Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

baca
13. apr 2012

Ahoj holky, dnes jsem byla s malou na kožním kvůli nelepšícímu se ekzemu. Mám ji dvakrát denně celou mazat včetně obličeje a místa, kde má ekzem večer natřít přípravkem tanno Hermal lotio. Že jí to vyhojí. Nemáte s tím někdo zkušenost? Podívala jsem se na to až doma a zaráží mě, že to má vysušovat. Obsahuje to talek a oxid zinečnatý. Ale dcera má právě suchá místa, noc mokvajícího atd. Ani to teď nemá moc červené.Mám strach jí to tam dát. Nebo se pletu?

korcek
13. apr 2012

Ahojte dneska som sa dozvedela ze ma drobec alergiu na roztoce ☹ prosim vas o nejake rady typy ako mu to trochu ulahcit .

korcek
13. apr 2012

este som zabudla uzivali ste niekto ribomunyl ,xyzal a denerel ak ano ci vam tie lieky pomohly 😕

xmalij
13. apr 2012

@jasomto ahoj, tak kup od nich jen rukavicky, jsou vazaci a pomerne vysoky, takze je schovavam do rukavu. Na stridacku mame jeste ten overalek a tri trika s preklapovacima tapkama (moc chvalim, protoze je vyuzijes i na bezny noseni a nestoji tolik..napr. v aute si dcera jednou rozdrbala krk do krve..navic jsou moc prijemny na dotek, na cesty a pareni se v sedacce vyborne poslouzi jako prvni vrsta anebo jako druha, kdyz je napr. v lete na triko chladneji...

luthien.k
14. apr 2012

@baca to bych musela vidět fotky... Léčebné pasty/lotia se hodí na červený ekzém, kde je zánět, čili červné plochy, pupínky. Vždy podmazávat něčím hydratačním, aby to tolik nevysušovalo.

luthien.k
14. apr 2012

@korcek na stránkách www. proalergiky.cz najdeš kompletní tipy, jak upravit lůžko a domácnot při alergii na roztoče.

korcek
14. apr 2012

@luthien dakujem 😉

mirka00
14. apr 2012

ahojte baby.prosím vás potrebujem radu,je toto podla vás atopický ekzém?dala nám mast locoid crelo ale tá je tak na dve veci 😠 dakujem za kažé rady a odpovede.

roo
14. apr 2012

@luthien.k Nemas vedomosti, ci by mohlo skodit aj nieco z vody? Mame vlastnu, nechlorovanu, ale uz podozrievam vsetko, lebo dcerka to ma tak atypicky - na predkoleniach a v kolennom zahybe, kde obcas fliacik na clenku alebo inde na nohe. A obcas mava suche brusko. Ma to od svojich 15-tich mesiacov, to sme boli vtedy 7-mesiacov tu prestahovani. Strava, zvyky, pracie prostriedky a cistiace sa nemenili, chemiu v domacnosti nepouzivam, nanajvys tak Jar, avivaz na detsku bielizen nedavam, namiesto toho davam ocot (uz rozmyslam, ci nevynechat aj ten...). Chystame sa dat vodu na rozbor (raz rocne), len premyslam, ci ku tomu standardnemu nepridat este nejake prvky na otestovanie, ci sa vo vode nenachadzaju, len neviem, ake, co by event. mohlo drazdit. Navyse sa teraz aj starsej vyhodili ruzove drobne pupence v kolennych zahyboch a dva dni na to aj na brusku a hrudniku. Zda sa mi, ze jej to bledne, neviem, ci su to potnicky, alebo to treba premazavat... Preto som zacala podozrievat aj vodu. Mame ju tvrdsiu a trosicku ma viac zeleza.

roo
14. apr 2012

@luthien.k Este som zabudla, ani jednu to nesvrbi. U malej to trva od januara.

karolina969
14. apr 2012

Ahoj holky. Já bych taky potřebovala radu. Můj syn (22 měsíců) má pravděpodobně taky AE, dřív diagnostikovanou seboreickou dermatitidu na obličeji, v posl. době má červený flíček na ramínku, někdy suchý a hodně svědivý, už se mu to rozlézá dál po tělíčku, jsem z toho zoufalá. Jsme objednaní na kožní, ale až za 14 dnů. Před měsícem jsem přestala kojit, dávám Sunar. Chtěla bych zkusit dietu bez mléka, ale nevím čím nahradit, radíte Reis drink, ale můžu mu tím nahradit dávku Sunaru ráno i večer? Nebudou mu chybět vitamíny, které UM obsahuje? Nebo spíš Nutrilon AC, ale ten je spíš pro menší děti, ne? Vůbec nevím, co bude malý jíst.....když nedám jogurty atd.... PoraĎte prosím ☹

luthien.k
14. apr 2012

@mirka00 a je prcek kojený nebo na UM? Máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy?

luthien.k
14. apr 2012

@roo a nebyla v těch 15 měsících očkovaná (MMR, Prevenar)?

luthien.k
14. apr 2012

@karolina969 AC mléko můžeš klidně dát, to není problém. Z reis drinku se dá vařit pudink místo jogurtu...

roo
14. apr 2012
karolina969
14. apr 2012

@luthien.k Díky. Malý mi právě jiné mléčné výrobky nechce krom UM, takže ten reis drink nenahradí UM? Musím dát AC?

xmalij
14. apr 2012

@roo
@luthien
ahoj, to s vodou by me taky zajimalo..studnu mame vlastni, vodu tvrdou a zelezitou..ale my stejne koupeme minimalne, tak ale jako jeden ze spolecnych jmenovatelu...proc ne🙂?
Tukam, tukam..my jsme az na dve loziska cisty a to i pri diete..prej zaludecni dieta, takovy luxus Viktorka dlouho nevidela 😀!

mirka00
15. apr 2012

@luthien.k ahoj.nie je kojený a v rodine nemáme žiadne alergie ani ekzémy.

luthien.k
15. apr 2012

@karolina969 nemušíš, já to pochopila tak, jestli je vhodné AC i pro tento věk - to samozřejmě je, ale nutné to není, takto staré dítko na pestré stravě nepotřebuje UM. Takže jestli pije Reis drink, dej reis drink.

luthien.k
15. apr 2012

@roo já si spíše myslím, že to vodou není, když vadí něco z vody, tak je to obvykle chlor, s jinými věcmi zkušenosti nemám. Potravinové alergie se mohou objevit i postupně a plíživě, to samé s pracím práškem či dlouhodbě používanou stejnou kosmetikou. Takže i to vše, co se od narození nezměnilo, je v podezření, včetně stravy 😉

luthien.k
15. apr 2012

@mirka00 pokud je na UM, v tom případě bych v každém případě, pokud se může jednat o atopický ekzém (což kožní zřejmě nevyloučila, že?) nasadila plně hydrolyzovné mléko Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera.

luthien.k
15. apr 2012

@baca , a jak jste ekzém vlastně zatím řešily, jaká opatření?

mirka00
15. apr 2012

@luthien.k my sme na kožnom ani neboli☹ dala nám len mastičku locoid crelo,ale tým ho už nenatieram.

baca
15. apr 2012

@luthien.k Párkrát měla dělanou mastičku s kortikoidy, která teda taky moc efekt neměla, jen trochu. Ale to měla vždy jen někde pár flíčků, většinou na zadku nebo kolem pusy. Ale teď přes zimu se jí to začalo rozlézat, suchá místa, někdy červená, někdy zas mizící. Pod koleny, zadek, lokty, kolem pusiny trošičku někdy. Tak mažem indulonou a než jsme se dostali na kožní, tak jí to teď odst vybledlo. Stejně ji máme 2x denně celou mazat. Taky jí tam nakázali nejíst čokoládu, koření, citrusy, špenát, rajskou, oříšky...Teda nevím, co budu vařit 😀 Rajskou máme rádi.

luthien.k
15. apr 2012

@mirka00 takže dětská vám ji dala? Určitě si zajděte na kožní alespoň pro správnou diagnózu, Locoid na toto opravdu není nutný.

luthien.k
15. apr 2012

@baca hm, takže neřešily. Rajčata toto nespasí 😉 Máte vysadit hlavně histaminoliberátory, což je sice fajn, ale ty nebývají spouštěči ekzému, spíše ho jen zhoršují, nebo vyvolávají jednorázové přechodné potíže (výsypy). Atopický ekzém u dětí má ve velké části případů příčinu v kravském mléku, vejcích, sóje, pšenici, rybách, těch ořeších, taky už poměrně dost často vadí banán, mrkev, každopádně vysadit celer, petržel, sezam... To je teprve zábava vařit bez těchto věcí 😉

mirka00
15. apr 2012

@luthien.k mne sa ten Locoid hned nepáčil,je to hormonálna mast.takže toto nie je atopický ekzém?

luthien.k
15. apr 2012

@mirka00 to musí říct kožní lékař, co to je 😉 Pak se s tím také podle toho dá pracovat...

mirka00
15. apr 2012

@luthien.k Ďakujem 🙂

vikazv
15. apr 2012

@luthien.k dobry den, chcela som sa opytat ci je avokado alergen a ci je vhodny pre sedem mesacne dieta?.....a ci je vhodne pouzivat do jedla oleje....dakujem