Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tygrous
18. sep 2010

@kam.zyk Dik, tak ja se teda na ty BKM vrhnu hned zitra😉 jinak manzel to ma nejhorsi hned, kdyz vejde do bytu, tj.na chodbe, pak kuchyn a pokoj, kde ma PC... (v loznici ma celkem klid, tj.nekycha, nesmrka, ale ucpany nos ma) Dost se mu to taky zhorsilo nad terariem s pakobylkama, ale toho jsme se uz zbavili☹... vzdy, kdyz jim daval krmeni, tak zacal kychat. Jinak ten plan pro brachu mi, prosim, posli, budu ti moc vdecna, ale bude to s nim asi tezke, je to 24-lety silene zamestnany frajirek, ktery nema na nic cas😅 Jsi fakt skvela. Ani nevim, jak bychom se ti meli odvdecit. Stipa to vystihla krasne!

stipa
18. sep 2010

kam.zyk - fota pošlu, tedy ta stará a teď co jsem vyfotila. Jo a dotáhla jsem to tedy do finiše (doufám, že ta změna na prckovi byla počasím a ne BKM) dnes naposledy 2 jogurty, mléko a tvrdý sýr. Jak jsem dřív milovala BKM, tak po té době, co jsem je nejedla, jsem mělo hóódně co dělat, abych to vůbec snědla 🙂

tygrous
18. sep 2010

@stipa No ja sjem zvedava na svoje chute😉 Zitra se taky pustim do testovani...a presne jak psies-jak jsem driv milovala mlecne vyr., tak ted uz na ne ani chut nemam😅

stipa
18. sep 2010

@tygrous 😀 😀 😀

luthien.k
18. sep 2010

@kam.zyk, ježiš, kámen??? No snad se hezky v pohodě zase dostane ven 😉 Ach jo, takové příhody mě děsí, vzhledem k tomu, jakého mám doma drákulu...

zuzuza
18. sep 2010

@kam.zyk
děkuji moc za radu zkisím ten dudlíček najít a objednat a pošlu zítra fotky, jak to malý má🙂

lenka__
19. sep 2010

@kam.zyk No v prvom rade, dufam, ze kamen sa podarilo vybrat. Po druhe, pravdu mas, asi by som potrebovala nejake studium aby som to pochopila. Ja som si len myslela, ci to zhorsenie nie je vlastne sposobene tym, ze dietatku sa zas objavi ekzem, v tom istom obdobi mamina este len zacina drzat dietu, tak je to bez kortikoidov horsie. No a dufala som ze teda nas pripad bude iny, kedze som dietu zacala drzat skor ako sme prestali davat mast. Avsak, dnes sa Julko zobudil do vyrazneho zhorsenia (mierne zhorsenie zacalo uz predvcerom). Taketo to mal nejake aj pred vyse tyzdnom, vtedy mu to potom aj zacalo mokvat a vtedy sme dali tu mast. Je to cervene ako vidis a ma to tendenciu byt suche, natreli sme exomegou (zda sa mi u neho lepsia ako atoderm), no okrem toho sa mu objavili cervene flaky na tvari (to predtym nemal), pod krkom, trochu na nohach a rukach, chrbat je zatial dobry. Nj, snad to nebude trvat dlho.

stipa
19. sep 2010

@luthien.k bože, kdo tu papá kameny??? ☹ Ty děti, co??? To jsem zvědavá, co bude čekat nás, protože prcek taky všechno rve kam nemá!!!
Hlavně, proč píšu, jsem se tady pod tebou dočetla, že máme pod srdíčkem nového člena rodiny, jo??? 🙂 🙂 To je krásný, tak to moc moc gratuluji a přeji moc moc zdravíčka!!!
Doufám, že si se nekoukala na ČT 1 na Moravce, co tam zase bylo o porodném a přídavcích na dítě, to by člověk nejraději tu vládu pověsil za uši jaká je to verbeš!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠
Tak hezký víkend a pohodičku 😉 😉 😉

kam.zyk
19. sep 2010

@lenka__ Nezoufej, to zhoršení bylo nevyhnutelné -on je to vlastně proces, kdy tělo (ve velké úlevě) vytlačuje ven toxiny zatlačené v minulosti pod kůži právě kortikoidní mastí. Ty toxiny jsou zbytkové toxiny z minulosti, protože už je nasazená dieta bez alergenů- a toxiny vznikají právě metabolismem alergenu. Neboli, až to tělíčko zvládne, vyčistí se, bude následovat fáze zlepšení. Podle mého odhadu zhoršení nebude víc jak týden.
A derma je vynikající mast, v tuhle chvíli se nic jiného než čekat a držet dietu a ulevovat šetrnou mastí dělat nedá. Bude líp. Já zas čekám, až z holky konečně vyjde ten kámen...ach jo 🙂

lenka__
19. sep 2010

@kam.zyk aha, tak to funguje so zjedenymi kamenmi 🙂 vela stastia. Myslis ze mozme aj okupat v olejovom kupeli (zas exomega), alebo radsej nie? Dnes je treti den= kupaci. Poslala som muza kupit aj zinkovu mast...tu mozme pouzit pokial to nemokva, ze?

kam.zyk
19. sep 2010

@bianka234 Všechno jsem si teď zapsala, a jdu uspat Magdu. A hned jak bude čas, jdu na tebe, věnovat se tvému případu. Myslím, že doladíme kosmetiku, a zaměříme se trochu na testování potravin.

@lenka__ Radši jen čistá voda, zatím. Po skončení zhoršení Aderma Exomega koupací. Zinková mast - lze event. ozkoušet i na mokvavá místa, uvidíš. Na mokvající místa toho radši moc nedávej, kdyby bylo mokvání rozsáhlejší, výborný je odvar z dub.kúry do koupací vody. Pokud by byla známka infikace ekzému (zatím infekce není, ani kvasinka, ani nic) - slabý roztok hypermanganu, ale myslím, že k tomu nedojde.

zuzuza
19. sep 2010

Holky, chci se zeptat, mylíte, že může být ekzém způsoben i tím, že v přesnídávkách hipp je více vitaminu C? než v přesnídávkách hammi? V hammi cca 15 mg a v hipp asi 35, dávám mu teď švestkovou a právě tam je více a na ručce mu to vylezlo. Tak vám nevím, zase jsem se vrátila k původním potravinám a zase od začátku, anebo to mohly způsobit i bezlepkové piškoty či sušenky hipp s mlékem a lepkem??

bianka234
19. sep 2010

@kam.zyk ešte som zab udla na vajíčko, bielok som doteraz netestovala a žltok neviem či náhoda, slabučká reakcia bola, dlho som nedávala, to budem musieť otestovať.

kam.zyk
19. sep 2010

@bianka234 Já bych začala kosmetikou. Tam je co dolaďovat: ale předtím- nešlo by poslat momentální fota? Niveu SOS bych nedávala, Niveu nemám za moc dobrou značku pro atopiky. Ale moc by mi pomohly fota. Jak ses ptala, co ještě může alergizovat z toho výčtu, co jí: mě zaujal ten jogurt, ten může být skrytý alergen. Možná bych ještě jednou otestla BKM, tedy ten jogurt, nedala ho např. 7 dní a pak dala naráz dva. Ještě mi napiš: Kdy se hlavně škrábe- ráno, večer, v noci? Ono to taky může být slabou infekcí v kůži- do vody na koupání lze přidat trochu hypermanganu. Zkus poslat ty fota, dost to napoví.

@zuzuza Vitaínem C to nebude. Když už, bylo by to těmi švestkami -ale spíš jsou na vině sušenky hipp s mlékem a lepkem - tedy to mléko.... 🙂

kam.zyk
19. sep 2010

Ženské, chci vás všechny pochválit, že jste šikovný baby. Už jsem to chtěla napsat dávno a až teď mám na to konečně klid a čas 🙂

bianka234
19. sep 2010

@kam.zyk ok odfotím, neviem či dnes stihnem, ale určite odfotím, a ten jogurt, to je takto: ten jedáva tretí mesiac, dovtedy asi 4 mesiace nejedol absolutne žiadne BKM a bolo to len horšie bez neho, ale vylúčim ho na týždeň. Čo sa týka toho škriabania, nedá sa mi to jednoznačne jpovedať, noci sú dosť nekludné, niekedy sa škrabe zo sna aj 4 hodiny, takže asi to je najhoršie v noci, ale zasa nie vždy, hlavne vtedy ked má ten ekzem aktívny. Potom okolo obeda, keď je unavený a hladný, dalo by sa povedať že to svrbenie takmer počas celého dňa, ale dá sa ukecať, ja to takto neviem identifikovať, asi sa v tom nevyznáš, ale nie je to vždy rovnaké, takže je mi to ťažko jednoznačne povedať že buď večer alebo v noci. Budem to lepšie sledovať aby som ťa mohla presne informovať. Ale je veľmi pravdepodobné že je to zlou kozmetikou, lebo mne to pripadá že sa škriabe vačšinou pre suchosť a napnutie kože.

bianka234
19. sep 2010

@kam.zyk skús pozrieť,fotky nič moc, ale okrem tváričky nie je nič také prekrvené, skôr len ružové suché flaky

kam.zyk
19. sep 2010

@bianka234 Strava už zřejmě nealergizuje, ten ekzém vypadá na 1)alergizaci inhalačními alergiemi 2)špatná kosmetika. Uděláš směsku: Bepanthen + Infadolan + zinková mast v poměru 1:1:1. Zkoušela jsi někdy Atoderm PP? Dělaly se někdy alergo testy na inhalační alergie?

luthien.k
19. sep 2010

Holky, když tu vidím ty fotky vašich dětiček, tak je mi skoro do breku a stydím se, že já dělám aféru vždycky z pár pupínků a studuju kvůli tomu kdeco... 😅

bianka234
19. sep 2010

@kam.zyk všetky tie maste dostanem v lekárni bez predpisu predpokladám, atoderm PP som mu dávala minuli sme ho celý, ked mal ekzem červený veľmi ho to štípalo, ale teraz myslím že to prežije v pohode. Testy inhalačné znamená čo? Z krvi mu zisťovali roztoče, to bolo neg. a plesne boli hraničné, ale to bolo rok dozadu.,nič iné nepotravinové tušim nerobili.Takže ako na to? Tú zmes kolkokrát za deň, a ako často ten hypermangán a ten atoderm?

luthien.k
19. sep 2010

@bianka234, ty testy kam.zyk myslím myslí (🙂) z krve na pyly, plísně, roztoče, zvířata atd., přesně jak píšeš, nejspíš by bylo dobré si je zase vyžádat. Jestli byly plísně hraniční, mohlo se to třeba zhoršit...

bianka234
19. sep 2010

@luthien.k testy robili nanovo aj tento rok nejak v marci. a zle som to napísala tie plesne boli zistené až teraz na jar, min.leto bolo všetko neg. Dr.mi už slúbila že hned ako to bude možné, teda kedy to asi poisťovna preplatí spraví nové testy.

@kam.zyk teraz ma napadá že prečo mu to potom len tak očervenie, je možné že to je kôli tej zlej kozmetike? Niekedy to vážne vyzerá ako reakcia na jedlo, ale neviem ťažko povedať, musela by som mu dať niečo z toho zakázaného aby som to vedela určite. A mám teda vylúčiť tie jogurty alebo skúsim najskôr čo píšeš?

luthien.k
20. sep 2010

@bianka234, díky za vysvětlení, jistě to bude zajímat i kam.zyk 🙂

kam.zyk
20. sep 2010

@bianka234 Já mám dojem, že ta špatná kosmetika dělá hodně moc, že to je jádro pudla. A jsem si ale taky jistá, že tam vadí nějaká inhalace, zřejmě ty plísně - a možná ještě něco, co dřív bylo negativní, ale už se zhoršilo. Tak si na to posvítíme: jednak: vyřaď teď na 10 dní jogurt, jinak vše nechej (=jiné úpravy stravy nedělej). Doma: skoukni, kde všude by mohl být zdroj plísní: květiny: zalévej odspoda, to postačí bohatě. Jestli jsou květiny v místnosti, kde kluk spí- přendej do jiné místnosti. Máte všichni přikrývky z dutých vláken, nemá někdo peřinu? Domácí zvířata- nejsou, že ne? Nemáš doma nějaké dekorace ze sušených květin? Prostě, vytipuj zdroje 1)prachu 2)plísní 3)roztočů (peřina, koberec s vysokým vlasem, přehozy, atd.) A informuj mě.
Teď kosmetika: vezmi tu směsku (vitamínová mast) a namaž na místo zdravé kůže 3x3 cm, to samé (zas na jiné zdravé místo) Atoderm PP. A informuj o tom, jak vypadala kůže po namazání. Pak udělej druhu fázi: namaž vitamínovou směsku na ekzematické místo 3x3 cm a Atoderm na jiné ekzematické místo 3x3cm. Opět - poznamenej si výsledek testu a informuj mě. Tak hurá do testování 🙂

kam.zyk
20. sep 2010

Hlásím, že kámen z trávicího traktu dnes vyšel (po důkladném vykrmení Magdy celozrnnými potravinami + ovocem a zeleninou se šlupkou) 🙂 Byl to pořádný kus, 15x15mm!!! A mě spadl kámen ze srdce 🙂

kam.zyk
20. sep 2010

@luthien.k Musím tě pochválit, přesně jsi to Biance napsala (a správně jsi odhadla zhoršení inhalač.alergií, je to dost pravděpodobné, jak to jednou vyšlo hraničně) a správně jsi se diagnosticky vyptala, všechna čest, máš diagnosticko -detektivní talent! 🙂 A jak vypadá angína, myslím na tebe!!!

bianka234
20. sep 2010

@kam.zyk periny u nás nehrozia, ani koberce ani nič roztočové, dcéra je roztočová, takže z tohto hladiska je všetko upravené maximálne, tie plesne v kvetináčoch sú aj ked som ich všetky presadila, po prvej záievke tam boli znovu, ale kde spí tam kvety nemá. Krémy začínam od zajtra dnes ich ešte nemám. Jogurty vyradím, otestujem kožu a ohlásim sa.

Pri tej diete tvojej dcere kamienky zachutili, asi si ho už tak skoro nedá 😉 Verím že sa ulavilo aj tebe.

A čo ten hypermangán, mám dávat aj ten do kúpela?

bianka234
20. sep 2010

@kam.zyk alebo
@luthien.k ako ste prišli na to že to je inhalačná alergia, aký je medzi tým rozdiel v ekzeme?

kam.zyk
20. sep 2010

@bianka234 Hypermangan dávej! Rozdíl v ekzému - je ten, že větš.při inhalač.alergiích bývá (ale taky ne vždy) spíš chronický ekzém. Z potravy zas AE spíše akutní a subakutní.

kam.zyk
20. sep 2010

OZNÁMENÍ!!!!!! Budeme se stěhovat a budu nějakou dobu tudíž bez netu. Takže od této středy cca týden, možná dýl, nebudu na příjmu. Tož tak 🙂