera u koznej takto: ma zapal? dame masticku. ma velky zapal? dame kortikoid.mast. svrbi ju to? dajte jej fenistil. k tomu letak do ruky, v ktorom sa pise, ze ma mat oblecenu cistu bavlnu. tot vsjo. a u alergologicky? 3x jej robili testy na krav. mlieko a 3x vysli vysledky OK a aj tak ma alergiu. ked som jej hovorila, ze po takmer kazdom jedle sa vyhadze tak mi povedala: "no musite skusat". amen. predpokladam, ze takychto felciarov je medzi doktormi drviva vacsina.

az ty okrem rad ako postupovat si vysvetlila zufalym maminam pricinu tazkosti a dovody, preco sa ekzem sprava ako sa sprava a tak si sami vieme odsledovat co skodi a co nie (mna by nikdy nenapadlo, ze mrkva moze robit take problemy). navyse, kedze si ty v tejto teme, tak ta tema zije a mozme si aj na zaklade skusenosti inych mám sami pomoct (kedze lekari pomoct jednoducho nevedia).

myslim, ze by bola velka skoda, keby si raz opustila skupinu len preto, ze sa kvoli financnym dovodom zamestnas (niekde mimo tvojej specializacie) a jednoducho nebudes mat na nase deticky cas ☹

sirenita
19. mar 2014

@kam.zyk ...vkládám foto na připomenutí...
Ten zinek nic. Nic se nedělo, nebo mi to aspoň tak přišlo. Možná to chtělo více času, klidně začnu zase mazat. Teď to aktuálně nemá tak zarudlé - pokud není okupkaná ( trup, záda, ohyby na rukou a nohou ), ale stále suché. Přijde mi malé zlepšení oproti víkendu. Takže beru, že míchaná mastička sedí.
Sudocreme mám doma ve velkém, můžu dát.
Ten ostropestřec mi byl doporučen, že když jsou játra špatná, projeví se to na kůži. Tak snad i tohle pomůže.

Vážím si odpovědi, moc to pro mě znamená...a jak tady už zaznělo, máte můj obdiv.
Ať je dítku brzy dobře!

nelinori
19. mar 2014

Hezký večer, když vidím fotku holčičky od sirenita, tak je mi až hloupé sem psát. Všem dětičkám, které atopie trápí přeji klidný průběh bez trápení!

Chtěla bych poprosit o radu. Dcerka 22 měsíců má asi od půl roku na tvářích atopii, začínalo to malými flíčky, postupně se fleky rozšiřují. Je stádium klidu a pak hnusné mokvavé stádium. Na mokvavé mažu neustále několikrát denně atoderm PO zink a v klidové či suché fázi promazáváme lipobaisem repair. Chtěla bych poprosit o radu, čím mazat ve fázi mokvání a zarudnutí? Dnes jsme byli na odběr na allegro+imunologie a výsledky budou za 14 dní.

Moc předem děkuji za komentáře

macinka13
19. mar 2014

@kam.zyk velmi si vazim, co pre nas a nase deti robite. Vase rady su na nezaplatenie, ale aj tak si myslim, ze by ste si mali za poradenstvo pytat peniaze tak, aby vas to dokazalo uzivit. Este raz Vam velmi pekne dakujem, bez Vasej pomoci by sme boli na mile daleko od vyliecenia.

luthien.k
19. mar 2014

Otázku placení za poradenství jsme tu řešily už před lety (to to letí, že @kam.zyk, to je hrůza 🙂) Většina maminek na fóru se shodla, jak je správné platit za poradenství, jak jsou rady úžasné oproti léčbě lékaři atd. atd. Jenže zkušenosti jsou takové, že když dojde na lámání chleba, tak značná část maminek má s placením problém - tím nechci říct, že by se stalo, že by některá, která se na poradenství domluvila, nezaplatila - to se nestalo nikdy - ale velká část z těch, co by individuální poradenství chtěly, tak buď za rady platit nechtěly (zdálo se jim to drahé) a nebo za tu (malou) částku chtěly tak intenzivní péči a tolik informací (které se tématu týkaly často jen vzdáleně), že to bylo až neúnosné. Vím, že Věrka má podobné zkušenosti a ani se jí nedivím, že radši dá pár obecnějších rad tady na fóru, které u nekomplikovaných případů vedou dobře k cíli, než se nervovat s individuálním placeným poradenstvím, které přináší jednak administrativní zátěž a jednak taky zodpovědnost a riziko, protože jde o otázky zdravotní a takové poradenství není snadné nějak "právně správně" ukotvit, řešit odpovědnost za případnou vzniklou škodu, která teoreticky může vzniknout atd. atd. Je to takový tanec na tenkém ledě...

salome123
20. mar 2014

@kam.zyk ja si myslim, ze okrem platenych konzultacii od mamiciek by si sa mohla zivit aj robenim prednasok pre koznych a imuno-alergo doktorov v SR a CR aby nam tí babráci konečne prestali katovať naše deti 😠

kam.zyk
20. mar 2014

@nelinori šlo by sem vložit fotky těch projevů?

@salome123 děkuju za podporu 🙂 A zamýšlím se nad tím. Je fakt, že zdravotnictví má určité svoje postupy....a jejich úspěšnost...no co si budeme povídat....ono jde o to, jestli se chce člověk skutečně uzdravit, nebo léčit...

@luthien.k no přesně, balancování na tenkém ledě je trefnej výraz. Myslím si, že vysoce odpovědná a časově ne zrovna nenáročná práce by měla být vyvážená adekvátní odměnou. To tady nebylo (zvednout ceny jsem zkoušela, ale odradila mě ta odezva, ale já jsem obecně "měkká" 🙂 nechám se ukecat na práci na měsíc za 400 Kč s tím, že doma pomalu neni na chleba a mi dotyčná maminka řekne, že si koupila semínko na hubnutí za dva tácy....) . Když půjdu uklízet na 4h denně do Rakous, které mám za bukem, tak vydělám dvojnásobek toho, co jsem si vydělala během poradenství, budu mít čistou hlavu (odpovědnost mizivá) a nemusím se obávat finančáku, platit za sebe odvody, atd. Už čekám (jsem na čekací listině), až se tam uvolní místo. Je o to velkej zájem (není divu).

Není to jednoduchý 🙂

elima
20. mar 2014

Mamicky, ako ste postupovali pri ockovaniach vasich deti s AE? Moja dcera ma 3 mesiace, zatial ziadne ockovanie, tak rozmyslam ako to co najrozumnejsie riesit, aby sme sa co najviac vyhli zhorseniu ekzemu.

januliku
20. mar 2014

@kam.zyk Hlásim sa po štyroch dňoch. Rekap.: dcéra 2r 3m - ekzém na ruke a bruchu - podľa vás následok črevnej infekcie. Natierame: ráno a večer bioderma + zinková masť + 2x denne len zinková masť, užíva biogaia + hylak. Zdá sa mi, že sa to pomaličky lepší, hlavne to bruško po natretí už takmer nevidno. Tá ruka sa ešte trošku zväčšila, ale zasa sa mi to zdá svetlejšie. Asi budeme ďalej pokračovať ako doteraz ? Fotky sú robené ráno po zobudení, ešte pred natretím, po natretí to ešte zbledne. Ďakujem za váš čas.

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk dobry den, takze dnes sme boli na alergo, vysledky budu asi bud. tyzden. ked som jej povedala, ze sme vysadili mlieko a mliecne vyrobky, dr. povedala, ze ak by bol alergicky na mlieko, ekzem by vyzeral inak 😠 povedala, ze ekzem nevyzera az tak zle... doporucila nam vynechat bielka + klasicke alergeny. ruky natierat skin cap, v pripade zhorsenia kortikoidy, nasadila kvapky zyrtec. viem, ze pri skin cap su rozne nazory, otazka znie: ako dalej? dakujem

kam.zyk
20. mar 2014

@januliku udělejte jednu věc: ten flek na ručce (co vidím na fotce)- natřete to teď genciánovou violetí, a půlden to nechte být, nijak to nemažte, jen to nechte fialové - a pak můžete zas začít natírat stávajícím způsobem. (fialka sleze za cca 2-3 dny sama, nijak to nesmývejte). Brzy bude po problému.

@brtkulka zas potřebuju rekapitulaci, jak je starý dítě, kdy se projevily projevy, atd. - Skin Cap = kortikoidy. Potřebuju tu rekapitulaci 🙂

januliku
20. mar 2014

@kam.zyk Ďakujem za radu, musím zájsť do lekárne, lebo doma ju nemám. Neviem, či sa dnes dostanem do mesta, keby nie, tak zajtra určite. Snáď ten jeden deň nebude vadiť. Ešte raz vďaka.

kam.zyk
20. mar 2014

@brtkulka už jsem našla souhrn, on byl na minulý stránce 🙂

No jo, ono se to vlastně tedy už hojilo - ale pak se vyhodil na zápěstích - Zkusme teď dát jen samotný Sudocrem. Mokvá to? Co t odělá, jak to vypadá?

Stravu jeďte furt podle té mojí tabulky, to se osvědčilo.

Prcek si to škrábe?

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk nikdy mu ekzem nemokval, ma to cervene a zapalene, poslem fotky, ked sa zobudi, ano skriabe sa.

kam.zyk
20. mar 2014

@brtkulka v tom případě bych ten Zyrtec dala, a pošlete fotky, skoukneme to. Předtím, než mu to teď zčervenalo po tom incidentu s tou výživkou, už se drbal méně?

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk ano menej len na tej jednej rucicke raz v noci. po tej vyzive sa aj cez den na oboch rukach. este sa chcem opytat, za kolko prejde strava to materskeho mlieka, dnes som sa prvy krat nezbadala 😠 a vypila som kavu s mliekom, takze by som ho tuto noc odstavila a mlieko odstriekala.

kam.zyk
20. mar 2014

@brtkulka to mlíko přejde (je to tekutina) brzy, cca za 6 hodin, já u tuhých potravin vím, že cca za 16-22h to přechází, ale u těch tekutin, to je individuální. Je to tak za těch 6 hodin. Bylo toho mlíka hodně? Třeba nebude tak zle 🙂

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk pripajam fotky, su robene asi cca hodinu po natreti bepanthenom a sudokremom, takze v skutocnosti je to cervensie. mazat aj bepanthene + sudokrem (alebo bioderme), alebo iba sudokremom?

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk asi 1 dcl mlieka