Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

siuska33
15. máj 2014

@kam.zyk Dakujem. Hylak a probiotika nasade dnes rano. Nozka uz neni tak cervena, mliecne vyrobky a mlieko ma stale vysadene . Dufam ze sa to ukludni a clanky si precitam. Ked som dnes nad tym este rozmyslala tak sa nam to spustilo ked aj syn ochorel. Mal v nose streptokoka ale mala bola ok. Neviem ci to moze najako spolu suvisiet, ale pisem to pre istotu. Simona

renulem
15. máj 2014

@kam.zyk Můžu se zeptat?Kamarádka mi poradila Excipial..můžu i tím???Děkuju...

renulem
15. máj 2014

@renulem Holky u Nás to vypadá takhle.. ☹

renulem
15. máj 2014
ladik1
15. máj 2014

@renulem : Nám zabral, ale lépe kupodivu Excipial Lotio než ta mast... Co ho používáme, malá má klid, ale vyzkoušeli jsme teda ledasco🙂 To co máte vy je ještě pěkný, do týdne budete mít klid, uvidíš🙂

renulem
15. máj 2014

@ladik1 A myslíš že je to ten atopák???

ladik1
15. máj 2014

Nevím, není to moc ostrý... u nás byl atopák vždy spíš suchý, až drolivá vyrážka... takhle u syna vypadaly alergie )(teď naposledy třeba na atb... 😒 excipial ale pomohl oběma našim dětem, takže tím nic nezkazíš a možná bych zkusila i fenistil kapky, těma taky nic nezkazíš... Drbe si to??... i když myslím, že atopák je z kraje typicky právě v záhybech jako je to na fotkách...

renulem
15. máj 2014

Já bych to popsala asi takhle...Syn měl na stehýnku z vnitřní strany takové tečky-jako špendlíkové hlavičky.Měl tam asi 3.Myslela jsem si, že je to vyrážka ale po čase se to obtisklo i na druhé stehýnko,tak jsem letěla k doktorce.Ta nám řekla,že je to moluska a propíchla to a zalepila.Prej se to ztratí..ono ale nic ☹ Tak jsem šla znova a to nám napsala leptadlo..Leptala jsem asi 3 dny..byla to hrůza syn šíleně plakal...dýl jsem psychicky nezvládla ☹ No a po tom nanesení toho roztoku jsem zalepila náplastí s peřinkou.Tohle jsou přesně ty místa, kde jsou ty tečky-na fotce to jde vidět.Tak ted nevím, zda to není nějaká reakce na roztok?Nebo reakce po antibiotikách,které syn měl taky?Nebo oslabení imunity?Ale co je jasné je to že to má jen kolem těch bradaviček...

renulem
15. máj 2014

@ladik1 Právě že si to neškrabe..Dneska večer jsem ho neokoupala.Když se neokoupe tak je to jen suché..kdy je po koupání tak to zčervená.Nikdy nic takového na nohách neměl..Modlím se aby to byla jen nějaká reakce na něco...

skipka2
16. máj 2014

@kam.zyk dobry den, chcem sa opytat, ci moze hylak aj 7-mesacne babo? V letaku je ze od dvoch rokov. Dakujem

kam.zyk
16. máj 2014

@renulem Tohle je hlavně buďto kůže postižená reakcí na nějakou chemii (ten roztok nebo ta ATB ledacos napovídají, to může být z toho...) nebo kvasinka (můžeme spekulovat o tom, zda je to AE infikovaný, ale to vám neřekne nikdo jen tak podle fotek, ale to se musí rozebrat anamnéza, atd.), ale atopický ekzém "klasický" vypadá trochu jinak (AE vypadá podle toho, v jakém stádiu se nachází - více viz můj článek

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

takže kidně ten Excipial, ale na to navrch je třeba zinek (takže Sudocrem nebo zinková mast). Mohlo se to rozjet také právě díky tomu roztoku, někdy dítě špatně reaguje na jakoukoli chemii (stejně tak - vídávám rozjetí právě po ATB - na pár ložisek kvasinky se dají ATB a rozjede se to, namísto zahojení). Neboli, udělejte to jak říkám, napřed Excipial a zinek navrch, kdyby to nechtělo mizet, něco s tím uděláme. Ten roztok - co to bylo? Jodisol? (jodový roztok)

Není to nic, co by se nedalo vyhojit, ale ATB bych určitě neaplikovala.

@skipka2 Může, dává se to.

805807
16. máj 2014

Ahojte ženy, co zápasíte s kvasinkami. Můžu říct, že postupuju podle rady Kam.zyka(děkuji, děkuji), hylak jsem dala zatím 2x a vysadila jsem pribiňáky a je to za dva dny asi o 70%lepší. Stále mažu adermu a sudokrém. Dnes jsme byly i na plavání a stav se drží. Jen pro pobavení - pediatr mi dal kortikoidy a poslal na alergologii, že je to AE. No tak jsem to raději dál nerozváděla a kortikoidy jsem hodila do šuplíku. A v lékárně se mě paní lékárnice ptala, na co potřebuju Hylak a Genciánu, tak jsem jí to řekla a prý to máme AE a to tam se mnou ani malá nebyla 😲 . Připadám si jako na nějaké jiné planetě, že asi mluvím mandarinsky, když jim to popisuju !!! 🙂

chovancova27
17. máj 2014

Ahojte, predávam ionizátor vody, na potieranie ekzému mrtvou vodou, nám už pomohol, nech pomôže inému...

denula84
17. máj 2014

@kam.zyk tak pridavam to foto, ono to ma len na tvaricke a dve tri vriedky, hned to zmizne na druhy den, nie je to dobre vidiet. zaujimalo by mat, ked jej na rukach vajicko nereagovalo, tak nie je alergicka na neho ? dakujem pekne

bluvatko
18. máj 2014

@kam.zyk ahoj,neporadila by si nieco na tie rucky neviem cim mu to mam mastit aby mu to zmizlo ,ma to asi dva-tri tyzdne a nie a nie zmiznut uz ked sa zda,ze je to lepsie tak si ich strasne dokuse a sme zase na zaciatku,mastila som mu to par krat fucidinom,dakujem

petoska
18. máj 2014

@kam.zyk dobrý den, na vaše doporučení dceři mažu exomegu a koupu i v té koupeli od a-dermy, a večer po koupání a mazání ji už po druhé zčervenala kůže na obličeji :( jinde ne, a ani ráno, když mažu, tak nic, ale prostě tom koupání ano.mám radši přestat mazat? děkuji za odpověď

kam.zyk
18. máj 2014

@denula84 jak se ptáte

zaujimalo by mat, ked jej na rukach vajicko nereagovalo, tak nie je alergicka na neho ? dakujem pekne

že to na ruce nezareagovalo zdaleka nemusí znamenat, že když to sní, nebude reakce- ta reakce být může. Takže teď to můžete otestovat vnitřně, ale opatrně, ta ruka fakt není záruka ničeho. Dejte první den jen cca 3 lžičky.

@bluvatko Jak to máznete ještě několikrát fucidinem, tak už nikdy se toho projevu nezbavíte, opravdu, vím o čem mluvím. Mažte Eucerin + Bepanthen, anebo - jaké krémy máte doma?

@petoska jak často koupete? Po té koupeli - bylo v minulosti něco, co jste po koupeli mazala a nedráždilo?

bluvatko
19. máj 2014

@kam.zyk mam iba sudokrem a premastujem ho uz 10 mesiacov iba liposase ine nemam ,ale kupim ked treba a fucidin je hormonalny krem lebo kozna mi tvrdila ,ze nie

petoska
19. máj 2014

@kam.zyk koupu kazdy den,nikdy ji nic nedrazdilo az ted dva vecery po sobe,ekzem ji krasne mizi po natirani timto kremem.alorat ta tvaricka ze zacervena.zkusim ji neomyvat oblicej,ten udelam jen samotnou vodou,protoze to dela nejspis ta olejova koupel ne krem,kdyz mazu samotny krem rano,tak nezcervena oblicej

denula84
19. máj 2014

@kam.zyk tak som skusala, mala spenat a polku uvareneho vajicka, dva dni tak jedla. ziadne flaky tipu ekzem sa nespravili. a ani po bielom jogurte ked som skusala. co je takym prejavom ze by bola alericka. pridavam foto ako sme to mali. teraz nemame nic iba na tvaricke vriedky, ale tie hned zmiznu. dakujeeem 🙂

renulem
20. máj 2014

@kam.zyk Ahojky,tak hlásím, že je to mnohem lepší.Mažeme furt excipial+sudokrémku..Dneska byl ve vaně a už to nemá ani tak červené..mám radost.To leptadlo se jmenuje Kolodium forte a jsem téměř přesvědčená,že to má s toho :-/

ratonito
21. máj 2014

Ahoj,
sice neřeším ekzém u dětí, tam jsme to vždycky nějak zvládli ale můžu se zeptat na sebe? Udělal se mi kousek pod klíční kostí. Takové ty klasické svědivé pupínky. Už jsem to měla kdysi a doktorka mi napsala zinkový olej, který pomohl. Ale hrozně se mi k doktorovi nechce, už jen proto, že to mám asi 30 km.
Mám doma různé mastičky: leniensku, synderman, Lipobasi, Lipobasi repair, Imazol krém pastu, Bepanthen, Sudocrem, Kalciovou mast, Fucidin.
Dalo by se z toho něco na ekzém použít?

demo
21. máj 2014

@ratonito sudokrem 2-3 krat denne a ked to vybledne tak bepanthen

kam.zyk
21. máj 2014

@ratonito Dejte na to ten Sudocrem a po cca 5ti dnech dejte vědět.

@denula84 Projev alergie by bylo třeba pupínky, vyrážka, to byste poznala 🙂

@bluvatko Doma tedy máte Sudocrem a L"ipobasi, chápu to správně? Pak to chce Lipobasi a navrch slabounce Sudocrem.

@petoska olej v koupeli dráždí většinu atopiků, to bych nedala ani za mák....

ratonito
21. máj 2014

@demo @kam.zyk díky, zkusím

petoska
21. máj 2014

@kam.zyk no to je vami doporucovana exomega
Jinak se exkzě po vysazeni mlika zlepsil a psala jste o nejake zkousce co provedeme,muzete mi rict o co se jedna?dekuji

denula84
21. máj 2014

@kam.zyk praveze ani ne,asi sem fakt blba, ja uz nevim co si mam myslet , ked nieco ma tak jedine na tvari. a to je par vyrazek a tie sa aj stratia. neda sa to lekarsky nejak inak zistit, napr. zo stolice, z mocu, z vlasu? dakujem.

brtkulka
22. máj 2014

@kam.zyk dobry den, ozyvam sa po dlhsej dobe. nas suhrn: chlapcek 2 roky 5 mesiacov, ekzem na zapastiach, v podkolennych jamkach, dieta asi 10 tyzdnov, berieme probiotika, zyrtec, vysledky z alerga: negativne inhalacne, k potravinovym sa ani nevyjadrujem 🙂 pocas diety som zistila, ze mu vadi cervena sosovica, surove jablko, ryza, pseno, kukurica, ostatne potraviny budem dalej testovat. mali sme aj nejake zlepsenia, ale vzdy som to dopackala nejakou potravinou (samozrejme v ramci nizkoalergennych). momentalne je prechladnuty, takze ekzem je dost zly, kozu na prstoch ma popraskanu, stipe ho to, predtym som davala biodermu + sudokrem, teraz davam aj bepanthen, kedze sa mu to supe. co mu davat na tu popraskanu kozu? pripajam foto. dakujem

brtkulka
22. máj 2014

@kam.zyk este otazka: ktora rada z biodermy je dobra, ja mam bioderma atoderm krem, bol by lepsi atoderm pp balzam? vdaka

zfidorka
22. máj 2014

@kam.zyk opat sa hlasim po nejakom case, dcera 17 mesiacov, dojcena, obe drzime dietu podla vasej tabulky... prva foto stav tento pondelok, druha foto dnes... mazem ambiderman a na vrch zinkovu miesanu mast z lekarne... za aku dobu sa to moze zahojit, ak sa to da povedat? detska lekarka ju chce zaockovat - 3. davka hexa vakciny, koza by asi mala byt uplne cista, ze? nemam zmenit ambiderman za eucerin alebo a-dermu?