Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
28. nov 2007

rketka - diky. uz som sa pytala, ci nepoznaju niekoho v okoli Břeclavi, ale nikto nic. preto som skusila sa spytat tu, lebo tiez si myslim, ze je lepsie, ked ti homeopata niekto odporuci.
momentalne kupeme v odvare z otrub a trosku to pomaha. exzem sa ukludnil a nie je to take strasne cervene. a samozrejme kremujeme do zblaznenia.
zaujali ma tie orechove listy. skusali ste to este niekto? hedunecka a prosim ta, ako si pripravila ten odvar?

hedunecka
28. nov 2007

wali mne to odporucil DEDIK on vyliecil aj tu moderatorku z AE
pozbierala som suxe listy/uz ix nemusis davat susit lebo su hnede/oplaxla dala do hrnca a varila asi 3min.po vreti..nexam to vzdy min.15minut luhovat a dam do vanicky a dopustim vodu ja davam+ oiltum proti ekzemom a svrbeniu 😉

wali
28. nov 2007

hedunecka, diky za vysvetlenie. urcite to vyskusam. nastastie orech mame na zahrade 😉

f.nina
28. nov 2007

taky jse mívali problém s atopickým akzémem až jedna milá starší mudr nám poradila přes den omývat plnotučným mlékem a do koupele přidávat bramborový škrob na praní a od te doby má melaj pleť jako broskvičku je to fakt učiné a od té doby co to dávám jse malému nikde tento ekzém neukázal

wali
30. nov 2007

o tom skrobe viem - uz ho mame doma kupeny, ale jelikoz nam momentalne zaberaju otruby, tak som ho este neskusala.
a k homeopatii - od dnes sme zacali, tak som velmi zvedava, ci nam to pomoze 😅

jabber
1. dec 2007

wali - kolik a jakých léků jste dostali? My 3. 🙂 Dva z toho jsme ještě nesehnali, prý budou tak za 3 týdny, takže dáváme zatím jen jeden 😖 .Držím palce, ať to pomůže! 😉

wali
1. dec 2007

jabber, dostali sme arnicu montanu, to mame davat rano a vecer a potom ferrum phosphoricum, davkovanie takisto. uz to davame druhy den, ale zatial ziadne ocividne zhorsenie exzemu nenastalo. co u vas? lebo nas varovali, ze sa exzem moze zhorsit.

tonicka
1. dec 2007

kočky, ja som poradila kamoške aloe gel 80% a malej sa to velmi zlepsilo. Pripadne skuste. 😉

wali
1. dec 2007

tonicka, akurat vcera mi kamoska priniesla katalog, kde je aj takato kozmetika a tiez mi to odporucala. zatial to nejdem kupovat (dotycny krem stoji cca 600ck), lebo teraz to riesime tou homeopatiou, ale nechavam si to ako zadne vratka.

jabber
2. dec 2007

wali - my jsme dostali Cistus Canadiensis, Antimonium Crudum a Manganum Aceticum, jeden máme dávat po, st a pá, druhý út, čt a so a třetí v ne. Pokaždé jen jedna čajová lžička naředěného roztoku. Jenže jsme zatím sehnali jen Antimonium, ostatní přivezou z Francie tak za 3 týdny, takže zatím dáváme jen jeden a ostatní pak přidáme. Zhoršení taky nenastalo, ale homeopatka říkala, že to ani nepředpokládá (zřejmě proto, že jsme to doteď ničím nepotlačovali). Čert ale ví, co to udělá, až zařadíme ty zbylé dva 🙂

wali
3. dec 2007

jabber - ako vidim, kazde babo ma nieco ine. myslim, ze je to presne usite na mieru podla exzemu atd. my to mame brat 2 tyzdne, potom nam da zas nieco ine na pokracovanie. exzem sa absolutne nezhorsil, co som rada, lebo momentalne je vo faze, ked to vyzera vcelku dobre. inak suhlasim s tebou, ze exzem "neřádi" preto, ze sme ho len mastili a inak sme ho nepotlacovali. citala som hodne o AE na www.rodina.cz, tak tam skusali mamicky vsetko mozne a mala som pocit, ze cim viacej kremov a experimentov, tym sa exzem spraval horsie. preto sa nenahlim s nicim a radsej pomalicky skusam nenasilne metody(ako napr. tie otruby) 😉

magg
3. dec 2007

ja som malej exemik natierala materskym mlieckom a hlavne som vyhodila pyzamo s cvokmi, ktore jej ho pravdepodobne vyvolali

stanka3
3. dec 2007

Ahojte maminy, aj ja by som sa chcela s Vami podelit o moje skusenosti s atopickym exemom ktory ma moja 6 mes. dcerka. Zacalo sa jej to prejavovat ked mala asi tak 2 mes. praskala jej kozicka vo vsetkych zahyboch aj za uskami a hlavne pod krkom a mokvalo to. Hojilo sa to rychlo na druhy den uz bolo po. Potom zacala mat drsnejsiu pokozku na nozickach, tvaricke..tak sme navstivili koznu. Predpisala kopec masti, olej do kupela, ze som pomaly nevedela co kedy mastit. Po rade znamej som zacala malu natierat len olivovym olejom z lekarne , a vsetky masti som vyhodila. Pokozka sa jej pekne vyhladila, akurat jej ostala v zahyboch cervena koza a aj okolo krku a na to kozna pri poslednej kontrole povedala, ze jej to prerasta do dermatitis atopica. Ja som myslela, ze sa to zlepsilo tak neviem. Jedine na tvaricku pouzivam krem lactici, lebo sa jej v rohoch cela tvorili supinky, mala to hrozne suche, na to to zabera. Tiez uzivame Fenistil, lebo mala sa v noci stale skrabe, ale nejak nepomaha. Davam prednost radsej domacim liecivam, tak ideme vyskusat tie kupele v otrubach a solamyle. Dufam, ze zaberie.

stanka3
3. dec 2007

Este som zabudla, bylinkar mi poradil pit zihlavovy caj a nemam jest cokoladu a strukoviny. Malu stale kojim ale uz sme zacali aj papat zeleninku masko. Kozna poradila ze je dobra telacinka na exem.

jabber
3. dec 2007

wali - ty články na rodině jsem četla taky 🙂. My už teď používáme k těm homeopatikům jen modrou indulonu a olej balmandol do koupele, jinak vůbec nic.
Tak si musíme držet pěsti 😉 🙂

jabber
3. dec 2007

stanka3 - nám se ekzém objevil nejdřív na tvářích a na krku, pak se to postupně šířilo na nohy, břicho, boky, záda, vždycky když jsem viděla nějaké nové ložisko, tak jsem to obrečela ☹, ale nikde to nevypadalo tak strašně jako na těch tvářích a krku - tam měla rudé suché fleky přes celé tváře, občas jí to lezlo až do vlasů, a kolem krku rudý 'náhrdelník'. Pak se to postupně z celého těla stáhlo a zůstaly jí jen ty tváře a krk, ale už to nemá tak hrozné jako ze začátku. Jsou dny, kdy na ní není vidět vůbec nic a najednou hopla - a je to venku zas. Taky se ty fleky mění, někdy jsou to jednotlivé pupínky a jindy jednolitý flek. Olivovým olejem jsem jí ze začátku zkoušela mazat taky, ale byla po něm málo mastná, prostě indulona je indulona 🙂. Fenistil jsem měla taky pocit, že nezabíral.
Homeopatka nám doporučila, že kdyby to svědilo, tak máme dávat obklady z odvaru z kořenu rudbekie. Zatím jsme to nevyzkoušeli, protože to teď má jakžtakž a nesvědí to.
Tak vám držím palce 😉

rketka
3. dec 2007

Holky, s tim Fenistilem bych to moc neprehanela, ma to vedlejsi ucinky a kdyz si prectete letacek, tak tam pisou, ze je to az od 2 let, i kdyz to doktori bezne pisou i 3 mesicnim detem.

jabber
3. dec 2007

rketka - jojo, asi to bude pěkný prevít, protože když jsem řekla homeopatce, že jsem jí ho párkrát dala, tak se tvářila všelijak 😒. A nejhorší na tom je, že jsem navíc fakt měla pocit, že je k ničemu.

rketka
3. dec 2007

ja ji ho dala dvakrat a taky bez ucinku. A homeopat mi rovnou rekl, at to vsechno vyhazim....

stanka3
4. dec 2007

Fuha, tak hned Fenistal vyhadzujem. Hneva ma, ze kozne len predpisu kopec masti a ucinky z nich ziadne. Ved musia vediet, ze nie je dobre taketo male deti natierat mastami, ktore im mozu v konecnom dosledku ublizit.

stanka3
4. dec 2007

jabber ja som malu tiez natierala od narodenia len modrou indulonou, ale ako sa nam vyskytol exem nepomahala. Mala ma naopak po olivovom oleji pokozticku hladucku a vlacnu. Na kazde babo asi zabera nieco ine. Musime len skusat. Nemas pocit, ze ked zjes viac cokolady sa mala vyhadze?

wali
4. dec 2007

nam kozna tiez predpisala fenistil, ale nedala som ho malemu este ani raz. tiez ho nechcem napchavat liekmi.

jabber - u nas mame presne rovnaky exzem, aj prejavy ako pises. len my ho
momentalne mame okrem tvaricky a krcku trosku aj na hornej casti chrbatika. a tiez pouzivam len modru indulonu. hadam nou nic nepokazim 😒

stanka - vypozorovala som, ze nam coko nerobi dobre, takze sice hrozne trpim 😀 , ale ziadnu cokoladu alebo kde je kakovy prasok, proste nejem.

jabber
4. dec 2007

stanka3 - my jsme ze začátku mazali Endiaronem a potom Imazolem, protože dr mi říkala, že jsou to nějaké bakterie a ty se časem stanou na mastičku rezistentní, takže jsme jí vyměnili. Endiaron za začátku krásně zabíral, ale pak mi opravdu přišlo, že přestal 😒. Ale obě jsou to masti, které to nijak nepotlačovaly, takže snad ani neuškodily. Co jste měli za mastičky vy, nebyly to nějaké kortikoidy?
Čokoládu se snažím nejíst (i když někdy to prostě nevydržím a kousíček si dám), protože je to jeden ze silných alergenů. Jinak mi ale nepřijde, že by ten ekzém nějak výrazně reagoval na to, co sním. Mě spíš připadá, že se to objevuje a ztrácí jak se tomu zachce 😖. Teď nedávno jsem si 3 dny nedala brambory a malá se úplně vyčistila, tak jsem myslela, že to má z brambor. Jenže pak se to zase objevilo. A pak jsem si dala kyselé okurky a s ní to ani nehlo 🙂 - tak se v tom vyznej 🙂

jabber
4. dec 2007

wali - tak mu ho ani nedávej, protože je stejně k ničemu. Indulona je v pohodě, volala jsem kvůli ní i homeopatce, protože jsem se jí na to zapomněla zeptat, když jsme u ní byli. Říkala, že ta ničemu nevadí, že jí můžeme používat 🙂

eva265
4. dec 2007

Nam doktorka nepredepsala zadne leky ani masticky. Jen rekla at hodne mazeme, otuzujeme, malo oblikame a koupeme a do vody na koupani nam dala Balneum Herbal.
Nejdriv jsem si myslela, ze modra indulona to zhorsuje, ale ted ji zase pouzivam a zadne zmeny nepozoruju. Stejne tak s jidlem. Ten ekzem si opravdu dela co chce.
David to mel nejdriv na tvarickach, ale to mu rychle zmizelo. Ani jsem nevedela, co to je. Pak to mel dlouho nejhorsi na nartech. Ted se mu narty zlepsily, ale hrozne ma pro zmenu brisko a hrudnik. A zacina se mu to delat i na stehnech.

wali
4. dec 2007

som rada, ze aj homeopatka potvrdila, ze indulona nic nepokazi. lebo uz som sa stretla aj s nazorom, ze plet pod indulonou nemoze dobre dychat. tak som kludnejsia.
no ja som v takom stadiu, ze si pisem vsetko, co zjem. teraz vecer som mala pocit, ze sa to Jakubkovi trochu zhorsilo, ale nic extremne som pritom nejedla. asi si to vazne robi, co chce 😠 . niekedy som z toho proste zufala a znechutena ☹

tini
4. dec 2007

My Fenistil davame, ked je ekzem zhorseny, cerveny, mimco to svrbi, je nekludne. Nasa generacia vyrastla na Dithiadene, teraz je Fenistil.

jabber
4. dec 2007

wali - to nevím, je možné, že někomu prostě nesedí, to si asi musí vyzkoušet každý sám. Moje tchýně se maže jenom indulonou (má normální zdravou pleť) a kůži má jak dětskou prdýlku 🙂. Já kdybych se tím namazala, tak se z té mastnoty zblázním 😀 a určitě bych měla pocit, že pod tím nedýchám 🙂

jabber
4. dec 2007

tini - a pomáhá vám???

stanka3
5. dec 2007

jabber aj nam predpisala imazol a imacort, ale len na zadocek. Ked si kozna precitala, ze mi detska predpisala imazol na exem aj na telicko, tak vyskakovala, ze to sa dava len na zadocek. Co sa tyka dalsich masti, tak z karty tazko vycitam, lebo je to v skratkach. Na premastenie 1%lactici v sydermane, potom I-TP3%, A+L, ani z masti sa neda nic vycitat. Jedno bol taky sivy troska smradlavy puder, druha biela masticka. Ak by mala mast obsahovat kortikoidy, malo by to byt na krabicke napisane, ze? Ja len dufam, ze to ziadna neobsahovala.
Momentalne ma mala kozu cistucku, len v zahyboch a nahrdelnik okolo krku ma cervene. Mam pocit, ze to troska ustupuje ako pijem zihlavovy caj. Po cokolade sa vyhadze, tak ju nejem a ako vy hrozitansky trpim (predtym to bola moja droga).