Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sunysara
15. okt 2010

kam.zyk a luth jsou super, a poradí mají s tím zkušenosti.

mauska
15. okt 2010

doktoři jsou s prominutím paka. mě dětská tvrdila do poslední chvíle že to AE není. A když byla malá komplet slitá,t ak nám napsala do zprávy "mírné projevy AE" by mě zajímalo co by byl silný projev, páč to už nešlo 🙄

luthien.k
15. okt 2010

@mauska, přesně tak, raději probiotika, hlavně teda pro maminku, co sní mamina a přejde do MM, to ovlivní střeva zásadněji než to, co sní navíc prcek. Takže probiotika mamince hlavně (Probiosan nebo Infant Dophilus 🙂) Ty sabsimplexy nevím, já tomu prostě moc nevěřím... Probiotika plus ta další proti prdíková opatření jako je nošení v klubíčku, cvičení nožkama, polštářek s peckama na bříško...

luthien.k
15. okt 2010

@karolina969, ta Maizena je OK 🙂

kam.zyk
15. okt 2010

@stipa špalda má mnohem víc lepku než klasická pšenice, ale je to úplně jiná bílkovina, mnohem zdravější lepek, než klas.pšenice. (Triticum aestivum = klas.pšenice=bílá mouka = důsledek hybridizace v 50.letech v rámci vyšších výnosů pšenice)
@tygrous Hlen -když je rýma, dítě polyká soplíky. Dala bych test jogurtu po rýmě, BKM zahleňují.
@valentinuska Vysaď na 14 dní BKM (jogurty, máslo, soja, hovězí, sýry, gravimilk, pečivo s BKM, uzeniny) a vejce (vč.kuřecího) - jinak, co se týče potravních změn, víc nic. A @luthien.k ti napíše podrobnosti, co a jak čím nahradíš a jak to uděláš konkrétně. Nasadíš probiotika (Probiosan, Infants Dophillus nebo jiná). Budeš brát každé ráno nalačno Caltrate Plus (hodinu na to nejíst) a cenným zdrojem Ca bude pro tebe Reis drink extra Ca (víc jak 4 dcl toho denně ale nepij). Zatím netřeba dělat víc opatření. Pošli mi fotky kůže na Vera.Kam@email.cz a podle stádia ekzému nasadíme kosmetiku. Baby calm lze dávat dál, po správné úpravě stravy (=vychytání alergenů, které vedou k vzniku AE dcery) nebudou potřeba (nebudou koliky, atd.) Ve věku 0-3 roky mohou za AE dítěte zásadně potravní vlivy, více viz můj článek

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=7034

A neboj, brzy bude po ekzému.

luthien.k
15. okt 2010

@valentinuska, zdavím tady 🙂 Víš co by bylo nejlepší? Poslat foto ekzému, buď sem do diskuze nebo Ti v IP pošlu mail. Na rozpoznání stavu kůže je tu odborník @kam.zyk, já jí to předám a pak se poradíme, co a jak dál. Mléko ale klidně už vysaď rovnou, to je alergen číslo jedna u dětí, náhrady se dočteš na strákách zpětně a kdybys to nemohla najít, dej vědět. Ale je to tu pořád dokola. Začni hlavně užívat probiotika, jak jsem psala mausce, to platí i pro Tebe (správně osídlená střeva jsou u atopika moooc důležitá). No a je třeba doplnit vápník, když kojíš, takže kup si Biomin H a dávej si nalačno a na to dvě hodiny nejíst, nepít. Co vysadit dál a jak s kosmetickou péčí, to ještě dáme vědět na základě popisu ekzému a fotek, tak to trošku rozveď, ju? 😉
No a tipy na péči o malého atopika najdeš tady (je to článek kam.zyk):
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

luthien.k
15. okt 2010

@kam.zyk, psaly jsme současně skoro 🙂 Tak z preparátů obsahující vápník si může valentinuska vybrat 🙂

valentinuska
15. okt 2010

@kam.zyk
@luthien.k díky moc, já přes víkend ten exém vyfotím a pošlu ...
mezitím se teda už pokusím vysadit mléko apod. jak píše kam.zyk a jdu prostudovat co mám vlastně jíst, protože tohle bylo doposud moje hlavní jídlo ☹

luthien.k
15. okt 2010

@valentinuska, je možné, že když vysadíš BKM, zlepší se ekzém i Tobě (jestli aktuálně máš) 🙂

luthien.k
15. okt 2010

@kam.zyk, tak myslíš, že ty silice v Baby calmu tolik nevadí?

sunysara
15. okt 2010

kam.zyk chtela jsem se zeptat, když malému na ručičkách zmizel ten ekzém mám to mazat teda jen obyč krémem (tou biodermou) nebo mám pokračovat v tom zinku???
jinak se mu objevují jinde suchý místečka ale ne červený jen suchý

luthien.k
15. okt 2010

@valentinuska, kopíruju to nahrazování:
máslo: na vaření kvalitní olej (olivový atd.) nebo sádlo (dobré i třeba na drobenku na koláč), ve studené kuchyni Perla light, Flora vitamíny, Bio Vive nebo Alfa Vital
mléko: obilné nápoje ze zdravé výživy (sušené): Oves milk, Kokos milk, Kukuřičný nápoj; pak přímo obilná mléka, Reis drink Calcium nebo Natur nebo Hafer drink (ovesný) z DM drogerie
smetana: já sypu do jídel Oves milk
jogurty: zkus pudink z některého z obilných mlíček
vejce: do těsta vždy jednu lžíci kukuřičného škrobu jako náhrada za jedno vejce
kuřecí a hovězí maso: krůtí maso, králičí, jehněcí, umírněně i vepřové (@kam.zyk???)

Nedoporučuje se ani sója, protože je v ní podobná bílkovina jako v mléce a ani žádné výrobky z ovčího či kozího mléka.

luthien.k
15. okt 2010

Ještě pečivo: kupuj raději balené, kde je složení (bez vajec a třeba syrovátky), obvykle bývá OK chléb Šumava a obyčejný tukový rohlík. Možno ověřit i přímo v pekárně.

valentinuska
15. okt 2010

@luthien.k díky za ty náhražky ...
když bych neměla jíst uzeniny, tak třeba ráno můžu plátek šunky na chleba? když to bude krůtí šunka?

luthien.k
15. okt 2010

Dětská šunka by měla být OK 🙂

tygrous
15. okt 2010

@kam.zyk Hm, ja si to s tim jogurtem a rymou myslela☹ Tak zas jeste pockame... a az se z ní dostane, tak jeste 3.hexa...Achjo, uz bych chtela mit jistotu, ze je to ok😉
Ale chci se zeptat jeste na jednu vec - do roka by dite nemelo dostat tvaroh, to je jasne, ale co lucina, zerve, apod...to je prece vlastne tvarohovy syr...a detem se bezne davaji uz pred 1.rokem...
A jeste jedna otazka tak trochu napred - kdyz by teda malymu uz BKM nevadily, tak jake UM pak muze dostat? Radsi asi HA jako potencialni alergik nebo klidne obyc.Nutrilon, Bebu, inst. mlecne kase?

nelynka18
15. okt 2010

ahoj...
podla toho aky ekzem to je. 😒 ja ked som mala ekzem (taky suchy,popraskany a velmi sa lupal) na rukach,mne pomohla vzdy indulona(kamilkova).a musim priznat, ze som ekzem uz asi 4 roky nemala.mozno mi to ta indulona aj vyliecila 😵

uankab
15. okt 2010

@stipa , moj recept na palacinky:
2 hrnčeky ovsenneho, alebo ryžového mlieka, 2 hrnčeky spaldovej múky, 1 lyžičku kypriaceho prášku, alebo sódy bikarbóny, 2 lyžice pudingového prášku - maizeny, 2 lyžice trstinoveho cukru...

nechaj to napucat cca 20 minut... ja davam asi 3 salky mlieka, pretoze inak to je velmi huste.. zarob podla orginalu a potom zried 🙂.. ale super sa pecu a chutia vyborne 😉

valentinuska
15. okt 2010

@luthien.k já jsem koukala na ten biomin a prý se v průběhu těhotenství a kojení doporučuje ho užívat jenom pod dohledem lékaře vzhledem ke spoustě nežádoucích účinků ☹

modra1
15. okt 2010

@valentinuska _určite si pozerala "Biomin H" ? Je to prírodný preparát, nemám už príbalový leták, ale bol v pohode. Akurát je tam jedna vec, že sa majú robiť po užívaní dlhšom ako 60 dní testy moču, tak sa aj ja pýtam @kam.zyk či je to naozaj potrebné dodržiavať.

valentinuska
15. okt 2010

jj, biomin h:
U těhotných a kojících, vzhledem k délce těhotenství je nutné užívat přípravek pouze pod dohledem lékaře, který v případe výskytu nežádoucích účinků dávkování přípravku Biomin H upraví a rovněž určí četnost potřebných kontrol.
tak já raději půjdu do těch tablet, jak psala kam.zyk - ty vypadají v pohodě 🙂

modra1
15. okt 2010

@valentinuska _brala som oba preparáty, u mňa žiadny rozdiel, akurát ten biomin je taký, hm, nechutný 🙂.

luthien.k
16. okt 2010

@valentinuska, mně tenkrát, když jsem držela dietu já, právě kam,zyk doporučila Bimin H 🙂 Ale tohle jsem neřešila, to se přiznám. Já jsem ho nebrala většinou každý den...

stipa
16. okt 2010

@uankab - ta slovenština je krásná reč 🙂 😉

tygrous
16. okt 2010

Ja jsem se ptala na ten Biomin svoji Dr.na endokrinologii, ktera zaroven dela...no a ted si nemuzu vybavit spravny nazev...😅, no proste stav kostni hmoty atd...😉 A rikala, ze Biomin muzu brat neomezene, v tehu i pri kojeni... A nic mi nekontroluje, i kdyz to vi, ze ho beru porad...

mauska
16. okt 2010

Holky, prosím Vás, vím, že s to tu už řešilo, ale nevím, jestli dořešilo. Čím mazat dětem v zime obličejíky, ruce, apod.?

uankab
16. okt 2010

@stipa , normalne si ma vyviedla z rovnovahy, ci som tam nejaku hrubku spravila alebo ci uz hovorim ako tatar 😀 .. lebo obcas sa mi podari taka zhlaska ze az 😀

luthien.k
16. okt 2010

@mauska, padlo tu pár tipů na mazání, kam.zyk psala, že není nutné mít krémy bez vody, že to je už mockrát překonaný názor, že dobrá je například kombinace žluté vazelíny a oblíbeného krému (Atoderm PP nebo Exomega napříkla) 1 : 1 a vznikne prý tak výborný krém na zimu. Další zkusím dohledat, až bude čas.

luthien.k
16. okt 2010

Ha, tady to psala kam.zyk:

Co je docela dobré mazání, je od Bubchenu krém do chladného počasí. Jmenuje se to oficiálně "Bübchen ochranný krém do každého počasí " - ale není to jediná volba, klidně natírejte třeba Bepanthenem, taky výborný do zimy, nebo Leciderm, těch krémů je řada. Sádlo není moc vhodné, protože v zimě je hodně nízká hodnota vzdušné vlhkosti a dát na kůži čistý tuk znamená zas tu hodnotu vlhkosti kůže snížit (olej nebo tuk ucpe póry a neumožní kůži poutat vzd.vlhk.) - což u ekzematiků (ti mají od přírody nižší vlhkost kůže) vede k ekzému jak Brno (nejhorší je dát do zimního počasí na obličej olejíček, to je koledování si o těžké dermatitidy). Už byl mnohokrát vyvrácen názor, že hydratační krémy v zimě škodí- není to tak, ale optimální se mi jeví spojení tuku + vody v krému cca 1:1, takže- další tip: Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP - smíchat se žlutou vazelínou (naváží vám ji v lékárně) v poměru cca 1:1 a máte moc prima krém na zimu (nejen na zimu, když jsou suché plochy, perfektní mast)

stipa
16. okt 2010

@uankab díky @tygrous za recept holky 🙂 vyzkouším, honí mě totiž mlsna. Každý říká, že jsem jako za groš kudla, tak teď ze mne bude krásná koule 😀