Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

misule82
23. apr 2011

Dneska jsem jí už radši dala tričko s dl rukávem a je to klidnější. Taky si myslím, že to je sluníčko ve spojení s prachem. No tak asi to její popelkové období budeme muset přetrpět 🙂 koupila jsem si i jiný krém na opalování pro děti z DM sun dance. Mám tři dny odzkoušeno a žádná reakce. Snad je to dobrý krém.

ludmilabb
24. apr 2011

@luthien.k ahoj, neviem cim idem natierat Sofiu ked je uz taketo slnecne pocasie lebo akonahle jej dam krem namiesto pasty urcite sa jej to zhorsi ☹ a lica niecim natierat musim 😖

ludmilabb
24. apr 2011

@luthien.k minuly rok som ju natierala Biodermou 50 ale to mala licka ciste

kam.zyk
24. apr 2011

Ahojte ženy. Začíná nám svítit slunce. Takže:

všichni, kdo máte rády masti a krémy s ichtamolem (dehet), pozor na fototoxickou reakci!!!! Takže - Vitella ichtamo- na noc, totéž Ichtyo care, atd.

Dodám: fototoxicky se také projevují některé léky, jako např. antibiotika, nesteroidní antiflogistika (ketoprofen), přírodní antidepresiva obsahující třezalku, ale také různé potraviny, jako např. citrusové plody, celer nebo fíky. Při jejich použití je proto potřebné omezovat expozici slunečnímu záření.

didi35
24. apr 2011

@misule82 S Daylongom kids mam podobnu skusenost. Syn nema atopicky ekzem ani nic podobne, ale na lickach ma stale take draplave vyrazky. Licka ma trochu cervene a na dotyk tu tie vyrazky dost citelne. Mam pocit, ze po natreti Daylongom sa to horsi. Plet mu rano aj vecer mazem Atodermom od Biodermy a vyskusala som aj ATOP-DERM od Karla Hadka, lebo mne to velmi pomohlo - v tehotenstve sa mi na tvari zjavil malicky ekzemik, inak ja som ekzem v zivote nemala.

Mate s tymto kremom niekto skusenost? http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=88

luthien.k
24. apr 2011

@ludmilabb, natírej i letos, chránit před sluncem se musí... 😉 Kdyby byl nějaký jo negativní vliv toho krému, tak se poradíme s Věrou...

misule82
24. apr 2011

@kam.zyk : super, že jsi to napsala, v poslední době jsem Kláru holtovkou natírala i ráno, díky 😉 dneska se nám popelila v zoo a byla natřená sun dance a zatím je kůže v klidu.

mucka2505
25. apr 2011

mamicky chcela by som sa spytat ten ekzemik je stale vidiet a len je v klude bleducky alebo sa uplne vytrati a niet ani stopy po nom..pokial natierate ... alebo ako to funguje? a este jedna otazocka pokial to nemame AE a pouzivam kremy toho druhu na AE nemoze sa nic stat? dakujem 🙂

hancikeli
25. apr 2011

@luthien.k jeste jednou moc dekuji za. Pomoc.Ted nevim jeste ...mam dcerce vytirat jednou denne pusinku citrovitalem a ja uzivat dvakrat,u male nevim kde presne,jestli celou pusinku? A ja dvakrat denne,ale nevim jak.Pry ma mala na zadecku kvasinku a mne ji pravdepodobne predala.Testy zatim nevim....diky

luthien.k
25. apr 2011

@mucka2505, s tou kosmetikou záleží, jakou konkrétně máš na mysli...? Pokud jsou to promazávací krémy bez kortikoidů, tak jistě ublížit nemohou 😉
Moc nerozumím té první otázce - zda má ekzém úplně zmizet, když se natírá? No pokud je zvolena správná kosmetika a jsou odstraněny příčiny ekzému (strava atd.), tak by zmizet měl.

@hancikeli, vatovou tyčinkou potřít dásničky, patro, pod jazýčkem, jazyk... Líbit se to malé asi nebude 😅 Kvasiny jsou potvory, snad to brzo pořešíte, díky Věře určitě 🙂

kazdovci
26. apr 2011

ahojte po sviatkoch 😉 podavam spravu - boli sme v podhajskej,penzion Energy, maju vo wellnes rovnaku liecivu vodu ako v Travnici v kupeloch, dali sme si perlickovy kupel, cista voda napustena iba pre nas a malej to uzasne pomohlo! ja som sama neverila vlastnym ociam, my co uz nepomahalo NIC a toto....baby fakt super, zacervenanie mi mizlo pod ocami...skoda len ze sme sa okupat stihli dva krat. dnes som si bola kupit sol do kupela s obsahom soli z Podhajskej a uvidime co urobi kupel doma, ci to bude mat aspon spolovice taky ucinok ako na mieste. ak nie, tak uz teraz sa idem hlasit do travnice na tri tyzdne 🙂

martinka1981
26. apr 2011

@kazdovci to je super! tešim sa s tebou 🙂 moja babka byva nedaleko a do Podhajskej som chodila s dedkom do vinohradu 😉
My pijeme už len N AC ale aj tak mame exem niekedy ,hlavne na hrudniku ,ružovy až červenkasty 😕 A ja teda fakt neviem prečo 😝 Čoskoro začneme s prikrmami a už mam teraz obavy 😝

kazdovci
26. apr 2011

@martinka1981 ja ti prajem aby malinka reagovala lepsie ako nasa drnda. a hlavne nech sa ekzem nesiri dalej, jedno lozisko na hrudnicku zvladnete hravo...

martinka1981
26. apr 2011

@kazdovci dakujem. Na hrudniku ma toho viac,ale ako sme prešli na UM tak sa to zlepšilo o 90% Len to občas začervenie,ale už to nieje take hrozne,som zato vdačna. No dufam že to bude s papkanim dobre. Staršia ju už sem tam krmi pečivom 😀 zavadza lepok aby sme to stihli 😀 😀 minule nechcela Vikuš ani pusu otvoriť aby som jej ten kusok vybrala 😀 . Ked niečo jem tak na mna vyvaluje tie očiska až by som jej niekedy už dala niečo dobre 😉

ludmilabb
26. apr 2011

@luthien.k dakujem 😉 inak lica mame furt s cervenymi pupiky, ale uz to nie je take hrozne, jogurty a syry jej davam, mlieko nie

stipa
27. apr 2011

Ahoj všem co mají děti s alergií na BKM a vejce. Nechám zde odkaz na mazanec případně vánočku na Vánoce. Vyzkoušela jsem a je výborný, rychloučký, chuťově super!!!! Recept je tedy opravdu bez vajec, místo 1/4 l bílého vína jsem dala dohromady 1/2 l mléka (Oves milk, Reis drink.....) a místo másla jsem dala máslo Ghí (ale můžete dát margarín Stella nebo Vital, něco co je na pečení) a citronovou ani pomerančovou kuru ani šťávu jsem tam nedávala a velmi nám mazanec chutnal a prckovi snad nejvíce 😀 Vrchní kůrku jsem mu nedávala, neboť byla namazaná vejcem.
Takže holky fakt super recept!!!
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=22146
Příště vám zašlu recept na sušenky, také pro děti s alergií na BKM a vejce 😉 také výborné, jen se po nich zaprášilo!!! 🙂

luthien.k
27. apr 2011

@stipa, já chci ten recept na sušenky!!!!! 😀

stipa
27. apr 2011

@luthien.k Jj, tak já ti je pošlu večer 😒 jo 😉 😀 Jo a kdyby se ti s nima nechtělo pleskat (ale všem těm maminám tady) tak dnes jsem v dm našla mimo jiné sušenky rýžovo-kukuřičné a jsou výborné!! Jsou od firmy Schaer a mají žlutý obal - jsou tedy bezlepkové a také bez vajec a mléka. Název je Milly Friends a je na nich vážka.Jsou tedy fakt drahé za 125g chtějí 50,- ale co by člověk pro Fífu neudělal 😉 Rozhodně vyjdou levněji ty sušenky, které sem písnu a jsou fakt mňam 😝 i Lea, která nemá žádné alergie na ně pořád chodila a užírala je Fífovi. Ona se totiž vždycky ptá, zda je to zdravé nebo ne 😀 Já jim vždycky říkám, že je to ze zdravých mouk atd.... 😀 😀 Ale kačenky z dm jí moc nelezou, jsou nakyslé z těch jablek, ale nám už všem chutnají, člověk si zvykne na různé chutě 😉

amunet
27. apr 2011

@luthien.k locoid co nam predpisala kozna po 4dnoch nezabral vobec zhorsuje sa to rozsiruje pod kolienkom ☹
dnes som vymenila koznu... ta predpisala slaby kortikoid afloderm, krem excipial, a olej do kupela Linola a hypo-stravu
kortikoid chcem par dni skusit, pokial sa to trosku ukludni, potom uz ani neviem cim mam pokracovat okrem a-dermi mlieka som kupila mimi konopny krem...

stipa
27. apr 2011

@luthien.k pro tebe odkaz na ty sušenky z dm 😀 vypadají takto a máš na nich i obrázek, heč 😝 to já na mých nemám 😔 😀 http://eshop.provita.cz/milly-friends-125g-scha...
tak pa pa jedeme nakupovat do Kaufu:( nepotřebuješ tam něco?.....:D

luthien.k
27. apr 2011

@amunet, jak jsem psala v IP, když to nereaguje na kortikoid, je možné, že je tam bakteriální infekce, určitě mi pošli fotky!

@stipa 😀

amunet
27. apr 2011

@luthien.k foto poslane dakujem 🙂

luthien.k
27. apr 2011

@stipa, Ty jsi nám pořád nevěrná s Věrkou 😀 Jsem Ti tam ještě něco dopsala... 🙂 A už se těším na ten recept, ne že na mě zapomeneš!!! 😀

stipa
27. apr 2011

@luthien.k já a nevěrná?? 😀 😀 Vždyť já kam vítr tam plášť 😎 o nevěře nemůže být ani řeč!! Tak já vám tady píšu recepty, poděluji se s tebou o ně a ty jsi na mě taková ☹ (bééé, bééé - to je pláč, jo 😀 ) myslím na vás kudy chodím, aby jste měly holky co do zobáčku a ty na mě takhle, to si nezasloužím 😔 🙂

Hele, Ju a co a ten Palmarin si zkoušela nebo jen koukla na net? Vypadá dobře 😉 a bude asi v poho. Já jsem dnes koukala na tu Stellu a ona obsahuje sojový lecitin 😒 tak jsem ji nebrala.

Hele, tak ty kontroluješ kde lítám na MK a ještě kontroluješ i proalergiky, jo? Hele, že ty žádné děti nemáš? Protože jinak nemůžeš mít tolik času.... nebo mám někde štěnici 😀 😀

Jo a ty jatýrka bys si teda dala s chutí!!! Mňam

luthien.k
27. apr 2011

@stipa 😀, Ty jsi ale chudinka, je třeba se politovat, když to neudělá nikdo jiný, že? 😀 😀 😀

Děti spí, zaplaťpánbůh, já si od rána do těch cca dvou odpoledne ani nesedla (jen na oběd), vstávala jsem v půl šestý, takže teď odpočívám, víš? 😉 😀

Palmarin jsem zkoušela, na ten koláč z bramborového těsta, co jsem dávala recept a bylo to OK. Jo a sójový lecitin by neměl vadit, pokud si dobře pamatuju, tak to není bílkovina, takže nevadí...

stipa
27. apr 2011

@luthien.k No, právě, politováníčko jsem potřebovala 🙂 No, tak to znám a to mám jen jednoho malého raráška 😀
No, tak to tedy počkej, počkej 😠 😠 tak ty se tady dělíš o recepty a mě ho ani nepošleš ju??? Bééé, bééé nikdo mě nemá rád ani ta luthien ne, béééé, já to řeknu Věře, ta je mi věrná a ty????!!!! béééé. Nebavím, nebavím..... ty, ty, ty teto jedna 😀 😀 😀

Tak se těším na nové recepty v IP, ju. Děkuji předem 😝 😝 😝 😀

Hele, já když vidím soja, sojový lecitin, lecitin, tak to neberu - já jsem to házela všechno do jednoho pytle 😅 tak ještě, že to vím 😉 🙂 díky a papa příště budu vědět, že je to o.k.

luthien.k
27. apr 2011

@stipa, jedno dítě = žádné dítě 😀

Recepty jsou v diskuzi, ale když ji nečteš ( 😝 😎 ), tak to máš v IP 😀

luthien.k
27. apr 2011

Děvčata, tak jsem zkusila udělat domácí paštiku HA, od Věrky jsem dostala posvěcení i na krůtí a králičí játra, tak jsem do poradny na proalergikách dala recept, dávám i sem:
Domácí HA paštika
Upeče se krůtí (nebo i vepřové - to se taky sem tam může, že) maso se solí, kmínem, případně cibulí, na pánvi se potom orestuje a pak podusí asi poloviční množství jater, pro lepší spojení v paštiku šťávu zahustit kukuřičným škrobem a vymixuje se to spolu dohladka, ochutí solí a mletým kmínem. Co se nesní hned, to se dá zavařit (aspoň hodinu a půl) a pro jistotu uchovávat v lednici. Je to další varianta co snídat nebo večeřet na chleba 🙂

stipa
27. apr 2011

@luthien.k no teda?? paráda, díky moc za receptíky 🙂 já mám asi 1 dítě = 2 děti 😀 😀 Jinak ta paštika vypadá výborně - já si ve Zdravé výživě za 10.- Kč kupuji toto a je to také výborné 😉 Jo, jinak Věrka, taky říkala, že to mohou kojící i děti, pokud jim z toho něco navadí....
http://www.countrylife.cz/svacinka-brokolicova-... nebo
http://www.countrylife.cz/svacinka-fazolova-120... nebo
http://www.countrylife.cz/svacinka-houbova-120-... ale přiznávám, že masíčko bude masíčko 😉
Tys mě tedy navnadila 😝

stipa
27. apr 2011

Takže zasílám slíbený recept na sušenky bez BKM a vajec 🙂 @luthien.k expres pro tebe ještě dnes večer 😎

Špaldovo-kukuřičné linecké sušenky – (vhodné na všestranné využití, koláčové korpusy nebo vánoční cukroví..)

1.varianta - základní
150g špaldové mouky hladké (nebo normální klasická bílá mouka)
150g celozrnné mouky špaldové
200g rostlinného margarínu (já dala Perlu s vitamíny, ale může být cokoli na pečení co neobsahuje BKM a je vhodné na pečení...)
100g třtinového cukru (můžete použít i rýžový sirup nebo slad...)

Všechny suroviny zpracujeme v těsto a necháme v chladničce cca 1 hod. Po vychladnutí vyválíme a vykrajujeme různé tvary pomocí vánočních tvořítek či malé skleničky na frťana, komu jak je libo🙂

Pečeme v troubě při mírné teplotě 150 st. Cca 15 min. Pokud děláte korpus tak pečeme o něco déle. Sušenky nemusíte obalovat v cukru, jsou sladké a jsou křehké a velmi chutné i druhý den.

2 varianta: 1/3 špaldové mouky nahraďte moukou kukuřičnou nebo pohankovou – (tuto variantu špalda s kukuřicí jsem pekla já a sušenky jsou výborné🙂

3.varianta: pokud chcete doplnit zdravý tuk (a není žádná reakce na ořechy) odeberte ze základního receptu 100g mouky a přidejte 150g namletých lískových či vlašských ořechů. Je to výborný korpus třeba pod jablečný mřížkový koláč.

4. varianta: hotové sušenky můžete namazat kvalitním džemem a spojit jako linecké cukroví nebo můžete použít oříškový krém (pokud není reakce) například „Karob a Ořechy“ ze Zdravé výživy.

5. varianta: na rozválené těsto nasypte kandovanou citronovou nebo pomerančovou kůru, lehce posypte skořicí (opět, pokud nevadí) a vykrajujte sušenky. Můžete přidat i sušený nebo kandovaný zázvor – Zázvorové sušenky.

6. varianta: odeberte lžíci mouky ze základního těsta a přidejte lžíci kakaa (nebo karobu) a tři lžíce mletých oříšků a plňte do formiček, můžete přidat i skořici a hřebíček. (opět pokud je na něco reakce, tak vynechte či přizpůsobte podle sebe)

7. varianta: do základního těsta přidejte 3 lžíce strouhané mrkve a 2 lžíce strouhaného kokosu (opět pokud je na něco reakce, tak vynechte či přizpůsobte podle sebe)

Tak snad budou chutnat, variant je mraky, tak pokud můžete, tak zkoušejte a zkoušejte 🙂