Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

parvitas
3. sep 2011

ahojte kočky. alami mi odporučila túto tému, vraj ste tu odborníčky a viete poradiť s čímkoľvek 🙂

dcerke sa objavili pred par dnami na stehienku skvrny ako po postipnuti, resp. poprhleni. take napuchnute nepravidelne miesto, nieco aj zacervenane...potom po obednajsom zobudeni to iste, ale vo vacsej miere - aj na lickach, na ramienku, predlakti, lytku, stehne, zadocku. volala som na pohotovost, lebo pediatricka uz neordinovala. povedali mi, ze ak ju to svrbi, mam je to natriet fenistil gelom. pomohlo a po cca hodinke sa skvrny stratili.
antibiotika nebrala. prasok ani krem sme nemenili. veci zehlim z oboch stran.
takze na pohotovosti nam povedali, ze je to alegia na nejake jedlo, resp. kombinaciu.
vraj co sme jedlo po velmi dlhom case, resp. nieco nove.

bol zriedeny "dzusik" od babky... skoro do priesvitna, tak som to nekontrolovala, lebo som nan nemala chut. manzel mi dnes povedal ze to bol Tang! ten praskovy sajrajt... si teraz vycitam, ze to mohol byt spustac...
a tiez dnes po dlhsej dobe (asi mesiac) jedla 2 nektarinky, umyte aj osupane... a pred dvoma dnami ochutnala prvykrat z bryndzovych halusiek. a spravili jej v restauracii aj kakao (ale asi nie z granka, ale z normalneho kakaa)... tiez mala Brumika, taku sladkost... ale vsetky tieto spominane jedla uz aj predtym a bez reakcie.... okrem toho napoja tang... ten bol skutocne prvykrat. a zial, neochutnala som to... :(si teraz pripadam ako priserna matka... ze som jej davala jest veci, ktore by este nemala... este jej svokra tusim dala aj kupovanu bananovu vyzivu...
neviem vsak urcite presnu pricinu, resp. zdroj.
takze som doma nariadila dietnejsiu stravu, vylucila sladkosti (doma okrem piskot a granka aj tak nic nedrzime,t takze to nebol problem) - a hlavne poucila obe babky...
kedze tie flaky po natreti fenistilom zmizli do hodiny a ani na dalsi den sa nezopakovali, tak som jej dala aj ovocie. jablko doobeda. a poobede slivky. bez reakcie.
ale ked sme na dalsi den isli na ihrisko, tak zjedla sice par sliviek, ale aj polku bananu a par kukuricnych chrumiek (od naseho krsniatka). a ked sme prisli domov, uz bola vyhadzana...
takze asi to bol ten banan. a mozno aj kombinacie s niecim inym...
stretli ste sa niecim podobnym? ako ste to riesili? prip. po akom case ste zacali zaradovat do jedalnicka ine potraviny (ovocie).
evka je taky ovocnicek, cez den jedavala minimalne dva alebo tri druhy ovocia...
jediny problem, ktory kedy mala bol ten, ze zvracala do 1 r. zo spenatu a aj z vajicka - nedavala som jej to spolu...

nantarika
3. sep 2011

aj my mame problemy s atopickym ekzemom od 3 mesiaca. teraz ma moja dcerka 9 mesiacov a ziadne zlepsenie. vyskusali sme vsetko od kremov, olejov, boli sme pri mori (to bola hotova nocna mora ked sa malinka len dotkla morskej vody...vsekto ju to stipalo a plakala a plakala) vyskusala som aj bylinky (nechtik lekarsky a repik) ziadne zlepsenie..., na premastenie pouzivam modru indulonu a cistu vaselinu z lekarne ale ziadne zlepsenie.., malinka sa skriabe do krvy, stale ma rukavicky (aj v lete a celu noc) ale betarka si ich vie velmi rychlo strhnut a doskriabat sa do krvi aj pocas sna...(uz len ju najdem v krvi) plachtu musim menit kazdy den, kocik je plny supiniek...no katastrofa...veru aj ja si poplacem od zufalosti. Kortikoidy som aj ja zavrhla, ale niekedy ked uz dlhsie obdobie nespinka dobre jej dam fenistilove kvapky, ale tiez tym nie som nadsena...Niekde som citala ze stav moze zhorsovat prach a chlpy domacich zvieratiek, my mame doma hafana, vyskusali sme ho dat na tyzden prec, ale ziadna zmena...takze neviem najst pricinu. no drzim vsetkym palce k co najrychlejsiemu uzdraveniu.... 😉

karmella
3. sep 2011

@vandas Ahoj, vyskúšaj masť z lastovičníka, moja malá 8 ročná mala tiež atopický ekzém a moja mamina urobila túto masť a do týždňa jej ekzém zmizol, len dúfam, že sa jej to nevráti. Ak budeš mať záujem pošlem ti recept 🙂

kam.zyk
4. sep 2011

@nantarika Problém je ve stravě a kosmetika je velmi špatně nasazená. Vůbec nemáš proč plakat zoufalstvím, problém je snadno řešitelný. Kup Biodermu Atoderm PP a napiš jídelníček dcerky a jestli je kojená (popř.dokdy byla kojená a jaké je nasazené UM), napiš mě prosím semhle, tady "ordinuju "

http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...

umím to řešit, samozřejmě bez kortikoidů.

Pes problémem v tomto věku není, inhalační alergie naskakují až kolem 2 let, jen velmi zřídkakdy dříve. Na vině je strava. Mazání a masti jsou věc podružná (neříkám ovšem, že nedůležitá, špatně nasazené mazání, jak vidíme zde, může velice zhoršit projevy ekzému), je třeba řešit problém, nikoli důsledek.

kam.zyk
4. sep 2011

maminy, když si přečtete moje články, budete umět ekzém svých dětí vyléčit, hlavně článek č.5.

http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

DŮLEŽITÉ!!!!! aneb článek 5 aneb manuál na léčbu atop.ekzému dětí 0-3 roky.

http://www.proalergiky.cz/aktuality/128.html

kaja73
4. sep 2011

@kam.zyk Ahoj,rada ta tu "vidim" aj ked určite len na skok.Chcem sa ti pochvalit-maly už od juna papa mliečne vyrobky-teraz už fakt "vo velkom"-babylove mlieko,jogurty,pribinacika,syry,kasu zarabam do klasickeho plnotucneho mlieka,dokonca papa už aj vajička-cele,aj ovsene vlocky može aj kamilku.Proste cela potravinova alergia vymizla.Chcem sa ti este raz podakovat za vsetky rady ,ktore si mi v "tazkych " casoch davala. 🙂

kam.zyk
4. sep 2011

@kaja73 To jsi mi udělala ohromnou radost 🙂 tak hlavně ať zdraví vydrží (což by mělo, co jsem se dívala na astrokruh, tak ten to jen potvrzuje 🙂 )

danules
5. sep 2011

@luthien.k Ahoj. Malý si ručičky rozškrábal úplně do krve. V lékárně mi doporučili to přemazat Sudocrémem, ale nevím, jestli není lepší nějaký zásyp nebo něco podobného. A zdá se mi, že exém se mi začíná tvořit na tělíčku. Pošlu ti foto.

martinka1981
5. sep 2011

@danules sudocrem je dobry,aj mojej ked sa podari niečo rozškriabať hned jej natriem sudocreme,lebo je antisepticky a dobre to aj zasuši 😉
Ale snad odpovie aj Luth.

Inak ja mam pocit že nam lepšie pomaha Sudocreme ako Ichtamol od kožnej.

Ale teraz sme celkom ok 😉 len ložiska na stehnach,t.č. su suche a sem tam červene. Ale je to ok 😵

mikinka86
5. sep 2011

@dadulka19 Moj syncek ma 15 mesiacikov a tiez len same maste a kortykoidy mu davaju. Tiez som rozmyslala nad bylikkarom-liecitelom. Mozem ta poprosit o kontakt? Dakujem pekne, Miska

petule246
5. sep 2011

@kam.zyk - ahoj, moc děkuju za odkazy, přesně takové jsem hledala 🙂 mému menšímu synkovi se objevil ekzém, asi ne zatím nic hrozného, jak mne všichni ubezpečují, nicméně s ekzémy nemám žádnou zkušenost, tak v tom trochu plavu. Na kožním jsme byli, prcek dostal hned kortikoidní mast a já hrozně tápala, zda mazat či nemazat. Kožní mi samozřejmě neřekla, že mám jen zaléčit a pak vysadit apod. Ještě jednou moc díky, jdu si vše důkladně pročíst a možná přijdu ještě s nějakými doplňujícími dotazy.

kam.zyk
5. sep 2011

@petule246 dřív jsem tady "ordinovala", pak po mě převzala štafetu luthien. Ale obě jsme dost vytížené, obě máme malé děti. Takže doufám, že můj návod, který jsem sestavovala několik let, pomůže v boji s ekzémem. Vznikl vlastně tak, že jsem měla přes 250 dětí, kterým jsem stabilizovala atop.ekzém do klidového stádia. A zjistila, že to zdaleka není tak těžké a že kortikoidy použít, to je v 99% případů zbytečnost. Zároveň chci na tomto místě velmi ocenit práci luthien, která tady už dlouho nezištně radí zoufalým maminkám v boji s atopickým ekzémem.

Klidně se zeptej, můžeš přímo ke mě do mojí poradny

http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...

martinka1981
5. sep 2011

@kam.zyk ahoj,vy obe s Luthien ste odviedli obrovsky kus prace a ja som nesmierne šťastna že som mala tu česť sa s vami spoznať 😉
Ale čo je uplne užasne že ste dokazali zlepšiť exem mojej mladšej dcerky a za to som fakt nesmierne vdačna.
Lebo keby som sa riadila lekarmi tak mažeme kortikoidy do nemoty ☹

Takže VAM patri moje obrovske ĎAKUJEM 😵
aj ked viem že z toho sa vyžiť neda 😔

tinka274
5. sep 2011

baby poradte aj mne nieco na atopicky ekzem nie som sice dieta ale mam ho od mala.. a už ma 23 a ete stale som sa ho nezbavila ...

danules
5. sep 2011

@martinka1981 Děkuju za radu 🙂.

zsossi
5. sep 2011

Na ekzémy nám pomohol Holtov krém ( Cremor Holt) dostanete v lekárni, kym sme nenasli tento krém sme zbytocne kupovali drahé oleje, krémy...Kozná lekárka predpisovala nám krémy kt. pomáhali len krátkodobo, a obsahovali hormóny. Úplne sme vynehali potraviny s kyselinou citrónovou - ani by ste neverili co vsetko obsahuje ....

kam.zyk
5. sep 2011

@danules nemohla byste ty fotky dát sem? Podle vašeho popisu lze usuzovat na infikovaný ekzém. Sudocrem je dobrá volba, zásyp je naprosto nevhodný, ale pokud by byla infekce byť náznakem, je třeba s tím něco dělat. Fotky by to řekly.

katarinajurikova
5. sep 2011

nam ekzem presiel na 80percent zo Skin Cap kremu.Je bez hormonov na volny predaj.Kto tvrdil ,ze je hormonovy ,robi len zlu reklamu...Nikdy by si nikto nevzal na triko ,predavat na volny predaj krem z hormonami.Kto vyskusa da mi za pravdu.

danules
5. sep 2011

@kam.zyk Posílám ty fotky. Zrovna si to včera přes noc roškrábal. Zdá se mi, že na ručičkách je to čím dál horší. Léčím homeopatikou, ale moc to nepomáhá. Akorád mu to zmizelo na líčkách. Já s exémem nemám moc zkušenost, sama ho nemám, tak tápu a pomocí rad zkouším....

danules
5. sep 2011
anett9
5. sep 2011

nám pomohol bylinkár,dosť známy p.Dedík z Trenčianskych Teplíc,ale má ordinačné hodiny aj V Piešťanoch a ešte niekde,ale neviem kde.Dcéra v 3 rokoch zareagovala na jahody a potom na všetko,čo malo takú príchuť či prísadu.Mali sme od Dedíka niekoľko prípravkov a do 4 mesiacov vymizli všetky príznaky a nikdy viac sa to nevrátilo.Ešte dávno predtým som o ňom čítala,že vyliečil ťažké stavy atopického ekzému a rokmi zničenú kožu od kortikoidov,dokonca aj pár mediálne známym ľuďom.Oplatilo sa nám tam ísť 🙂

kam.zyk
5. sep 2011

@danules Infekce jako vyšitá!!!! Genciánou potřít postižená místa. Tak na toto homeopatika jsou poněkud krátká...

kam.zyk
5. sep 2011

Skin cap obsahuje klobetasol-propionát (je v 4., tj.nejvyšší skupině kortikoid.extern, tj. jeden z vůbec nejsilnějších a tudíž nejúčinnějších kortikoidů). Sama jsem si tu expertízu nechala dělat. Mimochodem, FDA Skin cap a jeho distribuci v Americe z tohoto důvodu zakázala. (se Skin-capem měl kdysi výrobce - Cheminova - potíže - on sice klobetasol-propionát je běžnými technologiemi jen obtížně detekovatelný, ale FDA si tu práci dala - odborné posudky tenkrát pocházely od Glaxo Smith Kline a kliniky Mayo. )

kam.zyk
5. sep 2011

@danules PS:a dál už to necháme na luthien, ona je skvělá a s tímhle si snadno poradí. Poslouchej jí ve všem.

baraseliskou
5. sep 2011

Ahoj ja jsem mela taky ekzem jako mala a je pravda ze me koupali v bram. skrobu a pak jsem mela takovou masticku bilocerveny kelimek 🙂 Uz ho nemam,ale v lete kdyz se hodne zpotim tak se ned objevy hlavne v zahybech. Jinak pry na to je dobra ok alfa plus a ok omega plus,ale vlastni zkusenosti s tim nemam.

danules
5. sep 2011

@kam.zyk Genciánová vodička - je to ta fialová?? Děkuji zbytek pořeším s luthien. Díky moc 🙂

kam.zyk
5. sep 2011

@danules ano, přesně tak.

michaelka83
5. sep 2011

@kam.zyk Tomu se mi ani nechce věřit, že by to bylo volně prodejné! 😕

kam.zyk
5. sep 2011

@michaelka83 Bohužel, není to jediný případ. Před časem například masti NEWSKIN Plus a ADIBEL cremor, tam taky byla zjištěna přítomnost kortikoidů, atd.

michaelka83
5. sep 2011

Hm, tak to je teda síla☹ Já na to teď právě koukala na netu a píší tam bez kortikoidů atd atd.....