Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

spagatice
8. dec 2010

@kamzyk Tak konečně dodávám nějaké ty fotky

spagatice
8. dec 2010

Tedy @kam.zyk 😅 A mažeme ho pouze krémem Lipobase.

kam.zyk
8. dec 2010

@spagatice Ta lipobase pomáhá? Není to můj favorit. V tomhle případě bych volila třeba Bepanthen. Jenže je tam zřejmě mikrob.znečistění...takže na ty puchýřky (nožka, jamky) genciánu a nechat to být, nic s tím víc nedělat. Jaké je to na pohmat - hodně suché?

@ella26 Ano, může to zhoršit ekzém. Preventivně jsou skutečně nejlepší probiotika, klidně lze dát Infants Dophillus. Tak ať brzy přejde infekce 🙂

luthien.k
8. dec 2010

@kam.zyk, ahoj, jsem tu na skok z manželova PC a vidím, že se činíš 🙂 U nás má malej zase horečku, zatím nevím z čeho, já se z toho už zblázním, jsme pořád všichni dokola nemocní 😒 Taky máme sem tam pupínek, hlavně nad rtem a na tvářičkách, trochu na zádech, zkouším, kolik BKM snese a zdá se, že ani trochu másla v jídle nee. Co se dá dělat, musíme vydržet.

spagatice
8. dec 2010

@kam.zyk Jo je to hodně suché. Na těch fotkách je to i rozškrábané. Stihnul se poškrábat, než jsem mu ostříhala nehty ☹

spagatice
8. dec 2010

To znečištění má z toho, jak se škrábal? Jak poznáš, že jsou to puchýře? Mě to přijde všechno stejný, prostě červený suchý fleky 😅

penn
8. dec 2010

@kam.zyk jej si ma upokojila trosku, lebo ked som bola tak no neviem 14. tyzden tak som sa pozabudla a natrela som sa trosku.. a bola som z toho potom dost nestastna. A este babenko aj je trosku mensie ako by malo byt tak o tyzden malo menej gramov ako by malo mat, tak som no, snazila som sa si to nepriustat, reku z jedneho natretia sa to nemoze stat ..

no ja som ho urcite pouzivala, mala som male miesta ked som ich chytila vcas, mozno centimeter pri natreti. A myslim, ze tak raz za mesiac mi to vyslo priblizne. Ale neviem ak presne sa maju sledovat tie prestavky pre pripad.. Teraz sa tomu radsej vyhybam, ale ked sa vratim necham si to este pripomenut od koznej.. lebo davaju mi to snad od 15. tich rokov a uz davno si nemapatam, zeby ma nejak lepsie upozornili.

kam.zyk
9. dec 2010

@penn já ti pošlu zásady používání kortikoidů, je to z připravovaného článku o atop.ekzému. V těhotenství je také důležitá pohoda matky, a občasné přemáznutí (třeb 1x týdně) menšího ložiska ekzému je mnohem lepší, než se trápit svěděním. O dítě se v tomhle případě neboj, tohle na něj nemůže mít vliv. Moje slova ti potvrdí třeba zrovna ta kožní lékařka 🙂

katinam
9. dec 2010

@kam.zyk, len hlasim aktualny stav, pridala som 2 fotky z dneska, ako to vyzera. Je to hladke, este trochu zacervenale, ale so zinkom to bledne, Protopic sme vysadili pre 4 dnami a 2 dni drzime dietu.

penn
9. dec 2010

@kam.zyk oo dakujem, 🙂 ty si zlaticko 🙂

kam.zyk
10. dec 2010

@spagatice tak jsem se sem konečně zas dostala. koupat v hypermanganu, je tam mikrobiální znečistění (zřejmě z toho, jak si to škrábal, inf.je hned) - a zatím genciánovat nebudeme. Uděláš toto: v lékárně si necháš navážit žlutou vazelínu. Po koupeli namažeš Exomegou nebo Atodermem a navrch slabě žlutou vazelínu na ložiska. A budeš hlásit, jak to zabírá.

kam.zyk
10. dec 2010

@katinam To jsem z toho jelen- kde jsou ty fotky? 🙂

spagatice
10. dec 2010

@kam.zyk Moc ti děkuju, vyzkouším to. A bude stačit, když ho mám mazat jen po koupeli, když ho koupeme obden? Jinak mu mám nechat tu Lipobase, nebo můžu ten Bepanthen?

katinam
10. dec 2010

@kam.zyk, v mojom albume

kam.zyk
10. dec 2010

@spagatice Lipobasi zatím vysaď a udělej z¨koušku, jestli to moje mazání, co navrhuju, bude lepší nebo ne. A pak zkusíme Bepanthen, zatím ale ten Atoderm s žl.vazelínou. Anebo víš co? Ať nemusíš kupovat Atoderm (někde ale v lékárnách mají vzorky! ty by byly super, v tomhle případě Atoderm PO Zinc, ten je právě na ten infikovaný ekzém) - zatím vyzkoušej jen tu vazelínu na ložiska. Můžeš mazat tak jednou denně, jeden den po koupeli a další den (nekoupelový) třeba v podvečer (ne navečer- abys ještě před tím, než bude spát, viděla, jak kůže reaguje) Takhle zkusíme vazelínu cca 2 dny a pak zkusíme Bepanthen. Zkus se v lékárně optat po těch vzorcích Atodermů.

kam.zyk
10. dec 2010

@katinam dobrý, pokračuj dál. Myslím, že to bude dobrý, ale ještě radši nevolejme hop. Myslím ale, že je to na dobré cestě.

katinam
10. dec 2010

@kam.zyk , to je mi jasne, ozvem sa v nedelu, ako pokracujeme. Zatial dakujem.

stipa
10. dec 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný pro kojící matku případně pro dítě zázvor? Zázvorové sušenky bezlepkové, bez vajec a mléka? Nebo je to také možný alergen? Nikde jsem nenašla - máte s ním někdo zkušenost?? Díky

kam.zyk
10. dec 2010

@stipa zázvor je OK, jen si je dej 🙂

anduca
11. dec 2010

@kam.zyk
ahoj! atoderm jej vysušuje pokožku. už má slabší ekzém, ružové ložiská (už iba na trupu, ostatné miesta celkom o.k.), ale suchú kožu, čo predtým nemala (vtedy som ju natierala s kyselinou mliečnou). treba jej pokožku niečím premastiť alebo vyskúšať iný krém? vˇdaka!
inak dávam jej Biogaiu a mliečko Allergy Care (nič iné nepapká). Krém: Atoderm. Do kúpeľa: Oilatum.

miskatn
11. dec 2010

@luthien.k mozem poprosit aj ja ten text, co si posielala veronike @veronika81 zaciatkom decembra ? tuto temu som prave nasla, tak nech nezdrzujem otazkami, ktore tu uz boli 100x preberane, tak si najskor nieco nastudujem, zda sa ze syn bude atopic ☹

kam.zyk
11. dec 2010

@anduca smíchej Atoderm s žlutou vazelínou (v poměru 1:1) nebo Bepanthenem, případně jen vazelínu nebo jen Bepanthen. A dej vědět, co je nejlepší. Postavíme na tom krém na míru.

kam.zyk
11. dec 2010

@miskatn ahoj, luthien tu teď není, neposílala ti náhodou můj článek o mazání kůže atopika? Kdyžtak ti ho pošlu já, jeslti je to ono. Kdyžtak nejdřív jukni na tenhle můj článek, protože ten článek o mazání vlastně na to navazuje.

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=7034

A netrap se atopickou zátěží v rodině, zrovna atopie není, řekla bych, žádná tragédie 🙂 (jsou horší věci...)

veronika81
11. dec 2010

@miskatn poslala som ti ten článok, čo mi posielala luthien.

@kam.zyk myslím, že je to tvoj článok, volá sa to "DÍL ŠESTÝ - Lokální léčba atopického ekzému (AE) – preventivní a podpůrně léčebné prostředky"

kam.zyk
11. dec 2010

@veronika81 Tak to je on 🙂 no a takový obecný díl, který je dobré číst před tímhle článkem, to je právě ten odkaz

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=7034

veronika81
11. dec 2010

@kam.zyk už som pozerala aj ten odkaz a zbežne prebehla, po uložení malého sa chystám prečítať si všetky diely 😉
inak, poslala som ti mail už aj so svojim fotkami..ak budeš mať chvíľku času tak pozri prosím ťa, čo si o tom myslíš. Ďakujem 😵

kam.zyk
11. dec 2010

@veronika81 Jdu na to.

quitko
11. dec 2010

@kam.zyk Dobrý večer, tak jsem se pokusila na několikrát vyfotit vyrážku malého, ale ani při použití makra a různých clon, na fotce vidět nic není. Vyrážka není začervenalá,vlastně nemá žádné zabarvení, spíše jsou to hmatatelné pupínky - drsná kůže, drobné krupičky, suchá. Víc asi nepopíšu. Zatím ji má na levé straně bříška, rozměry cca 8x3 cm. Ta ložiska na lopatkách (velikost 1x1 cm) jsou podobná, jsou také pouze hmatatelná, vidět jsou opravdu jen když je cíleně hledám. A čerstvě má vyrážku na levém stehně, ale zas jen hmatatelnou. Tu na stehně přičítám spíše zapaření, protože je pořád na plenách.
Od použití sádla uběhl asi týden, pořád mažeme Excipialem a nedochází ani ke zlepšení, ani zhoršení. Jen zmizelo původní zarudnutí, které trvalo asi 2 dny. Malý se neškrábe, ani kvůli tomu není protivný. Tak nevím, co s tím. Vazelínu už mám doma. Mám ji začít používat? Děkuji moc za vaše rady.
Pokud byste myslela, že fotky mám poslat, tak pošlu, ale já na nich nic nerozeznám.

spagatice
11. dec 2010

@kam.zyk Ahoj, tak jsme se snažili sehnat žlutou vazelínu. A byl to obrovský problém. Ne že by jí neměli, ale neměli ji naváženou a nebyli ochotni nám ji navážit 🙄 . Nakonec jsme ji sehnali dneska. Proto jsem to tedy prohodila a zkouším nejdřív ten Bepanthen. Zatím mažeme dva dny a trochu se to lepší. Hlavně na tváři, ale připadá mi, že i ten zadeček a nožičky. Uvidíme, jak to půjde dál. Máme tedy dál zkoušet Bepanthen a s vazelínou počkat? Jo a Atoderm vzorek jsem nesehnala, koukali na mě jako na blázna 😀 .
Ještě jsem se tě chtěla zeptat na ty sušenky (recept jsi sem před pár stránkami vkládala 😉 ). Zkusila jsem je udělal a byly tvrdé 😕 , co jsem prosímtě udělala špatně 😅 ?

veronika81
11. dec 2010

@spagatice fuu zarazil ma prístup tých vašich lekárnikov tam 😕 Ja hneď v prvej lekárni do ktorej som vošla, som poprosila 30g vazelíny..že za chvíľku to bude..a tak aj bolo. Nechápem, aký mali problém..to si máš kúpiť akože 5 kilo?? Alebo neviem v akom balení to majú 😀
A vzorka Atoderm..ja som pýtala rovno krém a lekárnička sama od seba mi ponúkla vzorku, že na čo budem kupovať celú tubu, nech najskôr vyskúšam vzorku a to mi dokonca dala rovno dve. Je to v takých 8ml malých tubách. Ešte stále používame tú prvú 🙂
Dostala som letáčik celej ponuky od Biodermy, už som si tam vybrala nejaké prípravky aj pre seba, pondelok si idem pýtať ďalšie vzorky 😅
Tak toľko na margo lekárnikov, ostala som prekvapená, že si takto pochodila..