Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lelask
9. dec 2012

@xmalij no mne je tiez podozrivy ten Aerius. Do teraz som mala pocit, ze sa jej skor zlepsuje. Povedala som dr, ze po tych horuckach mame s exemom pokoj tak som jej ho ani nenasadila- ved sa ani neskrabala a ona mi povedala, ze ho mam nasadit. Blbost nie?

xmalij
9. dec 2012

@lelask aha, my mame nejakou obyc Sencor a pece dobre..zrovna manzel zaklada na veceri 😉. Ale tak zkus to nechat vyhnetat v ni a pak soupnut do trouby, nebo moje mamka ji nema a pece jenom v troube a dobry.

Jinak jsem se prvne odhodlala k dom. pastice a luxus, dekuju nevim ani komu za drivejsi tip!

xmalij
9. dec 2012

@lelask to jo, zkus to bez nej, me prijde, ze se drbala uplne stejne, misto nej mela Fenistil...my pak jeli na alergo, takze dalsi nutnost vysadit a pak jsem uz nedala nic. Pije ale doted denne roibos caj, to radila Katka, ze pusobi stejne ba i lip nez antihistaminika.

ficekova
9. dec 2012

@natty53 Ahoj. Mam dotaz: odkial vies, ze mate histaminovu intoleranciu? Su na to nejake testy???

luthien.k
10. dec 2012

@ficekova testy, které by to jednoznačně potvrdily nebo vyvrátily, nejsou, nejspolehlivější je opět eliminační dieta.

kocicinka
10. dec 2012

Holky, jak se projevuje atopický ekzem? A liší se nějak od "normálního" dětského ekzemu? Našemu Mikulášovi ( 5 m) se občas na nožičce udělá takový červený flek, suchý, šupinkatý. Zatím mažeme Oilatem a je to lepší... on má hodně suchou kůži obecně.

luthien.k
10. dec 2012

@kocicinka diagnóza "dětský ekzém" pokud vím, neexistuje, existuje pouze dětská forma atopické dermatitidy (a taky celá řada jiných kožních problémů, co můžou děti mít), čili chce to na kožní, tam by měli poznat, o co jde 😉

aurolea
10. dec 2012

@daisy11
Zdravim,
ja by som ti poradila nase diagnosticke centrum v BA, kde sa nasi lekari zaoberaju mitochondrialnou a bioregulacnou medicinou. Vsetko cisto na prirodnej baze. Pre vian info ma kontaktuj cez IP.

kocicinka
10. dec 2012

@luthien.k jo jo, díky, mě se to ještě nezdá tak vážné, abychom jeli na kožní a zítra máme poradnu, tak se zeptám dětské 🙂

luthien.k
10. dec 2012

@kocicinka no a dětská Ti to právě přesně neřekne.... 😉

xmalij
10. dec 2012

neda mi to spat, synovec s tezkym stavem AE, dostal afty, horecky, ted po tydnu uzivani atb rozhodla dr., ze to neni aft ani sesta nemoc, ale slintavka. Je to mozny?
A to ze se na antibiotika nesmi mlecne vyrobky, je to pravda nebo ne?

ficekova
10. dec 2012

@luthien.k diky. Ty banany mi porad vrtaji v hlave. Predstav si, ze maly je opet skoro cisty. Pod kolinkama je to uz skoro 00nic a jinak vsude ok, i to opruzeni. ZA 3 DNY!!!. Jsem z toho uz jelen 😖 a to jdeme dnes odpoledne na kozni. Jserm zvedava co mi dr. rekne

lelask
10. dec 2012

ahojte ☹ my sme dnes obehali kde koho a kazdy nam dal inu diagnozu 😠
na pohotovosti nam povedala, ze siesta choroba, detska, ze vraj v ziadnom pripade. Isli sme na alergoimunologiu tam nam skoro hned od dveri povedala, ze vraj zhorseny atop. exem, absolutne ma nepocuvala co jej hovorim,mlela stale svoje. Predpisala nam asi vsetko na co si v tej chvili spomenula 😲
Aerius 3x2,5ml
denerel 2x1/2tbl
montelucast MSD 1x4mg
fucikort
elocom na tvar
lipobase
protopic 0,03%

aerius a denerel vraj musime uzivat dlhodobo

Odtial sme isli este na kozne a tam nam zrusila elocom na tvar, pridala este Fenistil, kys. mliecnu,excipial, Advantan a Fucidin
chce este vysledky krvy na vylucenie infekcnej mononukleozy 😲 na co detska povedala, ze to je hlupost

to sa bezne predpisuje tolko liekov?? vybrala som len fucidin a fenistil a kys. mliecnu. Katka @luthien.k co hovoris na to ostatne prosim?

pripajam aj fotky ☹

baby co vy na to ? je to alergicka reakcia ci exem?

lelask
10. dec 2012

ma to hlavne na nohach, ritke a lickach, chrbat a brusko je velmi mierne, skoro ziadne.

xmalij
10. dec 2012

@lelask proboha chuderky obe...to je jak zacarovany kruh a zly sen.. ☹.
Ja jen ciste co vidim, me to pripada jako neco jinyho nez zhorseny ekzem, az na ty zahyby, ale na tvarich to ma tak pravidelny..mozna blbost, ale tak to vidim. Ty cerveny pytle pod ocima mela Viki pri zhorseni po Aeriusu presne takove, pak to slo jeste do vicek.
Drzte se, holky!

lelask
10. dec 2012

@xmalij veď som sa v noci aj vyrevala, že jej neviem pomôcť. Áno exem má zhorseny asi ako následok reakcie na niečo . Počas tej choroby to všetko krásne zmizlo a teraz takáto supa! Aerius som vysadila, verím že zajtra to bude lepšie. Na alergo nám tu dávku ešte zvýšila napriek môjmu podozreniu.

azarijka
10. dec 2012

@lelask takto vyzera nasa Ela od utorka, teda vyzerala....

lelask
10. dec 2012

@azarijka a z coho to mala, zistili ste? Co si na to davala?

azarijka
10. dec 2012

@lelask no dr. na nu kukla len tak cez plece a uzavrela to ze zhorseny ekzem z neznamej priciny. dala nam fucidin H, fenistil, dithiaden, oilatium a ichtamol.
mam teraz pozicanu bio lampu, tak ju testujem ci zaberie a mozno si kupim, dost ju odporucaju na ekzemy.

lelask
10. dec 2012

@azarijka to sme boli asi u rovnakej doktorky 😀
ty mas na nieco podozrenie, ze z coho?
Biolampu mam doma, sem tam jej to nasvecujem ale moc sa jej to nepaci 😅

azarijka
10. dec 2012

a zabera? lebo je to dost drahe, tak neviem ci ju kupit...

mam podozrenie na pocasie, prve zhorsenie nastalo v oktobri ked sa zmenilo pocasie a teraz ked prisli mrazy, ale mozno je to len nahoda + teraz jej ide vzadu stolicka tak mozno aj to ma na to vplyv, ... inak neviem, nic sme v strave nezmenili, ziadne stresy nepreziva, tak neviem z coho by to mohla mat 😒

inak pozeram ze aj vy mate bezmliecnu dietu 😉

helcenka
10. dec 2012

@lelask - šestá nemoc to určitě není, ta vypadá jinak a není v obličeji. Jinak manžel má něco podobného, má to jen na rukách a občas v obličeji, má to z chladu (když začnou být teploty pod nulou, někdy už kolem nuly, přes léto má klid). Mažeme Leciderm pěnou a super. Tou jsem mazala i děti při atopickém ekzému (musím zaťukat, obě se ho zbavily a máme dlouhou dobu pokoj).
Luthien ti snad poradí. Ale je to dávka, co vám doktoři napsali.... Hrůza.

helcenka
10. dec 2012

@azarijka - nenene, to je určitě možné - viz můj příspěvek - manžel to má z chladu...

azarijka
10. dec 2012

@helcenka no ved ja mam aj take tusenie ze to je z chladu, lebo fakt v lete nema ani fliacik a to sa moze hrat v piesku, kupat v chlorovanych bazenoch a nic.....
a teraz dodrziavam vsetky "bezpecnostne opatrenia" a ekzem ma mala v stredu ako obrazky od lelask.

lelask
10. dec 2012

@azarijka uprimne poviem, ze som to nerobila pravidelne. Ono to potrebuje pravidelnost a dlhsiu dobu. Treba k tomu aj oxy spray lebo to dost vysusuje. ked bola mensia, tak pri tom vydrzala, teraz sa brani.
ale ja ju pouzivam pravidelne- trpim na dutiny a krize tak si nahrievam. Alebo si zasvietim do tvare a zarucene na supa zaspim 😀

lelask
10. dec 2012

@helcenka a neprejavilo by sa to uz aj minuly rok?
Vonku bola v piatok na kontrole a v nedelu sa vysypala. Myslis, ze by to mohlo byt?

lelask
10. dec 2012

@azarijka no my sme uz hlavne na bez Eckovej diete, pocas choroby aj na bezmliecnej.

helcenka
10. dec 2012

@azarijka - manžel to z chladu má, potvrzeno i u lékaře. Přes léto vůbec nic... A přes zimu jen zmírňujeme příznaky mazáním... Letos se zatím nedostavil ekzém v "plném proudu", tak snad už při tom zůstane a nebude to tak hrozné, protože mrazy už byly pořádné.

helcenka
10. dec 2012

@lelask - oni ty ekzémy jsou dost ošidné, můžete to mít z úplně jiného důvodu. Můj syn to měl např. po kakau a rajčatech, teď je mu 5 a kakao v malé míře konzumuje a žádný problém s ním nemá, rajčata to samé. Dcera to měla po dobu výhradního kojení (cca 6 měsíců), po zavedení příkrmů jí ekzém zmizel sám. Nevyřadila jsem z jídelníčku nic, jen dodržujeme jakési zdravé stravování.
Z chladu to u vás být nemusí to spíš u azarijky tak vypadá. Já nejsem odborník, jako je Luthien, jen jsem si prošla také tím, že každý doktor mi řekl něco jiného a to u obou dětí, tak jsem četla a četla a spoustu toho načetla a trochu dala na jednu magistru u nás v lékárně, která mi většinou dobře poradila...
Ale rozhodně taková kombinace léků a přípravků, to se mi zdá opravdu moc.

martinka1981
11. dec 2012

@lelask paaanečku vy mate zas trapenie ☹ ☹ ☹ chuda moje malé 😔
6.choroba to určite neni.
Skor naozaj reakcia na niečo....fakt som zvedava čo na to @luthien.k povie.
Liekov vam dali požehnane 🙄 🙄 su nenormalny!!! Denerel kedysi davno nam tiež predpisala užasna imunol.ale ja som vobec nenasadila. To je utlmovak a ja som nechcela mať doma nadrogovane spiace dieťa. To kvoli tomu aby si to neškriabala 😔