Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k jasne ze na lekari,rano mame xyzal a na noc ketof,od narozeni jsem toho uz vystridali(synovi je 3 a trictvrte),ale nemuzu rict ze by mu neco z toho vseho kdovikaj pomohlo ☹ ,skrabe se do krve,nekdy breci ze to boli a ze chce spat,a ono to nejde,ze,rano sme vsechni vcetne nej nevyspani...a tak to jde uz x mesicu.Jsou teda i svetlejsi dny,ale tech je hooodne malo.Pije roiboss.Uz me napadlo(ted mame za sebou par prisernych noci)zavolat dr a resit to,pokud to pujde,ale chtela sem se zeptat tady na vas nazor 🙂

luthien.k
3. máj 2011

@lojzina, no právě, ono to prostě pomáhat nemusí 😒

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k ☹ .nejvic me mrzi ze on pak neni schopen rano vstat,fungovat,porad slysim jak je unavenej... ☹ .

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k a moc dekuju za vysvetleni,tak me to jeste zadny dr nevysvetlil 😔

luthien.k
3. máj 2011

@lojzina, je to hrozný, to věřím, ale medikaci máte správnou, i ten rooibos je o histaminu a bohužel těch látek, které se účastní toho alergického zánětu a kvůli kterým to svědí, je víc :-/ A kde má ekzém, jak moc velké plochy? Co studené obklady, mazání vychlazenou kosmetikou...? Co mažete? On už je docela velký, to je blbý, že se to nedaří ukočírovat... Sem jsi už chodila, viď?

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k ma ho v podpaz.jamkach,v podkoleni,hodne velke plochy bych rekla,mazeme zinkem kdz je to moc cerveny,a pak uz jen promazavame,osvedcila se nam kosm.vaz.Lanomed,a nejvic A-derma mleko 😵 ,a zcela vyjimecne advantan,ale opravdu vyjimecne.Kdyz udelame na noc zabaly do coverflexu,tak se skrabe stejne,do rana sou dole a nebo se mu nalepi na ty zaschly ranky,takze pak des...Jj,chodila...mam pocit ze jen tady vite o co jde 😉

luthien.k
3. máj 2011

@lojzina, a co něco s bílým ichtamolem vyzkoušet? Má také protisvědivé účinky (Ichtyo Care, I Care). Jako alternativu k A-Dermě Eucerin 12% Omega, také si ho maminy dost chválí co se týče protisvědivých účinků... Ale možná to už máš odzkoušené horem spodem 😔

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k horem spodem jo,to je pravda 😒 .Eucerin jdsme meli jen na opalovani,ale na promaz.jeste ne...Co ale byl des,tak ten excipial 🙄 🙄 .Rikas neco s ichtamolem?to me nikdo neporadil,tak to vyzkousim 🙂 .maji v lekarne?jak casto muzu stridat mazadla?

luthien.k
3. máj 2011

@lojzina, jasně, Ichtyo care pasta normálně v lékárně (účinky a použití podobné jako zinkovka), není to ani drahé, narozdíl od toho Eucerinu 12% Omega (mléko), to by bylo lepší si nechat dát (objednat) vzorek, jestli to sedne. A pak klasicky test snášenlivosti a šup na ekzém 🙂
Excipial - myslíš asi U Lipolotio...? Asi polovině dětí ta urea v něm vysloveně sedne, kdežto té druhé vůbec a mají reakci...
Střídání mazání - když je potřeba 🙂 A jestli to tak moc svědí, tak to potřeba je...

luthien.k
3. máj 2011

Ještě jeden tip, možná to tak děláš, možná ne - je taky možné, že samotná zinkovka to přesušuje, což taky svědění nepomáhá, vždy lepší podmazat A-Dermou (případně Eucerinem, když bude sedět) a na to zinek nebo ichtamol 😉

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k no tu zinkovku pouziju kdyz to ma moc cerveny,treba jednou dvakrat,vetsinou to vybledne a pak uz jen mazu.ale vecer,kdyz mazem a tak,tak to vlastne namicham do sebe,sem si ted uivedomila...sem si rikala jestli s eto muze...tak co myslis,spis pak vyzkouset ten eucerin?
meli sme i vysaz.mleko ale nevidela sem nejaky pozit.ucinky...ted uz to ale spis bude inhal.alergenama,ne?mame pozit.testy na kocici srst(kocku nemame),venk.plisne,roztoce,mleko.a uziva rybomunil.nezlob s eze te tu zatezuju,musis mit s detma sama plno.prace,...

lojzina
3. máj 2011

@luthien.k psala sem v podpaz.jamkach,ale myslela sem loketni 😔

daniella_vivien
3. máj 2011

nasa mala zacala mat take cervene okolo ustociek, vyzera to ako ekzem, ale je mozne ze je to aj so sliniek, strasne slinta v poslednej dobe....neviete ci sa to moze este rozsirit, aj ked jej to pravidelne mastim ??

lelask
3. máj 2011

@luthien.k prosim ta je mozne aby sa reakcia objavila ani nie do hodiny? Dala som jej o 17.00 jogurt a okolo 17.45 jej to scervenalo.Nie moc ale niekde vidlo aj take drobne cervene pupiaciky. Vyzera to presne tak ako ked som si myslela,ze je to z atodermy.

Je mozne,ze zlty banan jej robi zle a prezrety nie? Ake su vase skusenosti???

stipa
3. máj 2011

@luthien.k ahojky, prosím tě, jaký tip na ozkoušení ryb bys mi dala? Mám takový dojem, že Věra tenkrát psala, že sladkovodní by měla být o.k. a pak snad Štikozubec - mořská, ale nejsem si jistá 😅 Zkusila bych přes MM jestli bude nějaká reakce. Tenkrát jsem snědla sledě cca v 1 roce a prcek se přes MM osypal, tak chci zkusit co a jak s jinou i třeba mořskou rybou. Nemáš nějaký tip? Nezkoušela jsi? Díky 🙂

denduska
3. máj 2011

Ahojte, prepacte ze vam sem vpadnem ale vy ste tu odbornicky tak hadam niekto poradi 😅

Moja starsia dcera - v lete bude mat 3 roky - ma uz od malicka AE. Striedavo sa to lepsilo horsilo a tak dokola, minuly rok sme boli v lete pri mori a krasne sa jej vycistila pokozka, akurat ju ma stale suchu a velmi citlivu ale ekzem ako taky sa uz neobjavil - nemala ziadne lozisko. Ale teraz uz asi mesiac pozorujem ze na slnku je "vybehnu" strasne cervene -az fialove licka, je to take zvlastne jednoliate (aj som ju natrela50-kou faktorom, nepomohlo) - my s mm sme zdravotaci takze patricne stresujeme a uz sme mysleli aj na nejaku autoimunitnu reakciu 😔 Alebo je to normalne, stretli ste sa s tym ze vam deticky takto reagovali na slnko? 😕 Ja uz si to neviem vysvetlit, bola som v tom ze slniecko na ekzem pomaha ved nam aj pomohlo pri mori. Este doplnim ze nemozeme BKM, lepok, soju, zemiaky, banan a vajce je v podozreni ale to takmer aj tak neje.

Dakujem za rady, budem velmi vdacna!!

kaja73
3. máj 2011

@denduska Natrela si ju pred tym ako scervenela,alebo po tom-tym opalovacim.Ja mojho zatial vobec nekremujem-je už pekne hnedy,vobec nebol cerveny,a to nema tmavu pokožku,len je každy den aspon 2h vonku.Minuly rok pri mori som ho najskor natierala 50 a bol cerveny.Potom som presla na 25 a bol klud.Tieto vysoke faktory už určite nebudem použivat.Max 25 aj to pri mori.Aj mm,starši syn a ja blbo reagujeme na tieto vysoke ochranne faktory.

denduska
3. máj 2011

@kaja73 no najprv som ju nenatierala, potom som sa zlakla ze panabeka to co ma s licami, ked sme boli dnu, a potom ked sme sli o par dni na slnko tak uz som ju natrela..ale uplne tak isto vyzerala... Proste stale sa jej to len vonku urobi a dnu to nema...tak ja uz neviem ci mi sibe 😅 . Aj som si vravela ze je len velmi bleda - my s mm nie sme zdaleka tmavokozci - takze ked ju viac chyti tak uz to nebude take vyrazne. Ja sa ju bojim uz teraz nenatierat, nie ze ju specie - ci myslis ze staci 25-ka? 😕 Aj ked pri tomto pocasi zatial slnko nehrozi.

kaja73
3. máj 2011

@denduska Ja si myslim že to netreba prehanat s tymi faktormi.So staršim synom chodime od jeho 23 mesiacov,každy rok k moru-nikdy nebol spalen a použivam najviac 30 aj to len na ramena.Inak 20-25-ale nie chemicky filter,len fyzikalny.Mladsi bol tiež už 2 krat pri mori,natierala som ho 25 a bol OK.Ziadne cerven.Ale napr starši syn mal vždy cervene lica-v lete-kym sa viac neopalil,potom bol už hnedy a vždy v zime je ako rajčina.Až tento rok ,prvy krat taky nebol-asi to puberta vyriešila. 😉 A to ide o deti s bledsou pokožkou,nie ako vapno,ale su bledsi.A ako hovorim mladsieho som este tento rok nenatierala a ani tak skoro nebudem.Ani starsieho som na SK nenatierala-len ked sme sli k vode,alebo sme boli v horach,či na dakom dlhšom vylete a bolo velmi slnečno.A nikdy problem nebol-ani jedno spalenie za 12 rokov.

denduska
3. máj 2011

@kaja73 Tak skusim co to urobi. No pri mori to bola parada, naozaj, aj ju uplne jemnunko opalilo ale ziadne cervene. Ja mam tiez bledu pokozku, ale mne v pohode staci 6-8 faktor, no ale z nej som uz pokakana 😅 skusim to vonku nafotit a potom to sem dam - teda ak sa dockam v najblizsich dnoch slnka. Este daj tip na opalovaci krem, my sme mali najprv daylong a potom biodermu...a teraz co som ju natierala tak to bola Nivea baby - z minuleho roka ale este v zaruke.

kaja73
3. máj 2011

@denduska ja použiva EUCERIN KIDS 25,je to s fyzikalnym-mineralnym filtrom,pre ekzematicke deti,ale aj pre zdrave.Spravi to super ochranu,starši syn aj po 2h v mori,ked vyliezol,ho mal stale na tele-je to vidno.Ja mam rada take opalovacie kremy co vidno,tam fakt vidim, že ochranuju a robia ochranny film..Ale to je vec vkusu. 😉

denduska
3. máj 2011

@kaja73 super, diky, tak vyskusame toto, co to urobi 😉 mne nevadi ze to ostane biele, aspon to cervene pod tym nebude vidno 😀 😅

lucinenka001
3. máj 2011

@martinka1981

Musim to v DM Drogerii preskumat aj ja poriadne, aby som rozsirila Adamovi troska jedalnicek. Lebo on malo co chce papat. Starsia dcerka papa v pohode jogurty napriklad?
U nas doma, mam len ja alergiu a este nejake pliagy ☹.
A ako u Vas uklidnila sa pokozka po brokolici?

lucinenka001
3. máj 2011

@michaelabj

Ahoj Miska,

dakujem za rady. Tie ryzove okruhle oplatky papal ked bol mensi a stale sa s nimi drhol. Teraz mu kupujem kukuricne lupienky, tie papa. Ale pozriem tie keksiky co si dala aj link.
Dakujem este raz pekne 🙂

martinka1981
3. máj 2011

@lucinenka001 staršia v pohode papa jogurty ,najradšej ma pribinaky.Isty čas by len to jedla,ale da si aj monte a aj klas.jogurt.
No Vikuš teda neviem neviem,či to bolo z tej brokolici,zahyby pri kotnikoch ma trošku červenšie,ostatne ma ok. Dnes nepapala brok.lebo sme neboli doma cely den ,ale zajtra zas pokračujeme a uvidime čo sa bude diať.

No ono to chce vela času,všetko prečitať a popozerať čo ano a čo nie 😒 je to taka piplačka ale ked nieje ina možnosť čo už.
Adamko čo nemože papať?

modra1
3. máj 2011

@stipa losos (salmon)

modra1
3. máj 2011

@lelask jasná reakcia na BKM, to len keď testuješ ty cez mlieko tak to trvá deň 😉

luthien.k
4. máj 2011

@daniella_vivien, pokud je to alergická reakce na něco, tak se to samozřemě rozšířit může.
@lojzina, do sebe se to samozřejmě míchat může, ale jednodušší je natřít hydratací a pak slabá vrstva toho druhého 🙂
No, je už ve věku, kdy inhalace hrají roli, bohužel, co nejvíc se vyhýbat tomu, co vadí. Předpokládám, že protiroztočová opatření máte vypilovaná...? http://www.proalergiky.cz/texty/alergie-na-rozt...

luthien.k
4. máj 2011

@stipa, jsem kvůli Tobě otevřela Fuchcse, co on říká na ryby 😀 a je to v podstatě jedno, spíš začít sladkovodníma, ideálně koupit pstruha někde na sádce (u nás mají, jenže já si teď teda nedám 😒 ) a zkusit to. Mořské ryby totiž mají často miniaturní parazity, na které byla také zjištěna častá alergie, takže tam je to riziko dvojí. Kdyby reakce byly, tak od Filípka ryby držet na 100 honů, protože je u nich velké riziko celkové reakce díky vysoce stabilnímu alergenu (parvalbumin).

luthien.k
4. máj 2011

@modra1, také myslím, že jde o reakci na BKM Ověř to ale ještě.