Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
24. apr 2012

@roo to je nesmysl.

lelask
24. apr 2012

@luthien.k dakujem, tak sa teda nechame prekvapit 😅

martinka1981
24. apr 2012

http://www.toprecepty.cz/recept/26137-vlacny-am...

nedalo mi to sem nepridať 😉 kolač bez vajec a mlieka a vraj velmi dobryy 😉

didulka85
24. apr 2012

@martinka1981 len to kakao mi vadi...

martinka1981
24. apr 2012

@didulka85 vraj sa da aj bez, len pridať muku miesto kakaa pripadne karob 😉

lelask
24. apr 2012

@martinka1981 ja som ho pred dvoma dnami robila a v strede mi zostal mokry, takze asi ho treba robit dlhsie 😅 Ale dam tomu este jednu sancu. A vraj aj sladsi by mohol byt. Ja som ho nechutnala, kedze nejeme psenicu, tak sama neviem posudit.

lelask
24. apr 2012

Baby aj vasich drobcov zacne exem svrbiet skoro v tu istu hodinu v noci? U nas okolo polnoci.

xmalij
24. apr 2012

@lelask u nas ne, v noci se mala nedrbe..to vypada jakoby u vas prestaly ucinkovat antihistaminika, teda pokud nejake berete 🙂. Me dneska po odpo spani dcera "prekvapila" s rukama a nozickou od krve, zapomnela jsem dat rukavicky na spani, jednu bych si vrazila. Nema ani skrabance, ale dirku do masa, vylozene slezla kuze a ranka, okolo zapalene...chjo. A to se moc celkove zlepsila, jen to jedno lozisko odolava a svedi..

lelask
24. apr 2012

@xmalij nebereme nic, premyslam, ci by to mohlo mat suvis s niecim - co ja viem s cim ? 😀 😀
Take ranky poznam, u nas sa tak jazvi na nohach. Zavidim, ze sa neskrabe, ja ani neviem ci som niekedy spala celu noc 😖

xmalij
24. apr 2012

@lelask a co treba neco co ji vadi a ma k veceri nebo jeste kojis? Ale to by musela mit denne, kdyz to prichazi o pulnoci..teda! U nas noci fakt dobry, teda dost pomohl overalek se zasityma tapkama, jinak se drbala ze spani drive, ale neprobralo ji to..a me uz vubec ne, spi ve svem pokoji 🙂. A vseobecne se v noci teda asi nedrbe, teda myslim, ja spim 😉, promin!
Mala bere Fenistil a Poumon histamine..ten Fenistil uz par dnu nedavam, nejak jsem to zkusila a je to stejny, tak se chci poradit s Katkou, jestli to ma vubec smysl.
Tak preju klidnou noc, pulnoc je za chvili 😠...

lelask
24. apr 2012

@xmalij ono dnes isla spat o hodinu skor, takze uz je hore a beha mi po kuchyni, lebo este dovaram na zajtra. 😅

fitneskajanka
25. apr 2012

Čauko ja ma ekzem o narodenia viem ze to tazke ... ale dá sa to zvládnut pocula som ze dobre pre deticky je kúpe s otrúb dá sa to kúpit aj v potravinách 🙂 harmanceková masť v krajnom prípade hormoalna mast ale pre detiky su oveľa slabsie :_) ja som momentalne tehotna takze ten ekzemje raz horsi a raz lepsi je to tazke...🙂( ja som hlho pouzivala mast elocom creme ale to je hormonalna mast najlepsie poradit s koznom lekarkou)

lenkax7
25. apr 2012

@lelask u nas nad ranom okolo 4. 😒

lelask
25. apr 2012

@lenkax7 tak niesme same. A ako ste dopadli na testoch?

lenkax7
25. apr 2012

@lelask nam brala krv len nasa detska a vysledky budu cca za 3 tyzdne.Som zvedava....

luthien.k
25. apr 2012

@lenkax7 tak to Ti mohu bohužel říct rovnou, že žádnou Ameriku ty testy neobjeví, to by musela být dětská zároveň i alergolog - jediné hodnoty, které mají vypovídající hodnotu u alergií, jsou spec. IgE protilátky a ty dětský lékař testovat nemůže. Testuje IgG a IgA, které jsou vypovídající stejně, jako hodit si korunou, nicméně pořád se z neznámých důvodů dělají (někde). Může testovat celk. IgE, které může ukázat na to, že je "na něco alergie", nic víc. Zajímavý by ale mohl být i krevní obraz, hlavně stav zásobování železen, které může být při alergii zhoršené a může vést až k chudokrevnosti.

luthien.k
25. apr 2012

@xmalij ahojky, Fenistil - pokud nepřináší efekt, já osobně bych ho nedávala.

matarix89
25. apr 2012

Dievcata, kedy pozuivate sudocrem na ekzem?pouzivame biodermu atoderm pp,ale spominali nam aj sudocrem ze je fajn...malinky ma na predlakti ezkemik..dnes sa nam do krvi rozskrabal -ma tam teraz take chrasticky na cerveno-ruzovok podklade...mozem ten sudocrem?

janula28
25. apr 2012

ahoj všem, nechcete zkusit ekzém vyléčit bylinkama? jestli budete mít chuť, napište mi IP, moc ráda Vám povím víc 😉

natty07
25. apr 2012

@matarix89 ja som pouzivala sudokrem, celkom som bola spokojna, ale teraz som skusila bepanthen a som velmi spokojna

luthien.k
25. apr 2012

@matarix89 na to bych dala genciánu.

lenkax7
25. apr 2012

@luthien.k nasa detska je aj alergologicka.Krvny obraz nam robili cca pred 3 t.a vsetko bolo ok.Tak uvidime co nam vyjde.

luthien.k
25. apr 2012

@lenkax7 tak to ano, to je super 🙂 Tak aspoň pro ostatní, aby od náběrů pediatrem nečekali zázraky... Pokud není náhodou alergologem 🙂

kozous01
26. apr 2012

Ahojky, jsem tu nová a hledám radu jak na ekzem. Já jsem sama problémový tip s kůží a navíc alergie. Malý má pořád opruzelou prdelku a suchou kůžičku. Dnes nám v lékárně poradila nějaké koupele Oilatum, neznánete to někdo? Děkukuju za radu.

luthien.k
26. apr 2012

@kozous01 a jak je malý starý? Je kojený nebo na UM či už přikrmovaný? Na kožním jste byli?

mirinecka
26. apr 2012

@mirka00 pozerala som si tvoj príspevok, my sme mali to isté pri obidvoch synoch, pri prvom si nepamätám čo nám dala kožná ale tiež to bolo zarábané, a pri druhom synovi si pamätám že to bola biela masť s hydrocortisonom a na večer niečo iné + fenistil kvapky, myslím že tie sú najlepšie na to lebo hneď mu to zabralo a určite ho to prestalo aj svrbieť ale to ti malinké bábo nepovie, moje deti to mali okolo 2-3mesiacov, oni sa ešte čistia, ale kvôli riedkej stolici nás poslala obvodná na gastro a tam nám hneď zakázala tú masť s hydroc. používať že to je kortikoid. a zakázala nám kravské mlieko celkom vylúčiť zo stravy, nakoľko bola kojená tak som nemohla nič mliečne, a predpísala nám Nutrilon Allergy Care - to je mlieko bez kravsk.bielkoviny. Malému sa to pomaly stratilo. a alergia na kravské mlieko sa nepotvrdila 😀 ale podľa mňa aj tak pomohly ti kvapky fenistil 😉

lelask
26. apr 2012

@luthien.k prosim ta, mala mala vcera 38,2 dnes uz je v poho ale ma nadchu. Zajtra mame ist na alergo, len neviem ci ma neposlu domov ked nieje mala fit. Myslis, ze to bude problem?
Inak exem pekny, lisaje su fuc ale vcera ako mala horucku tak sa strasne dotriapala. Inak by uz bola skoro cista.

vikazv
26. apr 2012

@zuzuzuzu7 zdravim,,,neviete mi porait...malej sa medzi prstami vyhodilo par pupencekov...cim to mam vysusit?....dakujem....to je fakt hrozne s ty ekzemom....v priebehu dna sa jedny pupaky vytvoria, druhe zmiznu...to je fakt na nervy...dakujem....ale mam pocit, ze to nema zo stravy....lebo uz tyzden je na Nutrlone Alergy care....avzdy daco nabehne....dakujem

korcek
26. apr 2012

Ahoj maly mal nieco ako nitku v stolici ,moze to byt nejaky prejav alergie? 😒

takyja
26. apr 2012

@korcek Nejedl banán? Banány dělají nitky... (nevím, jak máš staré mimčo a co jí...). Jen si pamatuji, jak mne banánové nitky (takové černé) vyděsily.