Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tinka_21
17. feb 2013

Drahé mamičky... prišla som si po radu... môže mať atopický ekzém už bábätko, ktoré je plne kojené? Dočítala som sa totiž, že sa to objavuje až keď dieťatko prejde na tuhú stravu a príkrmy... no mojej dcérke sa objavilo niečo na tváričke, detská lekárka to len tak ledabolo pozrela (musíme si nájsť druhú...) a nakoniec sme to riešili s tetami v lekárni, ako malej pomôcť. ďakujem

martinka1981
17. feb 2013

@tinka_21 može samozrejme ale na diagnozu AE je ešte asi skoro a treba navštiviť kožneho 😖
moja mladšia bola od malinka na mojom mlieku,občas prikrmena UM HA a v podstate sme mali problem s kožičkou od narodenia ☹
mate v rodine alergie,exem, astmu?

luthien.k
17. feb 2013

@tinka_21 v tomto věku je běžné, že se objeví různé kožní projevy, které vůbec nemusí s atopií souviset. To nechť zhodnotí kožní lékař 😉

luthien.k
17. feb 2013

@solinkarka proto radím - vše nové testovat na malém kousku zdravé kůže, může to být alergická reakce na některou složku toho přípravku,

solinkarka
17. feb 2013

@luthien.k vidis to ma nenapadlo, ja krava ☹

solinkarka
17. feb 2013

@martinka1981 nam vzdy namiesaju jednu bielu a jednu hnedu...a namiesto tej bielej nam namiesali tuto...tiez biela ale ine zlozenie ma

martinka1981
17. feb 2013

@solinkarka len neviem načo vam to menili ked vam ta biela ,tipujem kys.mliečna, vyhovovala 😖

solinkarka
17. feb 2013

@martinka1981 vyjadrila sa tak ze aby nemal stale tu istu 😝 ale uz je v kosi 😅

martinka1981
17. feb 2013

@solinkarka 😖 však sa jej to fajne podarilo no. akurat problemy narobila 😝 Mudra

solinkarka
17. feb 2013

@martinka1981 inak aj hnedu nam dala inu, tu sa mu aj bojim dat 😔

martinka1981
17. feb 2013

@solinkarka ☹ ☹

abbie
17. feb 2013

@nini13 a ako ste to riesili? da sa s tym nieco robit? teraz sme na eliminacnej diete, ale stale si trie ocka a niekedy aj nos ...

nini13
18. feb 2013

@abbie kozna mi chcela dat nejake kvapky, ani neviem nazov hned som ich odmietla...maly to ma od 4 mesiacov, teraz ma 2,5 roka. Neviem co sa s tym da robit, to je skratka prejav tej ich alergie...

tinka_21
18. feb 2013

@martinka1981 detská lekárka ma totiž akurát tak obvinila že jem hento a tamto a čo používam na pranie... podotýkam, že naozaj sa vyhýbam všetkým možným alergénom... vôbec sa neobťažovala zaoberať sa tým, čo to má na tváričke...Obaja sme totiž alergici, plus priateľov brat trpí aj na atopický ekzém. "Diagnózu" určili tety v lekárni po tom, čo tam moja mamina chodila s foťákom ukazovať ako vyzerajú tie vyrážky (dcérka má ešte len 2 mesiace). Vyskúšali sme asi 4 mastičky, zabrala až posledná a povedali, že to teda vyzerá na AE. Tak ja len či ej to vôbec možné v takom skorom veku....

talcik111
18. feb 2013

@tinka_21 ahoj, moj maly je plne kojeny , teraz ma 4 mesiace a atopicky ekzem ma od 2 mesiaca. takze ano moze mat.

talcik111
18. feb 2013

@tinka_21 nam zabera taninova masticka. tou natierame dva krat denne. dva krat sme uz museli pouzir kortikoidy pretoze to bolo zhorsene. ale uz si z toho nic nerobim. raz sa mu to vyhodi na dva dni skarede, potom dva tyzdne nic. je to ako na hojdacke uz dva mesiace. musime vydrzat, doktorka povedala ze z toho musi vyrast ziadne zazracne masticky nato neexistuju.

tinka_21
18. feb 2013

@talcik111 ahoj, ďakujem... takže vravíš, že sa nedá nič proti tomu robiť... a s čím súvisí že je to raz horšie raz lepšie, môže to súvisieť aj s tým čo zjem? Dcérka to mala zatiaľ len raz ale trvalo 3 týždne kým to zmizlo... teraz však už zas vidím že sa jej dačo začína

katyxq
18. feb 2013

@talcik111 a @tinka_21 Možné to je, moje malá měla ekzém cca od měsíce věku (ale na kožní jsme pro diagnozu nemuseli, vypadalo to stejně jako můj ekzém) plus měla i střevní potíže - nám pomohlo http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... a rady @luthien.k tady na fóru - mimochodem díky bezmléčné dietě jsem se ekzému zbavila nakonec i já (a pár dalších menších nespecifických problému jako únava, zácpa, bolesti hlavy)

tinka_21
18. feb 2013

@katyxq a môžem sa spýtať, aké tráviace problémy mala? Pretože našu malú tiež trápi bruško... stolicu máva väčšinou raz za deň, no keď ju nemá, na druhý deň nás vždy čaká "bomba" do plienky, akoby až hnačka...

katyxq
18. feb 2013

@tinka_21 koliky, řídká stolice (dle dr. oK, ale pak při dietě byla hustší, takže to OK nebylo), někdy zelená stolice, později hleny a ntky krve, průjmy

talcik111
18. feb 2013

@tinka_21 mne kozna povedala, ze vsetky tie masticky len ekzem potlacajj a neliecia. Z ekzemu sa neda uplne vyliecit, iba ak z neho dieta vyrastie. Vraj az 90% deti z toho vyrastie do troch rokov veku. Mne vraveli, ze je to alergia na potraviny avsak u nas to tak nieje. U nas sa ekzem vyhodi ked sa maly spoti. Vyhodi sa na chrbatiku a potom prejde na cele telo. Cca o dva dni to je prec. Akirar v tych dnoch ho to srbi a nespi mi v noci. Hlavne treba premastovat.

martinka1981
18. feb 2013

@tinka_21 treba prečitať odkaz čo dala katyxq ,tam sa vela veci dozvieš. rodinnu zaťaž mate ,takže je možne že mala bude mať AE ale da sa to zvladnuť pomocou diety a inych opatreni 😉

marketa97
18. feb 2013

@katyxq tak se to potvrdilo, po nasazení Nutrilonu AC zhrublé červené tváře zmizely i krupička na nožičkách a ručičkách. Bohužel malé mlíčko vůbec nechutná, pije ho opravdu po malých dávkách (někdy 30ml, někdy 60ml) za chvilku má zase hlad a tak zase trochu upije, ale mísí se jí natrávené mlíko s čerstvým a pak mi blinká, nedá si ale říct a větší dávku najednou vypije málokdy. S tím jsme u sunaru problém neměli, ten jí opravdu chutnal. Navíc je od té doby co jsme na Nutrilon přešly podrážděná, nespokojená, je vidět prostě že jí to nejede. Tak nevím co s ní? Malej mi tenkrát nutrilon AC pil úplně bezproblémů, tak jsem to řešit nikdy nemusela.

katyxq
18. feb 2013

@marketa97 jej, tak s tím moc neporadím (neb kojím a držím dietu taky), ono je díky naštěpení bílkovin takové hnusné (na piksle píšou nahořklé, já bych to spíš popsala jako syrečkovité), snad jen vydržet, zvykne si - a nebo holt vydržet nějakou dobru s ekzémem a přejít znovana AC postupně, smiíchat Sunar s troškou AC a postupně podíl AC zvyšovat, tak si navykne na tu chuť pomalu.

marketa97
18. feb 2013

@katyxq i tak ti děkuji za odpověď 🙂 no vracet to zpátky nebudu, holt si bude muset zvyknout, když se to nezlepší tak to ještě zkonzultuju s dr. ale stejně si asi moc nepomůžu. No každopádně za chvíli bude moct první příkrmy, tak pomalinku začneme a uvidíme, třeba se to tím srovná 🙂

myska183
18. feb 2013

baby tam my sme zajtra objednane k inej pani doktorke, hadam na to da nieco ine, co pomoze. inak uz par dni natierame licka i pliecka tou biodermou atoderm pp baume a pliecka mame menej drsne a co sa tvaricky tyka s tou je to stale rovnake...... dakujem za radu

zvalentova
19. feb 2013

ahoj vespolek, po 2 měsících diety se ekzém výrazně zlepšil a tak se pomalu začnu vracet k zavádění nových potravin.
Už 3x jsem dala bílý jogurt bez zhoršení. Mohu tomu věřit? Je reálné, že bych mohla od roka přejít na UM bez HA varianty?
A ještě dotaz. Nevíte jak/čím nahradit vejce? zatím to vypadá na 90% alergii a ráda bych k prvním narozeninám udělala nepečený dort. Jen ho umím s piškoty a nevím jak ho udělat jinak ☹

abbie
19. feb 2013

Ahoj, preco chces prejst na obycajne UM bez HA? Ja vajce nahradzam Hraskou http://www.nanacelia.sk/nanacelia/eshop/10-1-Va...
kupis vo vsetkych BIO obchodoch

terezka312
19. feb 2013

Ahoj chtěla bych poprosit o radu. Syn má ASI atopický exem, má ho jen na tvářích, je hrubý, vystouplý, červený. Byli jsme na kožním, doktorka předepsala Fucicort kortikoidy s antibiotiky, prý to u má asi i s infekcí. Krém samozřejmě zabral a do týdne byly tváře čisté. Jenže po vysazení jsme tam, kde jsme byly. Vyskákalo to stejné na stejném místě. Každopádně doktorka ve mně nevzbudila důvěru, i když chvilku si zahrávala s myšlenkou plísně, tak ani neudělala stěry, a tak. Nemáte někdo tip na kožní v Praze případně blízkém okolí, která by byla schopná a neléčila hned kortikoidy? Jestli to tedy není utopie 😅 Moc děkuju za rady!

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz