Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zfidorka
24. mar 2014

@kam.zyk no s tym ekzemom je to na dlhsie... objavil sa jej ked mala 2 mesiace, postupne mizol... posledne ockovanie mala v lete, cca o 1-2 mesiace sa jej ekzem zhorsil (ja to pripisujem skor dovolenke na nasej chalupe, mam pocit, ze sa obom dceram ekzem zhorsi tam), na jesen som nasadila dietu - prestala som jest mliecne a vajcia (od prveho objavenia ekzemu som vynechala orechy, citrusy, kakao, skoricu, paradajky, papriku, uhorky)... pomaly sa jej to znovu zlepsovalo, mala vtedy na nohach take ruzovkaste suche flaky... po vianociach sa jej ekzem zhorsil rapidne - to uz mala take zapalene miesta, ked tak spatne rozmyslam, mozno to bolo aj korenim v pernikoch, mozno korenim v prikrmoch, varila som spolocne, cize davala som jej majoranku, bobkovy list, neviem... potom sme ochoreli, brala som sinupret, par krat som dala aj dcere... no a do toho som sa jej uplne zle starala o takuto zapalenu pokozku, davala som jej na to okrem zinku aj mastne kremy, zmenila som praci gel Lovela na praci prasok Lovela, ako sa zacala skrabat, tak som jej davala stale len pancusky a tie mali umele vlakna... vtedy sa jej to strasne zhorsilo, mala az chrasty...
teraz k aktualnej situacii - dcera minuly tyzden ochorela, mala vysoke teploty, hlieny, detska lekarka jej odporucala solmucol, co ako citam posledne prispevky, moze zhorsit ekzem, a veru, ze sa jej ekzem aj zhorsil, zase sme tam kde pred tyzdnom... vid foto - prva fotka zo soboty, druha z dnes... davam jej na to zinkovu mast aj pocas dna, nielen vecer... solmucol brala naposledy dnes rano (brala ho od piatku), ja som ho tiez brala, bude jej robit zle, aj ked ho budem brat ja?
este mam taku otazku k alergii na mliecne vyrobky - skodi aj maslo? (to sa ma pytala kamaratka)

sjusi
25. mar 2014

Dekuju moc,tet se mi loupe kůže úplně neuvěřitelným způsobem.eucerin atopic control mám a je super ale mast mě vždy zabírá jen chvilku s pak jen co si tělo na ni zvykne tak přestává působit.

mizulienka
25. mar 2014

@kam.zyk ahoj, podavam report, vcera sme si pisali, odporucala si pokracovat v natierani, natierame, ale vcera bola mala u lekara, dostala Trifed, Solmucol, Nasivin a Nasofan, ORL lekar ma podozrenie na alergicku nadchu, ale chce to najprv preliecit a potom ze sa uvidi, ale toto vsetko musime brat...mala mala nohy celkom ok, ale cez tuto noc sa strasne rozskriablaa, vid foto...
moja otazka je, cim mam natriet tie casti, ktore su rozskriabane uplne do ziveho, je to take mokvave, dakujem

mizulienka
25. mar 2014

@kam.zyk este jedna foto zblizsia

mizulienka
25. mar 2014

@vrtulka81 dakujem za tvoje rady, som rada, ze ste uz na lepsej ceste 😉

hodis mi sem prosim ta link na tu chlorellu? mozno by to stalo za vyskusanie...ja som uz tolko penazi minule na rozne skusania, ale to minevadi, keby to ale malo aj dlhodoby efekt?
zacinam sa zmierovat s tym, ze mala s tym ekzemom bude zit cely zivot...
najhorsie je to skrabanie, a v noci 😒 nepamatam, kedy sme sa naposledy vyspali a ona je z toho taka nervozna, bojim sa, aby neostala taka nervozna cely zivot, mozno je to hlupost ale bojim sa, aby to neoplyvnilo celkovo jej spravanie...
nasa kozna tvrdi, ze stafylokok nie je az taky problem, ze ho ma kazdy...ona najradsej predpise kortikoidy a Protopic 😒

kaja73
25. mar 2014

@vrtulka81 my mame chlorelu thaiwan--ta by mala byt z toho isteho zdroja ako GW,len je lacnejsia.
Pisu to v popise na nete ze je priamo odtial ako GW,len nenavysuju cenu ako GW.
Davkujem polovicnu davku ako ma mat dospely-na tejto pisu denne 12 az 24 kusov. zacala som rano 3 a vecer 3 a teraz rano 5 a potom na obed 3 a vecer 2.
Plus ma vecer stavu z jacmena-zarabm mu ju do vlazneho mandloveho mlieka a je to vyslovene chutne.
Mozno si mala doma pomlety suseny jacmen,nie stavu z neho---ten je ozaj hnusny,vlaknina sa lepi na jazyk.
Stava je silnejsi a drahsi vyrobok a ma lahodnejsiu chut-takmer uplne sa v mandlaku strati.
ja sa snazim chlorelu davkovat tak ,aby mal zelenkastu stolicu-tak by sa to vraj malo.
A ked sa zelenkasty nadych strati,treba zas navysit davkovanie.Vraj sa tym predavkovat neda a poddavkovanie je zbytocne...nema efekt...tak sa riadim tym.

kaja73
25. mar 2014

@fifitko25 moj ma 4,3 roka.
Chlorelu vraj mozu aj babatka,len odporucanie take nemozu dat,lebo na to nie je vyskum.
A zvacsa sa jedna o zlisovanu chlorelu a tam hrozi vdychnutie u maleho dietta.
Takze ak to rozdrvis tak probem nevidim.
Ale treba zohnat kvalitnu,nie cinsku chlorelu. Najlepsia je od gren way,ale vraj je z toho isteho zdroja aj chlorela thaiwan-ja mam tu.
Zacala by som pozvolne-jednou rano a jednou vecer a postupne navysovala az kym nebude stolica zelenkasta-to je znak ze creva su zasobene chlorofylom.
Vtedy sa tato davka udrzuje kym stolica nestrati zeleny nadych a zas treba navysit davkovanie.
Moj teraz berie 10 za den,ale obcas pochrume aj viac---max mal 12 za den. Nie je to liek,je to potravina,takze to davkovanie zas presne nemusi byt.
Ved pogoogli a zameraj sa specialne na vplyv chlorely na deti.

vrtulka81
25. mar 2014

@mizulienka tak kožní je pekne blbá,stafilokoka ma kazdy to ano,akorat zdravemu nevadi.Pokud ho ma atopik ve velkem rozsahu ( nekomu staci malo) uz to je zle,proste drazdi a dela neplechu.Bohuzel s tim skrabanim a nervozitou te neuklidnim,dceri budou tri roky a pokud ji neco rozhodi,prvni se zacne škrábat.V noci ma rukavicky,enejhorsi co ted u ji asi je,tak zlozvyk rozedrat hojici strupy,dokud netece krev,neda tomu pokoj.Vysvětlování nepomáhá,je to fakt boj,ale jinak z ekzemem uz problem neni.Preju vam at se z toho co nejdriv dostane,protoze ten zlozvyk je strašný.Fakt zkuste rukavicky i pres den,nqm jeste pomohlo davat na zinkovou mast coverflex,jsou to jakoby obvazy,jeden se da vlhky a na nej suchy,pomuze to i od svedeni.Koupi se normqlne v lekarne,jsou podle velikosti,myslim ze sme na ruce a nohy meli vel 2 a na hlavu sem brqla trojku.Sou velice prijemne a nosila je i jen tak kdyz mela treba triko s krátkým,nenutilo ji to tak skrabat a hlqvne ,sotech otevrenych ran se nedostal bordel.Myslim ze i na tech fotkqch by je mela nekde kit,hodne to pomáhalo,nqvic je super ze se opere a pouzije nez se rozpadne 🙂 Ta chlorella,staci napsat Green ways a najde to,ja ji mam pres kamaradku.Cenove je teda drazsi,ale mame ji uz pres rok a jeste sme ji nedobrali.A to sem neco rozdala na zkousku a zobu to i ja,je super na střeva 😀

vrtulka81
25. mar 2014

@kaja73 jecmen mam taky od GW,ale to poziti je mozna hrozne k vuli mojemu stavu,sem tehotna a jen ta predstava to vypit byla děsná 😀 Tak dcera ma skoro 3 roky a davam 3 denně,nekdy sebere vic,ted ma obdobi ze ji nechce.Kombinuju to s probiotiky a vysledek je super.Zatim davku zvysovat nebudu,pokud bude problem,tak urcite navýším.Ja beru taky 3 tbl,mam totiz zelezo a po nem se nejde nq zachod,po chlorelle zase jo.

kaja73
25. mar 2014

@vrtulka81 a ake tam mas odporucane davkovanie,lebo ja mam rano 6-12 a vecer tak isto.
Teda od 12 do 24 tabliet za den pre dospeleho cloveka-to je odporucana davka.A pre dieta polovicna.....
Mne tri pridu malo-aku gramaz ma jedna tvoja...moja cca 150mg chlorely v jednej tablete.
Predtym som mala 250g chlorely na jednu tabletu-tam stacilo mensie davkovanie.
A moja mama ma az 700mg jednu tabletu-ta je uz ozaj aj mega rozmerov a stacia jej za den 4 kusy.
Na den by sa malo zjest cca 3 gramy pre dospelaka.
Moje su take mini kusocky aby sa to malemu lespie hryzlo.

kam.zyk
25. mar 2014

@mizulienka mazala bych jen Sudocremem a přidávám se k holkám- ty zelené potraviny - znám děti , kterým to pomohlo, měla jsem v péči takové, kterým to pomohlo a to hodně. Takže to podle mě za zkoušku stojí (narozdíl od biorezonance a podobných hovadin). Nelíbí se mě, co nasadil lékař, tj. Trifed, Solmucol, Nasivin a Nasofan - bacha , může z toho mít reakci, která může vyústit v zvýšené svědění. Já hlavně nechápu, proč je to nasazeno - takhle se přece alergická rýma neléčí...

kam.zyk
25. mar 2014

@sjusi v tom případě musíte střídat krémy, vaše kůže si rychle zvyká na jednu a tutéž účinnou látku, neboli bych střídala třeba Eucerin a Biodermu. Vždy 14 dní to a 14 dní to druhé.

mereni_iq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kam.zyk
25. mar 2014

@zfidorka tam je kvasinka, a tu zhorší sladké, a o vánocích se proto lecjakému atopikovi zhorší ekzém.

Když budete Solmucol brát vy, tak se část taky dostane do MM, ale jen zbytkové množství, takže vy můžete. ABKM - ano, škodí i máslo.

Ta zinková mast je narosto dobře, ale - dáváme něco hydratačního pod to?

rozzaarka
25. mar 2014

@mereni_iq je opravdu nutne davat to sem do kazde diskuze??? mam dojem, ze od toho tu nejsme.

mizulienka
25. mar 2014

@kam.zyk ja mam z tych liekov tiez strasny pocit ☹
inac on ich nasadil preto, lebo mala byva cato chora, vydrzi v skolke 4 dni a v piatok uz sme doma...ma sice iba zelene sople ale do skolky ju uz nevezmu a vtedy sa jej ten ekzem strasne zhorsi...tak hladame cesty, ako ju preliecit...u toho ORL bol aj starsi syn, mal dost zapalene sliznice, dokonca az troska poskodeny z tych zapalov sluch, podobne mala, preto asi ta liecba, ja uz vazne neviem...

na jednej strane chcem vyliecit tie jej caste choroby, pretoze to ma zly dopad na ekzem a na druhejj strane, ked si predstavim, ked vstky tie lieky vezme, co to urobi s jej kozou, no mam dost...

tu chlorelu kupim @vrtulka81 mas tie zelene tabletky?
http://www.zelenyobchod.cz/

vrtulka81
25. mar 2014

@kaja73 je napsáno 20 teblet max pro dospělého a dítě od 3 do 5 let max 5 tablet,jsou to 250mg.Malé budou tři až za necelého půl roku a zatím jí ty 3tbl stačí,postupně navýšíme,ale ještě počkám.Začali sme na půl tabletě,aby to nemělo takový ráz,protože ten její stav byl fakt hrozný,čekala sem zhoršení a tím víc škrábání,naštěstí se nedostavilo,jako kdyby se měla ještě víc drbat,než před tím,to už bysme asi nevydrželi.I tak už byl ten pohled dost žalostný.KOlik stojí ta tvoje a kolik je tam tablet,my máme 1200 tbl za 1150,-

kam.zyk
25. mar 2014

@mizulienka jenže ty léky jí obranyschopnost nenakopnou....naopak, takže rada, co pomáhá dětem, které mají problém se sníženou obranyschopností: Imunoglukan, a pak rakytníkový sirup. Týden brát to, a druhý týden to druhé. Trifed - zužuje cévy (pseudoefedrin) + je to antihistaminkum, Solmucol - rozpouští hleny- ale bacha, jak u koho, u mě třeba acetylcystein působí tak, že mi zabetonuje rýmu v hlavě, Nasivin a Nasofan = proč toho proboha bere tak hodně???? Hlavně, ani jeden z těch léků neřeší, proč se ta rýma tvoří, ani jeden z léků nepodporuje obranyschopnost těla, aby tělo se s tím vyrovnalo samo... jen se zas řeší důsledky....

kam.zyk
25. mar 2014

@vrtulka81 To se nějak rozpustí ve vodě? Jak se to bere? U těch malých dětí většinou bývá zhoršení tak 3-5 dní, když není, je to jen dobře, ono taky - svoje udělalo, že jste začli na malých dávkách. To je dobře, není to takový náraz.

vrtulka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizulienka
25. mar 2014

@kam.zyk o tom rakytnikovom sirupe som uz pocula vela, mas nejaky konkretny odporucany druh alebo je iba jeden?
ja som zareagovala podobne, ked vcera vytiahol muz tasku plnu liekov, prve, co ma napadlo, ze ked to vstko poberie, budeme ju zase mesiac davat dokopy 😠

demo
25. mar 2014

@kam.zyk ak ta nadcha nie je alergicka, tak by prave ten solmucol mohol dost pomoct. Akurat ze je tam plno pridavnych latok a umele sladidla. Vie vyborne odhlienit - s tym ze na zqciatku sa ta zahlienenost akoby zhorsi. Mne s dlhodobou nadchou teda pomohol uplne super. Navyse ak sa skombinuje s nejakym prirodnym atb tak je ucinok este vyssi.

kaja73
25. mar 2014

@vrtulka81 http://www.naturgreen.cz/Chlorella-Pyrenoidosa.... mam tuto. Cena je 699 Kc na 1200kusov,ale je to 200mg tableta.
Som sa pomylila nie je 150mg.
Teda ty mas 1200 kusov- 250mg jedna za 1150Kc a ja mam 1200 kusov- 200mg jedna za 699Kc.
Teda ty mas 300g a ja mam 240g chlorely.
Ak dobre ratam tak tvoj gram je za cca 3,7Kc a moj za 2,9Kc.
Ale ratala som bez kalkulacky,takze omyl je mozny 😝
Ak je to ozaj ten isty zdroj ako pisu v tom linku,tak sa skor vyplati ta taiwan chlorela.

vrtulka81
25. mar 2014

@kam.zyk já jí dávala na lžičku,rozdrtit a s čajíkem,prva jí to moc nechutnalo,ale čaj to zamaskoval,teď si na ni chodí jako na cikroví 🙂 JO ty malé dávky udělají svoje,chodili sme totiž k homeopatovi a na tu debilní rezonanci a ten její stav byl příšerný,všichni dali detox ve velké dávce ( jako ta biorezonance mě přišla dost směšná,žádný náznak zlepšení ani zhoršení,jen spousta peněz a blbých keců,tvrdila že nemá stafilokoka a měla a jak),takže její stav se strašně zhoršil a to když nás viděla dr,hnala nás do FN Brno,prý odborníci,hahahahahhaha a ještě jednou hahaha,12 dní jejich slavné terapie a malá dopadla tatko - je to fotka 3 dny po propuštění,po tom co do ní narvali fůru tablet,mazali Belogent,Fucidin H,Fucikort,samo advantan a už nevím co ještě,akorát jí vypadaly vlasy a vykazili se zuby.Další hospitl to samé a další sem odmítla i tu jejich péči,málem nás vyrazili z ordinace a vahrožovali sociálkou.Jak slyším a vidím co dr předepisují děckám,je mě zle.Malá odjížděla z nem s Aeriusem,dithiadenem a nevím už čím dalším,hodila sem to do skříně,nasadila od kamarádky chlorelu,začali ji mazat tou čínskou sviní a malá se nahodila.JAko převrat neskutečný,luthien.k se nám snažila taky pomoc,ale ten její stv byl moc zoufalí,každopádně jí musím taky hodně poděkovat,bez ní bysme se nevyznali v jídle.Teď jesdíme jednou za 3 mesíce na alergo a máme zyrtec,kdyby něco,má těch alergií povíc,hlavně inhalační a co s ní umí udělat blbé vajíčko,když si jej rozetřela na obličeji....... katastrofa.Ale tfuj tfuj,sme snad z toho venku.Jediné co je problém,tak ten její zlozvyk,rozedírání těch strupů,to nevíme jak ji odnaučit a záchvaty,když se vzteká,samo se zečne drat,našť není to tak hrozné jako před pár měsíci,asi že dostává rozum,ale myslím si že jí to dlouuuuuuho zůstane,je to o nervy,pořád ji musím mít na očích.

sjusi
25. mar 2014

@kam.zyk Děkuju moc

zfidorka
25. mar 2014

@kam.zyk na hydrataciu davam ambiderman, mam to davat spolu? teraz davam na striedacku so zinkom, kazde zvlast...

vrtulka81
25. mar 2014

@kaja73 to asi jo,kde se shání na netu? Jestli je to stejné se skusímzeptat kamarádky,on aje u GW,tak by to mohla zjistit,mě to bylo jedno kolik dám,hlavně když sem měl ajistotu že to funguje.Vyzkoušeli sme i od Medicolu a ta s náma neděala nic,musela bych sníst asi celé balení.

kaja73
25. mar 2014

@vrtulka81 http://www.naturgreen.cz/E-SHOP.html?vyhledavan... tu chod nizsie az pod ten juhokorejsky stroj a este kusok ......a tam pisu ze je to ten isty zdroj...

vrtulka81
25. mar 2014

@mizulienka do dcery sem ravala ještě Miltiimun,je to vlastně podobné jako imonoglukan,chtěla sem něco s hlívou nebo tím rakytníkem,tak sme vyzkoušeli toto s hlívou.Teď jí dávám colostrum od stejné firmy,teda když si vzpomenu 🙂 Takže jestli má účinek,nevím,nějak naň zapomínám.Doporučila mě to kamarádka,protože malá přestala jíst a toto prej jejího kluka nakoplo,tak uvidíme

kam.zyk
25. mar 2014

@demo no právě, a oni to dostali na alergickou rýmu!!! Což jsem nepochopila...acetylcystein rozpouští hleny, ale proč to dal na alergickou rýmu?? Já prostě počínání toho lékaře nepochopila, přišlo mě to, že nasadil všechno, co měl po ruce 🙂

kam.zyk
25. mar 2014

@zfidorka no jasně, mažte Ambiderman a na to navrch zinek a tak to bude nejlepší 🙂