Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

milmic
8. mar 2014

@demo Mám stejnou zkušenost. Dcerka mívala ekzém po vejcích v její nebo mojí stravě. Naše tehdejší pediatra mi řekla, že děti s potvrzenou alergií (moje dcera ji z krve potvrzenou neměla totiž, takže jsem u ní byla asi spíš jen hysterická matka) očkuje pod dávkou kortoikoidů. Tehdá mi říkala, jak nedávno jednoho očkovala s kortikoidama a v pohodě a druhýho bez a taky v pohodě. Absolutně nepochopila, proč já dceru očkovat nechci. 😝
Alergoložka byla rozumnější, ta mi napsala kontraindikaci s tím, že kdybych to fakt naočkovat chtěla, tak v nemocnici.

macinka13
8. mar 2014

@kam.zyk ano, rano je to pekne a na vecer cervene. A co s tou gencianou? Mam ho namazat celeho, ci co s nou? Dakujem.

macinka13
8. mar 2014

@demo hej? To som nevedela. A urcite kto vie, ci ro vie aj nasa pediatricka. A ty si teda maleho dala zaockovat aj na mmr? Kolko bol v nemocnici?

macinka13
8. mar 2014

@kam.zyk ockovany ma byt az koncom maja.

petravavrikova
8. mar 2014

my mame taky atopak a malemu pomaha obyc modra indulona🙂 mazat 3x denne a do 4 dnu to mel pryc 🙂

demo
8. mar 2014

@macinka13 MMR som odlozila, na jar planujem ockovat. nie je alergicky na vajicka, to iba prve asi dva razy vyvracal zltok v prikrme. Ale teda MMR sa bojim dost aj tak.

demo
8. mar 2014

@milmic ano mas pravdu, mudr. hovorila o preventivne podavanych kortikoidoch a antihistaminikach v nemocnici. na tie kortikoidy som zabudla.

kam.zyk
8. mar 2014

@macinka13 genciánu dejte teď na to velké ložisko na hrudi. Necháme to tam ty tři dny než to sleze a uvidíme, jak nám to pěkně funguje. Pozítří to nafoťte a hoďte to sem, podle toho budeme postupovat dál.

denula84
8. mar 2014

@kam.zyk ahoj, chcem sa opytat ci to mozem niecim premastovat lebo to mame suche supinate, ci stale len ten sudocrem a az ked to zmizne uplne tak premastovat. dakujem

denula84
8. mar 2014

@kam.zyk nachadza sa tam este ta kvasinka, je to asi v akom stadiu hojenia ? dakujem 🙂

macinka13
8. mar 2014

@kam.zyk mozem to natriet zajtra rano? Teraz uz domik spi.

macinka13
8. mar 2014

@demo aj ja sa toho velmi bojim, hlavne ked je alergicky. To je fakt uzasne, ze deticky nadopuju takymi svinstvami. Co by sa stalo, keby som sa rozhodla neockovat to posledne ockovanie a mmr?

blandik
8. mar 2014

@milmic - můžu se zeptat více na to, jestli alergoložka v klidu dala kontraindikaci očkování při alergii na vejce? Jednalo se o MMR očkování předpokládám...

demo
8. mar 2014

@macinka13 z pravneho hladiska mozes dostat pokutu, zo zdravotneho hladiska urobis dobre (kvoli tym alergiam a teda aktualne znizenej obranyschopnosti organizmu), z preventivneho hladiska ho mozno vystavis riziku, ze dostane choroby,proti ktorym nebude zaockovany. tak si vyber, co ti je najmenej proti srsti, ja to riesim furt dokola a to je maly zdravy a imunitu ma vybornu (aspon sudim podla chorob, ktore boli okolo neho a nedostal ich). ale postrasili ma informacie na internete 😒

macinka13
8. mar 2014

@demo ja sa tiez bojim oboch alternativ, ake bude mat nasledky, ked ho zaockovat dam napriek alergii (som myslela, ze ho doktorka uz nebude ockovat, ked to v decembri povedala, ze je to hotova vec. teraz sestricka tvrdila opak,tak mam dilemu). Ale mam aj strach nedat zaockovat, co ak daku z tych chorob dostane a potom,si to budem vycitat. Na internete je toho vela, pri dcerke som si co to citala a vystrasilo ma to,ale ona nastastie zvladla ockovania len s miernymi teplotami. Starsiemu si dala vsetky ockovania? To mmr asi nedam.

jana_banana
8. mar 2014

Ahojte, nahodou som sa dostala k tejto diskusii. 🙂
Snad mozem pomoct. Nas maly syn (teraz uz 3 rocny) mal dermititidu takmer od narodenia, postupne sa zhorsovala a po odstaveni (v 15 mes.) sa to uplne zhorsilo - mal atop. ekzem na celom tele, skrabal sa aj v noci zo spanku. Nasa lekarka tvrdila, ze je to v poriadku a male deti ekzem mavaju a s vekom prejde. Napriek tomu som navstivila alergologa - potvrdil potravinovu alergiu, vypustili sme zo stravy uplne vsetky alergeny a normalne pokracovacie mlieko nahradili hypoalergennym (oznacenie HA). Postupne ekzem presiel, stale vsak pokracujeme z casu na cas v premastovani (najcastejsie pouzivam Excipial Lipo Lotio). Odkedy ekzem prestal byt akutny, nepremastujeme kazdy den, postupne tak 1-2x za tyzden). Po tejto skusenosti so synom sme zmenili lekarku.

U dcerky (teraz 7 mes.) sa predpokladalo vyssie riziko vzniku dermatitidy. Kedze kojim, hlavne alergeny som vypustila rovnako ako pri synovi zo stravy a na odporucanie novej lekarky som zacala uz v tretom mesiaci masirovat (no, masirovanie nie je spravny vyraz, ale na kurzoch to tak volaju). 2 lekarky potvrdili, ze stimulacia pokozky v kombinacii s premastovanim moze napomoct zmiernit, ba az odstranit detske dermatitidy, kedze sa stimulovanim pokozky aktivuje cinnost jednotlivych organov. Po siestom mesiaci som zacala vo svojej strave pridavat aj suroviny, ktore som predtym vobec nejedla (obcas citrus, trosicku paradajky a pod.), aby som otestovala, ci to na nu bude mat nejaky vplyv. Teraz uz nemasirujem tak pravidelne ako zo zaciatku, dcerke sa obcas objavi suchsi fliacik na pokozke, potom zase masirujem trochu castejsie a vyhybam sa tomu alergenu, o ktorom si myslim, ze to sposobil, a malicka je uplne fit.

Len lutujem, ze som na kurz masirovania nesla aj so synom, ked bol malicky, ale vtedy ma to nejako neoslovilo - chodili sme plavat, na dlhanske prechadzky, cvicili sme na fit lopte a pod., to sa mi zdalo pre jeho "zdravy vyvoj" postacujuce. Az pri dcere z obav, ze by sa to mohlo zopakovat, som zacala studovat viac a natrafila na spojitost masazi a prejavov chorob. Odporucam Asociaciu dojciat (http://masazedojciat.meu.zoznam.sk/), su tam aj vsetky kurzy a clovek ma zaruku, ze lektorka je certifikovana a vie, co robi (aspon ta nasa lektorka Janka v centre Kramarik v BA bola vynikajuca).

jana_banana
8. mar 2014

Este som zabudla - spojitost ockovania s ekzemom asi moze, ale nemusi existovat. U naseho ani jedneho dietata sa ekzem nezhorsil ani neprejavil po ockovani. Obaja maju vsetky povinne ockovania (aj ked sme sa samozrejme aj my s manzelom zamyslali nad tym, ci tie ockovania su naozaj take potrebne...).

milmic
9. mar 2014

@blandik Jednalo se o MMR, ano. Úplně 100% v klidu to nebylo, ale dala. V počátku mi říkala, že by si dala pozor na toto konkrétní očkování, když dcerka reaguje na vajíčko, že by to nemuselo být dobré. Potom udělala krevní testy, a nakonec mě chtěla odeslat k jedné konkrétní lékařce do očkovacího centra. Já jsem jí potom už otevřeně řekla, že s tímto očkováním u mojí dcery prostě nesouhlasím a že jí ho nedám. a že bych byla ráda, kdyby mi potvrdila svoje slova o tom, že toto očkování nemusí být vhodné, aby mi ulehčila život. 😅 🙂 Ona ještě jednou zapřemýšlela, co že za očkování to je a řekla, že toto očkování vlastně ani nepotřebuje a napsala plnou kontraindikaci. 🙂
Co jsem ale ocenila bylo, že věřila mému pozorování víc než krevním testům. V testech to totiž dcerce nevyšlo, ale reakci prostě měla.

eva518
9. mar 2014

@kam.zyk dnešní foto

kam.zyk
9. mar 2014

@denula84 kvasinka tam není, teď už to chce něco hydratačního a až navrch na to Sudocrem.

@blandik ono teď už je to jinak, dříve alergie na vejce (ovalbumin) byla kontraind.- MMR - nyní už je to tak, že dítě musí mít systémové reakce (anafylak.šok), aby nebylo očkováno. Neboli se očkují všichni vč.alergiků na ovalbumin (a to i v očkovacím centru Motol). K tomu, co to udělá nebo neudělá nechť si každý připojí svůj názor...

kam.zyk
9. mar 2014

@macinka13 ano, natřete ráno.

denula84
9. mar 2014

@kam.zyk a nieco z tej biodermy co je na atopicke ekzemy alebo obycajne mliecka co su pre deti napr. od nivei ? dakujem 🙂

katyxq
9. mar 2014

@lusina za nás (mě i malou) doporučuju tenhle opalovák http://www.bioobchod.cz/eco-baby-slunecni-ochra...

kaja73
9. mar 2014

@katyxq vyzera byt fajn,ale mozno by stalo za to overit si obsah nanocastic.....kedze mineralna ochrana sposobuje tazke rozotieranie,tak ak je rozotieranie lahke,tak je tam podozrenie na nanocastice. 😖
Zatial sa este nancostice nemusia uvadzat v popise,ale vraj sa to ma uzakonit,aby sa museli.
Mineralana ochrana bez nanocastic sa tazko rozotiera, ale je to zaroven akasi poistka, ze je to produkt bez nancastic-ak je rozotieranie tazke.
Vplyv nanocastic na organizmus nie je totiz dostatocne preskumany-preniknu proste vsade.

marek4800
9. mar 2014

Poprosim o radu mame ložiska od pol roka ale teraz sa nam to zhoršilo a hlavne sa jej to ťaha na očka a okolo ust. Nasadili sme probiotika mažeme linolou lotio a na vrch dávame sudocrem len neviem čo jej mam dať na tie oči ma ich trocha opuchnute a viečka začervenané nechcem jej na to dávať nič hormonálne .Vysadili sme aj mlieko, vajíčka,sladké to mam pocit že na to reaguje

blandik
9. mar 2014

@kam.zyk - tak to je pro mě zajímavé info, že dříve byla alergická reakce na vejce u MMR (a předpokládám i BKM u hexy) kontraindikací...a najednou to není, no comment.
Prosím - může se genciánka nahradit Betadinem, prý genciánku budeme mít potíž sehnat..

kaja73
9. mar 2014

@blandik ale je to logicke-kedysil bolo malo alergikov a mohli si dovolit ich neockovat.
Dnes je alegikom kazde "druhe dieta" a tak muslei zmenit taktiku..ved by nebol koho ockovat.
To ze za tymi alergiami su vakciny si ani omlyom nepripustia a tak sa ockuje o sto dvesto kazde, aj chore dieta. 😢
ved Motol to isti....zresustituju aj po anafyl.soku....

katyxq
9. mar 2014

@kaja73 měl by být bez nanočástic - však on se taky neroztírá zrovna dobře, je docela hustý, nechává trochu bělavou stopu, ale ... funguje, malá i já ho sneseme 🙂, je ho docela malá spotřeba

marek4800
9. mar 2014

@kam.zyk čítam že mate skusenosti trocha vyšie som dala foto malej ak možem poprosiť o názor čo na tie očka dakujem

soneta
9. mar 2014

ahojte, našej dcérke sa k atop ekzému ešte vytvorili na zadočku vraj podľa lekárky vírusové bradavice. Neviete mi niektorá poradiť ako sa toho zbaviť?? Už sa jej urobili aj zopár na nožičkách... čím to potierať??