Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
4. feb 2013

@martinka1981 to jsou fakt zahady, to mi rekni!! Ale loni touhle dobou to bylo u Viki taky tak, gradovalo to az v breznu...ze by jen pitoma zima?
Zinek urcite zklidnil, jak jsem mela ty podrazdeny predlokti, tak zinek dokokce chladil, prekvapilo me to.

vrtulka81
4. feb 2013

@martinka1981 my sme taky neměli nic co by dráždilo a malá se zhoršila,fakt to bude tím počasím,už mě to štve☹ Jídlo a prostředí doma a spoň ovlivníme

martinka1981
4. feb 2013

@xmalij o zahadach mi ani nehovor,začinam toho mať plne zuby 😝 akože snažim sa myslieť pozitivne ale ked vidim že je to cele na prd tak sa to neda 😖
je možne že za to može ten suchy vzduch a kurenie,ale nemame tu moc teplo,Vlado cez den vypina dole kurenie aby sa nam vykurilo horne posch,mame to trochu zle urobene ale v podstate je do dobre na spanie ked je tam okolo 20st. 😀 no sama som zvedava kedy a či sa to zlepši 🙄

martinka1981
4. feb 2013

@vrtulka81 vždy sa na vas pomyslim ked sa sťažujem ake ma Viki zle tie nohy že v podstate sme na tom veeelmi dobre 😝
ale bola by som radšej keby to nemala tak velke,aj tak som si neni ista či tam niečo nema ked to ma tak rozlezene 😖 no a na kožne sa mi velmi nechce teda 😒

michamicha
4. feb 2013

@xmalij u Vojty je to taky tou zimou a tím, že je nachlazený, začalo to v prosinci jak se víc ochladilo a teď jak bylo těch pár dnů tepleji, tak je vidět zlepšení (má to teď jen na obličeji - tváře, brada, kolem očí), zato já si užívám 😝 ale co jsem přestala pít capuccino a latté od Dolce Gusta (se sójovým lecitinem) a omezila i příjem sójových sajrajtů v jídle, tak se mi ekzém lepší, už není tak "zduřelý" nebo jak to jinak nazvat, a červený, jenom suchá, blednoucí, ale hodně svědící místa na dlaních, prstech, pažích a horní části zad 😔 už aby bylo jaro, léto a porodila jsem 😀

xmalij
4. feb 2013

@martinka1981 drz se Marti, mysli na to, ze byla mala uz pekna a pekna bude...se zimou jsme skoro za pulkou, tak uz bude fajn!
@michamicha..no vidis to, pekny sragory ti vadi..tak to prospeje pokozce, ale i traveni..ikdyz tehu hormony umi taky udelat peknou neplechu, co si budeme povidat 😉.

martinka1981
4. feb 2013

@xmalij vdaka Jani 😉
držte sa aj vy 😉
dobru noc.

martinka1981
5. feb 2013

@xmalij Jani pošli mi do IP tvoj mail,prepošlem ti čo mi napisala z jedneho centra kde som sa pytala na Gemmoterapiu 😉

zuzuzuzu7
5. feb 2013

@martinka1981 Mati, mozes aj mne prosim prosim;)))

martinka1981
5. feb 2013

@zuzuzuzu7 jasne 😉 napiš ip

zuzuzuzu7
5. feb 2013

@martinka1981 precitala som, ale moc mi to teda nepomohlo..urcite zakladom je vychytat vsetko co vadi, ale pocula som, ze sa da gemotreapiou zbavit aj pelovych alergii a to vylucit uplne nejde...tak neviem
kazdopadne dakujem....my sme teraz na tom uplne super, aj pokozka fajn a aj v skolke sa este drzime.....tak uvidm, mozno ak zistome nejaku onhalacku neskor tak by sme to skusili!
pekny vecer

martinka1981
5. feb 2013

@zuzuzuzu7 😀 😀 mne to dalo akurat to že sa mam zamyslieť sama na sebou 😀 😝 😝
ja fakt že mi poslednou dobou vadi dosť veci u nas doma ale žial ked si to nevyriešim ja v hlave inu možnosť nemam ako sa prisposobiť 😝 😝 tak je možne že pes je zakopany tam 😖
inak som čakala väšči " 😎 😝 zazrak"

zuzuzuzu7
5. feb 2013

@martinka1981 urcite treba komplexnejsi pristup a psychika je velmi dolezita a hlavne psychika matky a vztah matka-dieta...ono niekdy sa nikedy neda, ked toho zena ma ozaj dost aj deti aj domacnost a ak este do toho nejaky ten probl;em. a ma byt pokojna a vyrovnana ...a hlvne u tych strasich deticiek su stresy velkym faktorom a spustacom mnohych chorob(zaujimavostou je ze napriklad taky diabetes 1 .typu maju zvacsa deti z rozvedenych rodin)...no som sa rozpisala trochu bokom... 😎

martinka1981
5. feb 2013

@zuzuzuzu7 hmm však toto. ja si myslim že vzťah matka-dieťa je u nas ok,Viki je moj maznačik 😀 😉 jasneže ju niekedy pokarham ale ona je od mala dobre dieťa a take kludnejšie ako staršia 😉
ono už moje tehu s nou bolo pre mna stresujuce a bola som na tom všelijako,je dosť možne že si to preniesla aj do života,moje negat.pocity ☹ ☹ ☹

martinka1981
5. feb 2013

@lelask tak ideme v piatok testovať potraviny 😉 som zvedava čo nam vyskače,možno budem oči otvarať ako PUK!! 😀

lelask
5. feb 2013

@martinka1981 ahoj my sme boli dnes a stale na kuracinu reaguje zle a este roztoce. Na buduce donesiem aj vzorku prachu 😉

Pytala a dala som otestovat kys. askorb. z DM a cudny vysledok vysiel. Ono ked je nevhodne , tak sa kyve ten " drotik" horizontalne a ked Ok tak vertikalne a ono to pri cecku behalo akoby do kruhu- cize aj tak aj tak. Takze cecko nedoplnat nijako extra- len z potravin. A tie vitaminy Jameson( bez umelyn ha ha) pre deti (moje podozrenie pri zihlavke) je total zle!
Este dam na novo testnut banan a paradajku. Zjedla trochu bananu a zase bola zihlavka, ale aj dnes trosku naskocila a neviem z coho 😒
My mame exem v podkoleni ruzovy, suchsi( zinkova mast) a nerozskrabany. Uz sa len nejak prehopnut cez toto stadium 😀

Aha a zabudla som napisat , ze MM ( kojili by sme hadam do nastupu do skoly 😀 ) vyslo ako nevhodne. Oducanie trosku horsie prebiehalo, ale exem vyrazne zlepsenie a krasne som si vedela cez MM otestovat, ze reaguje na kuracinu!
Musim prehrabat mrazak, ci tam nemam nejake " mladsie" mlieko a dam pretestovat aj to 😀

nat28
5. feb 2013

ahojte, tak ja s malou drzime uz par dni eliminacnu dietu a poviem vam ze je to pre mna blbe, kedze som vegeterianka, takze teraz nemozem skoro nic jest 😀 😀 ale zas musim kedze kojim, no zacarovany kruh. Inak ekzem sa uz skoro stratil, po gencianke a zinku 😵 zajtra ideme na baby plavanie (slana voda, nie chlorovana) chodime uz skoro pol roka, ale ekzem zacal az teraz. Uvidim ci to s nou nieco spravi, ale rada by som bola keby sme mohli chodit aj nadalej. Inak vcera mi svagrina povedala ze v ich rodine ma vela ludi ekzem, co moj mm ani nevedel. 😅 Jeho babka, stryko, a 2 sesternice. Takze sporosta genetika 😠 😠 napriek tomu verim ze dcerka z toho vyrastie a bude vynimka. Co ine ako dufat a verit mi ostava

martinka1981
5. feb 2013

@lelask no parada! som zvedava že čo bude u nas 😝 foto si asi videla čo som sem pridala. Ozik,tie vzorky trebars potravin berieš surove či varene či ako? 😀 zrazu ma chytila panika že čo tam vezmem 😀

martinka1981
5. feb 2013

@lelask brala si aj chlieb napr.alebo len pšenicu a tak samostatne? či možem priniesť aj napr. chlieb,rožok a tak čo jedava.

vrtulka81
6. feb 2013

@martinka1981 tobě sem posílali recept na zinkový olej?Jinak radši na nás nemysli,my máme nohy hezčí než vy 🙂 Nezkoušela si zavazovat,to hodně pomože,namastit tím zinkovým olejem nebo promazat a na noc zavázat,popř genciánu jeli třeba 🙂

martinka1981
6. feb 2013

@vrtulka81 zinkovy olej ani nepoznam 😝
no veru nohy mate krajšie 😀 😀 😉 😉

azarijka
6. feb 2013

@luthien.k
@martinka1981 ahojte, stretli ste sa aj s takymto "bodkovanym" ekzemom? vzdy mala len suvisle flaky, nikdy nie taketo bodky. ma to uz treti den hlavne na miestach kde mava ekzem ale par bodiek aj napr. na bruchu a tam ekzem nemava.dakujem za nazor

martinka1981
6. feb 2013

@azarijka teplotu nemala nahodou? 6.chorobu ste prekonali?

azarijka
6. feb 2013

@martinka1981 nemala, a prekonali v 8mes., tiez ma to napadlo ze sa to celkom na to podoba. ale svrbi ju to rovnako ako "klasicky nebodkovany" ekzem

martinka1981
6. feb 2013

@azarijka hmm potom na napada že @lelask pisala že oni mali taku žihlavku ako reakciu na niektore potraviny,napr,na vit C z DMky

lelask
7. feb 2013

@martinka1981 ahoj, nosim jej tam hotove potraviny. Vzorky zabalim do potravinovej folie, ked chcem pretestovat tekute potraviny , tak nakvapkam na servitku a tiez zabalim 😉 som strasne zvedava ako dopadnete.

lelask
7. feb 2013

@azarijka ano my sme mali nieco podobne. Postupne sa jej bodky zvacsovali a na koniec zlievali dokopy. Zo zaciatku neboli nad povrchom koze.
Nebrala antibiotika? Aj to nam davali ako moznost.
U nas to bolo pravdepodobne z toho cecka . Co zjedla?

azarijka
7. feb 2013

@lelask praveze nemam pocit zeby nieco specialne zjedla, co ja viem mozno kokosovy kolac, kokos bezne nejedava. Inak ma nic nenapada.

martinka1981
7. feb 2013

@lelask no však mam celkom dilemu že čo a ako tam priniesť 😉
takže vdaka za tip 😉
zajtra ideme. Mam v plane si to aj pisať lebo isto polovičku toho zabudnem 😀
musim si dnes všetko nachystať ,ideme zajtra na 10tu tak nech tu nemam rano chaos 😎

teddylu
7. feb 2013

Maminky zkoušel někdo tuhle kosmetiku?
http://www.protopan.cz/