Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

babatko37
11. dec 2010

Používame masť s kyselinou mliečnou, je to zarábaný krém typu vazelína,kupujem ju v lekárni po 100 g, cena okolo 4 EUR. Pomáha to. V každej lekárni v Bratislave ju mávajú skladom, je nie potrebné čakať na namiešanie, nie je potrebný recept, ale mávali sme na ňu recepty aj od kožnej, na ložiská ichtiol.

miskatn
11. dec 2010

@veronika81 @kam.zyk dakujem vam, idem si to prestudovat a bohuzial sa urcite ozvem 🙂

kam.zyk
12. dec 2010

@babatko37 Na SR je kys.mléčná mnohem užívanější než u nás - a je škoda, že ČR lékaři neobjevili její dobré vlastnosti, m.j.hydratač.vlastnosti a spousta dalších. Docela ráda bych sama ozkoušela tu mast, co o ní píšeš...pokusím se sehnat složky a namíchat si jí, kdyby se to nezdařilo, asi tě zkontaktuju 🙂

@quitko Udělejte toto: na ložisko 3*3cm aplikovat vazelínu a na ostatní místa Excipial, jak jste zvyklá. Porovnáme, co více sedí. To, co píšete, je kosmetická záležitost, budeme hledat vhodný krém či mast.

@spagatice Určitě ještě dál Bepanthen, když nám to zlepšuje stav. Maž dál a sleduj změny. Vazelína v záloze je dobrá věc, ona většinou dojde uplatnění. Ty sušenky: jakou jsi použila kaši- HIPP rýžovou? Víš, já mám někdy to samé, ono je to dost citlivé na to, kolik člověk dá vody. Co druhý den, nezměklo to trochu? 🙂

martinkah
12. dec 2010

Ahoj @kam.zyk, chcela by som ta poprosit o radu, cim mazat ekzem nasmu 3-rocnemu syncekovi. Pocas leta byva uplne cisty, ale v oktobri sa mu objavili dva fliaciky, nevieme z coho su, kedze nove potraviny sme nepridavali, tipujem roztoce a pod. Tak kym na to prideme a zmiznu, cim ho mame natierat? Pripajam foto jedneho z tych fliacikov, druhy je mensi, neda sa dobre odfotit. Sem-tam si to maly skriabe. Zatial davame len Atoderm PP Antirecidive, skusala som aj Sudocrem, bez vyraznejsej zmeny. Dufam, ze to nie je infikovane...
Inak, co hovoris na tekuty puder s 5% taninom? Pouzivali sme minulu zimu, ked sme to mali ovela horsie a svrbelo to (kym sme nezistili ABKM), na predpis od koznej Dr.
Velmi, velmi pekne dakujem za rady.

kam.zyk
12. dec 2010

@martinkah Ty inhalace (roztoči, plísně, atd.) se dají dobře stanovit krevními testy (sIgE), tam je to směrodatné a alou tedy k alergologovi. Já to na roztoče netipuju, spíš na to, že v zimním období je obecně kůže zhoršená u většiny atopiků vlivem nižší vlhkosti vzduchu a ještě dalším vlivům, které zima přináší. Ale můžu se mýlit, takže alergolog a testy inhalačních alergenů (nejen kožní testy, tj.Pricky, ale taky krevní nechat udělat). Mazání budeme muset hledat, zkusila bych: tanin = OK (pudr s taninem lze zkusit- byl dobrý, tj.pomáhal?) Zkusila bych také Ichtyo care pastu (ichtamol) a také Holtovu mast. Jak říkám, budeme muset hledat, ale tanin, ichtamol, případně zinek (zinková mast), to budeme testovat.

Kdyby něco: máš doma genciánovou violeť?

martinkah
12. dec 2010

@kam.zyk, dakujem za super rychlu odpoved... ano, taninovy puder ako jediny pomahal. Takze si dame v lekarni zase namiesat a vyskusame... Gencianovu violet nemame, nie je problem zajtra kupit, co s nou potom? dakujem

kam.zyk
12. dec 2010

@martinkah koupila bych genciánku pro případ infikace- ale je to zatím předčasné. (to je hlavně můj povahový rys, že musím byýt zasichrovaná pro případ kdečeho 🙂 ) Tanin je součást černého čaje, dubové kúry, atd., takže až budeš prcka koupat, dej odvar z dub.kúry taky do koupele. Je třeba využít toho, že víme, že tanin pomáhá.

kam.zyk
12. dec 2010

@martinkah U nás existuje skvělý krém s vysokým obsahem vilínu (Hamamelis) - Vilínový krém- je hodně bohatý na tanin, to by taky mohlo být to pravé -na takové běžné promazávání

http://www.lekarna.cz/barekol-vilinovy-krem-50m...

a není drahej...

martinkah
12. dec 2010

@kam.zyk, dakujem za rady, vyskusame, snad nieco z toho pomoze 🙂 super, ze ta tu "mame " 🙂

anduca
12. dec 2010

@kam.zyk
Dˇakujem za rady!
Mohla by som vyskúšať najprv Atoderm+kyselinu mliečnu 1:1? KM máme doma a nechcem čakať, kým manžel prinesie z lekárne tú vazelínu, lebo malinká má veľmi suchú kožu, ale iba tam, kde má ekzém-ružové ložišká. Kedˇ to nevyhovuje, tak potom vyskúšame žltú vazelínu. ˇCo ty na to? Ohľadom kúpania mám jednu otázku: Do kúpeľa dávam Oilatum, po kúpele ju mám ihnedˇ natrieť. Netreba nechať, aby Oilatum zaúčinkoval, vytvoril film na pokožke a neskôr premastiť pokožku? Dík!

sonkab
12. dec 2010

ahojte baby, neviem, ci mame prave atopicky ekzem - uz dlhsiu dobu mal maly suchu kozu na brusku, kremovali sme excipialom. Teraz mu to zoschlo este viac a urobili sa mu na tom take miniaturne bublinky. Kozna nam dala nejaku namiesanu masticku (v piatok). Dnes je to uz lepsie, ale stale to nie je uplne v poriadku. A preco to pisem ? Chodime na plavanie, zajtra mame hodinu, tak sa pytam ci myslite, ze mozme ist alebo radsej nie ? Dakujem vam

spagatice
12. dec 2010

@kam.zyk Tak máme asi s Bepanthenem problém, za dnešek se ty fleky nezměnili ani k lepšímu, ani k horšímu, ale Michálek se začal o dost víc drbat, už to má chodáček na dvou místech rozškrábané do krve ☹ . Na noc jsem mu dala fenistil kapky.
Tu kaši jsem použila jinou, zkusím to ještě jednou s tou rýžovou. Den ode dne byly sušenky tvrdší 😀

uankab
12. dec 2010

baby, nemate nahodou nejaky dobry recept na HA pecivo? robila som drobcovi take keksiky (z kukuricnej a ryzovej muky, bezvajecne), v dany den boli este ako tak ale za par dni stvrdli na kamen 😖 ... a rada by som jej nieco k vianociam upiekla .... vopred dakujem !

katinam
13. dec 2010

@kam.zyk, kazdy den o trosicku bledsie, este par dni a uz to nebude vidiet, ak bude pokracovat v zlepsovani. Sme tyzden po vysadeni Protopicu a 5 dni bez BKM a vajec.

kam.zyk
13. dec 2010

@anduca Klidně ozkoušej Atoderm + KM, dobrý nápad. Po koupeli, ať už tam Oilatum je nebo není, hned natři.

@sonkab Nedoporučuju teď chodit na plavání (možnost infikace, atd.).

@spagatice zkus dát trošku víc tuku. Kožní projev- do koupele hypermangan. Genciánku doma máš, že jo? Jestli ano, napíšu další postup.

@katinam Když to takhle bude pokračovat dál, zanedlouho uděláme EET test vajíčka. To ti potom napíšu instrukce.

babatko37
13. dec 2010

@kam.zyk Ak bude treba, zašlem 😉

spagatice
13. dec 2010

@kam.zyk ten tuk, to myslíš přidat tam tu vazelínu? Genciánku nemám, ale nemám ani ten hypermangan, takže klidně zajedu dneska do lékárny a koupit to.

stipa
13. dec 2010

@spagatice nic si z toho nedělej - já je měla tvrdé jednou a po druhé již byly k jídlu 😉 tak možná do třetice budou vynikající 🙂 Já spíše ale dělám tu bezvaječnou a bezmléčnou buchtu, maminčiny koláčky to už mám vyzkoušené a jsou výborné 😉 🙂 O tuku myslím mluvila kam.zyk ohledně těch sušenek....

karolina969
13. dec 2010

@kam.zyk Ahoj. Vidím,že jsi zase častěji na diskusi. Co doma? Už je to lepší? Už jste zjistili příčinu problémů? Já bych zase potřebovala radu. Malému se ta pusinka moc nelepší. Zkoušela jsem i konopný krém Robátko, snad trochu pomáhá,ale jak se teď malý pořád válí a přetáčí na dece,tak bradička se nehojí,taky hodně slintá,takže to má pořád samou červenou krupičku kolem pusinky,ale i kolem očiček. Na ten alergen jsme při dietě nepřišli,tak jím krom největších alergenů vše. Ale máme pomalu zavádět příkrmy. Vím,každý testovat aspoň 5-7 dní,že? Ale jak poznám případnou reakci,když má pusinku pořád osypanou???? A kašičky máme zkoušet taky jen nemléčné s HA mlékem (mm tolik neodstříkám ☹ ).? Děkuji za radu.

kam.zyk
13. dec 2010

@spagatice ne ne, myslela jsem přidat trochu víc tuku (resp.oleje) do těch sušenek 🙂 Genciánku kup a hypermangan už začni aplikovat, s genc.ještě trochu počkáme, cca den, dva.

@karolina969 doma je to stále na nic, strhli jsme nové krytiny a teď budeme kutat do betonu, je tam nějaká stěrka z kdysi a ta zřejmě dráždí (dost smrdí) a musí se odstranit. Pak se budou dělat stěrky nové a uvidí se...jsem z toho docela unavená, po všech stránkách. Kdoví, kdy budu s dětma moct bydlet v novém bytě, jestli vůbec. Zatím tam bydlí jen manžel, já stále u rodičů "v kóji". Jinak - Vojtík - ono to teď bude takové horší období, slintání (zoubky), objevování světa a lezení, navíc zimní období - s jídlem k tomu přistupuješ rozumně, je správně, že jíš vše krom nejv.alergenů. Příkrmy- posílala jsem ti návod na příkrmy? HA mléko- dělej to zatím v Nutrilonu allergy care, postupně se ale ozkouší HA a pak obyč.Nutrilon. S tou vyrážkou - pošli prosím aktuální fota.

spagatice
13. dec 2010

@kam.zyk Stipa už mi to vysvětlila 😀 , jsem trošku natvrdlá 😀 😀 😀 . Genciánku i hypermangan jsme koupili a tentokrát to problém nebyl 😀 . Dneska už se Michálek v hypermanganu koupal a hrozně se divil, co to má za vodu 😀 . Ten Fenistil (kapky) můžu dávat taky?

@stipa Děkuju za radu, vyzkouším to 😉

kam.zyk
14. dec 2010

@spagatice Můžeš dávat Fenistil - kolik váží malej a kolik dáváš kapek?

kam.zyk
14. dec 2010

Ženské, koukněte na toto aneb vyfotila jsem pro vás ukázku mojí práce (dnes mám chlubivou náladu 🙂 ) :

spagatice
14. dec 2010

@kam.zyk Malej váží 8,2 kg a dávám podle doktora 2x 10 kapek

kaja73
14. dec 2010

@kam.zyk To je foto horoskopov,ake aj ja očakavam?ešte neprišli,ale už sa tešim. 😉

bubinko83
14. dec 2010

ahojte,
mamičky nemate niektora skusenosti s morskou solou do kupela zn.Kawar? Chcem to davat malemu .Dakujem

kam.zyk
14. dec 2010

@kaja73 Včera hned ráno jsem to posílala, ono to přijde určitě brzy 🙂 Akorát- klukům jsem nedala červenou barvu, ale modrou, protože na mě oba tak působí, ten starší je trochu tmavěji modrý a ten mladší sytě modrá mořská modř, písmo je stříbrné.

@spagatice tak to dáváš úplně skvěle! 🙂

kaja73
14. dec 2010

@kam.zyk to ešte aj farbu vidno z datumu narodenia?Starši tu farbu miluje a pri mladšom zas už teraz vidim,že ju uprednostnuje.Ma take kružky na navliekanie-su roznych farieb a on vždy všetky navlečie,len modru nie.Tu si nechava stale v ruke. 😕

kam.zyk
15. dec 2010

@kaja73 ta barva- to je takhle: jak na mě ten dotyčný člověk působí, tak volím barvu přebalu. Jak ten horoskop zpracovávám, postupně toho člověka úplně vidím před sebou 🙂 Třeba stipy Filípek, ten je zas zelený 🙂

bluvatko
15. dec 2010

:D