Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

stipa
22. nov 2010

@lucinenka001 ahoj, děti s AE můžou, ale vždy si přečti složení na skleničkách - (vetšinou jsou označeny písmenem A třeba od Hipp - jako pro děti ohrožené alergií) ale stejně si vždy prostuduj složení!!! Hodně dávají do příkrmů rajský protlak, smetanu, celer, mrkev někdy také alergen, atd... Je toho dost 😒 takže pozor!!! A dobré jsou také příkrmy od Alnatury z dm!!!

Jinak tady je odkaz: takže čti a čti jinak tady najdeš, co bys měla ve své stravě upřednostňovat a čeho se vyvarovat (a později i při zavádění příkrmů u prcka)
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...

Zde jsou další tipy, jak na malého atopika:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

a podle těch odkazů bych se i řídila - hodně věcí se zkouší přes MM jak bude mimi reagovat. Kdyby si potřebovala pomoc, obrať se na kam.zyk, ale snad Ti pomohou odkazy 😉

lucinenka001
22. nov 2010

@stipa Ahoj,

dakujem krasne za radu. Dnes som mu kupila od Alnatury vyzivky jablko + marhula uvidime ako sa mu to bude pozdavat.
Dakujem aj za linky na konkretne stranky.

lucinenka001
22. nov 2010

@kam.zyk
Ahoj,

kočky pisali o Vasej situacii. Je to naozaj hrozne. Spominala si, ze ste prerabali nove byvanie a ze tam nemozte byvat. Je to hrozne, neviem si to predstavit ako by som to ja zvladala. A uz ste nasli nejake riesenie na to?

dakujem za odpoved. vyhladala som si cez google tu mast, ale predpokladam, ze to bude ono
http://www.docsimon.sk/tovar/zinkova-mast-30g-hbf
kupim ju samozrejme Adamovi.

Dakujem mame sa celkom fajn, ale ono to cloveka stale trapi, ze mame ten atopicky ekzem. Kedze Adam je maly špekulant tak samozrejme odmieta pit mlieka HA a Alergy care, tak pijeme HAMI, momentalne vypije len to mličko aj to 3den zhodou okolnosti zacal spekulovat. Tak neviem co s tym ked ich nechce pit.

Ak si spominas tak ten ekzem ma Adam na lickach, akonahle sme zacali pouzivat Biodermu Atoderm PP tak sa nam to samozrejme zlepsilo. Teraz ma vacsinu dna tak jemne cervene tie licka. Neviem preco, nema na nich ziadne vyrazky proste nic. Len jemne cervene uplne hladucke ich ma. Ale aj tak ma to velmi trapi.

Co sa tyka tej afty na jazyku ak si spominas este stale ju mame. Nezabrala nam gencianka. Je aj nieco ine pripadne prosim Ta? Pocula som ze aj praskovy cukor, pripadne soda bikarbona? Ci to su hluposti? Ja sa dost bojim na nom experimentovat, aby som mu neuskodila.

Este bojujeme s tou infekciu pod pazuskami neviem co s tym. Stale je tom tam trosku cervene a pachnuce ☹

A este aj s tou nozkou mame problem, neviem ci si pametas ked som posielala foto davnejsie.

Dakujem vopred za odpoved ak budes mat chvilu casu.

Pekny vecer
Lucia

kam.zyk
22. nov 2010

@lucinenka001 ten aftík může být vrozená pigmentační záležitost, určitě ne sodu na to! (spálíš mu jazýček) A cukr, to bys pomnožila bakterie nebo kvasinky (měl by soor), absolutně nevhodná věc. Můžeš potírat Greposeptem, 2x denně (namočíš vatovou štětičku a vytřeš pusinu). Je to antiseptikum. Když to do 2 týdnů nezmizí, je to pigment a nic s tím nedělej. (už jen to, že genciána s tím nic neudělala, vypovídá o tom, že to nebude infekční, takže bych se tím přestala zabývat) Infekce podpaží+ nožka - vyzkoušej Sudocrem. I na kvasinky totiž působí dobře.

@vinifera ahoj, to je moje noční můra, ta příhoda s konvicí. Ale krásně jste to zvládli a jsi moc velká šikule, moc tě chválím, vedeš si dobře 🙂

@miska1981 elocom zatím nedávej. Spíš napiš, jeslti je malá kojená nebo ne a co jí. A pošli fota, vymyslíme mazání.

lucinenka001
22. nov 2010

@kam.zyk

Ahojjjj,

dakujemmm za odpoved.
A tie licka prosim Ta to bude tak stale, nezbavine sa toho?
Viem, ze su ovela, ovela horsie pripady ale ja si velmi zelam, ale to vsetky maminy aby to nasim detickam pomizlo vsetko prec.
Natriem mu tu aftu s Greposeptem.
Je mozne ze to casom aj s toho podpazusia pomizne?

miska1981
22. nov 2010

@kam.zyk zatial som elocom nedala, dost sa ho bojim. mala je kojena. na veceru davam kasu, ktoru rozrobim s vodou. vyskusala som tri kase /hami, nutrilon,hipp/ vsetko bez prichuti.
na obed som zacala davat zeleninu pred tyzdnom, mrkvu, zemiak.
ma to asi od tretieho mesiaca.
poslem aj foto ked to odfotim.

ella26
22. nov 2010

@kam.zyk Ahoj, konečně jsem se dostala k tomu nafocení. Fotky jsem ti poslala v mailu. Poslední tři jsou focené odpoledne, zbytek dopoledne. Podle mě je to odpoledne trochu víc růžové, ale není to červené nebo zanícené. Ráno nejsou některé fleky skoro vidět, odpoledne jsou růžovější. Převážně je to skoro v takové jako chronické fázi - někdy malinko růžové, někdy světlonce hnědé, suché, trošku drsné. Mažu pořád indulona, bepanthen, do podpaží ten rescue krém.

Teda zrovna předevčírem,jak jsem psala, že nemáme žádné problémy se to najednou přes den zhoršilo. Dala jsem malému punčocháče, kde byl jen asi 70 procentní obsah bavlny (jinak má stoprocentní), myslíš, že je to možné? Jinak jídlo má pořád stejné. I v klidné dny i ve dny, kdy se něco děje. Ale je teda fakt, že kromě těch zubů má pořád nějaké virózy a tak... teď už má zase rýmu, tak kromě všeho pořád bojuje s nějakou infekcí v těle. Mám ještě dvou a půl letou holčičku, tak si ty rýmy a spol. pořád předávají:(
Prosím, poraď mi, jak mám tuhle fázi ošetřovat, moc děkuju. Jinak jakmile se malý z té rýmy dostane, tak chci zkusit ten jogurt, tak pak dám vědět.

bianka234
23. nov 2010

@vinifera ahoj, naozaj si tu dlho nebola, veľmi vám želám nech to už takto zostane, nočná mora je to hádam pre každú matku kanvica, mne sa malý včera hral so zápalkami skoro som ošedivela kde ich vytiahol.

bianka234
23. nov 2010

@ella26 s tými punčoškami je to možné, ja som dala malému raz na noc také ako píšeš, a celú noc s nožičkami bicykloval 😀 , tak mu to vydráždili, a pri tom mal večer nohy úplne kludné, najlepšie sú klasické ako sme nosili my 😉

bianka234
23. nov 2010

@miska1981 niekomu zaberie aj kúpeľ z byliny, niekomu nič, musíš len sama skúšať, ja už som vyskúšala všetko na svete, všetko. A nič. Takže skúšaj, Jasmínka je ešte maličká, potravu vychytáš, mastičky ti povie kamzyk a to ostatné....To ber ako len taký doplnok, od ktorého nečakaj zázrak. 🙂

bianka234
23. nov 2010

Zas mi zhorel obed pre malého 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 do kelu trochu si idem čítať a aha!

miska1981
23. nov 2010

@bianka234 ahoj a z akej byliny myslis ten kupel? to naozaj si vyskusala vsetko a nic nepomohlo? ako je to mozne?
predpokladam, ze hormonalne masti nedavas. co si o nich myslis?

ella26
23. nov 2010

@bianka234 No přesně ty pučocháče jako jsme měli my, mu normálně dávám, ale zrovna jsem neměla žádné čisté:( Mám z tatrasvitu takové z kšandama - fakt retro. Tak příště už budu vědět, že prostě nic jiného ne.

kam.zyk
23. nov 2010

@miska1981 Jestli je AE od 3M, ekzém je způsoben potrav.alergenem v tvé stravě a bude nutné udělat změny v tvé stravě, a sice vysadit BKM a vejce. Na tom bude postavené zlepšení. Takže: vysadit na 14 dní BKM a vejce (Tuhle dietku uděláme po dobu 2 týdny, pak se přihlaš a zařadíme cíleně BKM a vejce do stravy, postupně. Zjistíme tak, jak moc nám ovlivňují atopii dítěte). Na chleba nebo rohlík ne máslo, ale např.Perlu s vitamíny nebo Alfu vital nebo Floru light (nejsou BKM). Až budeš nco péct, budeš tam dávat namísto norm.mléka Reis drink natur, vejce při pečení nahradíš tak, že tam, kde je v receptu napsáno třeba 3 vejce dáš 3 vrchovaté lžíce kukuř.škrobu. A je to Napíšu ti recept:

Buchta bezmléčná a bezvaječná

TĚSTO: 2 hrnky mouky (lze dát 1 hrnek jáhelné, rýžové nebo kukuřičné mouky a 1 hrnek mouky špaldové nebo žitné nebo obyčejné), 2 hrnky glukózy (nebo 1 hrnek třtinového cukru), 1/4 hrnku kukuřičného škrobu (Maizena, Gustin), 1 hrnek alternativního mléka (např. Rýžový nápoj DM), 1/2 hrnku rostlinného oleje. Z těchto ingrediencí vytvoříme vláčné (ne moc tuhé ani ne moc řídké) těsto. Pak dáme např. 3 najemno nastrouhané hrušky, nebo jiné ovoce, na které nemáme alergii (můžeme použít ovocnou přesnídávku).

Postup:
Umícháme vláčné těsto z uvedených ingrediencí. Pak na plech vyložený pečícím papírem nalijeme těsto, navrch dáme nastrouhané ovoce (-např.3 najemno nastrouhané hrušky,atd. popř.ovocná přesnídávka). Můžeme zasypat drobenkou z třtinového cukru, sádla a rýžové mouky. Pak pečeme - při 170°C - cca 55 minut (trouba by měla být předem vyhřátá).

Holky kdyžtak napíší další recepty, já těch mamin teď mám moc. V tvém případě je to teď o stravě,nikoli mazání a vnější péči jako takové. Tu ale taky doladíme, potřebuju ale fota. (kortikoidy- pouze zatlačují toxiny vzniklé metabolismem alergenů pod pokožku, lépe odstranit příčinu - ta je v případě tvého dítěte potravní alergen, než zastrčit hlavu do písku a aplikovat kortikoidy)

miska1981
23. nov 2010

@kam.zyk dakujem, ze aj pri dvoch detickach mas cas pomahat. takze 2 tyzdne nasadim takuto dietu, potom napisem ako to vyzera. a tie foto ti mam dat sem ci poslat do mailu?

maly_prcek
23. nov 2010

@kam.zyk Téda, tebe zajímá i astrologie, tý jo, seš fakt dobrá. 🙂 Tak kdybs neměla někdy co dělat (ha ha 🙂 ), tak D. se narodil 27.9.2009, 17:57.
Počítala jsem si ho tak light numerologicky, astrologii neumím ☹ a vypadá, že bude pěkné číslo... 🙂

Takže píšeš, že červ. flek, který se drží dlouho je nějaká stará záležitost, jo? My máme jeden na tváři už cca měsíc, furt nemizí, vůbec nevím, z čeho to je, objevil se zhruba v době, kdy jsme testovali BKM (ale tak divně uprostřed) a od té doby se furt drží (i když jsme už skoro 3 týdny na ha dietě kvůli očkování)... Ale ono se tomůže držet i kvůli tomu očkování, že?

Jinak se přidávám s tím, že bys někde měla zveřejnit číslo účtu, taky bych se ti ráda, za tvou pomoc odměnila a i když peněz moc nemáme, tak aspoň symbolickou částkou bych ráda. Myslím, že takhle by to bylo správné, za dobrou službu člověk rád zaplatí. Nám jsi moc pomohla, rádi přilepšíme my tobě aspoň takhle... 😉

kam.zyk
23. nov 2010

@lucinenka001 ty líčka- ono to opět vypadá na pigmentaci, pošli fota. Zcela jistě se to časem upraví, to se bát nemusíš. Jde jen o to, že ta kůže tam je citlivá a je třeba o ní šetrně pečovat. Taky- nesmí tam přijít kortikoid, tam by pak v tomto př.bylo riziko rosacey. Jak píšeš

Je mozne ze to casom aj s toho podpazusia pomizne?

zmizne to, imunita vyzrává, kvasinku má lecjaké neatopické mimi (viz např.soor na naprosto zdravých miminkách, atd.) Netrap se tím tolik. Tvůj syn má jedny z nejlehčích projevů ekzému, co jsem kdy viděla, co by za to ty maminy, co tady jsou, daly...i bez mých rad by si s tím jeho tělo poradilo samo(což se nedá říct o spoustě jiných dětech), protože skutečně jde o velmi lehkou formu ekzému, na kterou jeho tělo bude v blízké budoucnosti stačit samo. Pracuj i na své psychice, může také zhoršit stav kůže syna, byť to zní jako nesmysl - ale už je známo, že úzkostlivost, obavy maminek negativně ovlivňuje zdraví miminek, jsou na maminku doslova napojení. Úzkost a obavy pomůže snížit třezalka, sama to mám ozkoušené (taky jsem mamina...) 🙂

@miska1981 Pošli do mejlu Vera.Kam@email.cz a nezapomeň připsat, že jsi miska1981, protože těch mamin mám fakt moc 🙂

@maly_prcek taky pošli fota. Očkování zcela jistě udělalo své...pak se ty chronické plochy strašně těžko hojí, i když je alergen už dávno vychytaný...co na ten flek dáváš, tj.mažeš? Astro-vyhodnocení bude v IP, dneska asi ne, snad zítra, už zas musím přejet z bytu do bytu...

kam.zyk
23. nov 2010

@maly_prcek jo a děkuju, mě i symbolická suma teď dost bodne. Moc předem děkuju!!!!

nesetrilek
23. nov 2010

Ahoj všichni, já teď vůbec nestíhám dočítat ☹ , ani nemám čas přispívat. ale teď bych se potřebovala poradit 😉 . Vypadá to, že Honzíkovi vadí jablka, takže je nedávám, hrušky nám teď došly a banánu nemám z přesvědčení důvěru (ten dostal doposavad maximálně 3x). Jenže nějaké ovoce bych asi občas dávat měla ne? Ale jaké? Jestli to řešit přesnídávkou, to se mi nezdá moc ideální, ale nic jiného mě nenapadá?! A ta jablka, když je usuším, tak si též asi nepomůžu, že? Když reaguje i na tepelně upravené jablko, tak asi nedávat vůbec...
Díky za případné rady 😉

karolina969
23. nov 2010

@kam.zyk Ahoj. Potřebovala bych radu. Malý má tu tvářičku pořád stejnou, nic nepomáhá,chjo ☹ Venku to trošku vybledne,ale v teple to má červené. Bradičku,jak pořád slintá a cucá dudel,má červenou hodně. Začala jsem jíst skoro všechno,když jsem na žádný alergen nepřišla. Tvářička byla celou dobu stejná a tělíčko má čisté. Teď nás čekají ještě 2 očkování,tak snad nebude žádná bouřlivá reakce. Radila jsi mi jaterní směs JK. Užívám ten Euthyrox, tak jestli je to příčina problému,tak asi krémy nepomůžou,co? Už si říkám,jestli by nebylo lepší přestat kojit,ale je mi to líto. Ale aspoň bych přišla na příčinu.Ta jaterní směs by pomohla přes mě posílit játra malého? Taky jsem chtěla ještě vyzkoušet Robátko konopný krém,ale nevím jaký zvolit, jestli ochranný,zklidňující nebo zimní,ale ten neobsahuje zinek,tak nevím. Děkuju za všechny tvé rady a zase prosím 😉

luthien.k
23. nov 2010

Holky, dnesk píšu ze strého počítče, kde nefunguje jedno písmenko, le snd to přečtete 🙂

@nesetrilek, sušení jblek rozhodně nepomůže, prostě zkrátk vynecht. Přesnídávek bych se já nebál, když je bude chtít, v DMku mjí super hruškovou od Bbylove (je bio). Pk zkus třeb meruňkovou, broskvovou nebo borůvkovou, i když u nich je problém njít tkovou, by to bylo čisté ovoce... Bnán záleží n Toě, já bych ho občs vyzkoušel, u nás to bylo dloho jediné ovoce... Zkusit můžeš i hroznové víno.

valentinuska
23. nov 2010

ahoj holky, já se snažím tady vše dočítat a nějak se mi to vůbec nedaří ☹
chtěla jsem se zeptat, zda mohu vyzkoušet i sojové mléko? nebo je lepší tohle vůbec nezkoušet?

bianka234
23. nov 2010

@nesetrilek ja som malému po velmi dlhej dobe dala lyžicu duseného domáceho sladkého jablčka, neskutočne mu to uškodilo a banán 10 dní pred tým tiež po dlhej dobe 3 dni po 3 koliečka to isté. Môj malý znášal kupované hrušky niektoré sorty, dokonca aj surové, a keď sme dostali domáce tak mu strašne škodili, takže ja si myslím, že kúp, a dobre ošúpaj, nech nedáš šupku a podus a uvidíš.

bianka234
24. nov 2010

dobré ránko, baby neviete mi poradiť, ako sa dajú zmerať plesne v byte? stále mi vyhadzuje len o vlhkomeroch.

nesetrilek
24. nov 2010

@luthien.k
@bianka234
ja bych asi tez jablka jist nemela, ze?

bianka234
24. nov 2010

@nesetrilek to netuším, dusené hádam môžeš

kam.zyk
24. nov 2010

@karolina969 ten Euthyrox je příčina, bývá to. JK pomůže posílit i tvou ŠŽ a celkově zrovnovážnět orgán.soustavy v těle, to se podepíše na kvalitě MM. Na tvářičku- zkoušely jsme Sudocrem?

@bianka234 pomohla by státní hygiena, měření mikroklimatu v bytě, atd., ale stojí to dost peníze a nejlíp plíseň odhalíš ty sama. Jednak- určitě zakoupit vlhkoměr, nad 65% je riziko, záleží na konstrukci bytu (sádrokarton, zdivo, dřevostavba, atd.) a na jeho zařízení (květiny, tapety - ty moderní jsou OK, vynil třeba nemá kde plesnivět, atd.). Moc důležitá jsou okna, zda dřev.nebo plastová- ta více těsní, dobrá je tedy úspora tepla, ale uživatel si musí zvyknout na jiný systém větrání než u dřev.oken, aby předešel plísni a nepříznivému mikroklimatu v bytě. Vyšla bych z údaje na vlhkoměru. Pak lze udělat odvlhčení (přístoje- odvlhčovače- různé aparáty pracují na různém principu), nebo zvlhčovač, lze jej kombinovat s ionizátoem, nebo čističkou vzduchu (existují dokonce filtry "starý byt"-pro byty, kde pův.majitel choval zvířata nebo byt byl příliš vlhký a je tam tudíž pomnožení mikroorg., filtr "nový byt"- pro zbytky formald. z pryskyřic, atd.) Dělat se dá ledacos, každý rozumný člověk, kterému nejde o to na tobě profitovat a nějak zbohatnout, ti ale řekne: větrej. Je to nejlacinější a účinnější než čističky, filtry, atd. Navíc: když doma uděláš sterilní prostředí, imunitě dítěte pomůžeš stejně, jako když budeš doma mít totální bordel= plíseň+prach+roztočů jak hrom 🙂

luthien.k
24. nov 2010

@nesetrilek, rději jblk vysď i Ty.
@valentinuska, nepokoušel bych sójové mléko, polovin dětí s lergií n BKM reguje i n sóju.

karolina969
24. nov 2010

@kam.zyk Zkoušela jsem i sudocream. A neměl by po těch práškách tu vyrážku po celém tělíčku? Zaráží mě,že to má jen na tvářičkách...Ještě jsme dostali nějakou antibiotickou mastičku,tak zkusím,Fucidin H (nebo tak nějak,nepřečtu to z receptu).

tygrous
24. nov 2010

@kam.zyk Prosim te, ted tady ctu o tom Euthyroxu, ze byva pricinou...nevim teda presne ceho, nestiham to tu docitat cele...ale ja taky beru Euthyrox (50 - 1x denne) 😅 (a ted teda vubec nevim, jestli sjem ti to v nasi anamneze zminila nebo ne☹) Mam hypothyreozu, ale hodne slabou - kdyz jsem Euth.nebrala, tak jsem TSH mela na hranici a Euthyrox mi Dr. dala jen kvuli planovani tehu... Nerikej mi, ze i levotyroxin muze mit vliv na ekzem...😅