Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
2. feb 2014

@kam.zyk u nas som našla toto a je tam zinok
http://www.docsimon.sk/tovar/vitella-ictamo-pas...

martinka1981
2. feb 2014

@kam.zyk a potom tento ale tiež je tam zinok
http://www.mojalekaren.sk/dr-muller-ichthyocare...

demo
2. feb 2014

@kam.zyk ano, uz ho velmi dlho nepouzivam a uz ani nebudem samozrejme

kam.zyk
2. feb 2014

@martinka1981 A safra práce, tak to jsem nevěděla, že v tom je taky zinek- nezbývá než hledat nějaký krém nebo mast, kde je jen ichtamol, bez zinku- jdu se taky po něčem poohlédnout 🙂

kam.zyk
2. feb 2014

@demo se nedivím 🙂

kam.zyk
2. feb 2014

Nemůžu nikde najít pastu krém či mast, kde by byl jen ichtamol, a nikoli k tomu zinek....

kaja73
2. feb 2014

@kam.zyk ja som nasla http://www.docsimon.sk/tovar/ichthyo-care-pasta...

nenasla-v zlozeni nema zinok a v popise uz ma-takze asi nic...

jezis mozno toto? http://www.docsimon.sk/tovar/ichthyo-care-mast-... tu nie ani v popise zinok

demo
2. feb 2014

A namiesat v lekarni a pytat bez zinku?

demo
2. feb 2014

@kam.zyk nemohol ten protopic narobit nejake nezvratne skody? Asi ano, ze? Vzdy som k nemu mala nedoveru, ved pribalovy letak bol plny podozrivych informacii. Lenze lekari ma vzdy upokojovali, ze je.to uplne bezpecna masticka. Bolo to v case, ked som im este verila 😕

maminamaria
2. feb 2014

Ahojte baby kuknite www.bioharmonia.sk je tam prístroj ktorý vylieči všetky bolačky. Nič sa nemusíte báť drží sa len taký ako magnet v ruke 20min.treba nejak detičky zabaviť. To je všetko a máte po problémoch!!!!overenééé stpojí to cca150E a ak treba ďalšie sedenie 10E.

mimarse
2. feb 2014

Holky, mohu se zeptat..dcerka (2 měsíce) se dostala z fáze suchých ložisek (nožičky, nárty, ručičky a trochu bříško)...ale teď to přechází do červených pupínků na těch samých místech. Dnes před koupáním měla ještě hrozně zarudlá podkolínka...netuším, zda mám použít kortikoidy (Locoid), kterým se vnitřně bráním...ale bojím se, že se jí to změní v mokvající exém. Nevím, čím mazat a popř. zda vůbec...Takhle vypadají podkolínka.
Děkuji za rady a zkušenosti.
Koupeme v Linole.

cokoladqa
2. feb 2014

hypermangan do vody, vysujuse mokvajuci ekzem, tie oilatum a linole a atd nefungovalo u nas... a bolo by dobre zistit z coho to ma, my ho mame z potravinovych alergii. a kortikoidy som jej nedala ani raz. a na suchy ekzem aviril krem fungoval a modra indulona. a vsetko kysle ekzem zhorsuje...

mimarse
2. feb 2014

@cokoladqa A tohle už je ten mokvající? ☹
Omlouvám se za zahlcení fotkami 😅

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse toto vyzera važne....treba hladať pričinu v strave...kojiš malu?? Ak nie treba hned nasadiť ine mlieko

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse len kremy a kupele nestačia...

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse a toto prečitať...potom ti bude všetko jasnejšie
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

mimarse
2. feb 2014

@martinka1981 Plně kojím...a už nějakou dobu nejím mléčné výrobky. Od pondělí začnu s EED. Do teď to měla suché, ale dnes se s tím stalo toto. CO teď? Opravdu to je vážné??? ☹

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse treba vylučiť aj ine alergeny ako vajce,soja...atd. Moja byva prišerny vysypana po vajci. Ale ja mam už väčšiu babu.
treba sa obratiť na kam.zyk...ta by podla fotiek zhodnotiť situaciu...každopadne si prečitaj ten odkaz čo som dala.
Cela je tak vysypana??

mimarse
2. feb 2014

@martinka1981 Počítám s vysazením soji, vajec, hov. a kuř. masa + mléka. Nožičky má nejhroš. PAk ještě ručky a trochu bříško. Děkuji za odkaz.

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse no bude to ťažke ale da sa. ja zvladam pečenie bez vajec...ako budeš potrebovať kludne mi napiš ip 😉
čim natieraš malu?? nedavaj mastne na takyto ekzem. Len niečo hydratačne a na to zinkovu masť

martinka1981
2. feb 2014

@mimarse určite nejedz ani kysle veci ako kapusta,,,steril,uhorky ,horčica...toto tiež vie narobiť paseku...teda aspon u nas. tiež arašidy,čierne korenie,zeler,petržlen...citrusove ovocie!! teraz je sezona tak bacha na to NEJESŤ!

kam.zyk
2. feb 2014

@demo Určitě jsi ho nemazala nějak delší dobu, že ne? Kdyby napáchal škody, už by to bylo na té kůži vidět, neboj. Určitě je to OK.

@mimarse naskočila tam kvasinka. Kortikoidy nejsou potřeba - hlavně - nemají antimykotickou aktivitu.

kam.zyk
2. feb 2014

@kaja73 super 🙂

kam.zyk
2. feb 2014

@mimarse PS: martinka správně radí. chce to mast se zinkem, je tam kvasinka poměrně dost rozjetá, takže mazat jen tím zinkem, např.Sudocrem nebo zinková mast. Jo a taky správně poradila nastudovat moje články

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

je tam všechno, dáte si to do souvislostí.

cokoladqa
3. feb 2014

vynechaj vajcia, my sme ho mali hlavne z vajec, a vynechaj aj mliecne vyrobky, a chod rovno na alergologiu, nie na gastro. a na tie kvasinky ak tam su, bol dobry u nas imazol, kazdopadne chod k alergologovy, neskusaj to sama riesit...

martinka1981
3. feb 2014

@cokoladqa z mojej skusenosti alergolog nič nevyrieši. Čo bude robiť s 2 mes.miminom?? Da mu kopec liekov a prd to pomože. Testy neviem či budu tak malinkemu dieťatku robiť a popravde aj tak možu vyjsť bud falošne pozit.alebo negat. Ja za seba hovorim ide to aj bez lekarov...treba sa riadiť radami @kam.zyk....ak niečomu nerozumiem tak sa pytam...vždy mi odpovedala a spolu sme to zvladli

kristynka4
3. feb 2014

Zdravím, hlásím, že za týden bylo po ekzému. Mazala jsem teda Phyteno Acut a Sudocrem. Malá jedla jen nealergické potraviny. Udělala jsem ji i alergic Nutrilon, ale moc ho nechtěla pít. Normálně pije hypoalergenní. S tím asi problém nemá, protože jí ho normálně dávám a nic se neděje. Zatím jsem teda nepřišla na to, čím to mohlo být způsobené. Jediný, co předtím měla a ještě jsem to nezkoušela znova jsou maliny. Chci se zeptat, mám jí v oleji Linola koupat už pořád a krémem Phyteneo Acut ji mám také mazat už pořád? Děkuju za rady, které opravdu pomohly, jsem nadšená 🙂

kam.zyk
3. feb 2014

@kristynka4 No vidíte, jak jste šikovná a HA rady pomohly 🙂 V té Linole - můžete koupat pořád dál, nedávejte jí ale moc, pomnožilo by to kvasinku, stačí trochu krůpnout do koupele. Ten krém- jestliže sedí, a to ano, tak mažte pořád dál. Je výhra, když se přijde na krém, který sedí, protože každému sedí něco jiného. Neboli, zůstaňte u něj 🙂

valentynkaa07
3. feb 2014

@kam.zyk A může se kvasinka aktivovat i pocením? Moje malá má totiž největší problém, když je velké vedro několik dní, má červené ohyby, jako je na fotce od mimarse. Teď v létě si i stěžovala, že jí to svědí. Jinak má pokožku citlivou, ale takováhle ložiska "zatím" jen v těch vedrech.

anusicek01
3. feb 2014

Ahojte, neda mi nepridat sa. Moj syncek ma taketo prejavy uz od 6tyzdna zivota 😣. Najskor som si myslela, ze to bude to "novorodenecke akne" ake sirilo sa mu to po celom telicku a neustupovalo. Striktne som vylucila na 5mesiacov pri plnom dojceni vsetko mliecne - pomohlo. Ale len na par mesiacov. Este nemal ani rok a "donutila" som svoju detsku lekarku aby nas poslala na alergo. , urobili testy a malinkemu vyslo pozitivne - vajecny bielok. Pomohlo 😄, striktne som mu vylucila cokolvek co vy mohlo vajicko obsahovat. Ak sa predsa len stane, te sa niekto pozabudne, natieram Lipobase repair. Drzim vsetkym maminkam a ich atopickym detickam palceky!!!