Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
11. feb 2012

ahoj,
@luthien.k diky za vysvetleni...a co bys teda nam doporucila?Marianovi.Ma to suchy,cerveny,svedi to...

lojzina
11. feb 2012

@xmalij ahoj,resime,jasne.vysla ABKM,roztoce,kocka,plisne,v realu mu mliko momentalne nevadi.ale to az posl.dobou.Nam s eekzem projevil snad hned po narozeni.
A vy ste byli na testech?

majuska85
11. feb 2012

ahojte, nečítala som všetko to by mi zabralo dosť času 😒 ale pár stránok dozadu som si prečítala. Ja mám AE od 11 rokov čiže už 15rokov ☹ ☹ ☹ a nie a nie sa ho zbaviť ☹ dosť zle sa s tým žije. Mám ho všade a najviac ma to trápi na dlaniach, najhoršie odobie bolo v puberte bolo to veľmi zhoršené niekedy mi liečba trvala aj mesiac ☹ a ked nie tak som ležala v nemocnici, na TV som necvičila lebo som nemohla ked mi hodili loptu hned mi to dopraskalo a bolo, niektorý sa vysmievali iný fujkali ☹ Liečenia v kúpeloch pomahali ale len na určitý čas. Najlepšie obdobie bolo počas mojich tehotenstiev 😀 vtedy som nemala na sebe absolútne nič 😀 ale hned po pôrode sa do týždňa dostavil a bolo to neznesiteľné bola som nešťastná nemohla som ani deti kúpať bolo to hrozné a nič nezaberalo. Teraz s tým žijem super, nevyhýbam sa žiadnemu jedlu ak sa to zhorší tak si to vymočim v repíku a vždy natieram kremami excipial nepomaha ani mne ale ja si skušam rôzne krémy na ruky dobra bola aj nivea senzitive a aj nejake kremiky z olivovým olejom do 2-3dni mam pokoj 😀

majuska85
11. feb 2012

no a moji drobci?? samozrejme že to majú tiež a obaja čo mi je strašne ľúto ☹ ☹ ☹ dcérke zistili v Smokovci na liečeni alergie na jedlo tak vieme čomu sa vyhnúť ale nie vždy to pomáha a aj na plesne, perie, roztoče 😒 malý je na tom lepšie teraz máme už asi rok útlm a pokoj. Ale ak sa to bude dať tak s nimi chceme ísť do kupelov vraj máme nejaké ktoré sú super takže pojdeme aspoň vyskušať 🙂 Podľa slov doktorky je to nevyliečiteľné a aj podla mňa ☹ dá sa to len natierať a natierať
Deti sa raz za týždeň okúpu a raz osprchujú lebo veľa vody na AE škodí takže aj to máme vyskúšané, samozrejme v iné dni sa umývajú 😀 do vody davam olejček od kožnej
Treba len odsledovať čo robí dieťatku zle a potom sa tomu vyhýbať

zuzuzuzu7
11. feb 2012

ahojte, tak vcera som sa chvalila, ze krasne...a dnes sme boli vonku, vypila aj stavicku z pomaranca-co jej nevadi inokedy vobec(aj vcera mala pomaranc ) no a dnes ako sme prisli z vonku-inak u nas tuha zima, tak si to zacala hned driapat....sa jej to trsoku zapalilo...tak som hned dala Bepanthen a za 10 minit zinkovu mast a myslim, ze sa jej to ukludnilo....no neviem, asi ta zima nam fat velmi nepomaha;)...uz nech je chytro jaaaaaaaaar!!!
xmailj -uz podavam aj ten tekvicovy denne jednu lyzicku-uvidime ake zazraky bude robit🙂))

komisakpd
11. feb 2012

baby pridavam sa...v pia nam kozna potvrdila AE ..synator to ma na zadku, nohach a chrbate kompletne..aj na semenikoch to ma...☹

kristyk
11. feb 2012

Ahojte chcela by som sa opytat ci mate niekto skusenosti s homeopatikami na AE a ak ano aky to malo priebeh ,dakujem

xmalij
11. feb 2012

@zuzuzuzu7 pridavam se do boje proti zime..u nas taky zima, tak jsme radsi ani nevylezli, protoze po vcerejsi prochajde vidim taky znatelny zhorseni ☹. Musim dokoupit zasoby dynoveho, jeste jsem nemela na zkousku pupalkovy, prej je moc prospesny. Nezkousela jsi ryzovy? Objevila jsem ho az tenle tyden. Jinak sezamovy mi Kata nedoporucila, tak obmenuju zasoby.. 😉

xmalij
11. feb 2012

@lojzina nene, nebyly..mame za sebou (spis ze zvedavosti a nouze) biorezonanci..tam rekli BKM, bilek, orechy, mak, psenici, citrusy...ale beru to s hodne velkou rezervou. Zatim jen testujeme BKM a vejce komplet a zlepseni bylo cca 2 tydny zpet, ted zase blby...ne tolik, spis pribyvaji loziska, ktery zmizely a jsou lehce zarudly. Pockam co a jak, konzultuju to s Luthien a ta me i vyvedla z omylu, ze ani rozbory neukazou co maji, tak to nehrotim. Male se AE objevil s prvnim prikrmem (mela i zoubek na ceste, teplotu, ockovani, proste blba nahoda), pak na 9M zmizel a ted v zime se zase objevil..takze to vidim zatim jako relativne lehci formu, ale resit se o musi. Tak drzim palce, at je lip.

zuzuzuzu7
11. feb 2012

@xmalij no o tom pupalkovom som tiez citala...tiez by som ho niekedy skusila...ryzovy sme este nemali a sezamovy- tak ako orechy moze vyvolat skor reakciu
dnes som myslela, ze aj maly ma ekzemik na tvaricke, ked sa prebudli, tak mal jeden fliacik a na druhe licko mal tiez cervene-no skusila som pockat a nemazat a opaltilo sa -teraz nema ani flacik ani cervene...pn aj ked ma nejaky ten flaicik suchy cerveny, tak mu to na dlsi den bez mazania zmizne;)
u malej je to trosku horsie, ale tiez sa snazim hladta mieru a dat moznost aj pokozke sa spamatat;)
tak vam vsetkym moc prajem aby ste sa uz netrapili-aj ked je chorob vela a este ovela horsich....nech su vsetky ekzemiky nasich deti prec.......
s malou si vzdy hovorime, ked mazeme kozicku, ze ekzemik uz ide prec;))) a ked ju nahodou zasvrbi, tak vie , ze name akrabkat ale len potlapkat;)
tak vam vsetkym prajem krasnu a nesvrbiacu noc;)

lojzina
11. feb 2012

@xmalij co je biorezonance,jak to probiha?

komisakpd
11. feb 2012

@zuzuzuzu7
@xmalij
o com hovorite..o olejoch...som trochu mimo kedze osm tu nova...ak mozete skuste v skratke vysvetlit...

zuzuzuzu7
11. feb 2012

@komisakpd no skusila som malej podavat po lyzicke tekvicovy olej..tak uvidime...zevrak fajn na alergie je aj rybi olej-ale musi byt vysokocisteny....podavat dlhodobo-uvidime ake to bude mat efekty;)

xmalij
11. feb 2012

@lojzina posilam odkaz, abych se do toho nezamotala..ale jak pisu, chce to asi brat s rezervou...http://www.prirodnimedicina.cz/alergogram.html

ccaarroollaa
11. feb 2012

Ahoj, moje obě děti mají ekzém - nejsem si jistá jestli AT - u starší začínaly suchá místa na lýtkách, později začaly zarudávat a ted už má fleky komplet po nožkách a začíná jí to i na ručce emoticon suché začervenalé flíčky, mladší to má taky na nožkách a bříšku.... Dr. nám doporučila pouze nějaký krém a Fenistil...
Když se drobci okoupou tak jim fleky vyskáčou rudě emoticon
Koupila jsem kosmetiku od Biodermy.
Zatím se nám nedaří zjistit z čeho to může být - prací prášek vyměněný, snažím se oblékat jen do 100% bavlny (jen teda punčošky zatímnemáme, nejdou u nás sehnat, musím koupit přes net...)
Obo dvoum to začalo v období Vánoc - tak jsem to tipovala na přemíru oříšků a čokoládek... ale ač jsme tohle vysadili, tak se ekzému nemůžem zbavit...
Nevím jestli děti mají zrovna AE, ale nevím co s tím, co jim ještě nedávat či vysadit...
Dík za každou radu emoticon

xmalij
11. feb 2012

@komisakpd pri bezmlecne diete chybi telu tuk, tak je dobre ho doplnovat ruznymi oleji (byla jsem poucena, ze sezam neni orech 😀, reagovala jsem ale stejne jako zuzuzuzu7, predstav si 🙂..dal kvuli vstrebavani vitaminu.

komisakpd
11. feb 2012

uff..to sa bude este ucit okolo toho AE...a ak yje rozdiel medzi AE a ekzemom?

xmalij
11. feb 2012

@zuzuzuzu7 to mas pravdu, chce to pozitivne myslet..hroutit se z toho nemuzeme, jsou horsi veci!! Zkusim sem tam nejaky loziska nechat byt, treba v miste kde konci plinka (jakoby vzadu na boku po stranach ma na kazde strane jedno - a je to zrovna v miste, kde je plenka prerusena takovymi vroubkami, zkratka na omak hrubsi), tak to musi mozna drazdit a nestiha to regenerovat. Tak my snad zacneme odplinkovavat a nebudeme cekat na leto nebo co... 😒.

xmalij
11. feb 2012

@komisakpd zadny 🙂

dedian
11. feb 2012

@ccaarroollaa, ahoj, moj maly ma tiez AE, ma len 21 mesiacov takze na co ma alergiu nikto nezistoval, ale kožná nám zakázala citrusy, vajcia, jablká, prať len v orechoch.. (to som robievala ale už to nerobím lebo tie krémy ktorými ho natieram nevyperiem, takže hľadám alternatívne riešenie, práve skúšam sonett), keď ma nahodou poškriabane nožky tak ho kúpem v hypermangáne, to zabraňuje tomu aby sa v rankach držali baktérie, inak zapálené ložisko natieram ichtamolovou pastou a potom ešte kyselinou mliečnou žltou... tecept mam od kožnej a moja pediatrička mi ho každý mesiac predpíše..inak je dobrý aj krém linola fett, ten nam pomohol tiež veľmi... čo sa týka stravy, už som zistila že malému nevadia banány napr, ale keď zje mandarinku tak ho začne svrbieť nožka.., sladkosti nejedáva vôbec, maximálne tak ked je doma upečený makovník.. kožná nám tiež zakázala nosiť priamo na tele iné ako 100% bavlnu a len bielu, tmavé farby obsahujú ťažké kovy a pôsobia zle na pokožku (pančušky mame našťastie ešte po manželovi lebo to je fakt nedostatkový tovar.. ) inak malého kúpem len raz za týždeň alebo za dva, inak sprchujem a tie problemove miesta mu pred kupanim poriadne natriem kyseliou mliečnou... kožná nám neodporučila používať excipial lebo vraj ten je pre deti úplne nevhodný, ani dávať oleje do vody na kúpanie, nanajvýš tak urobiť ovsenný kúpeľ..

lojzina
11. feb 2012

@xmalij diky,v mezicase na to kuknu.Jinak dnse sem si donesla z Olympie vzorek atodermu pp,tak zkusim a uvidim,te kids peny vzorek nemeli 😠

lojzina
11. feb 2012

@ccaarroollaa ahoj,nam ekzem taky vyskace po koupeli,a jak 🙄 .

komisakpd
11. feb 2012

@xmalij tak potom preco sa hovori o ekzeme a o atopickom ekzeme

ccaarroollaa
11. feb 2012

@dedian
@lojzina dík za reakce...
@komisakpd právě netuším jaký je rozdíl mezi AT a ekzémem - bo naše dr. nám k tomu nic neřekla, jen teda předepsala Fenistil proti svědění a krem...
Holky na kožní či alergologii jste si zašly s dětmi samy nebo musí dát dr. doporučení? Už to mají oba skoro 2 měsíce - malému se to začíná zhoršovat a dcerka 4 roky to má střídavě oblačno - no asi to tu všechny znáte ☹ , jen jsem si myslela, že je to jen od zapaření v punčoškách, ale jak to pořád nemizí a vrací se to, tak to asi nebude jen "obyčejný ekzém" 😠

ccaarroollaa
11. feb 2012

@lojzina i po osprchování? nám po každém styku s vodou... no budu si muset víc načíst, co s tím... asi to samo nepřejde 😠 😠 😠
Ale nemáme to pod kolínky, v záhybech - tam tuším AT začíná.. u nás začal na lýtkách - oboum 😒

lojzina
11. feb 2012

@ccaarroollaa my na kozni i alergo dostali dopor.od dets.dr....

lojzina
11. feb 2012

@ccaarroollaa vetsinou se oba koupou,maji ve vode dycky neco-vlocky,dub.kuru,oilatum...

ccaarroollaa
11. feb 2012

@lojzina vločky? nějak upravené nebo jen nasypete ovesné vločky? my někdy dáváme hypermangan... ale mám pocit, že je to po tom ještě víc svědí ☹

lojzina
11. feb 2012

@ccaarroollaa nene,uvaris hrst i vic vlocek a precedis do vany jen ten odvar.

ccaarroollaa
11. feb 2012

@lojzina 😀 aha - a jen ve vodě bez přísad?

lojzina
11. feb 2012

@ccaarroollaa jo,jen trochu vody,teple ,ne moc horke na tu koupel 😉 ,a do toho pridat odvar,nic jinyho....