Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
23. dec 2011

Jinak všem přeji krásné svátky, nebudu teď stíhat diskuzi, pokud někdo něco bude chtít přímo mně, tak prosím IP a kdo na mě má, tak mail.
Katka

martinka1981
24. dec 2011

Krasne Vianoce prajem všetkym,hlavne nech su naši drobci zdraví ,bez exemov a inych pliag 😉 🙂

sofhia
25. dec 2011

Zienky prosim Vas, ti ktori ste riesili ekzem s homeopatom, ci bylinkarom... za aku dobu vam to cca preslo? a o ake velke zhorsie stavu sa az jednalo?
sa nam to nezda, mala mala fliacik len na krku, apo mesiaci brani homeopatik uz je vyhadzana po celom telicku, ziadne mandarinky ani nic nejedla, po tele ma suche fliaciky, kt. ju svrbia ☹

ako s tou morskou vodou? mam ju doma... natierat, ci nie? pomaha to?
dakujem za rady, straaasne vela stran sa tu popisalo. budem sa to snazit precitat, ale budem velmi povdacna niekomu za odpoved. zial momentalne nestiham, ja viem zdravie nadovsetko, ale k netu sa dostanem opat az vecer, a som z toho nestastna, ake ma to telicko...
pekny den. a vdaka.

lukava
26. dec 2011

krásné svátky všem atopikům i maminkám ; ). uměla byste některá poradit, jak začít s příkrmy, prosím? mrkvička mi nepřipadá moc "bezpečná", díky!

endlessblue
28. dec 2011

Holky, když držím bezmléčnou a bezlepkovou dietu kvůli mrňousovi a jeho ekzému. Můžu ovesné vločky? Já tak nějak nevím, jak to s těma obilovinama je 😅

luthien.k
28. dec 2011

@lukava cuketa, dýně, brokolice 😉

lukava
28. dec 2011

@endlessblue myslim, že ano, já ovesné jím a držím stejnou dietu jako ty

luthien.k
28. dec 2011

@endlessblue držet bezlepkovou dietu není řešení, není známo, že by lepek přecházel do MM, smysl má vyhnout se pšenici, který patří mezi nejčastější alergeny mezi obilovinami, a to nejen díky svému lepku, ale také díky dalším alergizujícícm bílkovinám (v obilovinách nealergizuje jen lepek, pozor na to!), které už do MM přecházejí. Oves a ječmen jsou relativně bezpečné, žito tak napůl.

michaelka83
28. dec 2011

Tak jsme včera byli na druhé Hexe, tak snad bude všechno v pohodě jako minule. AE už skoro není, zbylo jen jedno ložisko na hrudníčku a jedno mini na zádech.....no,ale radši se neraduju, AE = houpačka 😒

michaelka83
28. dec 2011

Jo a taky mi bylo řečeno Dr., že pestrost v jídelníčku není u dětí moc žádaná, že prý pak ještě více vznikají alergie. A já bohužel dělala pravý opak, snažila jsem se, aby malý měl co možná nejpestřejší jídelníček, samozřejmě jsem jela podle tabulky alergenů.... 😅

martinka1981
28. dec 2011

@michaelka83 to je podla mna blbosť s tym jedalničkom.
Ved aj dospely maju mať pestry jedalniček a deti tym duplom.
Alergie atd.ma za nasledok isto celkom ine.Ved ked je imunita ok tak neni dovod nemať pestry jedalniček 😉
A prajem nech Hexa prejde bez nasledkov 😉 😔

michaelka83
28. dec 2011

@martinka1981 Děkujeme🙂 A jak se daří Vám?
S tím jídelníčkem, já fakt nevím, vysvětlovala mi to tak,že dřív lidé jedli nohem méně věcí a neměli alergie. Teď nevíme co dřív sníst a tudíž rozšiřujeme okruh potencion.alergenů. No, zní to logicky....tak nevím...ale moje dr.je fakt nejlepší široko daleko, tak jí i docela věřím.

michaelka83
28. dec 2011

@martinka1981 a bohužel v našem případě je imunita na nule... 😢

adrianave
29. dec 2011

@dadulka19 aký je to prosím ťa liečiteľ?my máme ekzem už 3mesiace

martinka1981
29. dec 2011

@michaelka83 ja neviem,ťažko povedať ako to je to s jedlom a alergiami ale isto vplyvaju aj ine faktory ako znečistene živ.prostredie,takžiež očkovanie atd.Ale je to na inu temu 😉
možno k tomu niečo napiše @luthien.k
Ako sa my mame?? Jak na houpačce 😀snad som to dobre napisala. Ale na to že nam ide X zubov naraz a aj stolička jedna je napolovicu vonku a dalšia sa tlači tak fajn 🙂
Dnes som robila pre nas obed a Viki zvlašť niečo podobne a aj s pasirovanymi paradajkami a zatial ok.nezjedla moc ani tych paradajok tam nemala vela ale čakala som neaku reakciu ale nič.Exem v povodnom stave,uvidime za par dni 😝
Už neviem čo jej dať jesť,mam pocit že stale to iste dokola 🤐 ved to poznaš.
Takže vy ste bez exemu??
Inak na tu imunitu si neskušala davať ten Imunoglukan P4H?mne ho odporučila Věra.Ale je od 1.roka a to vy ešte nemate 😖

luthien.k
30. dec 2011

@michaelka83 , naopak, však nejčastější alergie jsou přece na to, co se i jí nejčastěji - BKM, vejce, pšenice, dneska i na sóju, která je téměř všude... Pak samozřejmě i na agresivnější druhy potravin, jako jsou ryby, ořechy, celer. Takže já jsem rozhodně pro pestrý jídelníček (však máte pestrý jídelníček a jste bez potíží, ne???) a to právě proto, aby nenastala senzibilizace na nějakou protěžovanou potravinu, jak je tomu v případě BKM a vajec. Takže například těstoviny jednou pšeničné, jednou kukuřičné, jedou špaldové, jednou rýžové atd. V pestrosti je naopak podle mého názoru (a názoru kam.zyk) ta správná cesta.

michaelka83
30. dec 2011

@luthien.k Já už se v tom právě nevyznám, všude se říká,píše něco jiného☹ Ale když to beru selským rozumem, spíš jsem pro tu pestrost...holky, jsme třetí den po očkování a AE se začíná zase nenápadně vracet.... 😒 😠 Tak snad to nebude zase taková katastrofa jako předtím.

michaelka83
30. dec 2011

@martinka1981 Jojo Marti, zuby , to známe. malý jich má zatím jen 6, ale taky jsme si užívali. Jinak bez AE nejsme, má dvě malá suchá (nemokvající)ložiska, ale asi se nám právě po očkování začíná vracet☹
Co se týče té imunity,tak mi Dr.řekla , že se mu musí dovyvinout sama, že na ní nic podpůrnýho brát nemá....A na imunologii jdeme 4.1, tak uvidím, co řekne imunoložka.
Taky malému nevím, co už uvařit🙂 To znám🙂 Snažím se vařit nám i jemu podobná jídla, samozřejmě uzpůsobený jeho věku.-) Včera měl poprvé k snídani kousek chleba s máslem a kouskem plát.sýra 🙂 Na rajčata taky zatím reakci neměl, občas mu je dávám. Vařím mu hodně rýži,těstoviny, brambory atd se zeleninou,tak max.3krát týdně maso. Už jsem mu zkusila dát i kousek vepřové panenky, jinak vařím telecí, kuře, krůtí, libové vepřové, ale to málo, králíka kupuju ve skleničce. Z té zeleniny nejvíc brokolici, dýni, cuketu, mrkev, květák, fazolky, kukuřici atd. 😉 Ale taky mi občas dochází inspirace. ☹

martinka1981
30. dec 2011

@michaelka83 ja tiež pomaly skušam všeličo.
my zas nemožme brokolicu 😕 ani karfiol,vždy ma potom zhoršenie.
Dnes mala trošku vyhadzany chrbatik k večeru a trošku sa aj škriabala tak uvidim ako paradajky 😝
My mame dve ložiska ktorych sa namožme zbaviť na stehnach. Teraz nedavno sa jaj spravili aj nove na krku a zatylku. A aj na nohach take male čudne akoby žlte šupinky,ale male. Snad je to zubami a skoro zmizne.
priznam sa že som mala nedavno nutkanie použiť kortik.namiešane s kremom nech je to slabšie a namazať tie nohy,ale hovorim si že to nerieši situaciu,že jej len uškodim a zvladneme to aj bez nich.A predstav si celkom je to ok 😀
My mame najčastejšie morčacie,ale teraz aj telacie,kralika som ešte nenašla čo by som jej mohla dať.Aku skleničku kupuješ?
vy už mate zaradenu BKM.
Ja chcem vyskušať po novom roku 😝

My papame zo zeleniny:zemiaky,cukinu,mrkvu,kalerab,baklažan,fazulky zelene,uhorku,špenat. A to je tušim všetko 😝

bohovsky vyber že??
Ovocie ešte menej. Broskynu ani marhula nič,to ma reakciu.Tak len jabko,hrušku,slivku,červeny melon mala v lete,čučoriedky a skušala som banan ale po tom ma problem sa vykakať 😒

Cestovinky ma aj naša rada,z tvrdej pšenice,alebo mala aj kukurične,pohankove som minule kupila,mne to nechuti ale ona jedla 😀
Celkom spapa čo mama navari ale najradšej ma ked ma to iste čo my 😀

michaelka83
30. dec 2011

@martinka1981 Králíka kupuju od Hippu, nebo i Hamánka Bio. Ale pozor, Hipp skleničky obsahují sůl ,pepř atd již cca od 7měsíce! V létě jsme kupovali domácího králíka od souseda na chatě🙂
My z ovoce jíme: hruška, jablko, borůvky, jahody (málo- ale zatím bez reakce), banán ( málo - malý ho nemá rád), meruňky, švestky. Ale většinou ve skleničkách, syrové jen jablko, banán a hruška - ale malý mi nějak odmítá jíst syrové ovoce☹
BKM zařazujeme, nebyla nám na ní potvrzena alergie . Dávám HA mléko. Předtím AC. Jogurty jí tak cca 3krát týdně - zatím také bez reakce. Sýr také bez reakce. Tak se uvidí.

martinka1981
30. dec 2011

@michaelka83 no musim pozrieť,nemame si od koho kupiť domaceho 😒
Tak fajn že tiež skušate a ako tak je to ok 😉
Som zvedava ako my budeme znašať BKM 😝
dam potom vedieť že ako sme na tom.
Viki tiež moc nechuti banan,ktovie prečo.trošku si da ked vidi že ma niekto ale inak nič moc.
Teraz ma napadlo že tu Hipp skleničku som videla s kralikom ale nekupila kvoli soli a tomu bielemu koreniu 😝
ale asi vyskušam že čo to spravi.
Kupila som teraz aj Hipp s lososom ale ja sa tak bojim vyskušať až hruza.
Aj Luthien ti tu tušim pisala že rybu skusiť až po sviatkoch 😀 tak som sa neodvažila 😀 😔

michaelka83
30. dec 2011

@martinka1981 Jojo, ale taky jsme rybu ještě nezkusili....Dr.mi řekla, že kousek malému neuškodí, ale že by radši ještě počkala - mořské ryby silný alergen, a sladkovodní zátěž těžkými kovy☹ Tak ještě počkáme.
Hipp s králíkem je myslím v kombinaci s fenyklem a bramborem. Králíka v supermarketech se bojím kupovat, nikdy nevíš, odkud je, atd. 😖 Kuřecí mu taky dávám jen Selský kuře, takže snad i kvalitnější. Ale bohužel v naší republice nikdy nevíš s tou kvalitou ☹
Já ti nevím, co mají proti tomu banánu 😀 malej ho má vždycky za trest 😀 😀

luthien.k
30. dec 2011

@michaelka83 u ryb není rozdíl v alergencitě u mořských nebo sladkovodních a těžké kovy nebo toxické látky mají taky oboje, to si nevybereš... Rybu bych zkusila, čím dřív, tím líp.

michaelka83
31. dec 2011

@luthien.k No vidíš, tohle mi říkala Dr. Já jí zkusím, ale asi radši v tý skleničce, jak si mi radila. Ale jsem jak Martinka🙂 Bojím se🙂 Ale stejně máme zase zhoršení, asi po tom očkování.☹ Není to nic strašnýho, zatím, ale je tam zhoršení. Ach jo.

luthien.k
31. dec 2011

@michaelka83 ono u mořských ryb kromě těch jejich vlastních alergenních bílkovin (které se neničí ani varem) je ještě jedna věc - paraziti - mají je velmi často, dají se představit podobně jako roztoči a ti také vadí, tak možná proto považuje dr. ty sladkovodní za lepší (ale popravdě dost pochybuju o tom, že o nějakých alergizujicích parazitech něco ví 😅)
Moje známá moc moc dobrá výživová poradkyně (což doktoři jsou dost špatní výživoví poradci, podle mých zkušeností), už jsem to tu i psala, preferuje pouze malé mořské ryby typu sardinky, protože ty do sebe za svůj krátký život nestačí uložit tolik těch sajrajtů, jako ryby velké, například tuňák apod. U sladkovodních našich ryb dopadly nedávné rozbory také dost špatně...
No a zhoršení po očku - to se spraví. Ono je i docela dobré pravidlo, které zmírňuje ekzém při potížích typu infekt nebo po očkování, je vysadit BKM na nějaký čas, na týden, 14 dní... Jako agresivní antigen může situaci také dočasně zhoršovat, když je imunita "vybuzená".

michaelka83
31. dec 2011

@luthien.k No ona neřekla, že sladkovodní jsou lepší🙂 Zavrhla obě varianty🙂🙂 Jak jsi minule psala, zkusím někde sehnat třeba toho hejka. Ale nevím kde 😀
Jinak BKM zkusím tedy vysadit, snad se to zlepší. 24.1 jdeme ale na poslední Hexu, takže to asi bude od znova☹ Udělala jsem ale jednu chybu, úplně jsem zapomněla před očkováním nasadit homeopatiky☹ Úplně mi to vypadlo, tak třeba je to i tím, protože minule jsem mu je dávala a bylo to v pohodě.

michaelka83
31. dec 2011

Tak malému se už i osypaly nohy a atd☹ Tak nevím, jestli je to teda reakce na očkování (byli jsme 27.12), nebo na chleba se sýrem a máslem, nebo včera měl půl skleničky s jahodami a dnes zbytek (ale jahody už jsme měli víckrát, vždy bez reakce)....ach jo.

luthien.k
1. jan 2012

@michaelka83 no a ten chleba atd. už měl dřív, systematicky zkoušený? Jinak ta homeopatická clona při očkování prý opravdu dobře funguje, z více zkušeností.

michaelka83
1. jan 2012

@luthien.k Chleba měl podruhý, během tří dnů (obden). Předtím měl na "žvýkání"jen kousek rohlíku. Nezhoršuje se to,ale ani nezlepšuje. V lednu jdeme na další očkování,musím mu zase dát ty homeopatika....

michaelka83
2. jan 2012

Tak záhada je asi vyřešena - malýmu rostou obě dvě stoličky dole. Večer byl zase neklidný, furt jsem k němu lítala, dneska ráno jsem se tam podívala a na obou dvou stranách prosvítají (ještě nejsou prořízlý), tak si asi ještě užijeme☹
Ještě jsem se chtěla zeptata - nemáte někdo zkušenost s tzv. Chytrou houbou - Oythium oligrandrum? Měl by to být nějaký přípravek, který je dobrý i na AE.