Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
14. okt 2010

@karolina969 Ten očkovací rozestup udělej 3 týdny a udělej jednu věc: 3 dny před očkováním začni dávat prckovi Fenistil kapičky a dávej až do dne po očkování - kolik váží? Podle toho nastavíme dávku. Taky min.týden před očkováním dávat sobě i prckovi probiotika, prckovi pouze a jedině BioGaia. Fotky pošli kdyžtak na Vera.Kam@email.cz

@bianka234 Nejdřív zkus to kuřecí. Tak jen do toho testu 🙂

@tygrous Ta stolice- to může být a není to nic patologického, ještě kluka chvilku pozoruj, co se kůže týče.

@stipa Prdopeč nevadí, pokud není člověk alergik na lepek nebo celiak a prášek neobsahuje lepek (některé prdopeče lepek obsahují) - ideální prdopeč je buď vinný kámen, nebo klasická soda - vlastně - prdopeč je taková sloučenina, která při pečení uvolňuje látku CO2, který probublává těstem a tím ho zdvihá, aby bylo nadýchané. Droždí dělá to samé - ale tady to uvolnění CO2 způsobeno kvasinkami - někomu ale droždí vadí (já nejsem jeho příznivec - droždí jsou kvasinky a ty obecně nemají příznivý vliv na střevní rovnováhu, kor u dětí to může znamenat dysmikrobii -Candida albicans) - ale existuje takový fígl- nahradit droždí probiotickými bakteriemi. Efekt je stejný, těsto je nadýchané a ještě máte v těstě probiotika namísto kvasinek aneb super 🙂 Jak se ptáš s těmi moukami: až to budeš kombinovat, dbej na to, abys nedala pouze bezlepkové mouky (tj.třeba půl napůl mouka rýžová a kukuř.) - ale buď pouze lepkové mouky nebo minimálně jedna půlka mouky aby byla s lepkem (oves, špalda, žito) a druhá půlka mouky bezlepková (kukuř., rýžová, jáhelná, pohanková) - a sice proto, že když použiješ na přípravu těsta pouze bezlepkové mouky, nebude výsledná buchta držet pohromadě. Lepek totiž lepí, čímž pojí tu buchtu dohromady. Kdybys použila pouze bezpelk.směsku, musela bys trochu šachovat se škrobem, dalo by se to (dělám i recepty pro bezlepkáře), ale ty to nepotřebuješ. Jak se ptáš "A poslední dotaz děti s AE nemají jíst normální ani hnědý cukr a tady v receptech je."- no jasně, ideální by byl třeba maltodextrin, nebo sladěnka ječmenná, nebo rýžový sirup - ale vzhledem k financím a k tomu, že se nepředpokládá, že se tí děti budou nějak moc cpát, se to občas dá tolerovat 🙂 Pravda je, že jednoduché cukry pomnožují kvasinky a zas jsme u té Candidy - takže při předpokládané vyšší spotřebě buchty do ní můžeš dát třeba tu sladěnku ječmennou nebo rýž.sirup, složitější cukry jsou vhodnější jak pro střevo, tak pro pankreas (inzulín). Kapusta- povolená jakákoli 🙂

bianka234
14. okt 2010

co to ten prdopeč je?

bianka234
14. okt 2010

@kam.zyk skúsim to kuracie, som z toho jelen, malý je zas samý flak, ale tá mastička na tvár zaberá krásne,
Pripadám si ako táká fakt trúba čo všetko pokašle, mám pocit že čím viac dávam pozor tým je to horšie.

modra1
14. okt 2010

@bianka234 _PRášokDOPEČiva 😉

modra1
14. okt 2010

@kam.zyk _prečo sa nesmie javorový sirup? Resp. ak by si ho dala len kojaca mama v primeranom množstve, mohol by vadiť cez MM?

kam.zyk
14. okt 2010

@bianka234 Jaká mastička na tvář že zabírá krásně? Ta "Ambiderman+Framykoin+Locoid"?

kam.zyk
14. okt 2010

@modra1 Javorový sirup se taky může, jen mě zrovna nenapadl 🙂 On by se mohl i třeba agávový sirup, atd., těch možností je víc.

modra1
14. okt 2010

@kam.zyk _ pýtala som sa preto, že luthien ho v koláči nahradzovala a ešte niektorá dietujúca mamina v predchádzajúcich dňoch vyslovene písala, že sa pri diéte nesmie. Tak ďakujem, chcem ho vyskúšať, povolenie mám 😀

bianka234
14. okt 2010

@kam.zyk ano tá, len už ho s tým natieram všade, lebo flaky má vlastne po celom tele

luthien.k
15. okt 2010

@modra1, já javorový sirup nemám, je strašně drahý, tak proto 🙂

karolina969
15. okt 2010

@kam.zyk Malý váží 6200g, Fenistil kapičky dáváme teď 2x6kapek proti svědění. Probiotika máme Laktobacílky baby, BioGaia jsme měli, kdyžtak pořídíme ještě.

karolina969
15. okt 2010

@kam.zyk Jo a ty probiotika Probiosan jsou i pro kojící? Na příbalovém letáku to není a je tam jen pro děti od 3 let.

stipa
15. okt 2010

@luthien.k ahoj, včera jsem o tom přemýšlela a příště si dám určitě cukru jen půl 😉 A ohledně té kapusty - růžičková co jsem četla není tak alergizující nebo spíš neutral jako cuketa třeba a normální kapusta alergizující je 😒

luthien.k
15. okt 2010

@karolina969, Probiosan je i pro kojící, jinak bychom ho nedoporučovaly (jedlo ho tu hodně holek 🙂)

stipa
15. okt 2010

@luthien.k - tak kam.zyk mi psala, že ani jedna kapusta není alergen 😉

bianka234
15. okt 2010

@stipa môj malý kapusta v pohode, a cukinu neznesie 🙂

karolina969
15. okt 2010

@luthien.k Jo,díky, já si ho už taky objednala 🙂

karolina969
15. okt 2010

@luthien.k Prosím prosím. Poslala bys mi nějaké recepty na buchty bez mléka a vajíček? Děkuji moc i za ostatní rady a pomoc 🙂

luthien.k
15. okt 2010

@karolina969, znovu překopíruju to, co dávala kam.zyk 😉 Jinak se dá upravit skoro každá buchta, teda alespoň ty, které nevyžadují sníh, na jeho bezvaječno náhradu jsem teda zatím nepřišla...

Buchta bezmléčná a bezvaječná

TĚSTO: 1 hrnek jáhelné nebo kukuřičné mouky a 1 hrnek mouky žitné nebo špaldové , 2 hrnky glukózy (nebo 1 hrnek třtinového cukru), 1/4 hrnku kukuřičného škrobu (Maizena, Gustin), 1 hrnek alternativního mléka (např. Rýžový nápoj DM, Nutrilon allergy care, Kokos milk, Oves milk), 1/2 hrnku rostlinného oleje. Z těchto ingrediencí vytvoříme vláčné (ne moc tuhé ani ne moc řídké) těsto. Pak dáme např. 3 najemno nastrouhané hrušky, nebo jiné ovoce, na které nemáme alergii (můžeme použít ovocnou přesnídávku).

Postup:
Umícháme vláčné těsto z uvedených ingrediencí. Pak na plech vyložený pečícím papírem nalijeme těsto, navrch dáme nastrouhané ovoce (-např.3 najemno nastrouhané hrušky,atd. popř.ovocná přesnídávka). Můžeme zasypat drobenkou z třtinového cukru, másla ghí (=neobsahuje BKM) nebo sádla a rýžové mouky. Pak pečeme - při 170°C - cca 55 minut (trouba by měla být předem vyhřátá).

Drobenková buchta bezlepková, bezmléčná a bezvaječná

Uvaříme pudink z 1l rýžového nápoje DM nebo Kokos milku , 2 sáčků vanilkového pudinku (lze nahradit 40g Maizeny nebo Gustinu) a 4 lžic glukopuru (lze nahradit 2 lžícemi třtinového cukru, popř.klasického cukru, kdyby jjiný nebyl). Užmouláme drobenku z 250g másla Ghí (lze nahradit stejným množstvím margarínu - např.Alsan ze Zdravé výživy nebo sádla), 300g žitné nebo špald. mouky (nebo klidně ovesné mouky) a 300g kukuřičné nebo rýžové mouky, 1 lžíce kukuřičného škrobu, 250g třtinového cukru.

Na plech vyložený pečícím papírem dáme ľ drobenky, na ni rozetřeme uvařený pudink (ještě teplý), poklademe HA ovocem a zasypeme zbytkem drobenky. Pečeme cca 40 – 50 min při 170°C.

mauska
15. okt 2010

jů, recepty na buchty, paráda 🙂
Holky, proísm Vás. Můžou AE zhoršovat babyCalm kapky (bylinkové na prdíky)?
Složení:
BabyCalm obsahuje glycerin, fenyklový olej, anýzový a mátový olej: méně než 1%. Energetická hodnoty: 0,93 cal v jedné dávce.
BabyCalm neobsahuje žádné konzervační prostředky, umělé příchutě nebo umělá barviva. Bez cukru a alkoholu.

luthien.k
15. okt 2010

@mauska, já myslím, že vzhledem k těm bylinkám může. Ale malá už je velká na takové kapičky...? Na trávení jsou nejlepší probiotika 🙂

tygrous
15. okt 2010

@luthien.k Tak jsem upekla ten tvuj dynovy kolac a je vyyyybornyyyy!! ja jsem ho teda nijak neupravovala, protoze malymu ho davat nebudu a ja se uz tolik hlidat nemusim (spis ted musim hlidat mnozstvi😀) A fakt dobrota, idealni do tohodle hnusneho pocasi😉

mauska
15. okt 2010

@luthien.k moc díky. To není pro malou. Jedna kamarádka má mimi a ten má teď čerstvě zjištěnej AE, tak jestli by to mohlo mít souvislost. Takže raději vysadit a vyměnit za probiotika nebo sabsimplex, že? 🙂

valentinuska
15. okt 2010

Ahoj holky, tak já se k Vám přidávám. Mám malou holčičku a máme také atopický exém. Mám ho já, tak se dalo si čekat, že ho bude mít i malá ☹
Teď začínám tak nějak zjišťovat co a jak ... řeším, jestli přestat jíst mléčné výrobky, když nám to doktorka vyloženě neřekla ☹
mimochodem BabyCalm užíváme také, na bříško nám hodně pomohl a doktorka o nějakém vysazení nic neříkala ☹

stipa
15. okt 2010

@kam.zyk - vše jasné 😉 díky

karolina969
15. okt 2010

@luthien.k Díky za recepty. Určo vyzkouším 🙂 Jen nevím, koupila jsem ve zdravé výživě kukuřičnou Maizenu místo kukuřičného škrobu. Tou Maizenou nahradím vejce? Oni jiný kukuřičný škrkob neměli a dali mi toto.

stipa
15. okt 2010

@luthien.k. ahoj @tygrous holky co takhle recept na ty palačinky? Oves milk, vejce - škrob? 😒 mouka špaldová? Písněte mi to ju 🙂 díky. Jo a špaldová mouka je lépe stravitelná než normální mouka i když je lepková?

tygrous
15. okt 2010

@stipa Palacinky: Ovesmilk, lzice skrobu, spetka soli, mouka spaldova a obyc hladka pul na pul. Delam od oka😉

tygrous
15. okt 2010

@kam.zyk Tak dnes malej snedl 2/3 jogurtu a kuze dobra-zadne fleky, pupinky, nic. Ale zas kadil rano i v poledne, konzistence tuha, takze asi to je v norme, i kdyz v posledni dobe kadil teda 1x denne, vyjimecne 2x. ale ted navecer si trosku prdnul a v plince bylo trochu hlenu...jenze to muze byt i rymou, co ode me pred par dny chytil, ze? nemam ten jogurt radsi vysadit a pockat, az bude uplne bez rymy?

sunysara
15. okt 2010

@valentinuska mě doktorka řekla , že to není z potravinové alergie, ale věřím holkám, dr moc ne.