Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
30. apr 2014

@evdzelyn Při kvasince můžete vejce, kuřecí, ale nesmíte BKM a nesmíte příliš sladkého. Lepek můžete.

Sudocrem - taky každému nesedí, vyzkoušejte zinkovou mast.

Syn má stravu perfektní.

Bohužel, ta kvasinka je tam hodně, doporučovala jsem už Hylak? (musíte brát vy, protože kojíte, a sice 2*D 2 ml spolu s jídlem).

kam.zyk
30. apr 2014

@evdzelyn Ona ta chudokrevnost souvisí ve valné většině případů s BKM. Jak píše gooobi, lepek přes MM nepřechází.

kam.zyk
30. apr 2014

@mravvcek Mustela - co to je? 🙂 Jaké to má složení?

mravvcek
30. apr 2014

@kam.zyk http://www.mustela.sk/predaj?page=shop.browse&m... tuto sprchac aj krem pouzivame. Ja este maleho kojim. Ale posledne dni sa mu zvacsuje pocet fliacikov.

hrabovec
1. máj 2014

dobry den potrebujem sa tiez opytat ze nas maly ma tiez na lickach cervene fliacky.mozu suvisiet s pitim UM pijeme Nutrilon Comfort?

evdzelyn
1. máj 2014

@kam.zyk
Ďakujem za odpoveď, hylak užívam aj ja (5 ml denne) aj syn (2*2 ml denne)....
Vyskúšam teda tú zinkovú masť ešte.
Díky moc...

evdzelyn
2. máj 2014

@kam.zyk Prosim , pozriete sa na nas este ....

Dnes mazem zinkovou mastou tri krat denne, predtym sudocream tri krat denne

Stale sa mi zda, ze sa to rozsiruje. Na diete sme uz vyse tyzdna...

Jedalnicek: SYN: pohanka, pseno, jablko hruska (dusene), zemiak, spenat, kalerab, brokolica, karfiol, cuketa, pohankova, ryzova kasa, morcacie, kralicie - probiotika Swiss Laktobacily Baby
JA: pohanka, pseno, pohankovy napoj, jablko, hruska, spenat, zemiak, karfiol, brokolica, bezlepkove pecivo, rajciny, uhorka, paprika, cibulka, bravcove maso a sunka, ryza... Probiotika

Hylak ja aj syn 2*2 ml denne.

Prve tri fotky z 26.4. druhe tri z 30.4. poslednych 5 fotiek z 2.5.
ďakujem pekne

kam.zyk
3. máj 2014

@hrabovec Odkdy ho pije? Resp.jak dlouho od nasazení tohoto UMN naskočil ekzém?

@evdzelyn Ano, rozšiřuje se to. Takže: ta zinková mast je OK, ale my musíme přijít, proč ta kvasinka se tak rozšiřuje. Synova strava: vše je OK, akorát - skoukněte ta probiotika, jestli v tom není mléčná bílkovina nebo soja, někdy v probioticích toto bývá. Jinak je jeho strava perfektní.

Kolik je přesně synovi? Kdy mu toto začlo naskakovat? Kdy měl očkování?

kam.zyk
3. máj 2014

@mravvcek A tu mustelu používáte už dlouho?

mravvcek
3. máj 2014

@kam.zyk ano od narodenia. Aj krem aj sampon.

hrabovec
3. máj 2014

@kam.zyk pije ho asi 2 mesiace a po 2 tyzdnoch mu na lickach nieco nabehlo a neviem sa toho zbavit.teraz na doktorka predpisala nejaku fialovu vodicku a pomaly to ide dolu ale mam taky pocit ze sa to zas vrati

hrabovec
3. máj 2014

@kam.zyk prosim poradte co mu na to este mam dat uz nam predpisali aj ialugen aj imazol podla mna same somarinky a na kozne este len ideme tak nech viem naco sa pripravit.a este zmizne mu to vobec niekedy alebo s tym bude bojovat cely zivot?

kam.zyk
3. máj 2014

@mravvcek V tom případě to používejte dál. Ono to bude chtít navrch na tu Mustelu namazat zinkovou mast.

@hrabovec ta fialová vodička je genciánová violeť, a lékařka to tedy správně vyhodnotila jako kvasinku (genciána je antimykotikum, stejně jako Imazol). Já bych vysadila to UM a najela na Nutrilon allergy care. Vysadila bych ta antimykotika (ta genciána je z toho jetšě nejšetrnější, ale nesmíte namazat dřív, jak sleze ta stará vrstva fialky), mažte Sudocremem nebo zinokovou mastí. S tímhle zcela jistě nebude bojovat celý život, ale protože je to kvasinka, tak ten boj jetšě nějakou tu dobu trvat bude, kvasinka je poměrně nadlouho. Budu si vás sledovat, do léta by to mělo být vyhojené.

mravvcek
3. máj 2014

@kam.zyk ok dakujeeeem. Pojdem kuoit. Ste zlata 🙂

hrabovec
3. máj 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne

evdzelyn
3. máj 2014

@kam.zyk
ano, tiez ma napadli este tie laktobacily.
Berie: Swiss LAKTOBACÍLKY BABY - zlozenie: Lactobacillus rhamnosus 45%, Bifidobacterium infantis 15%, Bifidobacterium bifidum 10%, Lactobacillus casei 15%, Lactobacillus acidophilus 15%, minimálne 1 miliarda živých buniek v kapsuli, inulín. -
ja neviem.... je tam BKM - ten casei??? Objednala som tieto: sú lepšie - Valosun Biopron Laktobacily Baby BIFI+???

Syn MAX ma 8,5 mesiaca.
V 2. mes. zacali drobne vyrazky na hrudi a pod krkom, neskor suche nohy - Oilatum.
V 4. mes. suche aj ruky, nohy, chrbat, licka - kozna predpisala Exomegu - do kupela, aj mlieko.... + zarabana mast (trosku kortikoidov 😠 ) - tou som natierala cca 20 krat. Naposledy pred troma tyzdnami a iba pravu nohu.
V 5. mes. zacali prikrmy (mrkva - tu uz teraz mesiac - dva nedavam)
V 5. mes. druha davka ockovania, (prva v 3. mes.)
V 7-8 mes. rapidne zhorsenie, zacervenanie, tak ako na prvych obrazkoch. Vtedy Max jedol aj mliecne kase, strukoviny, korenovu zeleninu... Teraz uz cca 2-3 tyzdne dieta podla vasej tabulky. Ja tiez dieta.
Horsilo sa to v oblasti plienok, pod kolenami a rozsiruje sa to... Ma to uz aj pod krkom, za uskami, ruky ma horsie ovela...

Syn od malicka problemy s bruskom, sopliky.

Teraz natieram ibu tu zinkovu mast 3x denne....
Tak mam pokracovat s nou?

Co mam este zmenit podla vas???

Ďakujem Vám veľmi veľmi pekne.

kam.zyk
3. máj 2014

@evdzelyn Ne ne, ty laktobacily BKM neobsahují. To můžete dávat dál.

Bohužel, syn je a bude citlivý na ty potraviny, očkování se tady taky podepsalo, očkování totiž rozhodí střevní mikroflóru a naskočí snadno kvasinka. Na to je dobrý ten Hylak. Natírala bych Eucerinem těl.mléko a až na to dala zinkovou mast.

Máte doma genciánovou violeť? Tady bude zřejmě potřeba.

kaza76
3. máj 2014

Dobry den, chcela by som sa poradit, ako postupovat pri zisteni alergenu v strave - dcerka ma 4 mesiace, je iba kojena, ekzem ma v zahyboch ruciciek (zapastia), noziciek(pod kolenami), pod krkom a na liclkach. Prvy krat sa vyhadzala v 4 tyzdnoch (len na tvaricke), to sme zvladli s antibiotickou mastickou a kremom s kyselinou mliecnou, v 3 mesiacoch dostala obstrukcnu bronchitidu, teraz sa jej znova objavil ekzem...ja sa dlhodobo snazim nejest mliecne veci, orechy, kakao, ale mala som vajcia, tofu...
Starsia (4r.) ma ekzem tiez, podla krvnych testov nijaku potravinovu alergiu, ale ma HIT (a ekzem ako jej prejav, pri visokohisaminovych potravinach), jej ekzem sa ale zacal prejavovat az neskor a je a bol ovela miernejsi ako u mladsej.

kaja73
4. máj 2014

@kam.zyk tu je ta foto co som ti pisala do IP

darjanka
4. máj 2014

@evdzelyn Daváte cukr? My na atopák nesmíme cukr a to ani v ovoci a pijeme bylinky.

tinara23
4. máj 2014

@kam.zyk chcela by som sa opýtať na hylak, niekde tu som čítala, že ho môžem dať do stravy, aby ho dieťa zjedlo. Môžem aj tak, že dám dávku hylaku napr. do misky s kašou, keď viem, že zje všetko co je v miske?

evdzelyn
4. máj 2014

@darjanka ahoj, No, malemu nedavam nic "sladke" - iba v tom ovoci, co je a este asi aj v kasi je nejaky, aj ked napisu ze je bez cukru :(. Ja sa snazim obmedzovat, davam si iba minimum do pudingu raz za cas.....
Ale este som myslela, ze by to mohlo byt aj z jablka.... Neviem uz ani ake ovocie mam dat :(

evdzelyn
4. máj 2014

@kam.zyk Natierat eucerin + zinkova, alebo moze byt aj exomega + zinkovka??? - tak som natierala uz predtym...
A dnes sa mu to objavilo pod ockom, uplne blizko ocka - aj tam natierat???

Skusam vysadit jablko - to som davala kazdy den, mam podozrenie na nho.
Alebo este by to mohlo byt napr, z nemliecnej ryzovej kase NESTLE? - su tam bakterie mlecneho kvaseni...

Myslite, ze mozem davat marhulovu alebo slivkovu vyzivu z DM, ked mu chcem nejake ovocie davat?

Dakujem....

kaja73
4. máj 2014

@evdzelyn ta nemliecna ryzova kasa od Nestle ma napisane ze moze obsahova stopy mlieka-pozor na to.
Ja som preto kupovala daku inu ,zial uz presne neviem ktoru,ale tuto nie.
PS bakterie mliecneho kvasenia nie su mlieko.....to su len probiotika.
A jablko skus prevarat....moj napr.do roka mohol len prevarene jablko-nicia sa tak alergeny.

evdzelyn
4. máj 2014

@kaja73 No, ved preto som pozerala zlozenie tej kase, ale nevidim to tam nejak..... A ja vsetko len varene........ Ale asi ani to nestaci na to jabko....

kaja73
4. máj 2014

@evdzelyn to nemas pisane v zlozeni,ale tak mimo neho....zial aj mne to uniklo pozornosti a davala som mu ju vyse mesiaca,kym som si to vsimla. 😖
https://www.dojcenskavyziva.sk/Content/images/p... je to pisane v pravo v tom zelenom ramceku

evdzelyn
4. máj 2014

@kaja73 ano, dakujem, uz som to bola pozerat.... no tak neviem, ci to je v tej kasi, ze sa nam ten ekzem rozsiruje..... Musim zas nejaku inu pohladat... Ď.

skipka2
5. máj 2014

@evdzelyn ja malemu davam tu ryzovu kasu nestle a nic , exem to nezhorsuje, ale ja mam podozrenie u nho tiez na jablko a to on este nepapa, len cez materske mlieko ked ja zjem. Skus vynechat uplne jablko, aj varene...

evdzelyn
5. máj 2014

@skipka2 Ano, dakujem ti............ uz skusam cca dva dni a konecne sa mi zda, ze sa to trochu zlepsuje..... nechcem zakriknut 🙂

lilgi
5. máj 2014

Ahojte. Rada by som aj ja prispela, kedze sa nam podarilo dostat ekzem pod kontrolu. Nasa mala ma ekzem od troch mesiacov. Hlavne na nozicke mala skarede velke vecne rozmokvane lozisko + semtam sa jej vyhodilo na licku a na chrbatiku. Po prestudovani vsetkeho mozneho aj rad na tomto fore sme zahajili prisnu dietu bez bielkoviny kravskeho mlieka (BKM). To znamena absolutny zakaz vsetkeho mliecneho. Aj pre mna, kedze este kojim. Chcem ale upozornit na to, ze to znamena vynechat aj CESTOVINY z obchodu a PECIVA z obchodu, pretoze tam zvacsa pridavaju bud susenu srvatku alebo maslo. Takze doma peciem chlieb a rozky. Vysledky boli viditelne uz popar dnoch, avsak netreba cakat zazraky - teraz je to mesiac co drzime prisnu dietu a krasne sa jej vsetko hoji. Obcas sa to sice chvilkovo zhorsi, pretoze jej zrejme vadia aj ine potraviny, resp. psychicka zataz/boj s infekciami/zubky, ale konecne to nema rozmokvane a je radost vidiet ako sa jej to krasne hoji. Okrem toho nejeme ziadne polotovary z obchodu, snazime sa vyhybat chemikaliam. Ovocie z obchodu vzdy osupeme. Kedze vacsina deti alergickych na kravske mlieko reaguje aj na kozie/ovcie/sojove, ani to by som neodporucala. Fakt je ten, ze u vacsiny deti do troch rokov s atopickym ekzemom je pricina v strave. Takze odporucam hladat hlavne tam! Neskor nastupuju aj ine spustace (pele, kontaktna alergia, srst atd.). Kazdemu sice moze vadit v potrave nieco ine, no u takych malych deticiek je to vacsinou to kravske mlieko. Okrem mlieka nejeme ani obycajnu psenicu (pouzivam spaldovu muku) a zatial vynechavame aj ryby (sami o sebe su zdrave, avsak v beznej rybe z obchodu najdete vela skodlivych az nebezpecnych latok...) a vela dalsich veci, ktore nam mierne aktivuju ekzem po zjedeni - na to si uz kazdy musi prist sam. Co sa tyka kortikoidov, uz nepouzivame - zatial sa nam to po nich vzdy zhorsilo s odstupom cca 10 dni. Mastime len sudokremom a pekne sa to hoji. Avsak ja si po vsetkych skusenostiach myslim, ze pricinu treba hladat predovsetkym v strave. Kozmetika je menej dolezita, necakajte, ze nejaka masticka vas spasi, pokial nevyriesite pricinu. Drzim vsetkym palce! PS Je tazke zit bez mlieka, resp. prve dni boli strasne narocne, ale vysledok stoji za to a uz som si veru aj zvykla a nechyba mi to 🙂