Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
11. apr 2008

alami, nissanek - tak to mozno vypada tak, ze ta soda predsa len trosku ucinkuje? ked ste uz dve s pozitivnym ohlasom, tak snad... 😅 no hned ako mi dojdu otruby, to veru vyskusam aj ja!!

jahodka, tak to je super, ze to mate lepsie. a jedine, co ma napada v suvislosti s tou tvarickou je, ze mozno malemu vadi chlorova voda? a najcitlivejsie su licka, tak sa mu to hned prejavi mozno tam. skus mu ich oplachovat par dni kojeneckou vodou, ci to bude rovnake ako po ine dni.

jabber
11. apr 2008

jahodka11 - mě taky přijde, že to má dcera horší den nato, co se vykoupe 😖 . Mě zas napadlo, že je to tím, že to prostě vysušuje i když je tam ten olej. Protože když jí hned po osušení ještě namastím indulonou, tak to má celkem dobré. A taky to trochu vyskáče v té teplé vodě 😖

jahodka11
12. apr 2008

lusil, akoze kupat ho v prevarenej vode?
baby, dakujem, fakt to ma len na tych lickach....tak uvidime....

nissanek
12. apr 2008

tak já se musím pochlubit, posledních pět, šest dnů jsme na tom hodně dobře, moc si to ani neskrábe (bere zirtec).
wali, ja si myslím že ta soda změkčí vodu ( a my jí mame setsakra tvrdou) takže ta kůžička není po koupání tak podrážděná, tedy spíš tlumí negativní vliv tvrdé chlorované vody na kůžičku než by obecně zlepšovala situaci....si myslim

lusil2005
12. apr 2008

jahodka ano. alebo aspon tvaricku s nou umyvat. ale najlepsie celu aj ked - je to dost vody 😒

leila
12. apr 2008

ahojte 🙂
lusil chodite k homeopatovi? ak ano prosim ta mohla by si mi dat kontakt do IP? neviem o ziadnom tu v ba.. diky!
my to mame stale take vselijake, nie moc dobre ☹ ☹

leila
12. apr 2008

poculi ste uz o pyzame ktore obsahuje striebro? strieborne vlakna? ze vraj je to dobre, ale moooc drahe 😝

leila
12. apr 2008

v pondelok sme boli na odbere u alergologa-imunologa, som zvedava na vysledky..

leila
12. apr 2008

citam akurat o tej soda bicarbone, zajtra skusime aj my! uz som z toho celeho fakt zufala..

jolav
13. apr 2008

Ahoj holky, takybojujeme s ekzémem, docela nám pomáhá mast z konopí, krásně vyhladí kůži a malej se pak neškrábe.

jabber
13. apr 2008

Tak my jsme vyzkoušeli Nutrilon a kůže super, nic to s námi nedělá - dr mě s ním strašila zbytečně 😀 . Akorát mám dojem, že jí trošku nadýmá, tak to budu muset ještě zkoumat.

syrael
13. apr 2008

jolav, ta amst z konopi je volne prodejna v lekarne?

lusil2005
14. apr 2008

jabber nutrilon? vy uz nekojite? ci popri kojeni? a ktory nutrilon?

jabber
14. apr 2008

lusil - kojíme, ale měla jsem dojem, že už jí to nestačí - že by toho mlííka potřebovala trošku víc. Kojím od večera průběžně celou noc, protože se pořád budí a ráno už jsem úplně vysušená 😖 , tak jí dám 90ml mlíka, pak zas přes den průběžně kojím a večer jí z Nutrilonu dělám rýžovou kaši. Pak zas celou noc kojím. Už jsem z toho na prášky 😀 . Koupila jsem na zkoušku ten obyčejný, tenhle:
http://www.herb.cz/nutrilon-800g-p-313/
Jinak musím říct, že dneska v noci se nic nedělo, tak fakt nevím, jestli to tím Nutrilonem bylo 😕 spíš ne. Pak mě ještě napadlo, jestli to nemůže být tím, jak to mlíko protřepávám, tak se to hodně napění a asi je v tom dost vzduchu...

syrael - mastičky z konopí jsou volně prodejné, Cannaderm dělá přímo krém Atopos http://www.kasa.cz/kosmetika-hodinky/koupit/358...

a pak ještě kosmetiku z konopí dělá CutisHelp:
http://www.docsimon.cz/zbozi/cutishelp-konopny-...

bambusko
14. apr 2008

dievcata, skuste poradit, moj maly ma na brusku pod pupkom cervenu krupicu, ked mu dam dole plienku, nic tam nema a ked ho umyjem, zjavi sa to. par stran som tu precitala, ale nemam cas na vsetko, zeby to bolo z vody? kojim, na stravu si davam velky pozor, mame bavlnene plienky, periem ich v mydlovom slize, nepouzivame vlhcene uterky, iba namocenu plienku, natieram len modrou indulonou alebou excipialom. zaujimave je, ze rano, ked mal plienku celu noc, tam nic nema, az ked ho umyjem 😠 nase dievcata maju AE, ale az tak od dvoch rokov, maju aj astmu, takze mam dost skusenosti s kdecim, ale u takeho maleho baba neviem ☹ skusali ste niekto umyvat materskym mliekom? nam zabralo na priserne skarede dojcenske akne

wali
14. apr 2008

jabber, ja si zacinam tiez studovat tie UM, lebo tiez som uvazovala, ze uz by som maleho pomaly zacala na ne zvykat, kedze tak o 2 mesiace planujem postupne ukoncit kojenie. zvazujem bud Nutrilon alebo Bebu, este som sa uplne nerozhodla - je nieco konkretne, preco mate Nutrilon? (napr. lepsie odporucanie alebo tak pod.)

skusila som tu jablkovo-hroznovu stavu, tak nieco drobec aj vypije, nieco vypluje. asi je to pre neho este nova chut 🙂

leila - o tom pyzamku som este nikdy nepocula 😕

bambusko - ja som uuuplne na zaciatku, ked mal drobec 2 mesiace a vyhodili sa mu tie vyrazky na lickach, skusala aj materske mlieko na to, ale absolutne to nepomahalo. a k tej krupici pod plienkou, myslim, ze by to eventuelne mohlo byt aj z vody, ale nemam s tym skusenosti, takze moc neporadim 😒

jabber
14. apr 2008

wali - no já jsem četla, že Nutrilon je nejlepší, protože je nejpodobnější mateřskýmu mlíku, tak jsem si řekla, že zkusíme nejdřív ten. A nechtěla jsem ten hypoalergenní, protože jsem si tady někde přečetla, že je snad hořký, nebo co 😅 . Přesně - za A mi fakt přijde, že už se mi ty prsa u kojení tak nenalévají, takže myslím, že by potřebovala víc a za B chci aby na to byla zvyklá. Zrovna včera jsme byli celý den na běžkách v Krkonoších, malá u babičky a že pije umělý mlíko se setsakra hodí 🙂
A zkoušela jsi tu mrkvovo-jablečnou? Ta totiž naší Ádě chutná stejně nejvíc 🙂

bambusko - no buď je to vážně z vody, anebo to v té teplé vodě prostě jen vyleze. My máme ekzém po koupání vždycky mnohem víc vidět. V teple vylézá, v chladu naopak mizí.
A ty tvoje holčičky - to je mi líto, to musí být trápení 😒 . Myslím, že by jim ale homeopatie od toho mohla pomoct, nezkoušeli jste?

lusil2005
14. apr 2008

bambusko ja som tiez skusala materske mlieko a velmi nam na tvaricke pomohlo. vlastne styri mesiace som jej kazde kojenie natierala s nim licka.

jabber ja tiez uvazujem ze jej zaradim aspon raz za den ten nutrilon pepti. nech si pomalicky zvyka nanho. lebo o nieco viac nez mesiac mam v plane prestat kojit. ked bude mat mala rok. som zvedava ako to zvladneme - aj ona aj ja 😔 niezeby ta dieta nebola dobra (aspon na chudnutie) ale ja uz som z toho chora. ☹

bambusko
14. apr 2008

jabber, s dievcatami sa to zlepsilo, ked im urobili testy a dali sme prisnu dietu. studujem zlozenie potravin, som proste v tomto vzorna a pomaha plus mastit - starsej modra indulona a exomega krem, mladsej krem z mrtveho mora s karite maslom, velmi im pomaha aj pobyt pri mori a v akutnych stadiach pomohla aj bioptrom lampa. astmu mame mimo pelovej sezony celkom pod kontrolou, ale boli 2,5 roka na sprejoch a to vyrazne pomohlo, zredukovali sa nam zapaly piedusiek a pluc a branie atb. mozno z toho aj pomaly vyrastaju tuk-tuk 🙂 homeopatika berieme akutne rhinallergy, coryzalia, poradis aj nieco ine?

jabber
14. apr 2008

bambusko - neporadím, já žádná homeopatika takhle neznám. Já jen vím, že astma, ekzémy a vůbec alergie obecně homeopatie úspěšně léčí. A čím menší děti, tím líp a rychleji. Ale je potřeba navštívit homeopata, který je dá přímo na míru každému jiná. My takhle léčíme úspěšně AE, už je skoro pryč 😉
Já jsem s astmatem četla případy, kdy dítě od narození mělo AE, ten vymizel, ale objevilo se místo něj astma (jak to často bývá) a když začal homeopat léčit, tak nejdřív zmizelo astma, ale vrátil se zpátky ekzém a pak zmizel i ten. Prostě to šlo pozpátku.

lusil - tak já zatím neplánuju přestat kojit, mě to baví a líbí se mi to 🙂 - jak se na to malá těší, jak na mě u toho kouká a culí se.... 🙂

lubkaaa
17. apr 2008

prosím Vás poradťe mi niekto dobrého homeopata z okolia Nitry, Hlohovca??????????

leila
18. apr 2008

my uz vyse tyzdna davame aj nutrilon, hned po kojeni, ked vypije vypije, ked nie tak vylejem 🙂 a davame ten hypoalergenny, je naozaj horky, ale malemu zrejme chuti..
boli sme pozriet to pyzamko, stoji 4500Sk 😝 takze pozrieme aj na nete, ci neni niekde lacnejsie
dnes volam alergologicka kvoli vysledkom, som veeelmi zvedava..

lucil nereagovala si na moju otazku, mozno si si nevsimla 🙂 uz ste boli u homeopata? je nejaky tu v ba?

lusil2005
18. apr 2008

jaj leila prepac. hej boli sme, a neviem ci je to dietou ktoru som zacala drzat, holtovym kremom ktory som zacala pouzivat alebo tou homeopatiou, ale mala uz tri tyzdne nema ziadne poriadne lozisko!!! aj na tvaricke jej to zmizlo. na no zickach ma asi na dvoch - troch miestach take bodky (zopar) ale nema to vysusene ani sa tam neskriabe. no uvidime ako to pojde dalej, ale som z toho strasne natesena - to je zatial najvacsi uspech.

leila chodime k MUDr. Mrazovej. cislo na nu je 02/49102211 a sedia na tomasikovej oproti ikea (teda byvala ikea, uz je ikea v avione) v tom vysokom, asi styri roky novom dome na rohu krizovatky. zavolaj, popytaj sa. je strasne fajn. mila a tak.

jabber mna to tiez bavi a presne viem o com hovoris s tymi ockami vyvalenymi na teba ked mala pije, je to uplne perfektny pocit. ale ja uz som chora z toho ze fakt nic nemozem. a jak na potvoru akosi ma chytila pekarenska mania. vypekam rolady, buchty, pizze, kolace, dukatove buchticky... robim vselijake dezerty, torty. ja neviem co do mna voslo, ale ide ma slahnut ze z nicoho nemozem ani ochutnat ☹ ale uz som sa naucila vselijake triky napr. namiesto vajca das hocikam (na obalovanie reznov, na pecenie, aj do kysnuteho cesta) pol deci vody s lyzicou solamilu 😀 ale ta sprosta bezlepkova muka nechce ani za nic kysnut. ani blbu bublaninu z toho neviem spravit. 😠

bambusko
18. apr 2008

zienky, musim sa pochvalit 🙂 snad to nezakriknem. malemu pomohla soda bikarbona, co je tu recept asi 4 strany dozadu. dala som mu do vanicky na kupanie asi /po kucharsky povedane/ na spicku noza a pri prebalovani ho umyvam vodou z flasky - prevarila som vodu a do vychladnutej pridala stipku sody bikarbony. hned po prvom dni bolo vidiet efekt a po 2 dnoch ani stopy, ta koza bola predtym cervena a drsna, teraz je hladka a ruzova. a na drsne licko pomaha tiez materske mlieko 🙂

lalupa
18. apr 2008

prepacte maminky 🙂 , mozete mi niekto prosim zhrnut,co v pripade,ze to mame len na tvaricke? dokonca sa to urobilo dnes aj mne ☹
neviem,ci to je ono,ale su to cervene flaky,trochu palia, miestami so supinkami , mala ma akoby krupickovu tvaricku-drsnu
dakujem nejakej dobrej dusi za pomoc 😉

jahodka11
18. apr 2008

maminy, viete mi poradit? malemu sa spravili male bodky po celom brusku....jedine, co vcera nove zjedol bola bio mrkva, inac papa obycajnu a sirup nurofen.....moze to mat z toho?

lusil2005
18. apr 2008

jahodka no kazdopadne je to z niecoho z jedla. toto je typicke vyhadzanie sa po zjedeni niecoho "zleho".

lalupa tazko povedat. exem by mal hlavne svrbiet. a tazko zhrnut co robit. premastovat premastovat premastovat, a ked je to cervene, skuste ten holtov krem. nam dost pomohol. a ked si chcete byt na istom, bezte ku koznej.

leila
18. apr 2008

lucil dakujem pekne za kontakt! chodite aj ku koznemu, alergologovi alebo uz ste vynechali tychto lekarov a len k homeopatovi?

lilu18
18. apr 2008

ahojte,od včera surfujem po nete a hladam všetko o ekzeme.Hlavne ako sa rozpozna,ale nič čo by mi pomohlo som nenasla. ☹ Neviete ako s istotou rozpoznat ekzem? Malej sa pred tyzdnom urobili take červene ,suche flaky na nožkach no po masteniU lipolotiom sa zmiernili a včera sa vyhodil červ.suchy flak na chrbatiku. No nesvrbi a vyzera ze jej nevadi.Musim s tym k lekarovi,moze to byt ekzem? ☹ Vopred ďakujem

lusil2005
18. apr 2008

leila ku koznej chodim pre ten premastovaci krem co mi na recept predpisuju v lekarni, inac nic lebo ta mi vzdy len kortikoidy kaze okamzite dat, dobre ze jej to tam rovno nenatrie ona, a este chodim na alergologio-imunologiu ci jak sa to vola, tam nam robili testy. ale tam mi tiez len odporucili prestat kojit a nasadili antilalergika. tie sice berieme ale kojit som neprestala. zacala som dietu drzat ja. podla mna z mediciny treba vyuzit co sa da, aj si vypocut ich rady a odporucania, ale nakoniec sa riadit svojim rozumom a tie konecne rozhodnutia prekonzultovat aj s inym lekarom popripade homeopatom alebo inym alternativnym liecitelom.