Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sisi10
23. máj 2010

Doteraz mal Nutrilon1 a včera prvýkrát Nutrilon2. Ale tie vyrážky sa mu vyhodili už ráno a ten nový nutrilon papal až poobede. Aj som to dr.hovorila, ale povedala, že z toho to asi nebude. Myslíš, že by to mohol byť ten banán? Ale ten jedol ešte v stredu. Odvtedy som mu ho nedala. Práveže my s manželom sme alergici neni, ale jeho sestra má alergiu na niečo čo kvitne v určitom období. Neviem presne.

bianka234
23. máj 2010

ahojte, sisi a tá ryžová kaša bola mliečna? ak áno, tak zareagoval na mlieko si myslím

sisi10
23. máj 2010

Bianka tá ryžová kaša bola nemliečna od nutrilonu. Zarábala som ju do mliečka. Papal ju 3 dni. 2x s jednotkovým a včera 1x s dvojkovým nutrilonom. Dnes som mu ju už radšej nedala. Už sa mu stolica trošku upravuje.

bianka234
24. máj 2010

tak to je ťažko takto povedať, môj malý napríklad alergiu na banán nemá, teda neviem či aj toto testujú z krvi, ale keď mu už ten banán dám, tak to obanujem a parádne, ekzemy sa mu strašne zhoršia celý horí, najskôr sa mi to nezdalo že by to bolo z neho, tak som to stále skúšala, ale bolo to čím ďalej horšie. Kedysi mu banán nerobil nič, zrejme to bude tým plynovaním čo robia aby vydržali, je to riadny humus, pre istotu to nedávaj, okrem toho banán obsahuje aj plesne a dokonca môže aj parazity, tak o dôvody viac prečo nie.

gabyi
24. máj 2010

ahojte,
desszi, chcela by som sa spytat, kde ste boli na biorezonancii. Rozmyslam aj ja o tejto moznosti, lebo nam nevysli zisdne alergie. Dakujem.

sisi10
24. máj 2010

Bianka, už som asi prišla na to, z čoho sa malý vyhádzal. Teraz som si uvedomila, že tá ryžová kaša bola do mlieka nutrilonHA a ja som ju zarábala do obyčajného mliečka nutrilon. Možno obsahovala niečo špeciálne pre alergikov a tým pádom môjmu malému uškodila. Dúfam, že už bude OK. Prajem všetko dobré

desszi
24. máj 2010

gabyi my sme boli tu v Leviciach, ale tuto formu biorezonancie robia aj v inych mestach, kde su centra, o dva tyzdne ideme na kontrolu, opytam sa, co je najblizsie k vam. odkial si?

gabyi
24. máj 2010

desszi, som z Puchova. Dakujem.

desszi
25. máj 2010

gabyi ok, zistim.

jarus1
25. máj 2010

ahojte...chcela by som sa vás spýtať čo máte detičky s atopickým ekzémom ako vám v noci spinkajú a či vôbec spinkajú

dakujem

sano1
25. máj 2010

ahoj ani velmi nespinkaju ekzem je totiž hnusna vec v noci ale hlavne nad ranom to velmi svrbi a preto uživame antihistaminika.ale niekedy ani to nezabera......

jarus1
25. máj 2010

no ved práve, aj my používame kvapky proti svrbeniu...ale bývame od pol druhej do piatej hore, stále sa mrví, stone, už neviem čo si počať

petka28
25. máj 2010

Ahoj holky, konečně nám vyhasla alergie na BKM🙂 jsem tak štastná, zbylo nám jedno mlíčko Nutrilon AC 2 kdybyste měly zájem za 160 +poštovné

sano1
25. máj 2010

ahoj petka a od kedy vam tu alergiu zistili? kolko trvala?

petka28
25. máj 2010

malý ji měl zřejmě od narození... kojila jsem a chudák měl hrozný ekzém protože já jako kojící jsem jedla mléčné výrobky, pak jsme potkali kam.zyka a začla dieta a opatření a dnes po roce jsme to zažehnali🙂

bianka234
25. máj 2010

ahojte, petka tak to gratulejem, to je super úspech,

jarus ja po novom dávam malému na noc stvrt dithiadenu, lebo fenistil nepomáhal a homeo tiež, nejak nestačilo to dokopy. Teraz dávam len na noc dith. a krásne sa to stíha hojiť, a spí tak že niekedy sa zobudím že sa škriabe, ale má rukavičky, ale je to podstatne lepšie.A na začiatkzu užíval malý aerius a denerel, ale som to vysadila, lebo mu to zjavne po pol roku absolútne nebolo na nič.

desszi, čo nové?

vinifera
25. máj 2010

petka tak to je super - gratulujem🙂

bianka234
25. máj 2010

vinifera, vy ako sa máte?

petka28
25. máj 2010

holky moc díky,,, je to uleva ted ještě vejce, kuř. maso... ještě je toho dost...

vinifera
25. máj 2010

Čím nahrádzaš kuracie maso?

Bianka - striedavo premenlivo. Malý sa dosť zlepšoval. Ale potom prechladol - a bol z toho hned astmatický zápal priedušiek. Týžden sme boli na antb. A ekzém sa samozrejme zhoršil.

Ideme teraz nahradiť Bio Gaiu Kolostrom. Snád bude nejaká zmena k lepšeimu. A na premasťovanie som mu teraz kúpila masť z mikročiastočkami striebra. Tak uvidíme aké zázraky sa budú diať.

Inak večer sa strašne škriabe. Hrudníček a bruško má v pohode. Ruku si teraz cez víkend rozškriabal u svokry 😠 No a nohy má stále zlé ☹

Drží malý diétu od BKM - mala by som sa aj ja polepšiť. No a zvažujem čím mu nahradím to trafené kuracie maso - a preč by sa vlastne nemalo jesť?

bianka234
25. máj 2010

No na to striebro som zvedavá, mna to tiež zaujalo. Ja skúšam konopný olej teraz, len včera sa mu tiež pohoršilo, niečo zjedol, tak je to teraz trošku zasa skomplikované.

jarus1
25. máj 2010

bianka 234, ano aj my dávame aerius a večer fenistil, ale asi nezaberajú

chcela som len vedieť, že to že nespávame, je z toho ekzému

bianka234
25. máj 2010

jaruš ak vidíš že je vyslovene nekludný a skriabe sa tak áno, alebo ak ho niečo bolí, to by si zbadala. ja si myslím, že z ekzemu, jeden doktor mi jpovedal že aerius je na sennú nádchu , nechcel znemožniť imunologičku, tak mi ho kázal akože dávať dalej.

petka28
25. máj 2010

vinifera místo kuřecího jí malý krůtí a králika, kvalitní vepřové taky může, jestli je alergik na vejce tak s tím souvisí právě to kuřecí maso, má stejnou bílkovinu

bianka234
25. máj 2010

petka a ako robíš to morčacie, lebo mne sa malý už objedol

vinifera
25. máj 2010

no do prde..e a ja donho furt tlačím sliepky .... To že by mohol králika atď aj viem ale neviem kde to zohnať.

petka28
25. máj 2010

Kája má nejradši takovou omáčku osmažím na oleji kousky krůtího nebo králíka...přidám sůl a mletý kmín, pokrájenou mrkev, zaliju vodou a dusím... až je mrkev trochu měkká tak tam dám vodu s moukou trochu se to zahustí a pak to dohromady rozmixuju, připomíná mi to svíčkovou🙂 má to rád s těstovinami is bramborem i já to jedla když jsem byla jako kojící na dietě🙂

petka28
25. máj 2010

já kupuji králičí filety v albertu mají to tam po 3 kouskách a je krásné libové...

vinifera
25. máj 2010

netuším čo je albert - som v SR nie v CR ... Ale poviem svokrovi chodí do CR robiť. To je nejaký obchodný reťazec?

petka28
25. máj 2010

vinifera ano, ale králíka by měli mít ve všech větších obchodech... i krůtu