Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
26. okt 2010

@spagatice _pokúsim sa poradiť. Ide ti o mazanie extrémne suchých drsných a svrbivých ložísk? Tie treba mazať mastným krémom, napríklad Indulona, Bepanthen, kyselina mliečna v mastnom základe (tá pomohla mojej malej), osvečený krém zmiešaný so žltou vazelínou 1:1. Treba vyskúšať, vždy dodržať oskúšanie na kúsku zdravej kože, ekzém mazať až keď nereaguje (ja som nechávala odstup do ďalšieho dňa).

luthien.k
26. okt 2010

@valentinuska, aha, tak to spurt asi opravdu nebude. Ono taky postupem času je normální, že se mlíčka tvoří méně (resp. přesněji podle potřeb miminka). Zezačátku, první týdny a měsíce, jsou prsa hodně nalitá a mlíčka je víc, než dítě spotřebuje a postupně se to upravuje na takový poměr, kdy co se vytvoří, to prcek vypije (kromě období spurtu, kdy se potřeba dítěte mění, ale já například nic takového nezažila, prostě si přidával postupně a mně postupně mlíko přibylo - žádný spurty; kojila jsem do roka, kdy se sám odstavil). Já například neodsála prakticky nikdy nic, jen fakt ty první týdny. Takže to opravdu vůbec nemusí mít souvislost s dietou, ale pro kvalitu mlíčka je pestrost stravy určitě důležitá a taky pro Tvoje zdraví. Ono do mlíka se dostane, co mimčo potřebuje, ale Tobě by to pak mohlo chybět...
@bajciatko, nemám zkušenost, na ekzémy se fototerapie používá, ale myslím, že výhradně pod vedením lékaře (ale to je něco jiného, než biolampa, i když asi na podobném principu). Třeba někdo ozařuje 🙂

luthien.k
26. okt 2010

@modra1, ahoj, ale doporučila bys pro @spagatice i tu Biodermu na každodenní péči...?

luthien.k
26. okt 2010

Tak já jdu za prckem, včera topil opravdu slušně, snad to dneska bude lepší, dobrou noc 🙂

modra1
26. okt 2010

@valentinuska _skús sa poradiť v diskusii o kojení, ja len podľa seba viem, že nočné kojenie pomáha laktácii, lenže mne sa malá budí sama od seba aspoň 2x za noc, to by malo stačiť. U vás je to ako, večer zaspí a celú noc spinká až do rána? Kažopádne, má 3 mesiace, to by mohlo byť hormónmi, laktačná kríza, prechodne menej mlieka. Je fajn, že si psychicky v pohode, prepáč, že som to zvalila na tvoju hlavu. Krátkodobé problémy s kojením sú časté, aj u mňa boli okolo tých troch mesiacov, ono sa to za 2-3 dni upraví. A presne ako píše @luthien.k, prsia bývajú naliate zo začiatku, neskôr je dosť mlieka aj v "mäkkých prsiach". Ja som odsávala mliečko len do 2 mesiacov, potom to už nešlo, dieťa si však vytiahne aj z päty :D.

valentinuska
26. okt 2010

@modra1 no ona by se asi sama kvůli jídlu nevzbudila, tak jednou jí probudím já (kolem druhé) a pak už to nechám na ní 🙂 nenechám nikdy delší pauzu než pět až šest hodin, což by taky mělo být v pohodě ...
mě se neomlouvej, já to taky vidím, že všechno je hodně i o tom jestli se člověk stresuje či nikoliv (i když ono vždycky to malinko stres je, když by mohlo dojít na konec kojení) 🙂
jsem ráda, že vím, že to nemůže být dietou a dál je to zase na mě 🙂 takže jsem opět ráda za radu ...

modra1
26. okt 2010

@luthien.k _ ad "doporučila bys pro @spagatice i tu Biodermu na každodenní péči...?" Asi áno, kamzyk vždy odporúčala na bežné premasťovanie buď Bioderma Atoderm PP alebo A-derma Exomega.

bajciatko
26. okt 2010

@luthien.k musim si z archivu pozriet jednu reportaz, vcera vraj bolo, ze jedna dr z prahy o tom hovorila, prestudujem a dam vediet 🙂

ladidinka
26. okt 2010

@spagatice Pokud fleky nemokvají a jsou jen hrubé-hodně suché ,tak promazávat modrou indulonou !!!!!! Radila mi to lékařka na alergo 🙂

spagatice
26. okt 2010

HOlky vy jste zlatý, ano Michálek má fleky červený, suchý a drsný. A když je ekzém v klidu, tak má ty místa jen suchý a drsný.

ladidinka
26. okt 2010

@spagatice Tak to promazávej tou modrou indulonou !!!!! Já než jsem sehnala ten krém od zepteru ,promázávala jen indulonou a to třeba i 10x denně !!!! Prostě at je to pořád mastné 🙂

valentinuska
26. okt 2010

tak třeba my modrou indulonu na to mít nemůžeme - malou to pálí a řve jak tur, když jí namažu ...
takže jsem touto vylučovací metodou, co pálí a co ne skončila stejně u Biodermy 🙂

ladidinka
26. okt 2010

@valentinuska Aha ☹ tak to slyším poprvé ! Biodermu jsem měla také 🙂

modra1
26. okt 2010

@ladidinka _preto som písala viac možností, aby si bolo možné vybrať.
@spagatice _Ani u nás indulona nebola to pravé, napriek tomu, že ju lekári odporúčajú. Ona obsahuje lanolín, ten môže dráždiť. Ale vyskúšať treba, každému zaberie niečo iné, univerzálny recept neexistuje

stipa
27. okt 2010

@luthien.k - dělala jsem houbovku, tak jsem si trochu dala, víš. Máme v mrazáku, ale takovou smaženici bych si s chutí dala 😝

stipa
27. okt 2010

@valentinuska - ano, kolem 3 měs. pak 6 měs. dítěti mléko nemusí stačit, respektive se Ti zdá, že ho máš málo, protože roste a již má trochu větší nároky, než kdy se narodilo - potřebuje více energie, živin na růst atd. U nás to bylo také tak, modrá ti radí dobře, v noci se totiž nejvíce tvoří mléko, takže pokud v noci budeš malou přikládat k prsu častěji, tvorba mléka se ti zvýší. Malej má 11. měs. a kojím stále, hlavně v noci, to chce mléko každé 2 hod. Neboj, mlíčko se upraví a bude to v poho, hlavně to chce klídek 😉 a přikládat, přikládat😉

luthien.k
27. okt 2010

@ladidinka, univerzální recept fakt neexistuje, kéž by... 😉 Kam.zyk právě modrou indulonu nikdy moc nikomu nedoporučovala, ale jak píšou holky, je to hooodně individuální a kosmetika je vždy o zkoušení. Ono je potřeba, aby ta suchá místa byla taky zároveň hydratovaná a na to myslím není ta indulona 100% to pravé.

@valentinuska, rad ohledně kojení jsi dostala požehnaně, my matky, co jsme kojily, máme totiž pocit, že jsme napůl laktační poradkyně 😀 😀 😀 Schválně sem hoď, jestli se budeš ptát někde přímo v laktační poradně (na MK slovenská verze ji vede annag, výborná holčina, tady začala radit olzden, co vím), co Ti řekly skutečné laktační poradkyně 😉

sunysara
27. okt 2010

ahoj holky, malý mi ty příkrmy bojkotuje, už mel mít prý dávno maso a on je na mlíčku navíc si myslím že mu to už nestačí a jak knučí tak asi hlady ne zubem nevím. ☹ ☹

sunysara
27. okt 2010

jinak nám modrá indulona vadí taky

ladidinka
27. okt 2010

@luthien.k Já tu modrou indulonu používala ,když jsem neměla ten krém o zepteru 🙂 Ten kupuju do ted a když se malému sem tam něco náhodou objeví ,je to do druhého dne pryč 🙂 🙂 🙂 Fakt na něj nedám dopustit !!!!!

kaja73
27. okt 2010

@ladidinka Ktory druh toho kremu od zepteru použivaš?

ladidinka
27. okt 2010

@kaja73 Je to krém na ruce !Na lahvičce je napsáno HAND LOTION LOTION POUR LES MAINS
Doporučila mi ho paní co má vnoučka s atop.ekzémem ☹ Jim pomáhá a nám teda také !!!!! Ptala jsem se na alergo,jestli mužu mazat a tam mi lékařka řekla ,pokud opravdu pomáhá není proti ! Naopak určitě pro 😉 😉 😉

kaja73
27. okt 2010

@ladidinka A to je s ktorej kategorie-echinacea alebo tie ine prirodne,alebo detska kozmetika?Odkial si to možem objednat a tiež na aky druh ekzemu ti to zabera-suchy, mokvajuci ,začervenany?Davaš to len na ruky alebo hocikde?Vela otazok, čo?Ale bola by som rada,keby si mi odpisala 🙂 Moj maly ma skor suchy,začervenaly,už len zbytky na ručičkach a male ložiska na chrbatiku.Predtym bol červeny od hlavy po paty, ale po zavedeni Neocate sa to vyrazne upravilo.Teraz mu idu zubky ,tak asi preto sa to mierne zhoršilo.Momentalne natieram biodemou pp a po zinc.

stipa
27. okt 2010

@sunysara - neřeš, jestli měl mít maso či ne 😉 já jsem začala přikrmovat od ukonč.6. měs. Každou novou potravinu jsem zkoušela 5 dní a pokud nebyla reakce, postupovala jsme s příkrmy dále. Nic se nemá uspěchat a na masíčko také dojde, neboj 😉 Mlíčk dávej kdykoli si řekne a zkus mu vždy dát trošku příkrmu. Každé dítě je jiné, některé je tabulkové, některé ne. Někdo jí jako o závod, někdo má pusu na zámek. Hlavně nenuť!! Spíš bych se řídila potřebou dítěte a ne tím, zda už měl mít maso. Hlavně mysli na AE a drž se postupného zavádění příkrmů - to pomůže prckovi více, než to, že se už bys mu chtěla dávat maso. Jen pokračuj a zkoušej pomaličku příkrmy. Než se naděješ, bude mít na jídelníčku i to masíčko 😉 😉

stipa
27. okt 2010

@sunysara - jinak zoubky také zlobí - nech mu čas - bolí ho dásničky, takže třeba příkrmy ani nechce a dělá mu spíše dobře mlíčko a u prsu se i uklidní a bude mít pocit bezpečí.

stipa
27. okt 2010

@luthien.k - tak jak to s prckem vypadá?? Už je to lepší??

luthien.k
27. okt 2010

@stipa, díky za optání, s angínou lepší, sice měl ještě večer 39, ale ráno byl bez teploty.

ladidinka
27. okt 2010

@kaja73 Jéééé tak to jsi mně zaskočila 😕 Ted jsem se dívala na stránky zepteru a je to tam u kosmetiky psané jako "emulze na ruce " Napíši ti IP ,asi se tu nesmí dávat odkaz !!!!!
Mazala jsem celé tělíčko a ty fleky víc a třeba každou hodku ! Prostě když jsem viděla,že je to suché ,hned jsem zase mázla a fakt super 🙂 🙂 🙂 Jo a také jsem ho koupala v těch vločkách ,jak už jsem tu zminovala 🙂

kaja73
27. okt 2010

@ladidinka Za IP vopred dakujem 🙂

stipa
27. okt 2010

@ladidinka - hm, zajímavé čtení 🙂