Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korkusa
22. apr 2010

Ahoj tygrous ja davam ten nutrolin B .Bianka mlieko mate v poriadku a ako je mozne ze vam robi zle?

tygrous
22. apr 2010

biogaia jsme davali 2 mesice a stejne se mu rozjel ekzem a prujem, takze ty uz nechci...☹
jinak ty BioGaia jsou ted uz v CR ve dvojnasobnem baleni, tj.10ml za puvodni cenu 600,-😉

bianka234
22. apr 2010

no korkusa, ked to zistím dám vám vedieť že ako je to možné, som veľmi zvedavá, skúsim ešte raz otestovať jogurt a uvidím, ked som začínala s chlebom, zareagoval tiež, možno preto že to bolo po takom čase, neviem si to inač vysvetliť, fakt, človek aby neprestal ani na sekundu rozmýšlať, už ma to začína bolieť 😀

korkusa
22. apr 2010

O,k.Ale uz viaceri vraveli ze testy nepotvrdili alergiu a BKM im robila zle ☹ tie testy su neni asi 100%

luthien.k
22. apr 2010

Neny t- tak, ze testy nejs-u na st-pr-cent (jestly je ten spravny typ alergye, tak t- testy z krve zjysty). Jak by rekla kam.zyk (sam-zrejme -dbr-rnejy 😀 ), tak je typ ymunytny reakce, ktera se z krve zjystyt neda, n-nYgE reakce a ta nastupuje -bvykle p-malejy, klydne za par dnu y tydnu -d p-zyty alergenu a da se zjystyt jen tym elymynacne exp-zycnym testem (vysadym alesp-n na ctrnact dny alergeny a pak je -patrne zavadym, sleduju reakce, zapysuju...). 😉

bianka234
22. apr 2010

tak tak ako vravíš luthien, ale o tomto sa nebudem s imunologičkou po telefone dohadovať, aj tak by ma presviedcala, že to mlieko môže, takže ja si zásadne vyberám to čo chcem z názorov lekárov, takže sú aj takí, ktorých vôbec nerešpektujem.
môj malý nikdy nemal krv ani hlieny v stolici ani ho po mliečnych výrobkoch nebolelo bruško, ale ALE...

bianka234
22. apr 2010

tygrous, ja dávam biogaia už 8 mesiacov, a ekzem máme celý čas, ale čo viem, sú veľmi uznávané, no napriek tomu som teraz pred pár dnami zmenila na infants dophilus. Ale určite nečakám, že probiotiká zabránia ekzemu, to zas od nich nemôžme chcieť 😉

luthien.k
22. apr 2010

J- a tygr-us, by-gaya za t- nejspys nemuz-u, ty js-u jen p-dpurne pr- strevny mykr-fl-ru, jestly mate alergyy na nec-, tak t-mu sam-zrejme nezabrany 😉 Nam taky m-c nep-mahaly na hlen-vyt-u, prujm-vyt-u st-lycy 😒 Nycmene urcyte neny pr-blem zkusyt najake jyne.

mikulka
22. apr 2010

Tak já zkouším a zkouším různé potraviny a zjišťuju, že strava - pokud je vyvážená a přiměřená, nám nedělá nic. (kromě citrusů)
Na to, jestli má, nebo nemá ekzem, má vliv u nás růst zubů, jak se vyspí... Taky ale nesmím dát třeba vajíčko 2x týdne, ale 1y, nesmím ho přehltit ml. výrobkama atd. Prostě všeho s mírou a přiměřeně.

luthien.k
22. apr 2010

Tak musym p--pravyt sv-je tvrzeny z 18:24, pr-t-ze exystuje y falesne negatyvny (y p-zytyvny) vysledek testu na p-travyn-ve alergeny, d- r-ku veku -bzvlast... Takze se -ml-uvam za unahlen-u -dp-ved 😅 Pry je tat- fales castejsy u testu na p-travyn-ve alergeny nez na ty ynhalacny...

bianka234
22. apr 2010

mikulka, keby to aj u nás tak fungovalo, to by bol život, neviem či malému akurát nejdu dolné trojky, je hroznýýýý ☹

mikulka
22. apr 2010

bianko: třeba se vše spraví, jakmile bude mít všechny zuby. 😉
Koukám, že malýmu je jako mému, jste taky v říjnu?

bianka234
22. apr 2010

mikulka 20. 10., bolo by to úžasné, už chýbajú len tie trojky, už mám pocit že ani nežijem.

maca21
22. apr 2010

baby nechcem vam zasahovat do temy ale moj maly mal at.ekzem uplne vsade v strasneom stave krvave loziska pomohol nam do pol roka dr Mohamed hemza z bojnic arab ale super nedam nanho dopustit neska mame tri roky a po ekzeme ani stopa, a to sme pobehali celu NR a okolie 🙂 ak chcete niekto cislo poslite mi IP 🙂

bianka234
22. apr 2010

ahoj maca, no ja si ho nechávam v zálohe, že keby už nič na svete nepomôže, teraz malého liečime biorezonanciou, ale zaujímalo by ma či on dáva kortikoidy, alebo mastičky, diety či ako to je u neho, a ako dopredu sa treba objednať.

ludmilabb
22. apr 2010

ahojte na koznom nam povedali ze dcerka ma AE, odchadzala som z lekarne s kopu kremov, samozrejme aj jednou kortikoidnou mastou, dcerka mala take cerveno ohranicene suche drsne flaky poruckach, na hrudniku a brusku, od mala ma suchu kozu
mast sa vola Locoid Lipocream, natrela som jej po 3 vecery a dalej mi doku predpisala pokracovaciu mast Vitella Ictamo..mate niektora skusenost?

vinifera
22. apr 2010

Tiež som o nom počula a to som až od Žiliny. Vraj je super. Teda o tom lekárovi 🙂

inees
22. apr 2010

Ludmilo, locoid nám zabral téměř hned, nanášela jsem jen malou vrstvičku po 3 noci - bránila jsem se kortikoidům, co to šlo, ale vzhledem k tomu, že se v noci jen drbala a nespala, tak jsem locoid nasadila. Každopádně patří mezi ty slabší kortikoidy vhodný i právě pro mimča.
Vitellu Ictamo používám, nanáším ji po promaštění, a celkem se mi zdá, že je účinná hlavně pod kolínkama, v záhybech na nožičkách apod., na obličejík, kde to má bobena nejhorší (suchá šupinatá citlivá kúžička) zase až tak moc nefunguje, ale aspoň ty suchý místa domastí. Ale nepoužívám ji zase až tak dlouho, tož doufám, že se efekt dostaví.

ivkaivka
22. apr 2010

kocky, neviete co je s Verou? Teda kam.zyk, uz som jej aj pisala mail, dufam, ze je o.k.

bianka234
23. apr 2010

ludmila, ale ty si nebola u hemzu, ked píšeš že predpísala, že?

korkusa
23. apr 2010

Babeny co davate drobcom papat ked im robi zle BKM?dajte nejake recepty 🙂 a aj pre mna ja som uz zufala ☹ neviem co varit.Dakujem

korkusa
23. apr 2010

Este som zabudla ako vam priberaju drobci mne dost malo ze vraj atopici priberaju menej je to pravda?

laura73
23. apr 2010

korkusa, ked mi mala jedla veci, ktore jej skodili (BKM), tak mi nepriberala, ale aj tak bola vraj na atopika dost dobre pribrata, ako mi povedali vsetci kozni lekari (vazila viac, ako deti bez alergie). No a po vysadeni skodlivych veci z jedalneho listku 🙂 sme tusim na 87cm a urcite na 12.2kg v 22 mesiacoch, takze - podla mna - ak vysadis to, co drobcovi skodi, mal by zacat priberat, a podla mojho detskeho - v tom najhorsom obdobi alergie zaludok nespracovaval jedlo tak, ako mal, ale ho vylucoval z tela von, pretoze mal vela prace s alargenom a nemohol sa sustredit na vsetko. 😉 prajem ti vela stastia a trpezlivosti.
ivkaivka - pisala som kam.zykovi, vraj asi bude musiet do nemocnice, tak sa nebude moct zapajat. odpisala mi predvcerom.

korkusa
23. apr 2010

Laura 73 mi sme pribrali za dva mesiace kilo .Doktor povedal ze to je malo ale na atopika to je dost.Tak som chcela vediet ako to je u ostatnych s tymto problemom.Dakujem

laura73
23. apr 2010

korkusa: kolko ma tvoj maly?

korkusa
23. apr 2010

Ma 8 mesiacov.

pavlinasp
23. apr 2010

Tygrous a Bianka234 - no na webu probiotickekapky.cz jsou i odborné studie, že na ekzémy pomáhají.. 🙄 samozřejmě nevyléčí- není to lék, jen doplněk stravy...ale pomůže.. nejvíc pomůžou kdyz je bere matka v tehotenstvi, jako prevenci.. zejména tam kde je v rodině alergicka zátěž... Skoda Tygrouši, že Vám nezabraly ani na bříško.. většině fakt zabraly dobře.-.. a máš pravdu, jsou ted dvojnásobné za stejnou cenu..což je uplne super, protoze jsou ve finale ze vsech nejlevnejsi! 😀

laura73
23. apr 2010

moja mala mi tiez nepriberala presne v tom obdobi - od 8 do 12. mesiaca... potom sa to opat zlepsilo a zacala priberat ako maly drak. skus sa spytat lekara na vitaminy B12, dali mi ich na podporenie niecoho v zaludku, uz si nepamatam, ale po nich sa mi mala doslova 'rozozrala'. sice ma na to upozornovali v lekarni, ale vyslovene zjedla co jej prisla pod ruku 😀

luthien.k
23. apr 2010

H-lky, my ABKM nemame (pres MM nereaguje a BKM prym- jsem jeste nedala, pr- jyst-tu) a taky ted mal- prybyrame, d-kt-rka rykala, ze je t- n-rmaly ve veku, kdyz se dety zacn-u vyc hybat a p- par mesycych se t- zase spravy. Vytamyny bych kvuly t-mu dytety nedavala, radejy bych jeste p-ckala...

korkusa
23. apr 2010

Laura 73 no dufam ze aj nam sa to zmeni po tom roku a zacneme lepsie priberat.Ja davam malemu probiotika nutrolin B .Drobec on nepapa malo len tak menej pribera on spapa vsetko co mu dam .Mliecne vyrobky nepapa lebo mu BKM nerobi dobre.Takze moc toho papat nemoze lebo BKm je skoro vo vsetkom ,ahoj