Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ficekova
16. jan 2013

@didulka85 souhlasim!!! Pouze lekar muze zhodnotit zda bylo SAE v souvislosti s podanim leciva. SAE je i smrt!!!

ficekova
16. jan 2013

@teddylu samozrejme, syn se ted rozjel, kvuli pantenolu...lek na zaniceny krk - v pribalovem letaku je napsany jako nezadouci ucinek vyrazka, koprivka, svedeni. Bohuzel, patrala jsem po tom, az se rozjel...Ale bepanten na zadek mu nevadi. 😖

kaja73
16. jan 2013

@teddylu ale pri vakcinych casto nejdo o alergicke reakcie,ale o neschponost tela vylucit a spracovat toxiny z nej-nie kazde babo to dokaze-moj napr ani z pasty elmex nevie spracovat toxiny nieto este z vakcin 😝
A ked raz zareagujes zle na penicilin,tak ti ho uz nedaju,ale vakcinu ti davaju a nutia ta davat aj tak-vid nas pripad,ci mnoho dalsich-tu nikoho nezujima ze mas zle reakciie-zial.
Proste penicilin a ani ziadne ine alegeny nie su povinne. 😉

teddylu
16. jan 2013

@ficekova No ale Hexa je povinná né? Prevenar není,ten já ale už očkovala,tak se to musí doočkovat né? A myslíš že synflorix je lepší než Prevenar? Já už jsem z těch vakcín vyřízená 😠 😠 😠 . Kdyby malá neměla tu vyrážku,tak se sem ani nedostanu a lepší je se v tom nepitvat pro klid duše.

ficekova
16. jan 2013

@teddylu doockovat nemusis, ale nechci te nejak namlouvat, pisu pouze svuj nazor a svoje duvody. Je jedno jestli jeden nebo druhy, vakcina jako vakcina. Na necem se to pestovat musi. My mame EEtestem i laboratorne prokazanou drubez, takze nesmi mit nic co bylo pestovane na ni, taky na hovezim - ABKM atd.
Ano, souhlasim, sladka neznalost. Kdyz se nad tim zamyslim, taky bych radci nevedela. To si rikam, kdyz vidim ve zpravach deti v africe, kriminalitu atd atd. To si reknu, to je daleko a nepremyslim nad tim. Na svoje deti se ale divam denne. Ja jsem byla 2 mesice na diete pouze jehneci+ brambory. Kdyz se divas jak tvoje dite trpi, skrabe se, hnisaji mu loziska, tak oci privrit nemuzes. Kortikoidy jsou kratkodoba zalezitost a nic neresi. Ja jsem neskonale vdecna za tuto diskuzi. Zacala jsem resit ekzemy obou svych deti komplexne a funguje to.

teddylu
16. jan 2013

@kaja73 No jo,ale vakcínu Hexy prostě dát musím,tak co tu vlastně řešíme ☹ ? Mě šlo jen o to,že jí nechci dávat do ekzému,ale dát jí musím tak jako tak.

ficekova
16. jan 2013

@teddylu zeptej se doktorky na schema 2+1

kaja73
16. jan 2013

@teddylu ja tu uvediem dva pripady-
moj a jednej kamosky z MK-obe nase deti mali reakcie na vakciny vo forme ekzemu-ja som dala 2 krat vakciny-hexa plus prevenar-po prvej ekzem celotelovy na 7 den,po druhej uz do hodiny noha ako v ohni od ekzemu na treti den kravcal pod krkom a podkoleni-a to sme uz boli po prvej davke uplne stabilizovany,bez ekzemu -ved preto sme dalej ockovali-po tomto sme to dalej uz neriskovali a dalsie vakciny nema-ale stalo nas to rok diety,rok mazania detox....a maly sa ako tak zas stabilizoval a dnes ekzem vobec nema. 😉
kamosa dala aj tretiu davku a dodnes bojuju s ozaj zlym ekzemom-jej maly ma 3 a pol roka,tvaricku chrastavu,telicko bolave-dietuju,bojuju dodnes ozaj ako na fronte, 😢 -myslim ze aj my dat tu tretiu davku tak sme v kybli s ekzemom,ale my aj neurologicky-moj mal aj neuro komplikacie.
Prve dve davky vakcin nase deti znasali co sa tyky ekzemu rovnako-len my sme z toho uz snad vonku vyse roka-vakcinaciu sme zastavili o jednu davku vakcin skor ako oni.
Oni uz dnes tiez neockuju.

didulka85
16. jan 2013

@teddylu nic nemusis...

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Já se taky na své dítě dívám jako matka a chci pro ní to nejlepší,to je jasné 🙂 ! My ale od kožní zatím nemáme psáno že je to AE a malá se ani neškrábe,nesvědí jí to. Já jen chtěla najet na tu dietu,abych vysledovala co jí v mojem mlíce vadí,toť vše 😉 .
Dr Eleková ale přeci radí i po očkování proti vakcínu,kterou se dá očkování vyrušit a tělo se zbaví i všech látek z něho 🙂 !!!

ficekova
16. jan 2013

zlata stredni cesta, se rika...
A proc chces zacit s tak omezujici dietou, kdyz to nemas potvrzeny??? Neni to zbytecne?
Dcera se pouze skrabala od 3 mesicu, bez loziska. Ty se rozjely az 1,5 roce. Syn ma od narozeni loziska a neskrabe se. Zacal az pred mesicem po jecmenu...

teddylu
16. jan 2013

@ficekova No a co je to za schema? Ať u dr nejsem za blbce 😀 ! My už máme za sebou dvě Hexy a dva Prevenary.

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Dr mi napsala,že AE nemůže vyloučit 😖 ! Proto jsem to chtěla podchytit včas,kdyby to náhodou AE byl,aby se jí to ještě víc nerozjelo.

xmalij
16. jan 2013

@kaja73 teddylu..u nas stejny prubeh, ale vzdy 21. den po ockovani...posl.Hexa nejhorsi prubeh, pak jsme se dostali sem, diky bohu. Podruhe stejnou chybu neudelam...

Nemate nekdo prosim seznam vakcin, resp. nemoci a jejich mylniku nebo naopak logickych duvodu co stoji za to ockovat a co ne? Na jinem tematu tady na MK to bylo, ale uz davno.. ☹.

ficekova
16. jan 2013

@xmalij taky by se mi to hodilo

kaja73
16. jan 2013

@xmalij pod do sukromky o neockovani a pridaj sa do skupiny o neockovani-napis @prevenar ovi a prida ta do sukromky-ak tam nie si.
Do verejnej skupiny sa vies pridat aj sama-daj si fotoblogy a tam na lavo mas skupiny-vyber si ten zoznam skupin a tam najds aj neockovanie-pridaj sa a budes mat info.

filipb
16. jan 2013

@xmalij Ahoj, prepáč nečítla som si celú konverzáciu, iba v tvojej poslednej správe si písala, že po Hexa vakcíne ste dostali ekzém. Môj maličký tiež! Po prvom očkovaní iba troška a teraz po druhom - necelé 3 týždne sa mu to vyhodilo na celých líčkach ☹

xmalij
16. jan 2013

@kaja73 nekdo to tam dobre shrnul, hledam jeden prispevek...pristup tam mam, ale je to jako hledat jehlu v kupce sena.
@ficekova no jdu hledat,poslu ti to..snad

stanislava2
16. jan 2013

@januliku no k tým kortikoidom mali sme ich aj my pomohli na chvilu ale nakoniec uplne ekzémy vymizli ked som dcékru čo najmenej umývala.Ved take dieta sa nemá ako zašpinit.Synček ked sa narodil tiež začal mat take problémy a hned v začiatkoch som stopla kupanie a teraz ma 14 mesiacov a kožu má peknu.

xmalij
16. jan 2013

@filipb jj, poprve souhra asi vice faktoru..zuby, ockovani, teplota, prikrmy, plavani-dost teplo..vsechno v jednom mesici, dva mesice lecba a ok, pak dalsi davka..to same, posledni davka nejhorsi ekzem, z kteryho se hrabala dietou a pomoci Katky pul roku. Od 15. mesice odsouvame MMR, dr. nastesti souhlasi, ale ceka na kveten na KO u alergologa..tam to snad uhrajeme, ale tak jako tak asi narazime kvuli skolce.

teddylu
16. jan 2013

@didulka85
@kaja73
Holky ale když nenaočkuju,tak mi malou nevezmou do školky a tam aspoň v pěti letech jít musí. Já nemám třeba babičku,která by jí hlídala. Dr mi ale nepodepíše že je naočkovaná,když to tak nebude. Já jak jsem psala nevím na 100% že máme AE,má vyrážku ale ta jí nesvědí,tak to může být cokoliv. Jen jsem chtěla aby byla do očkování čistá,proto zkouším tu dietu.

kaja73
16. jan 2013

@teddylu inak mojho ekzem vobec nesvrbel aj ked ho mal po celom tele -on sa neskriabal v podstate nikdy.
neviem ake mate zakony u vas,ale aj u nas strasia nevzatim do skolky a pritom to tak podla zakona nie je-mozno si to treba overit ako je to ozaj podla zakona aj u vas.

brambie
16. jan 2013

@ask juuu tak presne takto som to dnes robila ja. ale nie som si ista, odstriekavas to vzdy do toho isteho pohara a skladujes ho v chladnicke alebo jak ? neviem ako dlho to takto vydrzim lebo sa mi podarilo odstriekat za cely den iba 120 ml ale budem sa snazit. o to viac ked som videla, jak to malej velmi chutilo.

ask
16. jan 2013

@brambie Mari sa mi ze som niekde citala ze spravne by sa malo zakazdym odstriekane mliecko zvlast schladit a az potom prilievat do jedneho poharika,.....ale priznavam ze tak nerobim...odstriekavam rovno do jedneho a skladujem v chladnicke. 120 je uplne super! Mne sa niekedy nepodari ani tolko-vtedy pridavam do hotovej kase napr jablkovu vyzivu. Ja prikrmujem az od ukonceneho 6steho....a babrem sa s tym teda uz cez 3 mesiace 😅 Niezeby ma to extra bavilo, ale ked viem ze je to pre neho dobre...uvidis, v zivote este velakrat budeme pre deti robievat veci do ktorych sa nam velmi nechce 😉

januliku
16. jan 2013

@stanislava2 A ako casto ste sa kupali ? Ja mam pocit aj sama na sebe, ze teraz v zime je nejaka horsia ta voda, tiez sa musim viac kremovat.

xmalij
16. jan 2013

@ask jestli si to dobre vybavuju, tak dve hod chladnout,slejvat vychlazene, v lednicce uchovavat max 24 h a v mrazaku 3mesice. To slejvani zchladleho je podle me dulezite, at neprijde MM o cenny latky v nem obsazene a nedelas to zbytecne 😉.

ask
16. jan 2013

@xmalij 😅 Ja viem, tak nejak som to citala... 😅 No priznavam ze v domacnosti kde obhanam dvoch pubisov a stoplika -mam ho teraz vecsinou najcastejsie zaveseneho na teplakoch-aj pri odstriekavani 🙂 som rada ze to stiham cvrknut aj neschladene do toho jedneho poharika. Inak 24h dodrzujem, do mrazaka sa mi podari nazbierat malokedy ☹ Vzdy vecer to spotrebujeme. Myslim ze to schladzovanie pred zlievanim bolo uvadzane pre maminky co chceli darovat mlieko do mliecnej banky, pre vlastnu okamzitu spotrebu to snad nemusim az tak......ci radsej ano? 😕

xmalij
16. jan 2013

@ask jejda to ti nepovim..ja mela darovat, tak mozna odsud si to pamatuju. Ale jinak neporadim, dost jsem mrazila, drzela se toho postupu, jenze pak vyhazovala, protoze mlika bylo i po trech mes.dostatek, tak to byla akorat zbytecna prace.

ask
16. jan 2013

@xmalij Wav, tak to je super a dokedy si kojila? Ja som predtym dcerku odkojila az do troch rokov, ale tento cvrcek si od zaciatku tak pomenej taha a uz mam aj skoro 40 tak toho mliecka je bohuzial len tak-tak 😖