Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
24. apr 2014

@enuliek Pakliže odstraníte ze stravy spouštěče, můžete vysadit i léky (a to by bylo první věc, o kterou bych se snažila, vysadit veškeré léky, které bere, jelikož ta zátěž léky tady je vysoká) - neboť po vysazení spouštěčů atop.reakce nebude svědění.

Reakce na BKM - většinou je ten den, ale může se projevit i se zpožděním, to samé ostatní potraviny.

Já bych se na tento případ musela soustředit a vyhodnotit ho podrobně, tj.jaký byl doposavadní průběh atop.projevů, kdy nastaly poprvé, prostě, toto není jednoduchý případ, už jen tím, že píšete, že míra atopie (IgE) je vysoká aq navíc byla zjištěna porucha buněčné imunity. I nasazené léky svědčí o poměrně silnější atopii. Proto také moc nechápu, proč bude očkováíní, podle mého soudu je to riziková věc, očkovat, zvláště MMR vakcínou (pomnožená na kuřecích embryích a vy píšete, že na vejce je zřejmě reakce=?).

Napište mě velice stručně (chodím do práce a mám velmi málo času) a jen heslovitě:

1) kdy přesně začly první atop.projevy
2)co je teď vysazeno ve stravě
3)jaké jsou momentálně atop.projevy

Vím, že se zaváděly ty BKM, jak dlouho jste je dávala a s jakým efektem?

kam.zyk
24. apr 2014

@mizulienka Nasaďte Hylak 2xD 2 ml + probiotika.

@hudzinka hojí se to, stále používejte uvedenou kombinaci, s tím, že jednou můžete mazat samotným Atodermem a podruhé Atoderm+navrch Sudocrem a takto to střídat.

Ano, očkování je třeba odložit a před očkováním cca 3 dny nasadit Thuyu occidentalis 15 CH 5 kuliček denně a podávat až do 5.dne od očkování.

@michala11111 I šampon bude na tato stádia lepší, než to Oilatum, takže mastné - ne, množí kvasinku (kterou vidím zřetelně na fotkách). Jak to vypadá momentálně? CEUMED BABY KRÉM používejte dál, okud dělá dobře, a navrch na těch červených místech ještě použijte Sudocrem nebo zinkovou mast.

michala11111
24. apr 2014

@kam.zyk Ďakujem pekne za rady, no vyzerá to stále tak isto, malú to svrbí, tak si to škriabe. Boli sme na poradni o detskej a tá nám kázala ešte fenistil kvapky a kúpať v otrubách, tak som to skúsila, ale stále žiadne zlepšenie

kam.zyk
24. apr 2014

@michala11111 a dáváte tu zinkovku nebo Sudocrem? Tohle je potřeba zasušit.

kam.zyk
24. apr 2014

@dlugi Ano, to je vhodné, zkoušet, jaké potraviny sedí a jaké ne. Vždy 4 dny testovat jednu potravinu.

megy
24. apr 2014

ráda bych se zeptala, jaký je rozdíl mezi seboroickou dermatitidou a atopickým ekzémem? jeto předzvěst alergických projevů v jídle?? my máme teda stále nutrilon allergy care a sedí nám perfektně, pokožka se krásně zahojila, mažeme teď již excipialem kids a nemohu si vynachválit. Bojím se teda příkrmů, ale snad to bude dobrý

kam.zyk
24. apr 2014

@megy Vůbec, seb.derm.má hodně neatopiků. Seb.derm. vůbec nemusí souviset s potravou, ale taky - může s ní souviset.

vvrka
24. apr 2014

Kamoskinmu malemu (3 r.) na atopicky ekzem zabrala chlorella a mlady jacmen. Je v pohodicke a bez masticiek a pod. Ja na zelenych potravinach ficim uz piaty mesiac, lepsi sa mi plet a presli gyn. problemy, tak sirim osvetu medzi vsetkymi znamymi a rodinou - nie je clovek, ktoremu by to nemalo s cim pomoct. Ale bacha na kvalitu, nejedzte zbytocne seno. 🙂

michala11111
24. apr 2014

@kam.zyk zinkovú masť, neviem asi sa to suší lebo navrchu má také šupinky..... ale stále to má a svrbí ju to a ešte by som sa rada spýtala, či ju môžem kúpať v ovsenom kúpeli (kúpila som v lekárni)

kam.zyk
24. apr 2014

@michala11111 Lepší je koupat v černém čaji, nebo v řepíku. Jestli jsou na vrchu šupinky, tak se to hojí, musí to jakoby sesychat a přitom odrudávat.

enuliek
24. apr 2014

@kam.zyk Odpovedam jednotlivo:
1) kdy přesně začly první atop.projevy - asi v 2 mesiaci zivota
2)co je teď vysazeno ve stravě - vlastne uz skoro vsetky zistene potraviny papame..nejeme ale ani sme nikdy este nejedli ryby,paradajky,zeler..S tych zistenych potravin nejeme vajicka,ostatne uz ano
3)jaké jsou momentálně atop.projevy - ziadne 🙂

Ockovanie - na ockovacej paradi nam povedali,ze alergia na vajicka nieje kontraindikacia 😒
BKM - davame dnes 6den,ja konzumujem uz asi 3mesiac.Drobec to papa teraz prvy krat.

Dakujem

soneta
25. apr 2014

@kam.zyk koľko kvapiek citrovitalu može 4,5 ročné dieťa?? Je to vhodné na odparazitenie? Na obale píšu, že je to nevhodné pre deti. Alebo radšej dávať hylak? Malá má červené ložisko pod kolienkom, natierame eucerin a navrch sudocrem. včera dobrala hylak a berie laktobacílky a večer zodac a ešte amp care sirup na výrusové bradavice čo má na zadočku. Aké dávkovanie je na hylak pre takto staré dieťa?

sofika03
25. apr 2014

@soneta Kup si šipkovy lekvar ,ale pravy ten je vhodny pre deti a zabera

salome123
25. apr 2014

@enuliek kukni si na nete pribalovy letak k mmr vakcine, kde je jasne napisane ze reakcia na vajicko je kontraindikaciou ockovania mmr vakcinou 😠

enuliek
25. apr 2014

@salome123 ja som pozerala,ale niesom doktor.Len pisem co mi povedali.My sme nemali reakciu na vajicko,vajicko este nejedol.Len krvne testy tak vysli a tie zas tiez zevraj niesu smerodatne pri alergiach.Aj na mlieko mal a teraz uz tyzden skusame jogurty a je ok.Som s toho jelen. 😖

salome123
25. apr 2014

@enuliek rozbi vajicko a kus bielka mu potri na ruku a cakaj 10min...uvidis ci bude mat reakciu.

kam.zyk
25. apr 2014

@soneta Citrovital lze už od roka, to akorát není testované na prckách, protože pro tu firmu by to bylo příliš finnčně zatěžující, nechat to otestovat. Jinak, je to extrakt z grepových semínek, takže něco, čím lze třeba bezpečně vytírat pusinku při sooru, atd., používá se to skutečně už od novorozeněte.

Hylak 2*D 2 ml, ale ten Citrovital bych dala taky, tak 10 kapek denně.

kam.zyk
25. apr 2014

@enuliek Jesltiže ještě nebyla reakce na vajíčko, a v testech vyšla, tak jí čekat v reálu lze, protože když už něco v těch testech vyjde, tak na to reakce být může. Takže to ozkoušejte a uvidíte. Jakmile v reálu bude reakce na vejce, na MMR vakcínu jí můžete čekat taky.

enuliek
25. apr 2014

@kam.zyk dakujem a ako to mam skusat?Tak ako radi @salome123 ?

@salome123 dakujem za radu 🙂

Z krvi mal zistene najprv banany,vajicka komplet skupina 4 a BKM tiez 4-ka , neskor pribudli sosovica,morcacia maso,ovos a psenica.
Aj som si pisala stravovaci dennik,no mudrejsia som nebola.Mali sme prisnu dietu ale ziadna zmena,stale sa vyhadzoval,skrabal.Zrazu od februara ako keby zazrak a sme bez ekzemu a skrabannia.Sama nechapem, pomalinky uz jeme vsetky potraviny,ktore mu vysli rizikove a stale je ok.Okrem teda vajicok a vsetkeho co ich obsahuju.Neviem ako s tym ockovanim MMR. 😖

katrin21
25. apr 2014

na atopicky exkzem u deti pomaha biorezonancia... Treba urcite vyskusat, hlavne ak je atopicky ekzem rozsiahli a pomahaju zatial len kortikoid. maste ( = humus) treba skusit na akykolevk zdravotny problem, napr. aj na psoriazu...
Tiez vylucit mlieko a pit ALOE VERA denne, aj malym detickam. moze sa , lebo je to cisto prirodne, teda aspon to, ktore poznam ja. ... vela detom pomohlo, aj dospelym....

deni2009
25. apr 2014

baby neda sa mi vsetko citat, prosim poradte cim pomoct 5 mesacnemu synovy. Asi pred mesiacom bol koplet suchy az cervene flaky, sli sme koznej, dala mu kyselinu mliecnu na premastovanie a hormonalnu mast ale ze tou mam len raz, max ked sa objavy znovu tak raz za cas natriet. Ta mast vtedy pomohla, no vracia sa to, najhorsie to ma na lickach, pretoze si vsetko dava do ust. Je kojeny, viem upravit stravu? pripadne nieco prirodne v com kupat alebo natierat? dakujem

katrin21
25. apr 2014

@vvrka suhlasim s tebou.. treba skusat prirodne veci.. chlorela moze pomoct, rovnako ako to Aloe vera.. to sa da natierat aj zvonku ++ samozrejme riesit pricinu zvnutra, takze pit 🙂 Je to hlavne o strave..... a rocnych obdobiach.
Dcera mala atopicky nastastie slaby, ale aj tak je neprijemne....
Kto by chcel kontakt na to aloe vera, kde kupit, tak mi napiste IP

katrin21
25. apr 2014

@mizulienka ano , vynechanie mlieka bola prva vec , co nam lekar na biorezonanciu kazal,( resp. nam mlieko zakazal ) ked sme povedali atopicky ekzem. On celkovo povedal, ze mlieko nedavat.... ze je pre nase creva nestravitelne, hlavne ten kazein v nom... zahlienuje creva....

katrin21
25. apr 2014

@deni2009 odkial si?? chod s nim hned na biorezonanciu... najdi si Bioharmonia.sk

mizulienka
25. apr 2014

@katrin21 hmm to mlieko vravel asi kazdemu, kto tam bol....len, ci to je ozaj mlieko, co malej vyvolava ten ekzem, ja som voci biorezonancii dost skepticka, aj ked sme to mlieko vysadili...topiaci sa aj slamky chyta 😒

katrin21
25. apr 2014

@mizulienka je biorezonancii verim.. + prestat pouzivat mikrovlnku.. mne velmi pomohla, ved mozno si citala, uz som to tu pisala inde, ze som mala stitku choru a pomaly mi ju chceli aj vyoperovat... no dovi dopo.. a dnes som OK, zdrava, bez liekov, vysledky mam ako babatko 🙂.
Ved jasne, ze nie je to len mliekom, ale AJ mliekom.. takze to vysadit, ved mozes dat mandlove, alebo si vyrobit z maku velmi jednoducho, ked zmixujes mak a vodu, je tam 16x viac vapnika ako v kravskom 🙂 Mak je veeelmi zdravy. vygoogli si ako to urobit 🙂a je to aj chutne, mozes ochutit pripadne este....

mizulienka
25. apr 2014

@katrin21 som rada, ze ti to pomohlo a ze si zdrava, to je super 😉

ved jasne, bez mlieka sa da zit, zatial pouzivame ryzove s calciom, lebo mala reaguje aj an mandle aj na mak...
to dnesne mlieko, co predavaju uz ani nie je mlieko, takze neprichadzame o vela 😉

robili ti na biorezonancii aj potraviny na ktore ty reagujes? a si aj vysadila vsetko a potom sa dostavilo zlepsenie?

kam.zyk
26. apr 2014

@deni2009 Tu hormonální mast už nedávejte a okamžitě vysaďte mléko a mléčné výrobky.

... margaríny: používat margaríny bez BKM, např. Perla s vitamíny, Alfa vital, Flora light, Stella, atd.

...pečivo : musí být bez BKM – kupovat jen to, kde známe složení - např. balený chléb. Obecně- chléb mnohdy bývá bez BKM, rohlíky většinou taky (ty supermarketové zpravidla neobsahují BKM), ale ostatní pečivo (loupáky, koláčky, atd.) zpravidla nikoli.

...náhrada kravského mléka: k přímé konzumaci jsou vhodná Rýžová nebo Ovesná mléka s přídavkem vápníku, která již dnes jsou běžně dostupná na trhu (v prodejnách Zdravé výživy, nebo v DM – Reis drink extra Ca, Hafer drink extra Ca, atd.). K vaření a pečení lze jako náhradu kravského mléka využít též zmiňovaná alternativní mléka - ale s ohledem na finance je kombinujeme je s mléky např.Oves milk, Kokos milk, atd. Nejsou však vhodná mléka sojová ani s přídavkem soji (soja je alergen velmi podobný BKM), ani kozí ani jiné savčí mléko.

..náhrada jogurtu: namísto jogurtu si lze dělat pudinky a kaše, a sice z výše jmenovaných obilninových mlék, vynikající jsou též rýžové jogurty (Amunáček, atd.-seženete ve Zdravé výživě)

...suplementace vápníku: viz článek

http://www.proalergiky.cz/aktuality/132.html

Nafoťte kožní projev a pošlete sem fotky.

kam.zyk
26. apr 2014

@enuliek S tím očkováním MMR, zkus to jak píše salome 🙂

deni2009
26. apr 2014

@kam.zyk ďakujem skúsim pofotit ale on je len kkojeny zatiaľ a trošku skúšame zeleninu.