Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

blandik
28. mar 2011

@mima3 - my jsme taky velmi dlouho myli jen vodou hlavu, pak jsme začali s konopným šamponem a pak bubchenem, ale jelikož malý stávkuje s mytím hlavy, tak opět jen oplachujeme vodou a nemám pocit, že by to vadilo, vlásky jsou čísté a má jich hodně...jinak si myslím, že 1x týdně umýt vlasy šampónem je plně dostačující, pokud ne jen vodou...

blandik
28. mar 2011

@kristinagregorova - v tomto věku je důvodem vzniku ekzémů z 95% strava, vliv může mít strava přecházejí i přes mateřské mléko a velmi častá je alergie na bílkoviny kravského mléka, které může přecházet i do MM. Takže potřebujeme vědět, jestli malého plně kojíš, jestli už dostává nějaké příkrmy, jestli jsi měnila kosmetiku a taky to vše dát do časové souvislosti, tedy kdy se mu objevil ekzém, kdy jsi zavedla nějaké příkrmy...pak se dá od toho odrazit, někde na předcházejících stránkách je odkaz na fotoblog kamyzka, je tam několik článku o atopickém ekzému. Takže primární je vychytat příčinu, jen kosmetika to asi nespraví..

blandik
28. mar 2011

@lucinenka001 - ono u toho testování nových potravin je třeba sledovat i stolici, nemusí se vždy projevit vliv ekzémem, pokud budeš mít podezření, že po nové potravině je stolice jakoby průjmovitá, měkčí, horší kvalita - u našeho to byla nažloutlá stolice s kyselým zápachem, pak většinou byl i oštípaný zadeček...tak bych to potravinu nedávala dále...Ten žloutek bych zkusila v tom bramboru, jak píšeš, když mu napřímo nechutná...ale byla bych více opatrná, když ho druhý den odmítl...a ten banán, po malých kouscích, asi jako u všeho - první den jen třeba malinký kousíček do pusy, druhý den víc až se za týden dostaneš třeba na celý banán..

jajinka27
28. mar 2011

Ahoj holky,

nezvládnu dočíst 250 stran 😅 syn má taky atopický ekzem, potvrzený až vloni v létě po neštovicích, dřív měl náznaky pod kolínky ale po neštovicích se mu ro rozjelo na zadečku a pod koleny :( teď je ve fázi kdy má červený zadeček opět, nohy suché a to dost a objevilo se mu to i na ramínkách ☹ mudra nam dala kortikoidy a různé masti, doporučila změnit prací prášek, což jsem udělala a ón se chudák osypal celej, ufff
na jídlo jsem reakci nezpozorovala, tak nevím čím by to mohlo být a jak mu pomoct

tunylyk
28. mar 2011

ahojte,tak dnes nam zmenili lieciky,zrusili denerel,nariadili zirtec,inak mastit nadalej,bkm nepotvrdena,mozme jogurtiky,no najvacsiu pliagu nam udajne robia roztoce 😝 po prvej noci u nasich,to nespinkal maly vo svojej postielke,rucicky horeli ☹

mima3
28. mar 2011

@lucinenka001 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, skúsim teda ten bubchen, videla som, že je aj malé balenie, tak najprv kúpim to. ja aj tak malého nekúpem každý deň, ale cca každý tretí - podľa odporúčaní a vlásky mu najprv budem umývať 1 x do týždňa, tak uvidím, čo to spraví. všetko dobré prajem.

mima3
28. mar 2011

@blandik dík moc, spravím ako píšeš - 1 x týždenne a uvidím, čo to spraví.

bianka234
28. mar 2011

@kazdovci pozrela som fotku, no čo ti na to poviem, poznám to. my sme držali elim.dietu skoro 3 mesiace a bezvýsledne, tým ťa nnechcem plašiť, je to už pomaly rok čo sme ju skočili a ja si doteraz darmo hlavu lámem čo mu vlastne vadí a čerstvé krvné testy ma v tom len ďalej utvrdili že si ju budem lámať asi zbytočne, pretože malý má všetko negatívne, a to jej aler.robila testy nie na 10 vecí ale 20.
Tak som sa baby moje rozhodla že idem s malým do Trávnice a hotovo.

Luthien.k želám zdravie pre celú rodinku, gratulujem

korkusa
29. mar 2011

Ahoj blandik nezmenila som praci prasok.Drobec mal aj licka cervene.dala som mu fenistil a uz to ma lepsie.Asi to bola nejaka alergicka reakcia ale bohuzial neviem na co.Nic nove nepapal a ani ten prasok som nezmenila.

kazdovci
29. mar 2011

@bianka234 no aj ja mam taky pocit, aj kam.zyk mi na zaklade fotiek povedala ze ocividne bol stret s alergenom nedavno a to uz vyse tyzdna jedla iba ryzu, sinlac kasu a neocate mlieko...tak bude nieco z toho alebo je problem nie v strave....my sa chystame do podhajskej na velku noc, uvidime ako zareaguje...

modra1
29. mar 2011

@kazdovci sinlac papala dávnejšie alebo tesne pred tým ako sa jej spravil taký ekzém? Sinlac obsahuje karob, pre alergikov na sóju potenciálny alergén (možnosť skríženej alergie).

kazdovci
29. mar 2011

@modra1 sinlac az potom co zacala reagovat na mliecne kase a nutrilon HA, popri ryzovej sa mi to zdalo ako vhodna obmena a kym sme cakali na neocate, tak som jej to zarabala rieducke do flase, a uz aj kam.zyk mi pisala ze to moze byt problem tak sme to od vcera skusili vysadit....juuuj ja sa tak snazim ze az robim chyby..

luthien.k
29. mar 2011

Ahoj holky, děkuju @kam.zyk a @aleachim za poskytování zpravodajských služeb 😀 a všem ostatním za gratulace, jmenovitě to asi bohužel nezvládnu, snad se na mě nebudete zlobit 🙂
Matýsek dal mamince docela zabrat a potvrdilo se, že každý porod může být opravdu naprosto odlišný, ale máme to zdárně za sebou, já jsem v pořádku, Matýsek má bohužel kombinaci tříselné a vodní kýly (což se dnes na UTZ potvrdilo) a tak nás brzy čeká operace. Jestli s tím máte některá zkušenost, tak se ozvěte.
Jinak jsem prolétla, jak si hezky vzájemně radíte, tak jsem ráda, já zatím nevím, jak budu v tomto směru fungovat, to se ukáže, až dorazíme domů 🙂

modra1
29. mar 2011

@luthien.k ahoj 🙂, všetky sa tešíme, že je už chlapček na svete. Teraz mu budeme držať palce, aby všeto zvládol. Nerob si starosti, blandik tu za tebe zaskakuje naozaj skvele a odborne, pekne si oddýchni a venuj sa malému. Ohľadne totho problému asi bude lepšie založiť tému alebo otázku, ale keďže máš prístup na internet, iste aj sama niečo nájdeš. Držte sa 😉

luthien.k
29. mar 2011

@modra1, děkuji, témata tu o tom jsou, vesměs pozitivní věci, jakože to probíhá dobře - operace a tak - ale to víš, stejně se hrozně bojím... ☹

modra1
29. mar 2011

@kazdovci Nerobíš chyby, naopak, snažíš sa čo najviac jej pomôcť a to je skvelé, nikto iný to nerobí lepšie. O karobe v súvislosti so sójou som čítala len nedávno, iba to podávam ďalej. Síce je to málo pravdepodobné, ale vidíš, môže sa stať.

modra1
29. mar 2011

@luthien.k to je predsa pochopiteľné, strach je (pre mňa) to najťažšie na materstve. Určite vyberiete dobrých odborníkov a potom už zostane len sa nich spoľahnúť, a ak je prognóza taká ako píšeš, tak to bude dobré 😉

kam.zyk
29. mar 2011

@luthien.k koukala jsem se na Matese - 6.dům Býk - vládce 3.dům, Venuše a její aspektace - tohle (kýla) jsou jen počáteční problémy, které jsou jednorázové a brzy se vyřeší ku spokojenosti obou (operace dopadne v pohodě). Co tam ale je, je atopie, s kterou si poradíš - možnost reakcí na potraviny a posléze inhalační alergie. Ale s tím už přece umíme pracovat 🙂 Jinak se mi horoskop kluka dost líbí, Saturnské vědro, Venuše regent horoskopu...hmmm...celej táta! 🙂

kazdovci
29. mar 2011

@modra1 dakujem za podporu, miestami som z toho na dne..aj ked viem, ze su aj vacsie problemy s ktorymi bojuju ine maminky a deticky...verim, ze tento boj zvladneme, ale niekedy sa neubranim pochybnostiam najma ked sa stav uuplne neocakavane a bez nejako zjavneho popudu zhorsi...este raz vam vsetkym dakujem!

kam.zyk
29. mar 2011

Dotaz na slovenské maminky: je na SK k sehnání Greposept?

lucinenka001
29. mar 2011

@kam.zyk

Ahoj kam-zyk 🙂.

Myslis tieto kvapky? Dala som si to cez google 😉

http://rtj-group.prirodni-leciva.cz/greposept-k...

lucinenka001
29. mar 2011

@luthien.k

Ahojky 2-nasobna mamina 🙂
Ostala som hrozne sokovana spravou, ktoru som si precitala. Hrozne ma to mrzi. Bud silna prosim, hoci viem, ze je to tazke. Male telicko musi od zaciatku takto bojovat. Je to nespravodlive vsetko na tom svete.
☹ Drzte sa prosim.

anduca
29. mar 2011

@luthien.k
ahoj!
žiaľ, poradiť ti neviem, ale držím palce, aby operácia prebehla v poriadku! určite bude všetko o.k.!

kam.zyk
29. mar 2011

@lucinenka001 perfektní, díky, potřebuju to totiž někomu z SK naordinovat 🙂

kaja73
29. mar 2011

@kam.zyk V lekarnach je Citrovital alebo Citrogrep.Ale najsilnejsi je Citricidal od vas z ceskeho centra regenerace.Ten je bombový -je to jediny patentovany vyrobok-este vlastne aj GSE,ale ten je o plovicu slabši.Ide o aktivovane formy vytažkov-teda s ovela silnejsim učinkom,aj ked pomer grep.jadierok može byt rovnaky ako pri ostanych,No tie nie su aktivovane. 🙂 Odporučim objednat si ten z Ciech a zatial to prekryt niečim bežnym- Citrovital,citrogrep-z lekarne.

lucinenka001
29. mar 2011

@kam.zyk

Kam-zyk, potrebujes ich kupit??? Alebo co konkretne?

bianka234
29. mar 2011

@kazdovci no to som zvedavá ako sa tam budete mať potom sem hoď info alebo mi napíš do IP, ja chcem ísť trošku neskôr, povedala si si sama termín, alebo ti dali do poradia?

ludmilabb
29. mar 2011

@blandik dnes som kupila Ichtyo care pastu, natrela som ju a myslim ze jej nevadi, podobne zlozenie ako Vitella, len mne kozna povedala ze jej ju mam davt len na vecer lebo reaguje na slnko ci co 😖 len natriet lica na noc ked sa Sofia dvakrat zvrtne na posteli a ma to hned zotrete je malo efektivne ale najviac jej pomaha takato pasta, ked som pouzila nieco mastne tak to sa skoro vzdy zhorsilo..ked ona to ma suche ale s pupikami, teraz sa chvalabohu zapal zmiernil 🙂

ja dcerku nesamponujem aj ked ona by sa rada, kedze vidi mna ako si davam sampon na vlasy aj ona by chcela len neviem co by jej sadlo a zatial ma vlasky pekne aj bez toho

lelask
30. mar 2011

@katka121 ako casto si ho kupala? Kazdy den?

lelask
30. mar 2011

@luthien.k gratulujeme k miminecku a nech vsetko dobre dopadne.

dakujem za IP, pises o vareni pudingu- aky puding mas na mysli, klasicky Bebe?
dakujem