Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
7. mar 2012

@luthien.k Zrovna ATOK dělá i základní krémy, mléka, hydrofilní oleje bez éteráků 😉.

No jo, u té Leontýnky je směs éterických olejů, blbý, že nepíšou kterých ☹, mě štvou, asi ji ale zkusíme a přinejhorším vyhodíme.

luthien.k
7. mar 2012

@katyxq to fakt ten Atok? Tak to bych mu dala šanci 🙂

vierka001
7. mar 2012

@vandas no osvedceny recept asi nie je, u kazdeho baba zabera ine...nam pomaha excipial, na ranky davam cicadermu a inac stale kremovat, kremovat...

katyxq
7. mar 2012

@luthien.k Fakt má ATOK pár věcí bez éteráku, odkazy máš v IP 😉. Akorát je mají normálně zařazené mezi ostatníma produktama a tak se to blbě hledá, ale já objednávám pravidelně, tak už vím kam kliknout.

ludkastofi
7. mar 2012

Ahojte, aj ja som bola včera so synom (má 7.mes.)pri kožnej, lebo na laktíku sa mu objavil taký suchý a červený fľak, no predtým mal aj na líčkach, mastila som mu líčka excipialom a zmizlo to, ale teraz vraj excipial na začervenané nemám dávať, tak mi dala samozrejme advantan (korikoidy), čo by som ale nerada mu dávala.radšej by som tiež vyskúšala asi nejaký "babský " recept.Poradíte nejaký? 🙂

luthien.k
7. mar 2012

@katyxq děkuju, až budu mít chvilku, tak to prostuduju 🙂

luthien.k
7. mar 2012

@ludkastofi atopický ekzém má nějakou příčinu a po té je třeba pátrat, u dětí hraje největší roli strava (i kojící matky), samozřejmě kosmetická péče, někdy umí udělat paseku i prací prášek atd. U každého dítěte to je jiné. Každopádně Ti schvaluju, že nechceš dávat kortikoidy, to je jen krátkodobé řešení, jak jsem psala o pár příspěvků výše.
Takže - zaručený babský recept není, bohužel. Je to o komplexním přístupu.

vierka001
7. mar 2012

Mile maminky, necitala som celu diskusiu ( malo casu) ale ak chcete cenne rady, kliknite si na FB - liecebna travnica odlu....je to vytvorena fb stranka, pre maminky a ich deticky s atopickym exemom...su tam velmi cennne rady a skusenosti...Travnica je momentalne jedina liecebna na Slovensku, kt. lieci detsky exem , zial v tychto dnoch vysla na povrch sprava, vraj ju chcu zavriet, je to strasna skoda, uz vela detickam pomohla tato voda a mnohe sa tam vracaju pravidelne. Prave prebieha boj zo strany rodicov o zachovanie tejto liecebne, boli oslovene mnohe media a noviny, stv to vysielala vcera, pokial i Vam zalezi na zachovani liecebne, pridajte sa a zabojujte s nami.... dakujeme

silviadurasova
7. mar 2012

Aj nám veľmi pomohli v Trávnici

bazalka4
9. mar 2012

@luthien.k Nevies mi poradit nieco ucinne? Ja trpim atopickym exemom od pol roka, som dospela a neviem sa toho zbavit. Je to zrejme alergia, ale kedze som kojila, nemohla som brat lieky, teraz skusim zacat zas uzivat xyzal, tak uvidim

luthien.k
9. mar 2012

@bazalka4 já s dospělákama nemám moc zkušenosti, tam je atopický ekzém o něčem jiném, než u dětí, vlivy jsou jiné a nedají se ovlivnit tak snadno. Takže samozřejmě jednu nějakou radu, která by byla účinná, rozhodně nemám, zase by to byl soubor více věcí. Hlavně proboha ber léky, chyba, že jsi nebrala při kojení, matka atopička (alergička) musí být v těhu a při kojení stabilizovaná, aby tvorbou histaminu a dalšími mediátory alergické reakce "nedopovala" svého prcka, což vůůůbec není dobré pro jeho imunitu. Že se nesmí brát antihistaminika v těhotenství a kojení je překonaný mýtus. Zrovna Xyzal vhodný, pokud vím, je.

kackacatko
9. mar 2012

Máte niekto skúsenosti s urinoterapiou pri AE u malých detičiek? Chcela by som to vyskúšať.

lelask
9. mar 2012

@luthien.k ahoj, prosim ta je jojobovy olej vhodny na suchy exem? ( flaky na stehnach , suche v podkoleni).
Este stale dojcim, vsetci hovoria, ze mam pokracovat ale ja uz zacinam mat pocit, ze to ma zo mna ☹ ) - pisala som bakalarku takze som pojedla vela cokolady na ukludnenie.
Berieme 10 kvapiek fenistilu vecer a natierame Lipobase - ta mala celkom dobry vplyv ale uz mam pocit, ze az tak nezabera.

luthien.k
10. mar 2012

@lelask ahoj, za mě olej na ekzém určitě ne. Fleky jsou červené nebo jen růžové či tělové barvy?

inka070707
11. mar 2012

@lelask vy ste s tymi flakmi neboli u koznej? nie som kozna, ale cosi sme sa k nej so synom nachodili, pol roka pravidelne kazdy tyzden, dalsieho pol roka uz pomenej, on ale nema atop. ekzem, ale ekzem z alergie... lipobaze urcite nie... ja by som rozhodne navstivila koznu 😉

lelask
11. mar 2012

@inka070707 ale ano boli sme 😉 , uz sme v tejto diskusii pacientky dlhsie 😒, a prave lipobase bola nasa spasa. Boli sme u dvoch koznych a jedna si mysli , ze je to atop a druha nie 😕
Uz mame za sebou aj vylucovaciu dietu, ale proste je tam este nieco , co drazdi. Ja prave premyslam, ze prestanem dojcit 😕
@luthien.k skusim sem hodit fotky.

Kde s atop k moru???

lelask
11. mar 2012
luthien.k
11. mar 2012

@inka070707 atopický ekzém je ekzém z alergie, tedy může být - mezi nejčastější spouštěče atopické dermatitidy patří u malých dětí právě potravinová alergie. Pravdou je, že i samotná atopická kůže mají svá specifika (suchost, svědivost, špatně váže vodu, nižší ochranná funkce proti infekcím atd.), ale přímo projev ekzému souvisí z velké části právě s jídlem (a i s řadou dalších věcí, jako je nevhodná kosmetika, prací prášek, očkování, infekty, růst zubů...). No a samozřejmě s genetickou dispozicí.

luthien.k
11. mar 2012

@lelask tam podle mě ještě něco vadí, to by chtělo probrat detailněji. Na Lipobázi ani jiné vyloženě promašťující mazání bych to neviděla.

Kam k moři - nejlépe kde není písek a mimo sezónu a ideálně aspoň na tři týdny.

lyongirl
11. mar 2012

@luthien.k ahoj, vedela by si mi prosím poradiť, čo dať malému na vyštípaný zadok? Písala som ti, že má hnačky a chcela som, aby malému spravili ten výter, ale v piatok tam nebola dr. a sestrička mi po telefóne povedala, že to je normálne, že keď je zahlienený, tak kaká hlieny, ale mne sa to nezdá. Má tie hnačky už týždeň, od stredy má aj ATB, od pondelka dávam BioGaia kvapky, v piatok to bolo bez zmeny, tak mi sestrička odporučila zmeniť probiotiká, ale stav je stále taký istý, zelená stolica a v každej plienke. Stačí, že si prdne a už to má na plienke. Dnes by mala mať naša obvodná službu v nemocnici, tak jej chcem volať, či mu nespraví ten výter, ale neviem, čo mu dať na zadok, lebo ho má hrozne vyštípaný, používame Sudocrem a nie a nie sa to zahojiť ☹
Viem, že toto nie je k téme, ale ty si určite odborníčka na všelijaké krémy, tak preto ťa "otravujem", dúfam, že sa nehneváš 🙂

lyongirl
11. mar 2012

@luthien.k a ináč trošku mi nejde do hlavy, ako môže mať kojené dieťa hnačky, teda jedine, že by tam bola nejaká tá mrcha, ako si ty písala, alebo že by z nejakej mojej stravy? 😕

inka070707
11. mar 2012

@lelask ja prave chcem dojcit cim dlhsie, materske mlieko predsa chrani pred neduhami, snad aj luthien.k suhlasi 🙂 radsej budem davat mm ako umele mlieka 🙂

maca_p
11. mar 2012

@lyongirl je to uplne bezny sprievodny jav pri podavani atb. moj tak srajduje tyzden, dnes ma posledny den atb, tak sa to uz da do normalu snad. aj vystipany zadok je casta komplikacia podavania atb prave tym ze clovek prebali bejby a hned je pokadene. mojmu tieto atb srajdy ani nesmrdia, takze ho casto pozeram, ci ma sprtnute. ja davam enterinu ako probiotikum. vobec mu ale neucinkuje. pritom starsiemu iba toto probiu robi velmi dobru skubnu na traviaci trakt.
vyter bude negativny.

lyongirl
11. mar 2012

@maca_p ale on mal hnačky aj bez ATB, hnačky mal cca 4 dni a až potom mu dr. predpísala ATB...

maca_p
11. mar 2012

@lyongirl hmm, 😠 tak neviem co... 😉
starsi bol hodne srajdovy typ a aj som u pediny trvala na rozbore stolice, vzdy mal negativnu.. ked mu ju vysetri, tak sa nic hrozne nestane a budes spokojnejsia.

lyongirl
11. mar 2012

@maca_p no sestrička mi povedala, že hnačky má z toho, že je zahlienený, že to je normálne, ja neviem, zelená stolica, nesmrdí, ešte sa mi to nestalo a to mám 3 dieťa 😅 , potom dostal tie ATB, lebo mal v nose nejaký bacil a Pamykon nezabral a ritinu má hroznúúúú...zahlienený je vyše mesiaca, hnačky má týždeň, tak sa mi nechce veriť, že to je zo soplu...

endlessblue
11. mar 2012

Holky, jsou ty probiotika BioGaia opravdu takový zázrak? Za ty peníze? Nebo by stačily třeba lactobacilky od Swiss? Malej má 6 měsíců a těžkej atopik ☹

michamicha
11. mar 2012

@endlessblue my dávali biogaia když byl Vojta maličkej asi do 2m, bolelo ho bříško a hodně ublinkával, teď dáváme ty kapsle od swiss, vždycky mu to vysypu večer před spaním do flašky s mlíkem 🙂 a ve čtvrtek jsem koupila to balení 30 kapslí jen za 111,-Kč v lékárně Dr.Max, normálně stojí kolem 150,-Kč 😉

luthien.k
11. mar 2012

@lyongirl potři mu to genciánovou violetí.

lyongirl
11. mar 2012

@luthien.k Vďaka a to mu vlastne čo spôsobí? Zahojí? Neštípe to?