Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
27. máj 2012

@lelask máš ode mě tipy na bezpšeničné vaření a pečení nebo ne? Totéž bez BKM...?

luthien.k
27. máj 2012

@nikuskabee ahoj, že jsi mi někdy před x týdny, možná měsíci psala? Možná jsem neodepsala, mám toho moc, tak se omlouvám... Testy nejsou vůůůůbec směrodatné, jedině reálná reakce je vypovídající. Takže bezva, že jsi to vypozorovala.

luthien.k
27. máj 2012

@martinka.pida alergolog by to měl posvětit, pak může psát i pediatr.

michamicha
27. máj 2012

@martinka.pida nám píše pediatr, a stačilo donést zprávu od alergologa 😉

korkusa
27. máj 2012

@luthien .Dakujem .

nikuskabee
27. máj 2012

@xmalij country life nepoznám,to je aj na slovensku,lebo vobec nič mi to nehovorí,aj mne by ste vedeli poradiť nejaký ten jedálny

xmalij
27. máj 2012

@martinka1981
@ luthien
ahoj, ten glycerin tam neni nebo to je druha podobna receptura? Ted uz to muzu prozradit, ze ta shanka je kvuli nam 😀. Diky, jsi poklad, i ty Katko!
Jinak, u nas zase Viki poblionuje, od odpoledne zatim 10x..jestli to bude stejne jako minule u rotaviru, tak jsme skoro v polovine..nepocitam, ze budu dneska spat.

lojzina
27. máj 2012

ahoj...jen nakukuju
@xmalij co to? 😕 ☹

xmalij
27. máj 2012

@lojzina ja ti nevim, je jak hadrova panenka, neudrzi se ani v sede. Jidlem to neni, mela zrovna samy nekonfliktni potraviny, jedine slunce nebo ze by se rotavir mohl vratit?? Mela jsem zato, ze naopak posili obranyschopnost. Prujem nema, ani teplotu, tak uvidime co prinese noc. 😒

lojzina
27. máj 2012

@xmalij tezko rict,mozna jen naka virozka?at je to co je to,at je to brzy pryc,drzte se

xmalij
27. máj 2012

@nikuskabee mozna najdes jinde,je to tohle..
http://www.countrylife.cz/napoj-ovesny-natural-...
Co moje basti, sesumiruju si to v hlave a napisu ti to, hned jak bude vetsi klid...

xmalij
27. máj 2012

@lojzina presne, diky a ne jak minule,ze...dobrou 🙂

martinka1981
28. máj 2012

@xmalij glycerin tam je,ale ten druhy prispevok sa tyka množstva.tak som vypisala iba tie ktore maju napisane množstvo 😝

xmalij
28. máj 2012

@martinka1981 joo tak. tak to jo....dekuju!!! 🙂

korcek
28. máj 2012

@luthien.k cim mat natierat zhrubnutu nacervenanu svrbivu kozu?a cim nacervenanu kozu?ja uz mam z toho zmatok. ☹ na kolienkach ma zhrubnutu a zacervenanu kozu a inde po nozickach ma zacervenanu kozu,ktora ho svrbi.

martinka.pida
28. máj 2012

@luthien.k
@michamicha Děkuji 🙂. Zkusím zavolat pediatrovi, jestli mu bude stačit zpráva, kterou máme.

nikuskabee
28. máj 2012

@xmalij Ďakujem,ale asi u nás nebude také,idem hľadať.Ryžové majú aj v dmke kalciumom,ale to často sa nemá,lebo zapeká

martinka1981
28. máj 2012

@korcek niečo hydratačne ,neviem čo použivate(Bioderma Atoderm PP,Exomega,Eucerin.... ) a na to niečo so zinkom (Sudocrem, Bubchen proti zapareninam a pod. ) pozor na Ichtamol ten nemože isť na slnko,ale na noc sa može použiť.

xmalij
28. máj 2012

@nikuskabee slysim poprve, zapeka, jako ze stavi stolici? Slysim poprve, mala ho pila 3,5 mesice, denne pul litru i vice a nikdy nic..pak prisla v podezreni alergie na ryzi, tak jsme zamenili za ovesny. Vlastne nikdy nemela tuhy bobek, naopak 🙂.

korkusa
28. máj 2012

@martinka1981 skusala som uz aj biodermu davam mu aj zinkovu mast ale to mu nepomaha.Tam kde sa mu stale robi ekzem mu koza zhrubla a uplne je sucha neda sa nicim domastit.Davala som mu biodermu,exipial,vitaminovu robenu mast a dalsiu robenu na premastovanie ale nic mu tu kozu nevie dobre premastit.Ja uz neviem co by mu tu kozu dobre premastilo aby nebola taka sucha.

xmalij
28. máj 2012

@korkusa dcera to ma obcas na loktech, funguje dobre mix z Bepanthen, Revitgal s vit. E a Infadolan. Domazavam tim i suchy necerveny loziska a moc pomaha.

katyxq
28. máj 2012

@korkusa Na suchý nečervený se mi moc osvědčilo bambucké máslo 😉, pro mě taky kokosový olej (malé nedělal na kůži dobře).

luthien.k
28. máj 2012

@korkusa hlasuju za tu vitamínovou mast, co psala @xmalij, je to recept od Věrky. Barva kůže ale maximálně růžová, ne červená.
Hlavně jak jste na tom s dietou atd.? Náš Tobík třeba podobnými ložisky reaguje na potravinu, nejsou to žádné pupínky nebo jasně červené fleky, ale takové stádium jako něco mezi subakutní a chronickou fází ekzému. Bohužel právě v běhu, protože v sobotu na akci, kde jsme byli, dostal prakticky vše, co nesmí 😅

iskis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korcek
28. máj 2012

@luthien mame vysadene mlieko lebo mu nerobilo dobre a mame zistenu alergiu na roztoce.Ja vobec neviem ci mu tie rotoce robia taku sarapatu alebo mu vadi este nieco ine.V podstate maly ma ekzem stale na kozi uz si ani nepamatam kedy nemal ekzem ☹ uz naozaj neviem co mu robi zle .Podla vysledkov co mu boli robene na alergologii vysli len tie roztoce a ma oslabenu imunitu .Tie zlozky ze co inac byvaju u alergikov zvysene u neho neni aj zelezo mal v pohode.Ze podla krvi je zdravi akurat horsie je to ze to neni vidiet na kozi ☹ ☹ ☹ .neviem fakt uz som z toho vsetkeho nastvana .Inac ja som aj korkusa len na jednom som prihlasena ako korkusa a na druhom ako korcek 🙂

iskis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blankarybka
28. máj 2012

Holky, dotaz... Přema má v jídelníčku BKM i lepek. Dávám mu běžné pečivo i jogurty a sýry.... Zkusila jsem mu teď dát ale normální koprovku zahuštěnou jížkou a problém 😒 Ne s ekzemem... ložisko má malé, světlé a suché, ale měl z ní průjem ☹ Může to být třeba tím, že ta mouka v omáčce není dost převařená??? Nebo je to velkým množstvím BKM najednou?

luthien.k
28. máj 2012

@korcek no z Tebe mám teda hlavu jak pátrací balon, Ty sem chodíš už dlouho pod oběma nickama, viď? Ani náhodou by mi to neseplo, až teď mi bylo divné, že mi děkuje někdo za něco nevím za co 😀
Alergie na roztoče může být zkřížená s alergií na vejce, čili - vysadila bych striktně vejce určitě, co to udělá. Když je dítě permanentně s ekzémem, tak za to může potr. alergen s velkou pravděpodobností. Když má vliv počasí, zuby atd., tak je to chvíli tak, chvíli onak, ale zpožděné reakce (které se žádnými testy nezjistí a je jich asi 50% ze všech reakcí u atopiků) na potraviny tohle umí dělat - dlouhodobě zle.
Jaká máte protiroztočová opatření? Najdi si na proalergikách články o alergii na roztoče, tam to je podrobně popsané, co je třeba mít ošetřeno.

sisiska
28. máj 2012

mamicky, moze aj jedna opakujuca sa vyrazka znamenat atopicky ekzem? nasa vyse 2-rocna dcerka ma na brusku uz dlhu dobu taky hnedkasto - zlty fliacik, nebol velmi napadny, ale nedavno mala dvakrat po sebe vyrazky v priebehu asi mesiaca, co sme skoncili s opuchnutymi dlanami a obrovskymi flakmi na pohotovosti, kde nam pichli kortikoidy na alergiu a po druhej to preslo...avsak ten fliacik tam odvtedy ostal vyraznejsi....no adnes ho ma opat cerveny...vyzera to ako cervena cca0,5 cm velka vyrazka......ale iba jedna....a ja neviem, ci to moze byt atopicky ekzem....vzdy som si myslela, ze atipocky ekzem je vysev vela vyrazok....

korcek
28. máj 2012

@luthien ved ja som si az dneska vsimla ze mam dva niky🙂ano ja uz tu veru dlho chodim.Ked vysadim vajicko tak musim aj chlieb a vsetko kde sa vajicko nachadza?