Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

teddylu
7. jan 2013

@kaja73 Jééé děkuji ale zase se v té slovenštině topím ☹
Nevím co je Veticko a kachní mast na chleba 😲 ? Nebo mast jako paštika? Nebo kachní sádlo 🙂 ? Co je to 😅

teddylu
7. jan 2013

@martinka1981 Jasně bacha na sóju 😉 😉 😉 ! Fakt děkuji,já byla zoufalá že nebudu mít co jíst a nakonec nebudu vědět co dřív 😀 😀 😀 .

kaja73
7. jan 2013

@teddylu veticko je druh rastlinneho masla pre deti a kacacia mast je kachni sadlo-asi-proste ten tuk co je z nej,niekedy je tam aj trochu pecienky-to su jatra myslim 😝 je to prirodne a urcite lepsie ako umeliny.

luthien.k
7. jan 2013

@martinka1981 já vím, že Ty víš 😀 Ta hrianka mě taky pobavila 😀 Mě už z té slovenštiny nic nepřekvapí, ale začátky taky byly někdy krušné, pamatuju, jak jsem googlila kaleráb, cviklu apod. 😀

teddylu
7. jan 2013

@kaja73 Tak to jo,tak hlavně že se domluvíme 😉 😉 😉 . To sádlo jsem měla jako malá docela ráda,tak ho zase zkusím 🙂 .

lucinenka001
7. jan 2013

@zeytin

Ahoj tak som rada. Uz si natierame A-dermou tvaricku. My sme sa dlho drzali bez ekzemu ale my chodime aj vela vonku aj v tych zimach, tak hadam aj tie zimy mu pridavaju zial na zhorseni ekzemu, ak sa nemylim. Vy ste malej natierali aj tie bolave miesta tou A-dermou ? Nepalilo ju to? Cize kludne aj to miesto cervene potierat?
Nie je potrebne to nejako najprv vysusit to cervene miesto a potom to chranit kremom?
dakujem 😉

zeytin
7. jan 2013

@lucinenka001 Kludne mozes natierat aj tie cervene miesta (Exomega od A-dermy), ten krem ma aj protizapalovy ucinok. Nepalilo ju to, teda aspon si nestazovala... a vyskusala som to aj na sebe. Mam pri nose tiez seboroidnu dermatitidu. Ak to ma velmi zapalene, mozes dat este Ichtyolovy krem (Ichtyocare), s tym mame skusenost. Je to z bieleho ichytamolu. Je to volne dostupny krem. Ale podla mna bude zatial ta Exomega stacit. Ucinok kremu sme videli po tyzdni pouzivania... Drzim palce, nech to prejde... Aj ked boj s ekzemom je na dlhe lakte...

lucinenka001
7. jan 2013

ahoj,

krasne dakujem, za spravu. ja som sa bala a natierala som len tvar ale tie flaky som sa velmi bala, ale tuto informaciu, ze ma krem aj protizapalovy ucinok som naozaj nevedela. krasne dakujem. rano sa zobudi je to krasne suche ale tym, ze chodi von aj do zimy, alebo len mu umyjem tvar ked nieco spapa, hned to cervena a vecer je to najhorsie. Skusim aj ten ichtyolovy krem .
a dakujem pekne este raz za pomoc. 😉

vrtulka81
7. jan 2013

Maminky,do fotoblogu sem přidala nějaké další fotky,jak pokračuje náš ekzém.Když to vidím chce se mě brečet.Malá tak hrozně nevypadala dokud nás nedonutili k hospitalizaci,toho rozhodnutí budu hodně dlouho litovat,že sem se nechal nakonec zlomit.Navíc když už nebudete mít na výběr,nenechávejte tam děti samotné,co sem viděla,mě dralo srdce.Malé prcky zavírají do velkých postýlek,prořvou tam celé dny,i když se je sestřičky snaží utišit,je to hrozné.Pokud vám řeknou,že pro vás není místo,trvejte si na svém.S malou sme tam byli dvakrát,po třetí ani za zlaté prase.I když sem tam s ní,nese to hrozně špatně,doma ji dávám nějaký týden do kupy.Nedovedu si představit co prožívají ti prďůšci když sou tam sami.Malou mě patlali 14dní kortikoidy,až jí začali padat vlásky.Když se jí vysadili,její stav se rapidně zhoršil)viz foto) a pak už nic nezabírá.Pokud můžete,vyhněte se tomu.Lituju toho,že mě k hospitalizaci přesvědčili

martinka.pida
7. jan 2013

@vrtulka81 Akorát jsem fotoblog doprohlídla ☹. Doufám, že se dáte co nejdřív dohromady. Moc držim palce a posílám hodně sil 😉. Malá se mi teď horší před očima, ale proti tvojí malé mi to přijde úplně k smíchu.
Co to máte za detox? A to očkování co mudra nutně potřebuje?
@luthien.k Dííík 🙂

katyxq
7. jan 2013

@teddylu nebo si namaž na pečivo (bacha na složení!) avokádo 😉 - moje oblíbená kombinace http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/katyxq/albu...
Z margarínů celkem ujde Alsan ze zdravé výživy (nebio varianta v zeleném obalu, protože ten bio ve zlatém obalu obsahuje sójový lecitin), asi nejvíc mi chutnal BIo Vive (mívají v některých Billách u biomlécného, kozího mléčného atd.), ale stejně to nemusím, mám to doma jako nouzovku.

katyxq
7. jan 2013

@teddylu Sádlo (vepřové, kachní, husí) taky není marné 🙂. Snídám prakticky každý den kaši (z ovesného "mléka", občas z rýzového a jelikož malé ořechy nevadí, tak i mandlového), s ovocem a ořechy (ale ty je zatím nezkoušej, leda až bude malá stavilizovaná) nebo kokosovým olejem (mají ho v DM). Kaše vařím domácí z pohankové, nebo kukuřične krupice, jahelných, ovesných, ječných vloček, quinoy, rýže, amarantu (podle univerzálního postupu, co mám ve článkách receptů na příkrmy 😀)
Ono v DM seženeš fakt dost vhodných potravin, pro dospělé i pro děti 🙂, mají tam např. celkem dobrý žitný chleba, různné zrní, ovocné přesnídávky Alnatura (velké balení mezi potravinama, není v nich rýžová mouka jako v těch dětských a ještě vyjdou levněji), oleje, sušenky (občas si dám vybrané druhy z Biopekárny Zemanka), rýžové nebo ovesné mléko, ...

katyxq
7. jan 2013

@vrtulka81 Držím palce, ať se malá dá, v rámci možností, co nejdřív dokupy - dorasili ji tam teda hrozně ☹.

teddylu
8. jan 2013

@katyxq Moc ti děkuji za rady 🙂 . Vše jsem si napsala a vezmu DM útokem 😀 😀 😀 .
Přiznám se,že avokádo jsem nikdy nejdla,moc mě tohle ovoce nebere,ale určitě to na ten chleba zkusím. Takže si na něj namažu jen tu dužinu???
Taky zvažuju pekárnu a když jsem viděla ten tvůj krásný chleba,tak to asi neodolám. Pečeš ho v té pekárně,nebo v ní jen uděláš těsto a chleba pak upečeš v troubě(spousta lidí to tak dělá) a jakou máš značku pekárny 😉 ?
Tvůj fotoblog už mám nějaký den v oblíbených,ale články jsem nepročítala,tak se na ně kouknu. Právě tady jsem se dočetla,že máte tady bezmléčnou dietu,proto jsem hledala inspiraci 🙂 .

katyxq
8. jan 2013

@teddylu chleba není vůbec z pekárny 😉 - je vypracovány hnětacími háky robota a pak rukama 🙂 (výborná relaxační činnost). Dřiv jsme zadělávala v pekárně, ale na chlleba to není, kyne moc rychlle, lepší jsou kváskové nebo kvasnicové v chladu pomalu kynuté chleby, no a pečení v pekarně - uzavřený prostor, postupný vzrůst teploty na tu pečicí, která stejně není dostatečně vysoká - chleba je vlkhý, nemá pořádnou kůrku 😝. Pekárnu mám Eta Harmony, ale převážně lape prach (po dlouhé době jsme v ní zadělala tešto na rohlíky, ale zmákne to i robot, takže pekárnu nejspíš pošleme dál). Mám v plánu radši pořídit pořádného robota, co dlouhodobě utáhne i chlebové těsto, má kovové vnitřní součástky, čímž se výběr redukuje na dvě značky - KitchenAid a Kenwood 😀.
Avokádo se nařízne dokola okolo pecky, kroucením se oddělí poloviny a ze slupky se lžící vyndá pecka a pak dužnina, my avokádo miluje, základ je koupit dobré - nemsí být moc tvrdé, ani moc měkké, chuťově lepší jsou ta s tmavou (až fialovou) hrubou slupkou - odrůda Hass.

teddylu
8. jan 2013

@martinka1981
@kaja73
@katyxq
Holky a můžete mi prosím napsat jaké konkrétně používáte přípravky od těch značek co mi doporučila luthien.k a to je
Bioderma Atoderm PP Baume a A-Derma Exomega? Máme zatím jen červené fleky někdy sušší na loktech a ramínkách,které ve vodě ještě více zrudnou. Když je pokožka v klidu,tak je to taková drobná růžová krupička. Když jsem použila kortikoidy(vím bylo to zbytečné ☹ ),tak po třech dnech mazání vyrážka zmizela,ale pak jsem zase mazala krémem,co mi napsala kožní dr z lékárny (míchali ho tam a připadá mi jako vazelína s tělovým mlékem) a do týdne to bylo zpět a v horším rozsahu ☹. Teď pořád tápu čím to mám mazat a jaký třeba micí gel z té doporučené kosmetiky použít. Předem moc děkuji za rady 🙂 🙂 🙂

katyxq
8. jan 2013

@teddylu z tohohle nic, nám (mně i malé) vadí minerální oleje a vazelína - prostě snášenlivost kosmetiky je individuální, nebyde ti nic jiného než zkoušet (vždy nejdřív několik dní na nazasaženém místě kůže), samozřejmě podle pravidel, jaký typ mázání na jakou fázi ekzému - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
My jedeme OriginalATOK dětský levandulový krém, bambucké máslo nebo šípkový balzám, neutrální koulelový olej a od Tia Nobilis zinkový zásyp Leontýna, pro sebe mám ještě kokosový olej.

teddylu
8. jan 2013

@katyxq Tak tohle přesně mi včera říkal přítel,že by bylo lepší koupit pořádného robota,který se dá využít i na další věci 😉 . Takže pekárnu teda zavrhuju! A to se mi líbila zrovna pekárna od ETY 😀 .
To avokádo si dnes půjdu koupit,četla jsem u tebe že dobré mívají v Tescu 2ks a na obalu je napsáno ready to eat,tak zkusím tohle jestli bude 😉 .

teddylu
8. jan 2013

@katyxq Tak s tou kosmetikou to bude ještě asi boj ☹! Kdyby aspoň dávali v lékárně vzorečky aby člověk nemusel koupit celé balení. Koukala jsem,že to není zrovna levná záležitost.
Ten článek co na kterou pokožku už jsem četla 😉 .

katyxq
8. jan 2013

@teddylu Ale před koupí je ohmatej, někdy tam leží delší dobu, než je OK - měla by být na omak měkká, ale jestli se do nich budou prsty bořit, tak je neber, to už budou mít hnědé fleky v dužnině (počínající hniloba).

teddylu
8. jan 2013

@katyxq Dobře ohmatám je všechny a snad vyberu dobře. No a jak dlouho pak ještě vydrží v lednici? nebo mají být v pokojové teplotě 🙂 ?

martinka1981
8. jan 2013

@teddylu vzorky si pytaj v lekarni,mali by sa dať zohnať určite sme zohnali Biodermu atoderm PP ,Eucerin Omega 12% a z tej A dermy Exomegy predavaju take male balenie- emolient a sprch .olej. Kupať možeš aj v čistej vode len na zadoček mydlo a na ruky. Inak ja nemydlim baby ničim,iba staršiu občas,ale ta nema exem 😉

katyxq
8. jan 2013

@teddylu do lednice nedávat, při pokojové teplotě vydrží teoreticky pár dní (u nás se snědí hned, jak jsou dobrá ke konzumaci 😀) - záleží, jak moc byla tvrdá/měkká při koupi.

martinka1981
8. jan 2013

@vrtulka81 to mi je luto ☹ ☹ ☹ prajem vam vela sil a zdravia nech sa čim skor z toho dostanete.
Inak nechapem tie maminy čo tam nechaju detičky same!!! To musi byť tak strašne pre tie deti že si to nejdem ani predstavovať 😔 😔 😔

kaja73
8. jan 2013

@teddylu ja pouzivam eucerin s 5% ureou-gesichtscreme a hautglattende creme-jeden je na tvar,ale ja ho pouzivam vsade kde treba a druhy sa da dat tiez na tvar ale aj na cele telo-len je o dost mastnejsi.
ked maly mával cereve flaky tak som puzivala Niveu na zaparenininy s 20% zinku.
S tymto sme si vystacili. 😉-teraz uz len na tvar davam ten gesichtscrem-nic ine.
Inak kym som prisla na to co mu sedi,tak som testovala hadam 20 druhov kremov-vsade som davala ine-predlaktie,stehno,lytko,jedna ruka druha ruka,tvar........a az tak som prisla na to co mu sedi-bolo to uplne zufale.

teddylu
8. jan 2013

@martinka1981 Tak jsem psala kamarádce lékárnici,tak snad mi nějaké vzorečky sežene 🙂 . Budu tedy zkoušet. Zatím nezabralo nic,krom těch kortikoidů ☹ .

teddylu
8. jan 2013

@kaja73 A ty tvoje krémy jsou od jaké značky a kupují se v lékárně,nebo podle názvu v německu?

kaja73
8. jan 2013

@teddylu znacka EUCERIN a kupujem v lekarni.

teddylu
8. jan 2013

@kaja73 Děkuji 🙂

martinka1981
8. jan 2013

@teddylu no mazanie je len doplnok,od toho zazraky nečakaj 😝 hlavne je vychytať alergeny v strave. 😉
My sme mali zo začiatku Biodermu atoderm ale potom mala začala na nu reagovať,tak sme prešli na A dermu a Eucerin. A ešte nemastnu kyselinu mliečnu da sa u nas kupiť aj bez receptu v lekarni...

Inak na Vianoce moj drahy kupoval neake kremiky a tak v Yves rocher neviem či poznate. A teda kupil jedno telove mlieko s bambuckym maslom,vyborne sa rozotiera . No ale čo je podstatne KONEČNE po 4rokoch nemam desne päty ako šmirgel!! Nič mi nepomohlo až tento krem. Už po jednom natreti som mala nohy lepšie o 70% 😀 až som začala uvažovať či tam niesu kortikoidy 😀 😀 😀 😀