Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
23. júl 2012

@koralinka dobrý alergolog ví, že bez eliminační diety se spolehlivě alergie na potr. alergeny nedá zjistit...

martinka1981
23. júl 2012

@luthien.k vlastne taky šal jej tam vyrobili z papiera a vaty a strčili to do takej "pančuchy" 😀 😝

lelask
24. júl 2012

@luthien.k dakujem , prave sa dusime rozkom, tak uvidime , co bude nasledovat 😉
Inak noc zase skrabacia, ale skrabe sa len v podkoleni, nic hrozneho tam ale zatial nema. Ani nove loziska sa zatial neobjavuju.

Baby boli ste uz niekto vyskusat morsku vodu v Rapovciach??? No nebolo by to super? Vraj sa to da prirovnat k vode z Cierneho mora 🙂
http://novohrad.sme.sk/c/6449686/v-rapovciach-m...
http://www.facebook.com/pages/Termálne-kúpalisk...

xmalij
24. júl 2012

@lelask Byli jsme dva tydny, ale uz skoro ciste, tam jsme jeli asi tak ve stejnym stavu jako ted...uplne se vycistila uz treti den u more, ani zadny zhorseni neprobehlo. No resp. jednou krupicka jen na brisku, po ryzi...ta je v podezreni dlouho, tak chci testovat znova.
Objevovat stary loziska se ji doma zacaly po tydnu, ale hned chronicky, diky bohu...mazu kys.mlecnou a mizi to. To tak mesic pred odjezdem jsme bojovali s osklivym ramenem, mela to mokvavy az do masa, zustaly ji jizvicky, asi i od skrabani..ale hojilo se to dlouho az do odjezdu, hnus.
Morskou sul davam pri koupani, dnes chci i do vanicky ven na cachtani....myslela jsem si, ze vanicka je na ni uz mala, ale kdyz jsem videla, jak do konve strci nohy a cachta se, tak pujde do morske i na zahrade..🙂.
Taky jsem slysela, kdo ma bazen, tak pouziva morskou vodu, asi to teda bude vic chemie nez soli, ale lepsi nez chlor a vsechny ty podpurny veci na udrzeni pH apod.

martinka1981
24. júl 2012

@luthien.k Viki sa do rana zazračne uzdravila.Je uplne ok,chodi ,hra sa hlavou hybe no ja nechapem 😕 😕 😕
keby som to vedela tak nikam včera nejdem 😝

luthien.k
24. júl 2012

@martinka1981 tak sláva 🙂

martinka1981
24. júl 2012

@luthien.k ani nevieš aka som rada,fakt zazrak 😵 😕
no nič,idem obliecť detvaky a ideme kupiť tatovi neaky darček 😝 dnes ma meniny a my nič nemame 😕 😉

luccii
25. júl 2012

@ladida.l a ta vyrazka byla opravdu po celem tele? ted řádí nemoc "ruce, nohy, usta", jde o horecku a pupinky, ktere jsou na zminenych castech tela, my je jeste mely na zadecku... je to lidska obdoba slinivky a kulhavky, jde o virove onemocneni, leci se jen klidem, infekcni je do doby, kdy se zacnou pupinky hojit (vypadaly presne jak popisujes) u nas trvala nemoc cca tyden

luccii
25. júl 2012

tak jsem eliminacni dietou zjistila, ze malemu vadi cibule (do te doby byl jiz 2 mesice cisty) achjo, ja s ni varim rada... jak dlouho trva, nez se zase dite vycisti, kdyz alergen zase vyradim z jidelnicku?

martinka1981
25. júl 2012

@luccii mala by si vynechať aspon 4až 6 mesiacov aby telo "zabudlo" a potom skusiť 😉

ladida.l
25. júl 2012

@luccii
já se přikláním spíš k té infekci. V pondělí před spaním měl za 40 teplotu. A teď je po celém těle, včetně obličeje osypaný. Nechce jíst tolik jako obvykle.

ladida.l
25. júl 2012

přidala jsme i foto, ale spí, takže jen to, co je vidět v obličeji a nevím, zda to bude na té fotce zřetelné

luccii
25. júl 2012

@martinka1981 hmm, skoda, tak pozde... diky

chovancova27
25. júl 2012

@xmalij Hmmm. tak to si ma moc nepotešila:((( my ideme k moru na týžden, sa teším že to malému pomôže, som dúfala že bude na pár mesiacov pokoj, ale ako čítam Tvoj príspevok, po týždni sa jej ložiská vrátili?:((

martinka1981
25. júl 2012

@luccii jaaj ja som asi zle pochopila čo si pisala,vyčistiť by sa mal asi za 10-14 dni.
Myslela že chceš vedieť za aky čas sa može alergen znova skusiť 😉 😝

marky27
25. júl 2012

Prosím o další radu - dietou jsem zjistila, že dcerce zhoršuje ekzém vajíčko, mléko i lepek je v pohodě. Teď bych chtěla začít dávat večer kaše - můžu dělat běžnou dětskou instantní kaši nebo mám používat HA mléko? A můžu už zkusit dát lepek?

martinka1981
25. júl 2012

@marky27 ako si testovala? Cez materske mlieko?
Ak prešlo cez mm tak potom možeš vyskušať priamo dietatku dať,myslim lepok ale aj mlieko.
Ha mlieko už velky vyznam nema v tomto veku. Lebo počitam že malá už papá niečo a vlastne už mala aj kravske cez m.mlieko 😉

marky27
26. júl 2012

@martinka1981 jojo, přes MM. no zatím dáváme jen pár dní mrkvičku. Kvůli ekzému jsme s příkrmama začaly později. Ale brzo bych chtěla zkusit večer dávat kašičku, dost se v noci budí, tak jestli třeba nemá hlad, že už jí mlíčko nestačí (poslední měsíc i přestala přibírat na váze). I když vím, že to tím samozřejmě vůbec nemusí být, ale chci to zkusit. Tak jsem nevěděla, jestli kaši z HA nebo normální. Ze začátku asi jen rýžovou, pak zkusím i obilnou.

martinka1981
26. júl 2012

@marky27 no neviem ale ja by som možno radšej skusila zarabať kašu do Nutrilon Allergy care. Aby tej BKM nebolo na nu vela,ked bude mať aj cez mm. Lepok teda skus,začni niečim jemnejšim ako ovsene vločky,špalda,jačmen a ku koncu pšenicu 😉
ryžova kašička bude fajn.Pekne pomaly otestuj každu potravinu aspon 5 dni 😉 vela šťastia.

nesselande
26. júl 2012

ahojte,
ako ste riesili pri mori plavky? Chcem kupit 3rocnej dcerke plavky, ale to je vlastne 100% umelina, tak neviem....

martinka1981
27. júl 2012

@nesselande ved skus,plavky asi z bavlny nekupiš 😒
jedine dať neake gaťušky a tielko miesto plaviek. Alebo sa použivaju tie overaly. myslim že @luthien.k ich mala pri mori 😉

xmalij
27. júl 2012

@nesselande mame vybavu od zn. Splash About a super (prodava mimiplus.cz), nemenila bych. Mazla jsem pak jen pulky lytek, rucky k loktum a pusu a bylo vymalovano 😉.

xmalij
27. júl 2012

tady jeden vorvan, teda bez kratasku..ale jsou dost dlouhy, ze prekrejou i kolena...

ambra2
29. júl 2012

Dobrý večer, som tu nová a chcela by som sa spýtať ako mám vedieť či dieťa má atopický ekzém. Sice to doktorka povedala ale keď čítam ostatné veci okolo toho tak si nemyslím že ho má, alebo ho môže mať v začiatočnom štádiu. Prosím mamičky, ktoré majú väčšie skúsenosti ako ja či by mi neporadili. Dakujem

luthien.k
29. júl 2012

@ambra2 ahoj, a jak je dítko staré? Kojené/nekojené...? Jaké má projevy? Máte nějaké alergie, astma, ekzémy v rodině?

xmalij
30. júl 2012

hoj vsem, znate nekdo praci gel Ulrich?
http://www.baby-eshop.cz/praci-prostredky-aviva...
Chvalila mi ho jedna pani na det.hristi, ma tri deti, jedno atopik a vyhovuje ji, ze vypere i skvrny..
Me uz neba strouhat mydlo 😒 a co si budeme povidat, bila uz neni bila..

martinka1981
30. júl 2012

@xmalij ahoj,ja ti neporadim.Ja teraz použivam z Dedry praci gel pre deti na citlivu pokožku ale je s aloe vera.Nerobi nam problem 😉 ale mam aj Persil sensitive 😝

sofhia
30. júl 2012

Odporucam prat - najeko pranie je s mydlovymi orechmi. detske veci urcite, a tie s kt. prichadza do styku tiez - postelne pradlo, osusky..atd...
my sme nevedeli a pouzivali dlho mydlove vlocky.

ahojte, dlho som tu nebola. mame AE, prejavy striedavo oblacno,sme na diete. su dni, ked su rajciaky prudky alergen, ale ked si da domace od nas zo zahrady je Ok.
ale moja otazke je ina: na viacerych miestach som sa stretla, ze kozne choroby a aj AE maju dost do cinenia so psychikou, aj by to trosku sedelo...a rozmyslam, ci to riesit. a tak ma zaujima, ci niekomu pomohlo uberanie sa tymto smerom, ci uz EFT alebo nejake ine alternativy. vdaka za vase SKUSENOSTI, nie nazory, prepacte, ale mna zaujima SKUSENOST konkretna. vdaka. 😀

kaja73
30. júl 2012

@nesselande my zas mame na plazi obycajen biele bavlnene tricko -take dlhsie - do vody ide takmer vzdy nahy.
starsi syn takto fungoval pri mori od 2 rokov a nikdy sa nespalil-dnes ma uz takmer 14rokov-jasne ze uz nosi plavky 😎, ale dlhe biele tricke je zaklad jeho plazvej vybavy aj dnes a mladsi syn takto funguje od 8m-do teraz bol uz 3 krat pri mori a tiez nemal problem-teraz ma 2 a pol roka.
Krem pouzivam Eucerin Kids OF25 s mineralnou ochranou a uplne to staci-to nie su tmavej pokozky ani jeden-staci ho natriet tak 2 krat za den-ozaj dlho vydrzi aj vo vode.

luthien.k
30. júl 2012

@nesselande u nás jsme střídali plážový obleček typu, co dávala @xmalij bezvadnou fotku 😀 a kombinaci jako píše @kaja73 - světlé triko a plavky - kraťasy, do vody bez ničeho 🙂