Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
16. okt 2012

Ahoj,dcera má AE od čtvrtého měsíce,dnes má 15 měsíců a AE je "hrozný".Má alergii na BKM,vajíčka,nějaké ořechy ....roztoče a nevím co všechno.Jídelníček už sme tak ztrouhli,že prakticky jí pořád jedno a to samé.Přesnídávky dělám doma,občas i chleba peču radši doma.Už sme z ní zoufalí.Na kožním nás plácají jen kortikoidy a mění mastičky,teď nás chcou hospitalizovat,ale už tomu nevěřím.Začali sme jezdit k paní co se zabývá biorezonancí (na doporučení) a ta nám aspoň udělala pořádek v potravinách,dál zkoušíme homeopata,její stav se zase zhoršil,ale prý je to normální.Dnes sme přijeli z alerga a tam nám oznámili ty roztoče,pejsky a to co už sme vypozorovali sami.Dodržujeme mazání,koupeme v ovesné koupeli (ta dělá trochu dobře) ,jídelníček sledujeme,oblékání,posilujeme imunitu a výsledek je jen na pár dní a zase se to opakuje☹ Můžete mi prosím poradit jak jí pomoci ? Ještě dodám,mlíčko sme měli alergi care a teď máme Neocate,ale ona už mlíčko moc nechce,ani se jí nedivím,jen čuchnu ke krabici a je mi šoufl 🙂

katyxq
16. okt 2012

@vrtulka81 A co všechno jí - vynechali jste i hovězí, telecí (některé stejné bílkoviny jako mléko) a kuřecí maso (kvůli alergii na vejce), případně pšenici?

vrtulka81
16. okt 2012

Hovězí,telecí sme zatím vůbec nevyzkoušeli,zatím vepř a kuře,ale to jí prolém nedělá.Ze zeleniny baští jen mrkev,občas se hrášek,brambora,květák,brokolice,pórek - vše jen vařené.Jídlo právě řešíme s paní přes tu biorezonanci a podle toho se řídíme,zatím se nikdy nezhoršila.Má alergii na vajíčko,ale to jen v určité formě ☹ Největší problém nám dělá to její škrábání,pokud se zlobí,není hned podle její vůle,hned se dere,používáme i Coverflexi,aby se na kůži tak nedostala,rukavičky 24 hodin,sundáme pouze na jídlo.Dnes sme dotali léky Nalcrom,má užívat před každým hlavním jídlem,ale já do ní ty léky moc cpát nechci,tak nevím.Pokud užívala Fenistil kapky,tak zlepení taky nebylo.Já už nevím,někde je něco hodně špatně.Navíc má neustále promodralé nožky.

meg_junova
16. okt 2012

@luthien.k Aach, to by bolo mozno uz tretie mlieko, co by sme vystriedali :(( z tohoto nas konecne netrapia prdiky.. nestle AL 110.. myslis, ze ta Althera by mu pomohla? Nemoze to mat z pracieho prasku? Teda, ma to len na hlavicke, obrys ciapocky (nosime len bavlnene).

23selena
16. okt 2012

Ahoj dnes jsem se sem přihlásila a ráda se podělím o zkušenost s atopickým ekzemem. Mám dceru Terezku 2 roky a 8 měsíců. Je to veselá a usměvavá holka. Moje zlatíčko. V sedmém měsíci se jí objevil AE. Byla jsem pěkně vyplašená a začala jsem hned jednat. Objednala jsem se ke kožní lékařce. A pak to začalo. Připadalo mi, že Terezka je pokusný zvířátko. Nic nám nepomáhalo a kortikoidy jen na chvilku, ale ty jsem používat nechtěla. Zakoupila jsem vše co mi doktorka řekla a poradila, ale nic. K tomu bylo Terezce zjištěno, že má alergii na kravské mléko a vajíčko. Protože jsem kojila tak jsme ještě jedli vše ošizené o mléko a vajíčko. Nakonec u mého dětského lékaře jsem dostala kontakt na úžasnou paní, která má syna s AE a sama si ho vyléčila. Zní to divně že,ale po rozhovoru s ní jsem dala na její radu a začala jsem používat přípravky, které mi doporučila. Jsou to přípravky od kosmetické firmy LR - 92% aloe vera gel a colostrum. Jsou to vše přírodní látky. Já věřila, že to pomůže,ale moje okolí se trochu obávalo výsledku. Vytrvala jsem a přineslo nám to velký úspěch. Malá je čistá a nemá ani jeden flíček.Je pravda, že to bylo nákladnější,ale pro Terezku bych udělala vše, aby se jí ulevilo. A podařilo se. Jinak jsem promazávala tělíčko mastí (na předpis) vyrobenou v lékárně, mastička se jmenuje Leniens ani moc nestojí. Ta nám vyhovuje. Používáme jí i dnes, jen preventivně. Žádné koupele jsme nedělali, rychle vysprchovat a namazat, aby se kůže nevysušovala dlouhým máčením ve vodě. To je moje zkušenost s AE.

23selena
16. okt 2012

@vrtulka81 Ahoj dnes jsem se sem přihlásila a ráda se podělím o zkušenost s atopickým ekzemem. Mám dceru Terezku 2 roky a 8 měsíců. Je to veselá a usměvavá holka. Moje zlatíčko. V sedmém měsíci se jí objevil AE. Byla jsem pěkně vyplašená a začala jsem hned jednat. Objednala jsem se ke kožní lékařce. A pak to začalo. Připadalo mi, že Terezka je pokusný zvířátko. Nic nám nepomáhalo a kortikoidy jen na chvilku, ale ty jsem používat nechtěla. Zakoupila jsem vše co mi doktorka řekla a poradila, ale nic. K tomu bylo Terezce zjištěno, že má alergii na kravské mléko a vajíčko. Protože jsem kojila tak jsme ještě jedli vše ošizené o mléko a vajíčko. Nakonec u mého dětského lékaře jsem dostala kontakt na úžasnou paní, která má syna s AE a sama si ho vyléčila. Zní to divně že,ale po rozhovoru s ní jsem dala na její radu a začala jsem používat přípravky, které mi doporučila. Jsou to přípravky od kosmetické firmy LR - 92% aloe vera gel a colostrum. Jsou to vše přírodní látky. Já věřila, že to pomůže,ale moje okolí se trochu obávalo výsledku. Vytrvala jsem a přineslo nám to velký úspěch. Malá je čistá a nemá ani jeden flíček.Je pravda, že to bylo nákladnější,ale pro Terezku bych udělala vše, aby se jí ulevilo. A podařilo se. Jinak jsem promazávala tělíčko mastí (na předpis) vyrobenou v lékárně, mastička se jmenuje Leniens ani moc nestojí. Ta nám vyhovuje. Používáme jí i dnes, jen preventivně. Žádné koupele jsme nedělali, rychle vysprchovat a namazat, aby se kůže nevysušovala dlouhým máčením ve vodě. To je moje zkušenost s AE.

luthien.k
16. okt 2012

@vrtulka81 jestli je alergie na vejce, musí se vyřadit i kuřecí kvůli zkřížené alergii. Raději bych viděla maso králičí nebo jehněčí, než vepřové a kuřecí.

luthien.k
16. okt 2012

@meg_junova v tom případě bych volila Nestlé alfare, to je také bez laktózy nebo Nutrilon alergy digestive care. V čem pereš? Ono na prášku až tolik nezáleží, záleží hlavně na tom, aby se dobře vymýchal z prádla, čili máchat klidně 2x navíc a s octem.

luthien.k
16. okt 2012

Teda vymáchal 😀

luthien.k
16. okt 2012

@vrtulka81 ještě - co infekce, dělali kožní stěry kvůli přítomnosti infekce? Čím mažete? Byly imunologické testy?

katulienka993
16. okt 2012

Ahoj. Ja mám tiež skúsenosti s atopickým ekzémom. môj syn má už 8 rokov a našťastie z toho už vyšiel. My sme mali ekzém keď mal asi rok a synovy prešiel ekzém keď začal piť kozie mlieko a ešte som mu to stále premasťovala. Prajem všetko dobré, hlavne nech sa ekzému čo najskôr zbavíte. Katka

rebeka7501
16. okt 2012

Pekný deň prajem všetkým maminkám, ktoré bojujú s AE. Dcére sa objevil keď mala cca 8 mesiacov. V lete jej zmizol a na zimu prepukol ešte viac ako predtým. Detská lekárka predpísala mastičky na premasťovanie a kortikoidy, ktoré som okamžite vyhodila. Potom mi kolegyňa dala kontakt na detského lekára, ktorý sa zároveň venuje homeopatii - tých lekári nemajú radi, a do dnešného dňa nepochopím ich zmýšľanie. Pán doktor nám vysvetlil, že AE vzniká vo vnútri tela - zanesenie tráviaceho traktu vecami, ktoré nevie telo spracovať. Preto je potrebné AE liečiť zvnútra a nie zatláčať to krémami a nezmyselnými mastičkami späť. Dcére urobil merania a vylúčil potraviny z jedálneho lístka (cukor, kravské mlieko, banány, mak, čokoláda, margarín, a pod.) Potraviny postupne mohla jesť (po kontrolných meraniach). Dcéra mala cca 6 rokov pokoj. Potom sa AE objevil znovu (štartovacím momentom bol opakovane pekonaný šarlach o ktorom sme nevedeli - bez teplôt a bez výsevu na koži). Znovu vyšetrenia a znovu obmedzenia v strave. Dcéra i naprik tomu, že bola po prvom prejave AE maličká, bola maximálne disciplinovaná - vedela, že jej to veľmi pomôže. Dali sme sa znovu dokopy a teraz máme cez 2 roky pokoj. Pár krát sme boli i na ichtioterapii (rybky, ktoré obžierajú odumretú kožu). Takže asi je veľa pravdy na tom, že organizmus zanášame bordelom, ktorý sa nám potom odvďačí rôznym kožnými problémami. Ozaj čítali ste niekedy, čo obsahujú výrobky (potravinové) pre deti ? Hnus !!!!!!! Ale reklama je veľmi silná a ľudia veľmi slabí ☹

brendi
16. okt 2012

@janinek jak čtu tvůj přízpěvek, budeme mít asi něco podobného, malá má teda 4 měsíce, ale problémy má od narození-....bud to byly potničky, co zmizely...postupně ale jak říkáš...pod krčkem, ten si i pořád škrábe, na to dávám fenistil,za ouškama, pod koleníma jamkama,v záhybech....červená místa, krupička,.
Jeden čas pomohla Bioderma se zinkem, pak to už nepomáhalo. Hodně promaštuju indulonou, koupu v linole.
Včera jsme byla na kožním...ale protože se jí vyrážka hodně stěhuje - mizí a zase objevuje během dne, nemohla jsem doktorce ukázat.....předepsala mastičku, excipial krémy, koupele z ovsa.....nevím ale má to dneska daleko horší než včera, takže jsem nafotila, a zítra jí zase volám
Manžel měl v dětství AE, já jsem jako dítě těžké astma.... 😠

luthien.k
16. okt 2012

@rebeka7501 pěkné 🙂 A přesně tak řešíme AE i tady, zevnitř 🙂

rebeka7501
16. okt 2012

@luthien.k . Potešila ma Vaša odpoveď, možno i preto, že ten lekár bol z Moravy - tak ako i vy ste z ČR 😉

nasekuratko
16. okt 2012

Holky, mrknete na streamu na porad Peklo na taliri nebo A DOST! Az uvidite, co dokaze clovek koupit v obchode a snist, tak pak vam to neprijde uz ani tak neuveritelne, ze kazdy druhy dneska trpi ekzemem, alergiema, rakovinou apod. Ty videa stoji za to. Protoze napriklad nejkvalitnejsi olivovy olej je podle testu obycejny oliv.olej z Alberta! Nekdy jsou to fakt hodne velky soky!

meg_junova
16. okt 2012

@luthien.k :D Okej, skusim 🙂 diki za radu, moc si to cenim 😅

katyxq
16. okt 2012

@luthien.k A u nás zrovna na pracím prostředku záleží dost, jednou jsem jako nouzovku místo Sodasanu koupila dětský Dreft a ani dvě máchání navíc a ocet to nezachránily 😒 - mě svědilo celé tělo a Šárka trochu zarudla. Takže pokud jedem někam na víc jak pár dní a vím, že budu muset prát, tak je prací gel jedna z prvních věcí, kterou balím (jsme ho vezli i na dovolenou do USA 😀). Teď jsem zkusila aviváž od Sonettu a líp změkčuje prádlo než ten ocet, ve složení je kyselina citrónová, etanol a voda - asi vzhledem k ceně Sonettu zkusím něco takového namíchat doma. Jen teda do mýdlového slizu nejdu, vodu máme docela tvrdou.

luthien.k
16. okt 2012

@katyxq však vy musíte mít vždycky něco extra 😀

katyxq
16. okt 2012

@luthien.k My to jinak neumíme 😀, zatím jsem nepotkala nikoho jiného, komu by vadil i Sudocrem.

vrtulka81
16. okt 2012

@luthien.k , popravdě sme si vydupali alergo,paní dr nás poslala jen na kožní tam jí udělali před půl rokem testy na mléko,vejce a bramboru,od té doby nic,až dnes na alergu,jinak zase ticho po pěšině.Proto se obracím sem,nevím kam už s ní jít,nikdo nás nikam nepošle.Mazala sem jí polysanem,zinkovým olejem,ale to ji začalo pálit,pak excipial,lipobase repair,indulonou,lenienskou,cutis help,olivovým olejem a teď bio konopným olejem,možná sem na něco zapoměla,tyhle všechny byly dobré,ale ekzém se stejně nelepší.Stěry jí nikdo neudělal.Myslíte že by pro ni byla dobrá hospitalizace,udělali by jí všechna důležitá vyšetření,nebo jen pléčí kortikoidy a domů ☹

vrtulka81
16. okt 2012

@luthien.k testy imuno máme dnes s alerga,ale ty hodnoty sou "zajímavé" a moc se v tom nevyznám,doktorka říkala nic moc,ale tělíčko pořád s něčím bojuje,tak se tomu nemůžete divit,nevím jestli to mělo být jakože v normě 😢

vrtulka81
16. okt 2012

@23selena , jo kamarádka už mi o tom taky říkala,má těžce alergického syna a nějaké nemoci navíc,ale spíš než colostrum (že sem dlouho kojila) mě doporučila nějakou mast od LR,taky s aloe vera,jenže sme se dlouho neviděli.Klidně bych skusila cokoliv,dcera nás už i tak dostala do finanční krize,protože kupujeme a zkoušíme co se dá a pořád nic.Teď zkoušíme toho homeopata,hodně chváleného,tak snak snad pomůže on,jinak už nevím.další kamarádka mě pořád nabízí mladý ječměn,že by to mohlo zabrat,ale tomu se mě nechce nějak věřit.Mám strach že si dcera vypěstuje další alergie,pokud se nic nezmění.

vrtulka81
16. okt 2012

@rebeka7501 ,my teď taky navštěvujeme homeopata,dceru čistí,dávám v něj hodně náděj,protože už nevíme co s chuděrkou malou.Potraviny nám ale dělají pres biorezonanci - Bicom se ta mašina jmenuje,prý ttím co dělá ten náš homeopat by to u dcery nešlo,dělá to nějakou metodou pres prstíky a díky tomu že má ekzém i tam ,tak by to nebylo věrohodné.Je zajímavé,že z krve jí vychází testy na potraviny většinou jinak než přes tu mašinu,ale zvířata,plísně a jiné,sedí.NO uvidíme,sem ráda že má někdo dobrou zkušenost s homouši,třeba sme na dobré cestě.Jen kdyby se tak pořád nedrala a nesvědilo ji to ☹

luthien.k
17. okt 2012

@katyxq já ano, a to kvůli tomu levandulovému oleji. Taky tam může vadit včelí vosk nebo lanolín atd...

luthien.k
17. okt 2012

@vrtulka81 napsala jsem IP.

luthien.k
17. okt 2012

@nasekuratko jj, tam dávají různé chuťovky, ráda se dívám, nicméně zrovna ty díly o olivovém oleji - hovoří se tam o smažení na něm, pokud vím - to nedoporučuju v žádném případě, olivový olej je pro naše tělo prospěšný jedině extra panenský tepelně neupravený, pokud ho hodíte na pánev, tak zničíte i ten sebekvalitnější. Na tepelnou úpravu za mě jedině sádlo nebo kokosový olej, které jsou oboje velmi tepelně stabilní.

ladida.l
17. okt 2012

Chci se zeptat, zda je možná reakce na krůtí. Syn byl teď několik měsíců bez projevů ekzému a nyní jsme měli dvakrát po sobě krůtí maso k obědu a ekzém se mu objevil na obličeji a trupu.
Jinak mám již eliminací potvrzeno, že reaguje na BKM a králíka, kuře mu nedávám, nemáme přístup ke kvalitnímu a na bio jsme nikde nenarazila.
Jinak se ve stravě nic nezměnilo. Je proběhla 3. Hexa, před deseti dny...

luthien.k
17. okt 2012

@ladida.l a dříve krůtí toleroval dobře?

ladida.l
17. okt 2012

@luthien.k měl asi dvě skleničky od hippu s krůtím, když byl menší a žádnou zvláštní reakci jsme nepozorovala. Maso mu moc často nedávám a začala jsme mu ho dávat až poměrně pozdě, takže toho ještě moc vyzkoušeného nemám. Po bouřlivých reakcích na králíka jsme hodně obezřetná.

luthien.k
17. okt 2012

@ladida.l blbý je ten vliv očkování, to se nedá s jistotou říct, na co reaguje. Krůtí bych tedy vynechala a až bude čistý, zkusila znovu.