Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
19. nov 2012

@martinka1981 chjo, ktera? Co zase zuby nebo ryma za dvermi??
Jdeme do bazenu navecer, dlouho dlouho jsme si nechali zajit chut, tak snad kuze zvladne napor chloru...

bubu100
19. nov 2012

Dobry den, syncek ma 20 mesiacov, a od 2 mesiacov ma ekzem. Po vsetkom tom trapeni a natierani ma konecne krasnu pokozku. Vyskusali sme homeopatiu, ktora malemu zabrala. Masticky nezaberaju treba precistit organizmus, hlavne pecen. Pecen nestiha pracovat a tak sa zbavuje toxinov cez pokozku.

luthien.k
19. nov 2012

@bibistec nedivím se, že po Protopicu je to lepší, ale Protopic je něco, co bych svému dítěti na kůži nikdy nedala, protože jako vedlejší účinek je možný vznik rakoviny. Ony tyto imunomodulační masti zasahují přímo do imunitních dějů...

katyxq
19. nov 2012

@bibistec Protopic je imunomodulant - takže žádný zázrak bez negativních účinků se nekoná, dětem do dvou by se vůbec neměl mazat, je tam riziko rakoviny, navíc není používaný tak dlouho jako kortikoidy, takže účinky nejsou zas tak dobře zmapovány.

martinka1981
19. nov 2012

@xmalij praveže nevyzera že by niečo malo byť z tychto veci 😝 nema už ani sopel,zuby ma vonku všetky-teraz momentalne. Ja neviem 😖
Tak držim palce nech vam voda neubliži 😉

vrtulka81
19. nov 2012

@xmalij já už se nedím ničemu,stejně jak dojedeme z nemocnice budeme dodržovat jídelníček ala luthien a tablety hooooodně omezíme

solinkarka
20. nov 2012

Ahojte...maly ma stale ekzem a kozna nam povedala ze mu nemam davat jablka, hrusky, broskyne, orechy atd....ze to su velke alergenny...som ostala prekvapena ze aj taketo ovocie??? 😕 😕

kinclova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinclova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inguna
21. nov 2012

Ja bojujem s ekzémom celý život. Ako dieťa som ho mala do 13 rokov v záhyboch. Potom som bola 3 týždne v Chorvátsku a bolo nielen po ekzéme ale aj po silnej astme. Od vtedy som nepoznala žiadne maste ani lieky na alergiu a to až dokiaľ som neporodila svoje prvé dieťa. Po pôrode sa mi urobil na ruke ekzém. Trápila som sa 3 roky, išla k moru a bolo po ekzéme. Porodila som druhé dieťa. Zasa sa mi urobil na ruke /dlani/ ekzém a už prišla aj alergia. Zasa som bola pri mori a mám pokoj. Už nekašlem, a ekzém zmizol, nie síce úplne, ale aspoň už nemám ruku ako starena. Môj syn mal novonarodenecký ekzém do roka. Mastili sme mastičkami od lekárky a potom indulónov. Keď mu zmizol, prestala som ho mastiť, a dodnes nepoužívame žiadnu masť, ani indulónu. Dcéra mala ekzém v záhyboch, mastili sme saliciovou masťou /na premastenie/ a aj indulonou. More opäť pomohlo.
Podľa mňa je najúčinnejšie more. Boli sme v stredozemnom mori, a vyliečilo nás. Síce je dovolenka nákladná, ale som si povedala, že budem šetriť, a na dovolenku dám peniažky, aby sme boli všetci zdraví.

wanilla147
21. nov 2012

@lelask Ahoj, ja prave uz asi treti tyzden pijem caj nimba..po vysadeni HA sa mi akne dost zhorsilo a hladam prirodne sposoby, ako sa toho zbavit...ale zatial je to len horsie.. :( neviem...ty ho pijes? vidis vysledky? kedy sa to zacne zlepsovat? ja to vyhadzanie pripisujem cisteniu...len nech sa to uz konecne zlepsi...

katyxq
22. nov 2012

@solinkarka Alergenem může být jákákoliv potravina, jsou i alergici na rýži, dýni atd.
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

dzumaxx1
24. nov 2012

@pipisek Ahjte, tak ja mám už druhé dieťa narodené s atopickým ekzemom, ktorý zdedili po mne. Obe majú suchú červenú svrbiacu pokožku miestami až drsnú a môžem takisto dodať, že ten striedajúci kúpel zo zemiakového škrobu a otrúb za 2 mesiace krasne pomohol, len to naozaj netreba flákať. Pri staršej sme potom prešli na Balneum hermal plus a biodermu atoderm krém a už máme vdaka bohu 3 roky pokoj.

endlessblue
24. nov 2012

Holky, můžete poradit? Malý je ekzematik. Jeho stav mezi 2 měsícem a 1 rokem byl celkem šílený, teď po létě se to krásně stabilizovalo. Už má po těle jen pár flíčků (krk a kolem pusinky). Je mu teď 15 měsíců.

To, na co se chci zeptat, je. Starší dcerce se právě vysévají neštovice 😒 S největší pravděpodobností je tudíž chytí i malej. Co můžu čekat u exematika za komplikace? Izolovat je od sebe nemůžu 🙄

viktorkaja
25. nov 2012

@endlessblue syn je také atopik a neštovice měl loni v únoru. Měla jsem z toho dost strach jestli se nebude škrábat a proběhlo to naprosto v pohodě. Obličej jsme mazali genciánou a tělo Imazolem.

tehulka2011
25. nov 2012

Ahojte, mozno ste uz poculi o kreme SKIN CAP...
Ja som mala tiez ekzem a tesne predtym, ako sa mi ho podarilo zbavit (nasla som ten "svoj" alergen a vylucila ho), som si kupila krem SKIN CAP 50g za vyse 17 eur. Pouzila som ho asi 2 krat a mam ho na predaj za 12€, v cene je doporucene postovne. Je pouzitelny do marca 2015.

datela
27. nov 2012

@xmalij Jéééééééééééééé,stráááášně moc gratuluju k miminečku!Teď jsem si toho všimla 🙂))

datela
27. nov 2012

Jinak ,maminky,kdyby měl někdo zájem o Biodermu,tak mám na bazárku.Byla bych ráda,kdyby byla k užitku.Však kukněte.Jinak dnes testujeme vajíčka,tak jsem zvědavá,jak to dopadne.U vajíček a soji zatím nevím jak jsme.Jinak se zdá,že zatím vše tolerujeme.Kromě mrkve,petržele,celeru,dýně,dráždivé zeleniny a ovoce,kakaa,jablek,hrušek,konzervantů,kyseliny citrónové,kyseliny askorbové,sojového lecitinu,karobu,....No a hlavním problémem zůstává stále ta proklatá rýže!Ale naštěstí nežijeme v Asii,kde je hlavním zdrojem potravy.Uuuf 😖 !

katyxq
27. nov 2012

@datela Uff, vy teda máte slušnou sbírku - já poněkud polevila ☹ a teď samozřejmě nevím, po čem byla reakce ve střevech, jestli sezam nebo celer, nebo oboje, zkusila jsem domácí kožní test a ani po jednom nic, chjo, každopádně ta alergická reakce v trávicí soustavě byla spožděná, tak o 2-3dny.

datela
27. nov 2012

@katyxq Vůbec neměj špatné svědomí.Já jsem musela taky polevit,protože bych se za chvilku ztratila.A nemá třeba průjem kvůli zoubkům?Jinak ta naše sbírka alergenů je už fakt suprovní.Jednu dobu jsem musela být jen na jáhlech,krutím a králičím mase ,slunečnicovém oleji,Floře,brokolici,bramborech a pohance.Takhle asi 3 měsíce 😖 A jaké to teď máte?Dává taťka pořád malé olizovat šlehačku z kávy 😀 ?

katyxq
27. nov 2012

@datela Což o to, průjem bych i na zuby svedla, nadýmání možná taky, ale hleny a nitky krve ne ☹. Jinak manžel už se drží (colu by jí ochutnávat dávat nemusel, ale naštěstí to nedělá často, asi jsme našli kompromis mezi jeho potřebou dát jí ochutnat všecko a tím, že já bych jí nedávala ani ochutnat nic nezdravého).

ficekova
27. nov 2012

Dnesni navsteva na alergologii: Sarince delaly prick testy. Pozitivni vsechno rostouci, ale hlavne peri, roztoce a kocka. Tak uvidime co nas ceka z jara 😅 . Mareckovi brali krev na testy. Dr. trefila zilu napoprve, chudacek malej, alespon ho moc netrapila. Pak se mne teda ptala co otestujeme. Rika: Lepek nema cenu testovat, neni exponovany, ale muzeme otestovat psenicnou mouku??? Asi jsem to jenom nespravne pochopila 😉

datela
27. nov 2012

@katyxq Jej,tak to jo ☹ No,u nás celer i sezam jsou dost agresivní.Koupila jsem si totiž špaldové chlebíčky a tam byl sezam.Začal mít bolení a já jsem si říkala,že by ta špaldovka?Pak jsem zkusila zvlášť jen špaldovou mouku a v pohodě.No a pak jsem si koupila špaldové kafe,kde je cikorka a též problém.Nakonec jsem zjistila,že čekanka je sestra celeru,tak jsem to hned vyřadila.Ono je to strašně těžké hledat,protože já mám tak blbou povahu,že vždy si myslím,když příjde reakce,že je to nějaký ten hlavní alergen.Lepek,mléko,soja,...a na ty přidané látky nehledím a ono je to chyba.Ale na to jsem přišla až před 3 týdny.Ty ostatní věci,do kterých bychom to neřekly,jsou taky dobře zákeřné a ono to pak mate.Já jsem si taky tak zvykla na zdravou stravu,že si neumím ani představit jíst něco jiného.A jsem ráda,že náš chlapeček je zvyklý na nedochucované jídla.Miluje pohankovou kaši(jen pohanka lámalka a voda) a jakmile mu jen dám do ní banán,tak už to prská ven.Nemá rád cukr a jakékoliv sladké.Což je super,protože jak vidím některé děti,jak mají černé zoubky...Ajajaj!A co druhé miminečko?Přeji,ať se brzy zadaří!

datela
27. nov 2012

@ficekova Děkuji za palec nahoru 🙂 No,to co píšeš,mě vůbec nepřekvapuje.Někteří lékaři jsou dobré jelita.Já když jsem přišla k lékaři,že mám podezření na alergii na kravské mléko,tak mi řekl,že přes kojení to není možné?!Připadala jsem si jako idiot na entou.Od té doby se držím pravidla:,,Důvěřuj,ale prověřuj.Co si sám nezjistíš,nemáš." 😀

ficekova
27. nov 2012

@datela Plne souhlasim. Kdybych nenarazila na tyto stranky a hlavne na Luthien.k, nevim co by s chudackem ted bylo. Tim Vam holky chci vsem moc podekovat. Díííííky 🙂

datela
27. nov 2012

@ficekova Je dobré,když je někdo,kdo pomůže.Aspoň to zahřeje u srdíčka,že člověk na to není sám.I když bych všem přála,aby takové nemoci neexistovaly.Ale vždy si říkám,že jsou milionkrát horší věci,než alergie a ekzém.Zlatá alergie proti jiným nemocem.Raději vezmu stokrát alergii než jinou nemoc.Dívala jsem se,že Mareček je dobře rostlý chlapík 🙂 Aspoň nejsme sami přerostlí 😀

katyxq
27. nov 2012

@datela Sladký u nás taky moc nefrčí. A miminko bude asi kdovíkdy, já nemám ještě ani MS (zdá se, že na mě kojení jako poměrně spolehlivá antikoncepce funguje), ale Koník jaksi nemá možnost necháváme tomu volný průběh a následků se nebojíme 😀.
@ficekova k tomu lepku a pšenici - lepek je jen jednou z bílkovin pšenice (a je taky v ječmeni a žitu) reakce na lepek - celiakie není v přímém smyslu alergie, ale může být alergie na jiné bílkoviny pšenice 😉. Nicméné to nic nemění na tom, že ty testy na potravinové alergeny nejsou nijak zvlásť spolehlivé (krevní na max. 50%).

ficekova
27. nov 2012

@katyxq tak jsem to asi opravdu zle pochopila 😎 Necekam, ze nam vysledky neco reknou. Spis mne zajimaji imunoglobuliny. Dcera mela pokazde mleko negativni, ale reagovala na 100%.

datela
27. nov 2012

@katyxq Já jsem to taky špatně pochopila.Vím totiž,že někteří lidé mají nesnášenlivost pšenice a ostatní obiloviny jsou dobré.Pšenice je hodně agresivní a proto se ji vyhýbám.Už ani nevím,jak chutná křupavý rohlíček s máslem a horkým kakaem ☹ Ten jsem měla naposled v porodnici.A to už je 13 měsíců.Já právě taky MS nemám a docela by mě zajímalo,kde je ta hranice četnosti kojení,aby k ní došlo a mohla maminka otěhotnět?

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz