Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
2. máj 2011

@michalebj, jsi hodná, už jsem jí psala IP, ono se mi to tu v diskuzi špatně sleduje, tak je pro mě lepší nepřerušovaná komunikace v IP nebo po mailech 🙂

michaelabj
2. máj 2011

@luthien.k je mi to jasné, že sa to zle sleduje. Ja som si dnes čítala posledné strany, od kedy som tu nebola a ju som si všimla, aj to, že ťa manžel zamestnáva 😀 tak som jej napísala základné smerovanie.
Ináč, ked už píšem, napíšem ti do IP náš priebežný stav, ak nezabudnem ;) len tak pre info :DDD
O mesiac nastupujeme do Trávnice, tak potom napíšem tu babám aj tebe infošky.

luthien.k
2. máj 2011

@michaelabj, on hlavně nemůže vidět, když jsem na MK 😀 😀 😀 Poněkud ho štve, že tu trávím tolik času radami cizím lidem a nic z toho, on je holt praktický typ, nechápe, že z toho mám prostě pocit uspokojení, když se podaří nějakého prcka stabilizovat 🙂

michaelabj
2. máj 2011

@luthien.k ja som vychodňarka, tak ti to napíšem takto "co ci povim... chlopi" 😀 😀 😀

domorodka
2. máj 2011

@ludmilabb jo, tak skvělé 😉 akorát já nesnesu žádné mýdlo, jen na ruce a to pouze oriflame a ty přírodní ručně vyráběné či s vysokým podílem olivového oleje 😅 žlučové jsem v životě nepoužila... kalhotky jedině v pračce s pracím práškem, takže asi to žlučové mýdlo budu muset vynechat 😅 😉
@martinka1981 to skladování viď, 😝 ale bude asi vážně super vyprat to hned, jak píše ludmilabb 😉

marda
2. máj 2011

ahoj holky...nevim jestli ta otazka patri zrovna sem,ale vim ze obcas hodite nejake recepty....potrebovala bych poradi,zda nemate nejaky dobry recept na dort (k 1.narozeninam)bez mleka a jinych alerg.potravin...diky moc

domorodka
2. máj 2011

@tea333 ahojky, četla jsem tvé shrnutí, děkuji ti za něj 😵 právě jsem objevila ovesnou koupel a po 4.koupání výratné zlepšení 😵 a také mě napadlo, že když je super moře, zkusit do koupele mořskou sůl 😉
Můžu se tě prosím jen zeptat co je to ten Holtův krém a zda ho seženu i v ČR a kde, nevíš??
A mořskou sůl kupuješ kterou? Nějakou BIO?
Četla jsem o ovesné koupeli 3x týdně po dobu pokud si dobře pamatuji 6-ti týdnů - a co jste používali pak?
Děkuji moc 🙂

luthien.k
2. máj 2011

@marda, viz. IP, je jich víc 🙂

domorodka
2. máj 2011

@marda pekla jsem dorta z bábovky, místo mléka dáš rýžové mléko a nebo vodu 😉 marmeláda se pěkně do bábovkového korpusu vcucne a je z toho super vláčnej dortík
no a místo krému z másla a spol. jsem udělala z vody, rozvařených a rozmixovaných jablek a 1 pytlík pudinku Dr.Otker - v poměru 400ml mixlých převařených jablek bez vody (cukr přidáš jen podle kyselosti jablek, ale nesladila jsem je, aby to celé nebyla dohromady slaďárna) a ve 100ml rozmícháš pudink a přimícháš do jablečného pyré a povaříš 2 minutky - za občasného míchání vychladíš na vlažno a mažeš dorta, dá se tím i zdobit když to dáš do pytlíku 😉 je to malinko průhledné a nažloutlé 😀 měla jsem tu album s dortem, tak jestli jsi ho neviděla a chceš se na něj mrknout, pošlu ti odkaz - jinak celý recept na bábovku ti taky pošlu pokud chceš 😉 ale jsou v něm vejce a klasická mouka - nevím na co všechno máte alergii, každopádně mouka se dá vyměnit za jinou bezlepkovou, jen nevím co s vejcema 😅 krém z jablek je super a je i dobrej 😉

marda
2. máj 2011

@luthien.k jsi zlato,diky.....

domorodka
2. máj 2011

@luthien.k MM taky nechápe, že tu trávím tolik času 😅 😀 😀 tak jsme na tom obdobně 😀 písnu ti meil ju 😉 děkuji 😵 😵

domorodka
2. máj 2011

@luthien.k ty máš recepty na dorty?? Prosím také do IP 😵 😵

luthien.k
2. máj 2011

@domorodka, a to se podívej, kolik máš příspěvků Ty a kolik já 😀

marda
2. máj 2011

@domorodka taky super....kdyz budes mit cas pisni recept do ip.....luthien poslala tolik receptu,budu o vikendu zkouset a budem povinne ochutnavat....pak vitezny ochutna beruska na narozkach

martinka1981
2. máj 2011

baby ako sa robi ten ovseny kupel?
@luthien.k čo ty hovoriš na ovs.kupel? Tušim sa mi zda že niekto pisal že vysušuje? 😕

mia_31
2. máj 2011

ahojte dievčatá, predčasom som sem písala aj som s luthien vymenila zopár mailov. Baby, chcem sa opýtať máte niektorá skúsenosť s homeo liečbou, priebeh a pod. ? Myslím,že sme podobný prípad ako kazdovci kde už nič nezaberalo a tak som malú objednala na homeo liečbu, homeopatička je predsedkyňa všetkých homepatov v SR aj ČR tak sme hoci po známosti čakali na termín dosť dlho. Viky sa zase začal ekzém behom dvoch týždňov velmi lepšiť, ja tomu nerozumiem ani neviem prečo, to je fakt záhada tento ekzém,teraz má velmi dobrý stav /klop, klop/ hoci myslím, že asi nezminzne nikdy úplne,považujem tento stav za velký úspech. Ide o to ,že dnes mi došla sms od tej homeopatky,že mi urobila termín a mám prísť zajtra,keď som siahala po tejto možnosti malá to mala velmi zlé. Teraz neviem či to mám skúsiť lebo som počula, že liečba prebieha aj zhoršením ekzému v počiatku a ja veru nemám chuť aby bola zase červená ,zapálená a bolavá 🙄

luthien.k
2. máj 2011

@martinka1981, já s ovsem nemám osobní zkušenost a co vím, tak ho Věra právě kvůli tomu vysušujícímu efektu při dlouhodobějším používání nikdy moc nedoporučovala a i odborná literatura co mám na toto téma doporučuje kvůli tomu střídat koupele - jednou ovesný - podruhé v nějakém tom Oilatu apod...

domorodka
2. máj 2011

@luthien.k jojo, to jó 😀 však já sem v poslední době již tolik nechodím... sluníčko a další důvody... 😉 a tohle je defakto první diskuze do které jsem šla - předtím to byla jen jedna soukromá ze které jsem rychle utekla 😅 😀 😉
diskutujeme s kamarádkama spíš hodně v albech k hand made atd... spousta z nich je již smazaná a nebo pod zámečkem 😅

martinka1981
2. máj 2011

@luthien.k takže my ovs.kupel praktizovať nebudeme kedže mame pokožku skor suchu 😝
Ozaj neviem či som sa ťa už na to pytala ale niekto mi doporučil kozmetiku manufaktura(kazdovci?) a celkom sa mi pozdava len obsahuje mandlovy olej a viem že mi Vikuš na orechy aj mandle reaguje. Takže tym by som ju nemala natierať že???

lucikan
2. máj 2011

@tea333 dakujem za to zhrnutie co si sem dala. Mam otazku k tomu kupelu s morskou solou - ta koncentracia, kolko ste jej dali? Cajovu lyzicku, ci velku lyzicu? Nech mam predstavu. Dakujem 🙂

happy8051
2. máj 2011

baby caute... atopicky ekzem ma mala diagnostikovany len pred par dnami. mame natierat taninovy puder na noc a zmyvat ho rano jarishovou vodou. mate niekto skusenosti?
dalej pomerne drasticka dieta: ziadne ryby, vajcia, zelenina okrem mrkvy a zemiakov karfiolu a brokolice, ovocie ziadne okrem cerveneho jablka... z masa len hydina... a ja takisto kedze stale kojim...
lekarka urcila ze ekzem je len slaby a mala pri dodrziavani diety z neho do dvoch rokov vyrastie.. aj tak si neviem predstavit co budem varit, aby sme nejedli dokola to iste... som z toho hotova...

tea333
2. máj 2011

@happy8051 ta dieta je este prisnejsia nez si myslis 😒 jarishova voda je super na ukludnenie pokozky 🙂

@lucikan cca 2 polievkove lyzice na detsku kupel.

@domorodka morsku sol pouzivam od kawaru.maju aj online shopy, urcite sa to da objednat.je to morska sol z mrtveho mora, cize su tam aj rozne mineraly a tak.Holtovu mast dostanes aj namiesanu z lekarne, ale u nas ju aj predavaju v tubach.je podobna dechtovym mastiam (kvalitneee smrdiii)
my pouzivame ovseny kupel pravidelne.asi takto: kupanie v cistej vode, dalsi den oves, dalsi voda, dalsi sol..a tak dookola.ked su skarede cervene miesta, vynechali sme sol aby to nestipalo.takze bol castejsie oves.

happy8051
2. máj 2011

@tea333 ak mozes, posli mi prosim nejake linky, kde by som sa o diete docitala viac

macicka84
2. máj 2011

@michaelabj Dekuji 😉

martinka1981
2. máj 2011

@happy8051 prečitaj si toto
http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/
Pisala to Věrka ktora radila aj tu a ma vela skusenosti a učili sa od nej aj dievčata tu 😉 Ma tam aj moderovanu diskusiu,popripade sa zaregistruj a pytaj sa jej.Aj nam velmi pomohla ako napokon aj vela ludom tu na fore 😉
Ale aj tu su šikulky ako @luthien.k , @modra1 , @blandik 🙂

lucinenka001
2. máj 2011

@martinka1981

Ahoj,

skusim teda tie keksiky Dobre casy + tie vyzivky Babylove, som zvedava ci mu budu chutit. Co este prosim Ta, maju take dobre pre nase ratolesti z DM Drogerie ? Je tam este nieco pre nich dobre?
Super, ze starsia dcerka nema problemy. Mate v rodine alergie, ze sa to vyskytlo u mensej potvorky? Uz ides zacinas s prikrami u mladsej dcerky?

martinka1981
2. máj 2011

@lucinenka001 baby tu spominali ešte neake Hafer kekse ale tie som ja nepozerala. Skus mrknuť a čitaj zloženie 🙂
Ja tam kupujem všeličo,hlavne bio potraviny a dobroty. Jaj ešte maju dobre tyčinky Biomila celozrnne,maju slane ale aj obyč.vhodne pre našich krpcov. Ostatne tyčinky su vždy nenormalne slane a tieto su super 😉

No alergici sme aj ja aj muž,sice nie silny ale sme ☹
Dnes som dala malej prvu lyžičku brokolice tak uvidime čo bude.Zas je neaka červenšia od rana ale hlavne nohy.Porazi ma z toho asi 😒

michaelabj
3. máj 2011

@lucinenka001 @martinka1981 ja som ešte v DM našla od HIPP ryžové oplatky viď http://eshop.hipp.cz/store/detske-ryzove-oplatk...
akože nie je to nič extra, ale na chrumkanie pre drobcov - bez cukru, bez mlieka ...
a ešte detské keksy http://eshop.hipp.cz/store/detske-keksy-150g-de... bez vajca, no už s cukrom a lepkom

lojzina
3. máj 2011

ahoj,muzu se vas holky zeptat,co se vam nejvic osvedcilo na skrabani,myslim kapky apod?(antihistamika).

luthien.k
3. máj 2011

@lojzina, co se týče svědění a antihistaminik, tak bohužel ta působí pouze na histamin, což je jen jedna z věcí, kvůli kterým AE svědí, takže potlačení svědění nemusí být 100% díky žádným antihistaminikům... Aby účinek byl co nejlepší, kombinují se antihistaminika 1. generace, tj. ta, co mají i sedativní účinek (Fenistil) - obvykle na noc - s těmi na den - s nesedativním účinkem (podle věku atd.). Každopádně bych tohle rozhodně nechala na lékaři 😉